Gribam viesu māju ar pirtiņu...

Ir zeme pie upes Cenu pag. aizaugusi, nekopta. Bet ir velme un ideja par viesu māju, nelielu. Varbūt kāds no jums ir sacis ar pliku zemi un ideju. Jautajums ar ko jāsāk? Vai vispar tas varētu būt pieprasits šobrid? Varbūt ar elektrību un kanalizaciju?

VecmeitaARrunci (2010-02-07 14:49)      Vispirms uzzini,vai atļāuta apbūve.tad-cik izmaksās elektrības ievilsāna.Starp citu-elektrības līnija un pieslēgums var būt visdārgākās lietas šajā pasākumā.Daudzus šīs izmaksas ir bišku atvēsinājušas.

Ivo004 (2010-02-07 14:51)  2   Labāk nogaidi! šobrīd šī iecere var nepiepildīties, bet ilgtermiņā var nostrādāt!:)

Davide (2010-02-07 14:51)      Pa priekšu papēti, kādas ES naudas var dabūt būvniecībai...

MarieAntoinette (2010-02-07 14:52)      ar biznesa plānu. un neko citu.

barans35 (2010-02-07 14:52)      No saakuma buutu jaasaak ar buuvatljaujaam,citaadaak savilks elektriibas un kanalizaaciju,bet sanaaks visu noaardiit...

babyjag (2010-02-07 14:53)      un konkurentus.. tiesos, netiesos.. ko vari labak vai savadak, lai piesaistitu savus klientus.. jo, ja nevari atrast savu unikalo ipasibu/pievienoto vertibu, ko piedavat, vari nemaz nerekinat elektribas, buvniecibas uc izmaksas.. vai meklet finansejumu..

Satelits_Dzeja (2010-02-07 14:58)      Lauku tūrisms vai atpūta, manuprāt, var pastāvēt tikai kā blakus ieņēmums, arī labos laikos. Galvenā problēma, ka nevar dabūt pietiekošu noslodzi un vēl lieta ko parasti nerēķina ir tas, ka sabiedriskās telpas un objekti ātrāk nolietojas un tur ir jāgulda iekšā 9 reizes vairāk nekā paredzēts neparedzētajos izdevumos.
Elektrība un ūdens. Pirmā tiešām var sanākt dārga, īpaši, ja sanākat vienīgais gala patērētājs bez tālākām perspektīvām.
Otrs, cik saprotu, tad tā ir Iecavas upe. Nav tik populāra kā Gauja, tomēr kaut kādu variantu var izmakšķerētno laivotājiem, piem. puspeldošā pirts, vai pirts uz ratiem, tādas labi kotējas un nav diez ko jāsatraucas, jo var iztikt bez elektrības pat, var novākt utt.
Bet, bet, bet - ja iekšā ir pamatīgs daudzums enerģijas un spēja pārliecināt, tad gan jau, ka tos klientus varētu atrast. Tikai daudz tieši organizatoriskā štelle.
Ja tas būtu mans, tad es sāktu ar lēto biznesu un laivotājiem. Bez elektrības iesākumā.

Giga1970 (2010-02-07 15:00)      Vispirms pašvaldībā noskaidro, vai uz šī zemes gabala ir atļauta būvniecība. Visticamāk, ka būs. Jo katrs cilvēks, ja viņam pieder zeme, uz šīs zemes var būvēt vienu māju dzīvošanai :)

VecmeitaARrunci (2010-02-07 15:02)    1 Es padomāju,vakardienas tv raidījuma iespaidā.Dagdā esot dūmu pirts,ļoti pieprasīta.Uztaisītu viesu māju,bez elektrības-kamīni,plītis,sveces.Bez tv,mobilajiem un citām nevajadzīgām lietām.Ēdiens gatavots uz plīts-pavisam cita garša.Kā etnogrāfiskajā muzejā.

okea (2010-02-07 15:03)      Ļoti objektīvs šķiet Satelits_Dzeja (2010-02-07 14:58) viedoklis

Satelits_Dzeja (2010-02-07 15:31)      VecmeitaARrunci > doma nav slikta par nogrieztās pasaules principu, bet es nedomāju, ka Zemgalē tajā rajonā tādu noslēgtību var iegūt. Ja godīgi, tad jau tā samērā vienveidīgajā Latvijas ainavā Zemgales labības klēts diemžēl ainaviski izskatās ļoti nepateicīgi.
ES naudu ir vājas izredzes iegūt, lielais smēliens viesu namu programmās noslēdzies, būvniecībai praktiski nauda nav atvēlēta, līdzfinansējumu nedos ar varbūtību 95%.
Bez elektrības ir ļoti grūti uzbūvēt un uzturēt māju, bet uz ģeneratora sēdēt ir mazliet dīvaini. Ūdens no akas, putekļu trenkāšana ar slotiņu, gleznas caurumiņa urbšana ar svīķi - hmm, es teiktu, ka lielāku ekstrēmu varētu izbaudīt pats saimnieks nekā viņa meditatīvie klienti. :) Turklāt nāvīgs risks, ka ar tām svecēm to būdu nokurinās, jo kā zināms klienti reti kad atsakās no sīvā pirtiņās, bet iereibis viesis, kurš ganās ar sveci mājais svētību nenes.
Bet par laivošanu atgriežoties perspektīvas redzu, jo pats esmu laidis pa to upi un man pietrūka servisa, campo tur nebija un piebraucamās vietas pamaz, bet principā upe ir dinamiska. Parasti tur ir tikai vienas dienas maršruts, tas ar krācēm 10km garumā aiz Iecavas, bet ja ir labs punkts, tad var vilkt uz divām dienām, būs šovasar jāpaprovē līdz Ozolniekiem aizšaut.

aluxx (2010-02-07 15:38)      ar ideju...kāpēc lai pie tevis brauktu !
izklaides iespējas, atpūtas iespējas. ja gribi būvēt brīvdienu māju, tad stipri jārtēķina.
pirts ir ļoti dārgs prieks, labi, ja sedz pašizmasu, bet pirtī piedzeras un tad vajag naktsmītni un uz to var pelnīt.
izskaiti cilvēku aprites un ieguldijumu attiecības. varbūt, ka nav vērts būvēt, bet notērēt tāpat !

Vitus (2010-02-07 15:42)      Vispirms ir jābūt labām, oriģinālām idejām un minētās viesu-tūristu izklaides piedāvājuma -pieprasījuma tirgus izpētei. Tālāk biznesa plānam un reāliem aprēķiniem, cik ir jāliek iekšā. Uz "šaru" palaist to te visu ir vairāk kā nenopietni!

lapsu_aacis (2010-02-07 16:10)      1. arhitekts
2. peec arhitekta nosuutiijuma uz buuvvaldi
3. no vinjiem-atpakalj pie arhitekta uz paarrunaam par izmaksaam kanalizaacijas izbuuvei, elektriibu etcetera, par naudinjaam ,protams
4. paraleeli punktam 1. biznesa plaanc ,kuraa vislielaakaa loma shodienas apstaakljos buus lokaacijai lv biznesa kartee un maarketingam.
paraleeli 2. punktam projekta izstraadne prezentaacijai investoriem

manas apleeses : shaadam projektam "ideju liimenii" par sh staigaashanu vien, no maka izvilksi ap 10k. un tas ir-par plikaam konsultaacijaam un staigaashanaam shurpu turpu, jo skatos,ka tev nav nekaadas ponjas par sho lietu,kas pasaakumu tikai sadaardzina.

brivaldis (2010-02-07 16:20)  1   Cenu pagastā jau nu gan riktīga upe,
varžu dīķis, kur pāli iejāties iekšā un noslīkt.
nu un ko tajā tavā mājā/pirtī darīt !
pat mauka jāņem līdzi pašam sava !
un vakaros pa savu naudu odus barot.

kloss (2010-02-07 17:01)      nu ja pamatā liksi arhitektus un elektrības pieslēgumu tad toč jau no 25 štukām atvadies pirmajā mēnesī ... sāc ar pagaidu būvi kādai doķi naf jāformē - ja pareizi atceros tad bez kapitāliem pamatiem un platība līdz 36 m2 un paredzētai ekspluotācijā līdz 7 gadiem ... es kādreiz ideju no franču firmas čiepu ... tjipa saliekamas mājiņas kuras pavasarī uzstutē un rudenī novāc bet zemi noīrē tikai uz vasaras periodu ... divi cilvji ar vieglā auto piekabi spējīgi visu pārvadāt un samontēt / nomontēt ... pat savs elektro ģenerators tagad maksā ap 200 ls kas ir pa velti salīdzinājumā ar latvenergo tāmi 15000 Ls par km līnijas ievilkšanai ... tad vēl visās būvatļaujās kukuļi jādod un termiņos jāieliekas bet ja nenodosi oficiāli ekspluotācijā tad sods ap 15000 Ls ... tagad ar to biznesu ir kā ar bitēm vienam var iet kruti bet otrs blakām noies uz grunti ... tā ka jāsāk bet ar minimālām naudām lai ceņņiku vari turēt lejā ... ja jautājiens konkrēts ta klauvē privāti .. man ar bija plika zeme ....

7_jeeri (2010-02-07 17:34)      sobriid leetaak ir nopirkt jau funkcioneejosu viesu namu, nekaa saakt pilniigi no nulles.

it seviskji vietaa, kur nav elektriibas. tas pilniigi bezjeedziigi.

i jaasaprot, ka galvenaa probleema ir nauda, bet seit pats pats pats minimums ir Ls 50 000,-. pats minimums! normaalaa variantaa butu jaabuut kaut kur EUR 200 000,- . taa - ljoti pieticiigi.

bet taa kaa tev nav nekadas sajeegas par lietu, tad mans padoms - nemaz nesaac! peec sejas redzu, ka 1) naudas tev nav 2) taapat nekas nesanaaks, nav lemts!

kloss (2010-02-07 19:42)      ja blakus zirgi tad var būt divas vietas ... blakus LLU stallim vai Brankās blakus ponijiem ... bet jebkurā variantā tur blakus ir tā mazā upe ( uz sitiena aizmirsu kā sauca ) pa kuru vienā virzienā laiva var izbraukt ( pats esmu braucis pa to upi ) ... bet no jauniešiem nekādu "piķi" neiesitīsi ... tik kā zemes nodoklim sakasīsi ... taisi vasaras moteli ar paiku viesiem ko pati audzini uz vietas ( uz nodokļiem ietaupīsi ) ...

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu