Dokumentu sakārtošana dārza mājai, kuru gribam kā dzīvojamo māju.

Vēlamies savu dārza māju dokumentāli (zemesgrāmatā) ierakstīt kā dzīvojamo māju. Kāda ir lietu kārtība?Zemes dienests sūta mūs pie būvaledes, būvvalde pie arhitekta...Arhitektu birojā sāk stāstīt par jaunu projekta zīmēšanu, nav īsti skaidrs kam tas vajadzīgs (paskaidroja ka būvvaldei). Dārza māja ir ar projektu (reāli divstāvu dzīvojamā ēka, kura uzbūvēta 1996.g. un tajā laikā to pēc kvadratūras nodēvēja par dārza māju). Vai tiešām tagad mums jāsāk viss no gala dēļ nosaukuma maiņas(Dārza māju gribam pārdot, bet potenciālie pircēji nevar dabūt bankas kredītu,jo dārza mājām to nedod).

irgo (2015-08-31 10:53)  1   Ieliec sludinājumu SS.LV un kāds studentiņš (topošais arhitekts) par mazām naudiņām treniņu nolūkos pēc esošās būves uztaisīs itkā pārbūves projektiņu.....ar to uzbūvvaldi utt...

joens (2015-08-31 11:19)    2 Zobus ārstēt pa telefonu neprotu. Problēma izstāstīta ļoti nepilnīgi, jāredz visu dokumentāciju, lai pieņemtu, kurš lēmums šajā situācijā pareizākais. Iespējams, ka apliecinājuma karte par funkcijas maiņu ir risinājums, tomēr no savas pieredzes varu teikt, ka tik vienkārši nemēdz būt, šo 19 gadu laikā noteikti ir uzaudzis "kultūrslānis", ko arī jālegalizē.

HONEY_APPLE (2015-08-31 18:36)    1 Žēl ka onanīms, varētu uzzināt no kurienes.
Vismaz Rīgā tagad šis process ir šāds;/ man bija projekts, uzbūvējām, bet ar palielām izmaiņām/, tagad lai nodotu ekspluatācijā, visu jāsāk no gala, vispirms uztaisa kaut kādu pagaidu projektu, nedo Dievs, ja kur nav ievēroti svētie 6 metri līdz robežai, ja nav, jāsaskaņo ar to, kam tā zeme pieder, labi ja kaimiņam, bet manā gadījumā arī pilsētai, aizgāju uz zemju pārvaldi, pateica, nebūs, jauc nost, es saku, kā, man taču bija saskaņots iepriekšējā projektā un tā tur arī ir uzbūvēts, nekas nav mainīts, Nu mājienu sapratu. Tad eju uz būvvaldi, iesniedzu projektu, tur izpēta, atdod atpakaļ arhitektam/ pa vidu vēl neskaitāmas reizes vajag te kādu parakstu, te vēl kaut ko/ arhitekts atkal kaut ko tur projektē, kad gatavs, es vēlreiz eju uz Zemju pārvaldi, gaidu 3 nedēļas, kad parakstīs/ ja parakstīs/, eju vēlreiz pie kaimiņa, paraksta, tad iesniedzam projektu vēlreiz būvvaldē.Tālāk nezinu, bet šis skaitās, ka tagad esot vienkāršots šis process.
Nesaprotu gan kur tas paslēpts, jo agrāk tikai vajadzēja projektu, 14 parakstus, un viss.Paveicu to nedēļas laikā.Tagad vairāk neka pus gadu un vēl beigas neredzu, jo nevar zināt, kas uzpeldēs, kas kādam nepatiks.

HONEY_APPLE (2015-08-31 18:38)      Pieļauju, ka tagad sāksies katavasija ar inventarizāciju, atkal būs novecojusi topogrāfija, tad varbūt vēl kaut kas. nu un tā līdz pastardienai.

vermuts36 (2015-08-31 22:33)  1   Pie mums Latvijā, likumi mainās, tik bieži, ka nevar izsekot...
Mana pieredze, vēl pirms krīzes...., tad lūk, ja māja atrodas dāzkopības sabiedrībā, tai tikuntā ir spēkā visi ierobežojumi, kas attiecas uz dārza mājām, apbūves blīvums, būves attālumi no zemes robežām, u.t.t. Vari būvēt māju, super siltu, u.t.t., bet...., tikuntā tā skaitīsies, kā vasarnīca!

Bonce (2015-08-31 23:03)      1. jāpārbauda konkrētās teritorijas apbūves noteikumi un tajos noteiktais, piem., ir pašvaldības, kurās ir minimālā gruntsgabala platība no kuras vispār varam runāt par dzīvojamo ēku. Ja situācija ir tāda, ka zemes m2 ir par mazu, tad ... atkal ir divi varianti :)
2. Ja teritorijas platība ir pietiekoša un ir vecais projekts un tas atbilst objektam dabā un noteikumiem, tad ir viens stāsts (vienkāršāks) un nepieciešama funkcijas maiņa
Ja teritorijas platība ir pietiekoša, ir vecais projekts un tas neatbilst objektam un noteikumiem, tad ir cits stāsts - sarežģītāks.
Neredzot dokumentus un detalizētāku info - neko vairāk palīdzēt šobrīd nevaru.

Līdzīgi jautājumi
Darza majas nofomesana par dzivojamo maju? (3 atbildes)Somu majas - atsauksmes (7 atbildes)Darza maja ar terasi (4 atbildes)Maju projekti interneta (4 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010