Skaņas izolācija

Skaņas izolācija - jautājumi un diskusijas

Skaņas izolācija daudzstāvu mājā (35)
Ir doma iegādāties mitekli biušajā kopmītnē. Koridori lieli, gari kā skolā, kaimiņa, 1. stāvā klausoties mūziku, to var dzirdēt arī 5. jā. Vai daudzstāvenei, kas agrāk bijusi kopmītne, ir sliktāka skaņu izolācija pēc ...
Skaņu izolēt ir diezgan smagi, gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Vieglāk būtu noizolēt , lai neizplatās uz āru, kā uz iekšu.
Jebkura izolēšana prasīs likt slāni kas absorbēs skaņas vibrācijas - vai nu kādu vati, vai speciālus matereālus.Bet pats par sevīm viņš nesāks absorbēt, bet vibrēs kopā ar sienu. Lai panāktu , ka elastīgais slānis absorbē skaņu , viena virsma būs jānofiksē. Lai to izdarītu, nepieciešama massa , piemēram betona plāksne, kas stipri piestiprināta pie vates.
Tam ir 2 problēmas: 1) no telpas rēķinies zaudēt būtisku telpas apjomu, 2) palielinās statiskā slodze uz ēkas būvkonstrukcijām. Ja stāvu zemāk nedzīvo smuks vīrietis , pie kura vēlētos naktī iegriezties pa taisno - cauri grīdai, un ar visu skaņas izolāciju, tad, visticamāk, skaņas izolāciju ierkot būs pagrūti.
Ko vari mēģināt darīt : pārliecināties, ka ap caurulēm / kabeļiem/ durvīm nav liekas spraugas, kas darbotos kā skaņās tiltiņī. Vēl dzirdēts, ka nedaudz palīdzot biezie sienas paklāji, bet tas nu tāds diezgan sadabīgs stils
Nē!!!!
Nav jēga ieguldīties, tādi dzīvokleļi nav to vērts, lai investētu tādad summas, ir labāki varianti, vajag domāt globālāk, nevajag izolēt "malkas šķūni", ja tas domāts malkai.
NĒ, tâdās vietās labāk nepirkt NĪ. nekas ka tas māksās tik pat kā pats dzīvoklis ? a rezultāta var nebūt Kādi materiāli? Ko Jūs!
Nekad, nekad nebūsi pār savu dzīvi (lasi: atpūtu savos likumīgajos kvadrātmetros) noteicēja, ja dzīvosi kaut ar vienu kaimiņu.
Nez, cik metrīgām sienām jābūt, lai izolētos dažādu tukšprāšu radītās skaņas - visticamāk, ka tad pašai vairs vietas nepietiks un - uzmini, kas......tik un tā nebūs gaidītais klusums!
··· Skaņas izolācija: Skaņas izolācija daudzstāvu ... lasīt visu diskusiju (35 atbildes) –»
Dārgs prieks...ir citi skaņas izolācijas materiāli Lamināts ar korķi apakšā. Dārgāk ir, bet daudz klusāks!! Variantu ir milzums! Lētākais avīzes-bet daudz darba. Arī dažādas vates,masas. Īpaši smagos apstākļos sarežģīts kārtainais pīrāgs.Bet svarīga ir visa konstrukcija ,ne atsevišķi materiāli... skannu vislabaak izoleejot bliiva gumija.Metaals. Korkkis? Nedomaaju. Porains tak.Pieliec skallrunim priekssa to korrkki, un gumiju, un pameeri db klusinaajumu. Paroc eco vate, taada tumshbruuni sveedraina. Krietni leetaaka, mazaak put un pietiekoshi stingra. Korkjis tieshaam daargs, pie tam visa taa piegrieshana, pameegjini visas plaaksnes bez shkjirbinjaam salikt. Tad jau labaak tos puushamos, aatri sacieteejosho putu, materiaalus. Cena pat shkjiet, ka mazaaka buus ar visu ieklaashanu. ··· Skaņas izolācija: Vai esat izmantojuši korķa ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Skaņas izolacija (6)
kā vislabāk izolēt starpsienu?
Metāla karkass 75mm,reģipsis 2.kārtas no katras puses,vidū vate 75mm.Jāparedz arī gaismas slēdži un rozetes starpsienā...tas,ja starpsienu būvē no jauna.Ja tikai izolācija esošai starpsienai, tad UD,CD metāla karkass,1.kārta reģipsis ar vates pildījumu 50mm. Ir labāki, tiesa stipri darbietilpīgāki varianti! Vate skaņu slāpē salīdzinoši slikti! Skaņu slāpē svars! Vairak piekrist var rockeram. Vate slape skanu tada gadijuma ja vina ir pareizi ielikta. Man bus tā pati problēma,drīz pieteiksies mazbērns,atdodu jaunajiem visu 2.stāvu(vairāk vietas 4 cilvēkiem),eju uz 1. bet sāku domāt,kas notiksies ka man šie sāks skraidīt pa to augšu..!!! Domāju ka jātaisa dubultgriesti (pašlaik 2.70 m augst.),kas tad ir tas labākais skaņas izolācijai materiāls vate,varbut kas cits.. Izolacijas materialu daudz, ko uzlikt griestos 1 stavaa , uz gridaa 2 stavaa, tachu skanja vienalga ies pa kostrukcijaam. Tatad viniem principa buutu jaizole i sienas arii. Visu neizolees. Jums buutu mierigaak dziivot pashai 2 stavaa. ··· Skaņas izolācija: Skaņas izolacija lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Skaņas izolācija. (7)
Ko vajadzētu likt uz sienas,griestiem, lai kaimiņi nedzird mani un es viņus?
Diemžēl neko super efektīvu dzīvojamai telpai nevar atrast! Pārsvarā ir āra spstākļiem " izolgoma". Autiņiem "noiskiller", bet dzīvojamā telpā tos nav vēlams! Putuplasts neslāpē, akmens vate arī nē. ir taadu poraini gumijas materiaali sienaam , kuri itkaa paliidzot. Personiigi varu teikt, ka pa vissu istabu biezs paklaajs, un zem taa voiloks baigi labi slaapee skannu.Ar autinniem ir taa, jaa , var lietot tos matreaalus(pikkis un folija), bet....labaak nnemt labaaku autinnu, kuram jau no zavoda ir laba skannas izolaacija , un pati audio sisteema/akustiska arii jau.Bet...nav tas kaifs, kad pats vissu izdari. To es saprotu. http://www.soundproofingtips.com/soundproofing-materials/ http://manass.lv/lv/offer/Skanas-un-vibraciju-izolacija/Skanas-un-vibraciju-izolacija-SIENAM-GRIESTI
EM/

http://www.thermoum.ru/


http://lv.lv.allconstructions.com/portal/categories/47/izolacija-siltinasana
Jā tā ir problēma. Nekā efektīvāka par betonu un ķieģeļiem nav . Gumija vel labi slāpē, bet nelipināsi taču gumijas loksnes. ··· Skaņas izolācija: Skaņas izolācija. lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Skaņas izolācija griestiem (8)
Padalieties pieredzē - materiāli, uzstādīšana, izmaksas utt... Nepieciešamība izolēties no īpaši nejēdzīgiem augšējiem kaimiņiem (mūzika, skandāli).
ja taa nopietni, cilveki ir siveeni, ja klausaas tik skalli, ka traucee apkaarteejiem. Personiigi es varu uzgriezt filmu griidaa, un aparatuura ir lloti laba, un jaudiiga ( apmeeram 3000 watt kopeejaa jauda ), bet es to nedaru, jo vienkaarssi slikti juutos, ja trauceeju citiem. Taa vietaa iegaadaajos labas bezvadu austinnas , un nu kaifs ir veel lielaaks, jo varu klausiities cik skalli gribu , bet telpaa ir pilniigs klususms.
Un pareizi jau te teica, cauri griestiem, griidaam, sienaam iet tikai zemaas frekvences, un kaimnna "super-duper" muuzika izklausaas, kaa bum, bum , un nekas vairaak. Lai taas frekvences izdzeestu, visa istaba jaanoklaaj ar biezu gumijas slaani, taatad, nereaals pasaakums. Bet ja uz griidas ir biezs paklaajs pa visu telpu , tas paliidz gan. Pluss , ari passa akustiskaa sisteema skan daudz labaak, jo nav nekaadas atbalsossanas no griidas utt.
Griestu skaņu izolācija no apakšas nozīmē, ka augšējie kaimiņi nedzirdēs Tavu rībināšanu, ne Tu viņējo. Šajā gadījumā tehniski pareizākais risinājums ir augšējo kaimiņu grīdas izolēšana. Es eksperimentēju ar skaņu apsorbējošiem griestu segumiem,lai uzlabotu skaņas kvalitāti savā istabā. Daudzdzīvokļu mājā nekas tur daudz nepalīdzēs,jo pat visai pieticīga audio tehnika viegli pārvarēs visus šķēršļus,tāpat kā skaļāka balss,krītošu priekšmetu troksnis un pat soļu dunoņa. Biezs skaņu izolējošs materiāls spēj noslāpēt augsto frekvenču skaņu,bet būs neefektīvs pret zemajām frekvencēm,kuras liek rezonēt pašai mājas konstrukcijai. Vecās labās S-90 tumbas spējīgas drebināt pat visu daudzstāvu māju. Šodien melomānu īpašumā mēdz būt vēl krietni jaudīgākas. Varbūt apsvērt domu par pārcelšanos? par izmaksam materialu var intareseties veikala vaicaur internetu tik ir jautajums kas jums ir pa griestiem betona panelu vai koka jo tam ir lila starpiba Daudz dažādu varintu un risinājumu..Sākot no ´vates´ akustiskajiem paneļiem,akustiskā porolona,koka karkas akmens vates pildījums.. ··· Skaņas izolācija: Skaņas izolācija griestiem lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Akmens vate izolē skaņu? (11)
Lasu internetā par akmens vati... it kā rakstīts, ka labi izolē skaņu... bet tāpat esmu lasījis cilvēku pieredzi, ka nekāda rezultāta. Tāpēc, jautājums vai ir kāda personīga pieredze vai akmens vate izolē skaņu vai nē? ...
akmens vate ir viegla, un slaapee paarsvaraa augstas frekvences.. domāju ka nē,man karkasene ir ar to siltināta,a ja mazākais troksnītis laukā,dzirdu visu iekšpusē..... Izolē. Gan vate, gan fibrolīts. Tomēr uz šo jautājumu nav vienkāršas atbildes, nemaz jau neminot to, ka jāskata katru konkrēto vietu un gadījumu individuāli. Ja netiek novērsta skaņu pārvadīšana pa konstrukcijām (visticamāk tāds ir lubs variants), izolēt tikai pārējo ir nedaudz bezjēdzīgi.

Speciālie skaņu izolācijas materiāli ir ļooooti dārgi un to izmantošana, lai noizolētu divas parastas guļamistabas, nav ekonomiski pamatota.
Šogad vienā no "dari pats" numuriem bija parādīts un izstāstīts kā ar reģipša un vates palīdzību var efektīvi noizolēt skaņu, nianses precīzi neatceros, bet konstrukcija bija drusku īpatnējāka kā parasti. ha ar fibrolitu nesen saskaros, fuck latvijas produkts, pret cietajam daljam bus plaisas pat ar armejumu, nesaskan neviens fibrolita tehniskais raksturojums, vate izole gan, bet vel atkarigs no virseja materiala, ir akustiskas sistemas un plates, ir ljoti daudz veidu ka izolet skanjas un slapet, protams katrs gadijums ir individuals pie akustiskam sistemam, un izmaksu faktors protams ··· Skaņas izolācija: Akmens vate izolē skaņu? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai mazģimeņu projekta dzīvoklī var dzīvot (sevišķi skaņa....) (9)
Gribu nopirkt dzīvoklīti, kā pirmie piedāvājumā ir padomju sērijveida māju mazģimeņu projekta dzīvokļīši. Pa lielam izskatās OK, tikai ļot mulsina tas garais gaitenis mājas vidū, sanāk ka istabas siena ir tieši visiem ...
un kur tu kadreiz gjimeni dibinasi,kur sievu atvediisi? uz shadu dziivokli? un berni dzims viena istaba?
es uzskatu,ja jau tere naudu dziivoklim,vismaz divistabu. shadu malosemeiku var iiret,ne pirkt.
Kuru mazģimeņu māju Tu domā? Ieliec plānu, tad varbūt varēs pateikt, jo tās mazģimeņu ir tomēr vairāki projekti. Ja Tu domā,ka caur koridora sienu dzirdēs Tava skuķa aūuuuuuuu,tad diez vai,drīzāk jau caur durvīm.Izeja-ieliec otras durvis vai meiču ar spilvenu akurāti piesedz.
Viss jau atkarājas no tā,kādi tur kaimiņi tai koridorā.Varbūt jauki,varbūt nē.
... par kuru variantu jautā?? par 5st māju nezinu,bet 12st mājai,koridorim nav ne vainas / tur cilvēki parasti tur riteņus un bērnu ratus :) / bet starp stāviem gan ieklāts tikai papīrs :))) dzird augštāvā jebkuru soli. :( .. bet tur tak vēl izstabas galā sienas skapis?? tas ´loti labi izolē skaņas no koridora un arii kaimiņus pa labi un kreisi atdala virtuves, bet augšā un apakšā - kā jau visās jaunajās mājās .. ··· Skaņas izolācija: Vai mazģimeņu projekta ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Dzīvokļa skaņas izolācija (13)
kurš man ieteiktu, ar ko lai izolē istabu sienas, lai kaimiņi mani nedzrirdētu un es kaimiņus?
ja taisa riģipša sienu, tad to pieliek pilnu ar vati... varbūt tāpat var visām sienām - apšūt ar riģipsi, kuram iekšā vate? (iztabai - mīnus 7 līdz 10 cm) Esmu jau izdarījusi to, ko saka maru, bet neteiktu, ka ir 100% efekts. Laikam ir liela nozīme tam, no kāda materiāla ir sienas. ir speciālie dažādām vajadzībām augsti tehnoloģiski materiāli, ko vajag prasīt specializētos veikalos... Putoplasta izolācija!Parasti ir ap 3 mm bieza,bet laba! Grrr!Sajuka... :DDD
Korķa izolācija...
··· Skaņas izolācija: Dzīvokļa skaņas izolācija lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Skaņas izolācija dzīvoklim paneļu mājā (6)
Skaņas izolācija, kas būtu vispiemērotākais, lai paneļu mājā savā dzīvoklī nebūtu jāklausās ko kaimiņi runā, kādu kanālu skatās utt? :))
Lētākais - ar parasto akmens vati visas 6 plaknes [mazāk nav jēgas, efekts var nebūt vispār]. Efektīgāk, plānāku slāni vajag, bet dārgāk ar speciālajiem skaņu izolācijas materiāliem.

Tikai ne putuplastu, kā daži iedomājas. Šis skaņu neaiztur vispār, bet pat mēdz pastiprināt.
Paardod to kaarbinju,panjem bankaa krediitu un nopeerc sev privaatmaaju:)))))
Taa nav zoboshanaas,bet mana personiigaa pieredze.
Pats taa izdariiju gadu atpakalj un tagad esmu tieshaam apmierinaats:))))))
Uzliec uz sienaam putuplasta blokus(letaak neka regipsis un vate)...bet vispaar par to privatmaaju vinjam taisniiba. Arii es lasiiju visu ko vien vareeju atrast par skanjas izoleeshanu un tik tieshaam - jaaiesleedz sevi skanjas izoleejoshaa buurii - visas 6 plaknes, stiprinaashanai gandriiz nemaz nedriikst lietot naglas - jo arii tadnav pilniiga skanjas izolaacija. Veel labaak - ja arii kaiminji izdara to pashu..
Tas kopaa izmaksaa drausmiigi daargi..
Vispaar murgs - taa dziivoshana komunaalajaa maajaa, ja ir kaada iespeeja - tad tikai privaataa maaja.
Mans teevs visu sareekjinaaja - arii logu nomainju ar sanju izoleejoshu stiklu. Galvenais jautaajums - var jau visu paarbuuveet un ieguldiit drausmiigos liidzekljus, bet ja peec tam sadomaasi aizbraukt no sava dziivoklja - par cik Tu vinju vareesi paardot?? Vai kaadu interesees - cik ir ieguldiits skanjas izoleeshnaa?? ··· Skaņas izolācija: Skaņas izolācija dzīvoklim ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Par studijas iekārtošanu. (10)
Labdien! Varbūt kāds zinās, cik reāli ir iekārtot dzīvoklī nelielu studiju ar mikrofonu un skaņu izolejošām sienām? Cik apmēram viss tas varētu izmaksāt? Un kur var atrast kādu lietderīgu informāciju par šo tēmu?!
Nevajag dzīvoklī studiju! Lētāk un drošāk būs atrast citur telpas, jo tā tikai riskē naudu izmest vējā. Jo lai kā tur izolētos skanēs tāpat cauri un kaimiņi sauks policiju un traucēs visiem. Dzīvoklī cilvēki atpūšas, cieni viņu mieru! Teorijā - reāli.

Prakse - atkarīgs no 100 un 1 faktora sākot jau ar to, ko konkrētajā gadījumā nozīmē skaņu studija.

Sākt ar gugli, tur būs kaudzēm (ne)derīgas informācijas, ko izsijāt. Vai uzreiz pāriet uz kādiem profesionāļu forumiem un/vai ģīmjugrāmatas grupām.

Izmaksas visdažādākās, atkarīgs no izolētības līmeņa un izmantotajiem materiāliem.

Princips - istabā tiek iebūvēta kaste, kas nesaskaras ar esošajām konstrukcijām (tā kā levitācija vēl joprojām nav iespējama, tad atsevišķi saskares punkti būs). Studija iekšā kastē.
Te gan laikam domāta neliela ierakstu studija,nevis vieta rokgrupas mēģinājumiem. Tur jau var ļoti labi iztikt bez pārmērīga skaļuma. Lai nepieļautu atbalss rašanos,visu telpu nāksies apšūt ar skaņu absorbējošu materiālu. Lētākais variants akmens vate pārvilkta ar agroplēvi,vai lētāku audumu. Grīdai gan vajadzēs ko izturīgāku. Ja daudz naudas, protams labāk izmantot speciālos materiālus. Kāpēc tikai sienām? Ko būs būt darīt augšējiem un apakšējiem kaimiņiem, kad tādā "studijā" tiks uzrīkots kārtējais ļembasts?
Ja jau izolācija, tad viscaur.
Lietderīga informācija būvfirmās, ja tev ir konkrēti dati, kādi paredzamie decibeli utt.
Ko tieši domāts ierakstīt? Ja ieraksta balsi, klausoties fonogrammu austiņās, tad līdz zināmam profesionālam līmenim skaņas izolācija nav nepieciešama. Skaņas izolācija, kā likums, veidojama no smagiem un mīkstiem materiāliem (piemēram, gumijas utt), kas spēj uzsūkt skaņas enerģiju un pārvērst to siltumā, un var būt pat ļoti dārga. Lētāk būs iekārtot studiju klusā apvidū, laukos. Ja mājās jau ir dators, tad ieraksta aparatūras cenas sākas ar dažiem desmitiem (par ķīniešu ražojumiem) un beidzas ar miljoniem (modernas digitālas studijas gadījumā). ··· Skaņas izolācija: Par studijas iekārtošanu. lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu