Zemesvēzis

Zemesvēzis - jautājumi un diskusijas

Par zemesvēžiem (6)
Savā dārzā no dobes izkašņāju nejauši zemesvēzi. Acīmredzot ar vienu diez vai būs viss. Kā ar tiem vēžiem cīnīties? Varbūt kādam ir bijusi šāda problēma. Googli varat neieteikt, paldies.
Ar kurmja iegādi nekas nebūs liidzēts - man dārzā teritoriju - zemesvēži un kurmis, ir sadaliijuši liidziigi - un dziivo kaimiņos draudziigi, viens otru neaiztirek ... nu man vectēvs feini viņus iznīdēja, viņš man un brālēniem parādīja ur šamie dzīvo, tak mēs sākām ar viņiem spēlēties (bij 7-9 gadi) nu nepagāja ne pāris gadi, kā izspēlējāmies, ja sākumā varējām no komposta čupas izrakt ap simtu dienā, tad beigās visu kaudzi pārrokot pārīti tik atradām .. :D
attiecīgi ieteikums - parādi bērnam kur dzīvo, tālāk viss pats no sevis notiksies :D
tagad ir istais laiks šamos apkarot,vajag vien zirgu ābolus ierakt 20-40cm dziļumā visi apkārtējie vēži salīdīs viņos iekšā,tālāk jāpagaida lai zemes virskārta piesalst un tad jārok vaļā viņi visi būs kā no miega ļoti lēni un tad tik žmiedz šamos nost. ir tada inde zemesveziem,jaber tanos caurumos zeme,kaiminiene ta indē, palidz….bet uz kadu laicinu,jo sie jau ta pat celo no kaimina pie kaimina. es neindeju,es kad ko stadu saberzu olu caumalas dobe,to man ieteica veca agranome... Nekā . Sadzīvot . Ja sāk pārāk krist uz nerviem un apgrauž pārāk daudz jauno dzinumu , tad kaut ko no googles krievu saitu metodēm – paroles vārds „ medvedka „ . Ja apkārt ir vēl kādi dārzi , kurus mēslo ar dabiskajiem mēsliem , sevišķi zirgu , būs neskaitāmais daudzums . Cīņa tikai kopā . jo jaunas teritorijas viņi apgūst mežonīgā ātrumā un dzīves cikls un veids ir īpatnējs. Tikt ar tiem galā ir kā ekonomiku izvest no krīzes uz visiem laikiem . ··· Zemesvēzis: Par zemesvēžiem lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kā iznīdēt zemesvēzi? (10)
Man dārzā ir iedzīvojušies zemesvēži. Varbūt kāds zin, kā var tikt no tām radībām vaļā?
..muļķības par kurmjiem !!! man dārzā draudzīgi sadzīvo abi !!! Ielaid kurmi, ja ir kurmis zemes vēži pārvācas. Vislabaak kaa kuks47 saka - ar agrotehniskiem liidzekljiem - dzilju arshanu veelaa rudenii. Veel labi paliidz kurmji:) Zemesvēžu apkarošanai var izmantot arī šādu metodi: aptuveni piecos litros ūdens izšķīdina sauju veļas pulvera un divas ēdamkarotes trauku mazgājamā līdzekļa Fairy. Kaitēkļu izveidotajos caurumiņos ielej pa glāzei šā kodīgā šķidruma. Tas nepatīkami kairina zemesvēžu receptorus, tie paniski bēg, izmantojot jau esošās ejas. Atliek tikai savākt un iznīcināt. nu man vectēvs ļoti gudri to izdarija, viņš parādija mums - bērniem, kur viņi dzīvo, tad mēs sākām ar viņiem spēlēties, un beigās šamie nozuda :D :D:D pa lielam atrodi pūzni, parasti tās ir kompasta kaudzes, un nodedzini :) ··· Zemesvēzis: Kā iznīdēt zemesvēzi? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Suns ēd zemesvēžus (10)
Suns pa vakariem iet medībās pa dārzu.(taksis) Kad noķer, apēd. Nezinu, vai ļaut viņam to darīt. Vai viņam nekas ļauns nevar notikt ?
A suņu barību mēģinājāt dot? Izīrē taksi. Gribētāju netrūks. Zelta suns! kukaiņos daudz proteīnu, tā runā ;)

manējais (netaksis) iecienījis bites, iršus, lapsenes, kamenes, arī mušas - bada laikā ;) odi ne visai.
Pierakstos uz taksi , būs labi barots :)
Ja jau ēd , tad laikam garšo.
··· Zemesvēzis: Suns ēd zemesvēžus lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā cīnīties ar zemesvēžiem? (6)
Kā cīnīties ar zemesvēžiem? Nu jau "dostaļi"... Ir kāds "cīņas paņēmiens" lielākam pleķītim kā mazdārziņš?
(Ivonna, 15.06.04 09:47)
Sveicināta!
Šķiet ka tas nemaz nav iepējams! Arī manā dārzā mudž no vēžiem.:(
Es gan pati neesmu izmēģinājusi, bet kāds onkulis kurš tirgo zemenes pastāstīja šo metodi.
Zemē ierok trīslitrīgo burku,tā lai kakliņš būtu nedaudz zemāk par zemes virsmu.Virsū uzliek koka dēlīti atstājot nelielu spraugu kur vēzim palīst apakšā.Un tad nu viņi sakrīt burkā.Burkā var jau arī kādu ``našķi`` ielikt. Es tiešām nezinu vai tas līdzēs,bet jebkurā gadījumā šeit nav nekādas ķīmijas!
Ja Jums ir iespēja dabūt zirga ``bumbuļus`` , tos var ierakt zemē vismaz 1-2 lāpstu dziļumā.Vēžiem tur patiktu!.Tā viņiem ir ļoti labvēlīga vide oliņu dēšanai.Pēc dienām 10 bumbuli kopā ar midzeni izrok un likvidē.
Vēl viens variants - sastādīt kopā ar dārzeņiem samtenes.Vecāmāte kādreiz teica ,ka zemesvēžiem nepatīkot to smarža.
Vēlu veiksmi! :)

Daina, 04.07.04 21:54)
Man pilns dārzs ar ieraktām burkām.Jūnijā krita pa desmit dienā,tagad-reti,bet tas nenozīmē,ka viņu nav.Arī samtenes nepalīdz,tās tāpat tiek nokostas.Tas maita iznīcina visu-vasaras puķes,dālijas,sīkos īrisus,arī ķiplokus,sīpolus...Raudiens nāk! Nākošgad sēšu zālīti!

(Pūcīte, 11.08.04 11:15)
Daina ! Zālīti nesēj, tie grauzēji arī to sabojā. Es jau to savā darzā piedzīvoju. Sāku dzeltēt zāle,domāju ka no sausuma. Bet kad pacilāju tad zāle bija bez saknem.Un tā 30m2 virskārtu vienkārši norullēju un aiznesu uz izgāztuvi.

anna, 23.01.07 16:55)
Pārbaudīta metode: Fairy (trauku mazgājamo līdzekli) nedaudz pievieno ūdenim, ko nedaudz ielej potenciālajās alās, gaida ~ 1 min., ja ala ir īstā tas mūdzis lien laukā diezgan ātri. Tad tik atliek izķeksēt un tālāk katrs pēc saviem ieskatiem...

Priekā! :)
Tu neesi vienīgais cietējs. Te:
"Nosūtījis: ingus
otrdiena, 2007. gada 21. augusts 9:37:11

pa vienam, lejot caurumos eļļu vai citu riebīgu šķidrumu, viņus var noķert, bet kā viņus pilnībā iznīcināt, nav poņas.

Visu zālāju sačakarējuši, nedēļas laikā kādus 50gb. izcēlu. Pilnīgs p...."

Dabīgie ienaidnieki "zemesvēzim"(Gryllotalpa gryllotalpa, racējcircenis, circeņkurmis, ķirelis) ir - viņus ķer, pievārē un ēd pupuķi, strazdi un vēl daži putni, lai gan viņi ieņem diezgan nozīmīgu vietu negaušu kurmju, ežu un arī citu zīdītāju ēdienkartē, tak sastopami bieži.


ASV diezgan lielu ļaunumu šie nodara golfa laukumiem. Pameklējiet ārzemju resursos, kā tur ar tiem cīnās 100 punkti ka elitāriem golfa klubiem ir kādas tehnoloģijas vai veidi. :) Links. http://mega-dacha-svoimi-rukami.ru/borba-s-vreditelyami-cvetov-medvedka-obyknovennaya-gryllotalpa-gr
yllotalpa-l/
...saker burka..uzlej šnabi.un...neatceros kam bija domats..bet teica..baigi labais līdzeklis.. ··· Zemesvēzis: Kā cīnīties ar zemesvēžiem? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Zemesvēzis - kā ar to cīnīties? (7)
Kā cīnīties ar zemesvēzi...
Ja nopietni,vai ar strāvu var izķert zemesvēžus? 5 g.meklēju vislabāko variantu kā tikt vaļā no zemesvēžiem. Beidzot ir apkopoti dati. Varu pastāstīt,kā siltumnīcā tiku vāļā no zemesvēžiem. Jāuzrok siltumnīca,kārtīgi jānoblietē un jāsalaista. Šiem vajag elpot un nākamajā rītā var redzēt kur ir ala,jo ja neuzrok,ta alu šiem apakšā pa pilno un nevar saprast to galveno pa kuru šie elpo.Tā ka vajag elpot,šie pa taisno augšā.Ja vēl nav skaidrs par viņu atrašanos,vēl var uzrakt(aizdomīgo vietu) un apliet zemi,lai nebūtu irdena.Sākumā šie ir tramīgi,dažs labs pat nelien ārā 2 dienas,baidās Tā šis pie rakšanas pierod.Kad atkal to vietu uzrok,5 min.laikā var redzēt kad šis rokas pēc gaisa,noķer un ...pēc uzskatiem,var izkaltēt,vai nu nogalēt.Ja nav pacietības var iebērt alā indi(nezinu vai tas iespaido ražas kvalitātu un vai iedarbojas uz garšu,kā nekā INDE),kuru var nopirkt,ja nemaldos uz Tallinas ielas,orientējoši pretī bijušajam kinoteātrim Gaisma(ja nemaldos tagad tā nav).Veikalā tirgo sēklas+mēslijumi+indes+dārza inventārs+daudz kā,bet kā sauc neatminos.Viss dārzam,laikam saucās.Tagad vakaros,kad kluss,ķeru tāpat,jo var dzirdēt kā šie sisina.Skaņa atgādina maza policista svilpes lēnām pūšot līdzīga skaņa,vai tipa mazas,loti mazas vardes kurkstēšanu.Skaņa dīvaina,bet noteikti ne sirsināšanu,kā mēs to izprotam.Un galīgi ne tāda kā lielo sienāžu sisināšanu.Sisina tikko kā noriet saule.Ja ir kādi jautājumi,var rakstīt uz e-pastu planais@one.lv.

P.S.Protams tie atlido no kaimiņiem atkal,vai atrāpo,iznīcināt 100%nevar,bet 99.99% tikt vaļā var.Vajag tik rakt.
Vakar vienu nabadziņu iznīdēju ar lāpstas metodi ,bet vispār jau ļoti grūti cīnīties ar šito sērgu. baigi sarezhgjiti, vienkarshak ir panemt 3fazu kabeli, katru dzislu aizvilkt uz savu darza sturi, iespraust zeme un ieslegt rubiļņiku , visi zemesveži lekshus no zemes izleks lauka un ari sliekas :DDDDDDDDDDD Ķikutiem garšo zemesvēži. (ķikuti ir samēra reti putni;)) ··· Zemesvēzis: Zemesvēzis - kā ar to ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu