Podiņu krāsnis

Podiņu krāsnis - jautājumi un diskusijas

Podiņu krāsns - cik maksā? (21)
Cik maksā uzmūrēt podiņu krāsni?
Podiņu krāsns mūrēšāna prasa ilgu laiku,darbietilpīgs process,ar podiņu slipēšanu un dūma kanālu izveidi.Ir maz mūrnieku,Kas to var kvalitatīvi izdarit .Par labu darbu ir labi jāsamaksā. =>av2 Uzjautrina pieeja no sērijas - " gribu Bentley" - 200k eur, jūs ko traki palikuši, jaunu dacia var par 14k nopirkt, krāpnieki tādi... Var būt te parādīsies arī kāds podiņu krāšņu meistars. Es neesmu meistars. Es tikai esmu pie tāda meistara bijis par palīgu.
Podiņu krāsni ir paredzēts izmantot vismaz 100 gadus bez jebkādām tīrīšanām un apkopēm (vai māja tik ilgi stāvēs?), tāpēc visiem materiāliem ir jābūt augstākās kvalitātes - podiņiem, ķieģeļiem, māliem, smiltīm. Krāsnī podiņi ir tikai apkārt, iekšā ir dažāda biezuma ķieģeļu mūris. Tas viss ir jāprot sarēķināt, saprast. Darbs ir ļoti precīzs, katrs podiņš ir jāpieslīpē, un mūrēšana notiek ļoti lēni. Dienā nedrīkst mūrēt vairāk par divām podiņu rindām, citādi tas viss var sašķiebties no sava svara un būs nelabojams brāķis.
Un tad vēl pats briesmīgākais mūrnieku, flīzētāju un arī betonētāju murgs - savu darbu nosargāt no ziņkārīgiem bērniem un vēl ziņkārīgākas "sievasmātes". Tā kā darbs parasti ir apdzīvotā dzīvoklī, tad katram būs interese paskatīties un ar pirkstu pabakstīt. Pusžuvušam mūrim daudz nevajag, lai kādu ķieģeli izkustinātu, bet atpakaļ tas vairs nav dabūjams - viss iepriekšējās dienas darbs ir jājauc nost - ķieģeļus vēl var izmantot, bet pieslīpētus podiņus vairs atpakaļ salikt nevar, tie ir metami. Tāpēc pusdienu strādā, pēc tam pusdienu sēdi un skaties kā žūst māli :)
Atkarībā no podnieka Nekaunības...! maksā, bet ir skaista. ja pareizi mūrēta, tad gana labi tur siltumu arī. nav nekas labāks izdomāts! ··· Podiņu krāsnis: Podiņu krāsns - cik maksā? lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kā pareizi notīrīt un ar kādu krāsu nokrāsot senas podiņu krāsns rotājumus? (17)
Dzīvoklī ir skaistsa podiņu krāsnis labā stāvoklī,tikai rotājumus nepieciešams uzprišināt.Kā to pareizi darīt,ar kādu krāsu krāsot?
....palasīju komentus,un padomāju,cik tomēr neuzmanīgi ir cilvēki....jautājuma autore nevienā vietā neminēja,ka krāsniņa ir krāsota,pajautāja tikai KĀ UZPRIŠINĀT DEKORUS(ar kādu krāsu tos krāsot)...!?!...
P.S...nu protams,es ne par visiem,tikai par tiem,kas nelasa,bet tikai bliež iekšā komentu.
Diletantu bars. Tas ir Bema fabrika gatavots krasns kronis. Tani laika produkcija tika attiecigi braketa. Labas detalas tika glazetas un maksaja dargi. Ar brakiem tika pardotas neglazetas. Gudriniekam varu pateikt, ka pie temperaturas 1200 gradi mals,no ka izgatavoti podini jau tek kaa udens,tik tumsi bruna krasa. Apdedzinasanas temperatura parasti neparsniedza 960 gradus,jo citadi saka veidoties geometriskas deformacijas. Udens emulsiju nelieto nekada gadijuma. Sen ir civilizetaki lidzekli. Akrilu ieteicu,jo tas ir uz udens bazes. Mals ir hidroskopisks. Emulsija veidos plevi. Krasns kronis ir tikkai dekorativs elements,kas nosedz krasns"cuku" augsejo parklajumu. Parasti viena karta jumta karninu un divas kartas kiegelu seguma.Tur temperatura neparsniedz 69 gradus. Piekritu,ka atsedzot krasu var atklaties defekti,del kuriem prieksmets brakets. Tos pavisam vienkarsi labo ar visparastako celtniecibas spahteli. Parasti rotājums ir ģipša lējums. Ar fenu uzmanīgi, var ātri saplaišat, krāsas noņēmējs ir ar skābu reakciju, ja lieto, tūlīt ar sārmainu vielu, piem. pelnu šķidumu, jāapstrādā. Var arī ar kaļku putru glazetos baltos podinus nekraso.Krasa neturesies.Augsejo dalu un vidus rotajumu janotira ar fenu. Krasas nonemeju lietot nav velams.Pec tam jauna krasa lobisies nost,jo reakciju nevares apturet. Ir protams ari citi restavratoru panemieni. Pec tam var krasot ar akrila krasam. Ja keramikas,kas krasoti ar spidumu-to var notirit,(bet izskatas,ka podini ir originali-spidigi) tie ir glancetie podini,krasot nedrikst,un nevajag. Runa ir par dekoriem,tos gribas atsvaidzinat,nezinu,cik var patirit,varbut ar vieglu-smalku smilspapiru nomatet,un krasot var ar udens emulsiju,vienalga-matetu,pusmatetu vai ar spidumu,zinu,ka turesies! Pasai ir podinu krasns,ar keramikas podiniem,originala tie ir mateti mala.Reizem nokurinu,ka roku nevar pielikt,ber emulsija turas.... Pietem,te dekori-bus labi! Ja velies,raksti privati,varu pat bildi aizsutit.... Ir iespeja telpas dizainam pieskanoties,emulsiju ietonet,es ari ta daru,. ··· Podiņu krāsnis: Kā pareizi notīrīt un ar ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Podiņu krāsns remonta meistars? (10)
Meklēju meistaru, kas reāli var novērtēt podiņu krāsni, kāpēc nevelk, vai tikai skurstenis jāiztīra vai visa jāpārmūrē. Varbūt pazīstat kādu no amatniecības kameras ar pozitīvām vai negatīvām atsauksmēm, vai kādu ...
Vai tad Tu skursteni 2 x gadā/ vai vismaz 1 x/ netīri, ka aizdomas uz skursteni?
Šie amatnieki ir dikti iedomīgi. Man kad vajadzēja uzmūrēt nelielu krāsniņu, aš pa 5000€ te meistaru piedāvāja/visas saimn. ēkas vērtībā:)/. Atradu pa 800, tas pirmajā dienā piedzērās un jau pirmos 40 cm uzmūrēja šķībi. Atradu nākamo, sarunājām, beigās pazuda, necēla klausuli, tad vēl 1. Tas pats. Tad vēl 1, tas nevarot, iedeva kolēģa numuru. Ok, pa 400€, protams, iepriekš sapirktie materiāli viņam nederēja un vēl visādi brīnumi. Grāmatu var uzrakstīt par šo tēmu. Nu gaidām rudeni, vilkt velk labi, bet kā siltumu turēs, skatīsimies. Ja kas, ar viņa sertifikāta kopiju iešu uz attiecīgo iestādi.
mans ieteikums, lai lauku radi pameklē.Ar vietejo rekomendācijām . Jo tuvāk Rīgai, jo sūdīgāki un dārgāki. Protams, gatavo transportu, polšu, vakariņas un naktsmājas. A kā citādi? Bet tāpat atmaksāsies. Un stāvi klat, kad mūrē, nekautrējies uzdot jautājumus.
Virs šībera ir jābūt tīrāmai vietai. Tas var būt no ķieģeļa noskaldīts gabals,vai no skārda,taisnstūra veidā uztaisīta kārbiņa. Izknubini viņu ārā,ieliec papīru un aizdedzini. Ja velk tad vaina krāsnī,ja ne, par ko esmu gandrīz pārliecināts,ciet ir cukas daļa,kas savieno krāsni ar skursteni. Vēl var būt,ka vārnas skurstenī ligzdu uztaisījušas:D,katrā gadījumā pirmais ir jāsauc skursteņslauķis. skurstenis jātīra jebkura gadījumā, ja reiz nevelk.
ko autore sauc par podiņu krāsni - pavardu, mūrīti, vai pavardu ar mūrīti? pēdējā variantā - nevelk, ne vasaras, ne ziemas šīberi? Parasti lielākais grēciņš būvējot krāsni ir cuku trūkums, kad izveidojas nepieejamas kabatas. Ja ir skaidrs funktieris, kā izlocīts dūmvads, tad var nepārbūvēt, bet gan izkalt cukas neiztīrāmajās vietās - to gan meistaram. Līdz tam var mēģināt nokonsultēties ar skursteņslauķiem - tikko bija tēma par tiem.
Pašrocīgi: Nr. 1.: jāizbirstē, jāizskrāpē, jāizsmeļ visas esošās cukas. Nr. 2.: ja pārliecība, ka skurstenis ir daudz maz tīrs, likt iztīrītajās cukās saburzītu avīzi un aizdedzināt, aizvērt cuku - izdegs neizskrāpētie sodrēji virzienā uz skursteni - vilkme aizraus degošo kamolu uz priekšu.. ja, skurstenis sen netīrīts, tad bīstami, jo var aizdegties sodrēji tur, un tad var sanākt aiaiai..
:) Vilkmi pārbauda ar Sveci...! Ja sveces liesma pie krāsns durvīm ir taisni vai mazak par 45. grādiem, krāsns nevelk tā jātīra un skurstenis, ja sveces liesma 90.grādu leņķī, tad velk par traku... jāpiever shiiberi... ;)
Bet pirms meklē meistaru pārbūvēt krāsni... pārbaudi vai ir vilkme skurstenī... ;)
-Mana pieredze rāda, ka vienkārši ir krāsni iztīrīt un viss ir OK... Jo tiešām nevar iedomāties tādu meistau kurš kādreiz būtu uzmūrējis Podiņu krāsni kura nevelk un vislaik dūmo... :)
Arī es strādaju mūrnieki,gan luksa viesnīca,gan autopiekabe,gan telts,gan naktsmājas,gan auto uz māju un atpakaļ to prasa benzīnu. ··· Podiņu krāsnis: Podiņu krāsns remonta ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Krāsns mūrnieks - kur meklēt? (5)
ir dzīvokls,kā bijusi podinu krāsns,pirms izsolesnojauks pilnīgi viss/izdemolēts/. vajag atjaunot krāsni /bet ne jotulu,jo to neļauj būvnormatīvi/. vvai kamīnveidīgs variants,bet uz vecā skursteņa iespējām. jo blakus ...
Par būvnormatīviem un Jotul varētu palūgt sīkāk, kāpēc šie konfliktē? Lai uzmūrētu krāsni ir jazin divas gudrības.Pati galvenā,māli.
Lai apsildītu tādu telpu,vajag lielo,pieccuku krāsni. Oderējumā un vidū,ieteicams izmantot zilo akmeni.Tas nesprāgst un labi tur siltumu.Kaut kā tā.
··· Podiņu krāsnis: Krāsns mūrnieks - kur meklēt? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Briketes (10)
Vai taisnība, ka podiņu krāsi nedrīkt kurināt ar skaidu briketēm, jo tās bojājot kaut kādu "siltumuzturošo slāni"?
liec iekuram un kurini ar malku. malku var nopirkt arii maisos,sausu. nav ieteicams gan! Vienīgi varbūt dzeltenās bet jebkurā gadījumā malka rada ar liesmu vilkmi un neļauj tik ātri aizaugt krāsnij ar sodrējiem!
Dzeltenās nedod tik lielu karstumu bet rada sodrējus bet brūnās PĀRĀK LIELU karstumu! ;( Un no tā var tiešām tikt bojāta iekšējā krāsns daļa...
Tākā vislabākā būs malka (ne atgriezumi un krāsoti dēļi (pasarg Dievs)).
Un noteikti krāsni vajaga tīrīt! Kautvai pirms sezonas . Ar ugunsdrošību noteikumu dēļ!
TAS NOPIETNI! ;) lAI VEICAS!
Jā taisnība...! tās ir pārāk blīvas krāsnij... efekts būs līdzīgs kā kurinot ar ozola malku... krāsns ātri sadegs un dabūsi to pārmūret... :( bruunaas ,var leenaa garaa ar citu malku kopaa.ja ieliksi kaadas 10,kraasns sabruks uz iekshu tajaa pashaa vakaraa.
kaadas 3-4 var. 1 bruunaa sver ap 2kg,var pareekinaat.
Tak nevajag bērt ar kaudzi, nekas slikts nenotiks. ··· Podiņu krāsnis: Briketes lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu