Pirts

Pirts - jautājumi un diskusijas

Kāpēc pirtī krāsnij nav vilkmes? (9)
Pirts piebūvēta pie mājas. Pirts ārējā sienā skurstenis. Skurstenis 4m augsts. Mājai lēzenais jumts. Pirts piebūvēta pie zemākās sienas. Skurstenis nepārsniedz mājas augšējo kori.Pelni, sodrēji nevar būt, jo tikko ...
Par īsu skurstenis un par šauru cukas diametrs ,iespējams ka par tālu krāsniņa no skursteņa. Lai skurstenis vilktu vajadzīgs siltums! Ja dūmi pārāk atdzesēti, vai skursteņa sienas aukstas un siltie dūmi atdziestot veļās atpakaļ! Vajadzīga zem skursteņa vieta kur aizdedzināt papīru vai ko nopietnāku, lai iekustinātu dūmu plūsmu! Man darbnīcai krāsns arī nevilka,kamēr nepagarināju skursteni pāri korei. Skurstenim jābūt vismaz par 30cm augstāk par kori.Ja valdošie vēji nāk no kores puses, tad tie sit dūmus atpakaļ savādāk.Var skurstenim pieslēgt papildus piepūti no āra ar nelielas jaudas ventilatoru, kurš likvidēs pretspiedienu un skursteņa garums nebūs jāpalielina.Protams, ar vismaz 45 grādu pieslēgumu uz augšu. Tev tas skurstenis sanāk aizvējā, tādēļ arī nav vilkmes. ··· Pirts: Kāpēc pirtī krāsnij nav ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Turku pirts būvniecības izmaksas (2)
Vēlos uzbūvēt turku pirts kompleksu, cik tas varetu izmaksāt?
Pasūti projektu, iedod vairākām būvfirmām iztāmēt, aprēķināto cenu sareizini ar 2 un tad aptuveni zināsi, cik izmaksās. Jautājums nav adekvāts. Cik maksā kurpes? Vai auto? NU kaut vai maize?
Nenosaucot nekādus parametrus, atbildēt nav iespējams.
··· Pirts: Turku pirts būvniecības ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Pirts būvniecība pie daudzdzīvokļu mājas (8)
Daudzdzivokļu mājas tuvuma izdomāja celt pirti viens. Nesaskano ne ar vienu iedzivotaju, ne ar pašvaldibu, vienkarši uz savu galvu. Cik tuvu var celt pirti no mājām?
Jebkurā gadījumā jābūt saskaņotam projektam un būvatļaujai citādi nelikumīga darbība pat ja zeme ir privāta. Sīkāka informācija nebūs? Pašlaik jautājums nav atbildams. Var būt kā viss OK, tā absolūts pofigisms. Stāsti tālāk. Bet ja man ir zeme, kuru varu apbūvēt. Un ja es gribu pirti - kāpēc ne? Pirtis nodeg bieži, būvē tā., lai arī māja reizē nodegtu. Un par ko kreņķis? Bail, ka no dzīvojamās mājas augšējo stāvu logiem plikņus varēs redzēt? ··· Pirts: Pirts būvniecība pie ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Gribam viesu māju ar pirtiņu... (23)
Ir zeme pie upes Cenu pag. aizaugusi, nekopta. Bet ir velme un ideja par viesu māju, nelielu. Varbūt kāds no jums ir sacis ar pliku zemi un ideju. Jautajums ar ko jāsāk? Vai vispar tas varētu būt pieprasits šobrid? Varbūt ar ...
Es padomāju,vakardienas tv raidījuma iespaidā.Dagdā esot dūmu pirts,ļoti pieprasīta.Uztaisītu viesu māju,bez elektrības-kamīni,plītis,sveces.Bez tv,mobilajiem un citām nevajadzīgām lietām.Ēdiens gatavots uz plīts-pavisam cita garša.Kā etnogrāfiskajā muzejā. Vispirms uzzini,vai atļāuta apbūve.tad-cik izmaksās elektrības ievilsāna.Starp citu-elektrības līnija un pieslēgums var būt visdārgākās lietas šajā pasākumā.Daudzus šīs izmaksas ir bišku atvēsinājušas. Pa priekšu papēti, kādas ES naudas var dabūt būvniecībai... ar biznesa plānu. un neko citu. No saakuma buutu jaasaak ar buuvatljaujaam,citaadaak savilks elektriibas un kanalizaaciju,bet sanaaks visu noaardiit... ··· Pirts: Gribam viesu māju ar ... lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Pirts būvniecības izmaksas (7)
ļoti gribētos laukos/Aizkraukles raj./,dīķa malā uzcelt pirtiņu.Cik tas apmēram varētu izmaksāt, kas to uzņemtos darīt, cik ilgu laiku aizņemtu?/laikam varu tikai pasapņot/
Man tādu uztaisija par 800 Ls, summā ietilpa pamatu izliešana ( materiāls bij mans, viņu darbs 2 dienas)tad celtnieki no saviem materiāliem salika baļķu (20 cm biezas) sienas, jumta spāres un jumta latas, vienas pakešdurvis ar atslēgu.
Es ieliku tikai grīdu, logus un jumtam segumu.
lapsacijs jau nu gan vieds guļbūvēs..:)Ir starpība starp privāta meistara roku darbu,un frēzēto apaļbaļķu mājiņu atved -saliec...:)Tikai pie visa funktieri un jēgu jāpieliek. Gaismiņ, vismaz uzraksti, cik lielu un ko tieši gribi, savu pirtiņas vīziju:)Un laukos noteikti varētu sameklēt meistaru, kas tās lietas pieprot, atliek tikai "rakt" - aptaujāties tuvākajā apkārtnē, vai kāds nevar ieteikt pirtslietu meistaru, kurš varētu sniegt padomus, ko un kā: Vari griesties Latvijas Amatniecības Kamerā tel.: 67213007 Nez, mans kaimiņš sev kopā ar dēlu uzslēja - problēma ir tikai dabūt apaļkokus, pareizā mēnesī cirstus, lai nostāvas, spundētos dēļus iekšējai apdarei un jumta materiālu (arī krasni, pats par sevi) - ja rokas ir un kādam arī zināšanas, tad kādos 1000 latos var iekļauties.

Ja gribi visu gatavu - vari kā cits mans kaimiņš - 10+ kLs un ne pārāk apmierināts ar rezultātu, bet izskats tomēr labāks un izmēri tādi, ka arī virtuve un gultasvietas 2. stāvā.
··· Pirts: Pirts būvniecības izmaksas lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Pirts jumts (7)
Kādu jumtu labāk likt pirtij? Un kā viņu uzlikt?
Tas jāskatās kopsummā,no kā būvēta pirts.Kur pirts atrodas,ja blakus citas ēkas,tad lai sader ar citiem jumtiem.Vārdu sakot,pilnībā jāzina situācija,lai ko ieteiktu.Kā uzlikt,kad zināšu kas par jumtu,varbūt varēšu pateikt ko vairāk. Ļoti nekonkrēts jautājums. Iespējamie varianti - salmi, dakstiņi, bitumena šindeļi, skārds, šīferis (to gan drīz aizliegs) ... Pirtij vispirms kaadu pusgadu jaanostaavas! SSkkiet, ka dakstinni vareetu buut ok! Salmi paaraak daargi. SSiiferis kautiigs veseliibai! Ranilla paaraak prasti! stikla jumts un sienas buutu pashaa laikaa! Ja nezina kur un kaada pirts, neko nevar pateikt. Gulbuuvees pirtiim jau piemeeritaaki ir lubinju un niedru jumti. Kaa uzlikt, jau ir risinaajums, ko apsveert peec tam kad ir skaidrs ko grib. Vienkaarshaakais ko likt ir vilnotaas bituma loksnes, kas arii ir pats leetaakais risinaajums. ··· Pirts: Pirts jumts lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Pirtis Siguldā/tās apkārtnē (8)
VAi variet, lūdzu, ieteikt jaukas latviešu guļbūves pirtiņas ar dīķi un vēlams baļļu, kur ārzemju draugiem izbaudīt pirtspriekus. Blakus jābūt arī naktsmājām. Tā var būt arī zemnieku saimniecība, kas paralēli ...
"Gobas sala", pāris reizes esmu izmantojis, gan vasarā, gan ziemā. Papildus plikai pirtij ir vēl dažādas atrakcijas ārā- svaigā gaisā. Telefonu neatceros bet 1188.... Aparjodā....ventas 1 Aivari Inčukalnā Aivaros ir arī baļļa, un tās saimnieks piedāvā arī vēl citas interesantas izklaises, amfibija, gaisa balons utt..tel: 29221519, Brūveri Turaidā arī ir ļoti jauka pirts! un piekrītu pati_vinja kopš nomainījušies saimnieki Gobas salām..tur vairs nav ne labas auras, ne atpūtas..:(((( Jā, "Aivaros" ir būts, bet nav tas ideālākais varants. Kautkas man tur traucēja. Varbūt esmu izlepusi. Ja tas ir ārzemniekiem, tad viņiem arī tur ne īpaši patiks, kautgan neko pieklājības pēc neteiks. ··· Pirts: Pirtis Siguldā/tās apkārtnē lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kur nopirkt spirtu? (12)
Kur reāli var nopirkt spirtu... nav domāts dzersanai, bet vajag vismaz lai būtu 90%
Aptiekā ar recepti...
Ja der tehniskais tad var arī netā:
https://220.lv/lv/majsaimniecibas-preces/sadzives-kimija-un-tirisanas-piederumi/sadzives-kimija/tehn
iskais-spirts-roku-prieksmetu-vai-virsmu-dezinfekcijas?id=7453993
Tehnikas/elektronikas tīrīšanai der tik pat labi kā parastais, dzert gan nedrīkst. Dzeramais tik apriekās, ja izdosies pierunāt kādu ārstu recepti izrakstī, vai konrabandas, bet to parasti mucās nevis pudelēs tirgo...
Varbūt kādā točkā var sarunāt lai pārdod neatšķaidītu.
Aptiekā pret recepti katrs var dabūt 150 ml 96% spirtu. Recepti var palūgt ģimenes ārstam. Stingrs , kaa vinni tur....3x laizz cauri , samagons neder? Tieši tā. Ja nevari ko dabūt, izgatavo pats un no ekoloģiskām izejvielām. ··· Pirts: Kur nopirkt spirtu? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Turku pirts Latvijā (5)
Gribu apmeklēt IISTU Turku pirti! varbūt kāds zin vai LV kaut kur tāda ir? vai varbūt tuvākajās kaimiņvalstīs?
IISTAS Turku pirtus ir Turcijaa, manupraat. Autentiskaakas par autentiskaam. Jokerii-Riigaa, Katriinas d.vari pameegjinaat!;) Akvalandijaa un Liivu parkaa :) Pie iistaas tiinas. KU i iistaa tiina? ··· Pirts: Turku pirts Latvijā lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Pirtī ar gripu (11)
Ja ir gripa, kura nu jau tā kā pamazām taisās pāriet, ir prāta darbs pirtī iet?
Ja nav temperatūra,domāju,ka var karsēties.Jādzer daudz bērzu,kļavu sulas:) Domāju,ka nē!Organisms jau tā ir daudz zaudējis savu aizsargspēju cīņā ar gripu!Un Tu viņam pa virsu vēl šitā... Domāju labāk neiet .var būt smagas sekas . Nee. Kaada veel pirts?? Maajaas aarsteeties un neaplipinaat citus!:) Nē. ··· Pirts: Pirtī ar gripu lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu