Podiņu krāsns remonta meistars?

Meklēju meistaru, kas reāli var novērtēt podiņu krāsni, kāpēc nevelk, vai tikai skurstenis jāiztīra vai visa jāpārmūrē. Varbūt pazīstat kādu no amatniecības kameras ar pozitīvām vai negatīvām atsauksmēm, vai kādu meistaru, kas jums ir kvalitātīvu darbu veicis un varat ieteikt? Vēlams Rīgā, no citiem rajoniem, es nezinu kā - vai naktsmājas jādod vai viesnīca jāapmakasā?

shining (2016-07-06 00:26)      skurstenis jātīra jebkura gadījumā, ja reiz nevelk.
ko autore sauc par podiņu krāsni - pavardu, mūrīti, vai pavardu ar mūrīti? pēdējā variantā - nevelk, ne vasaras, ne ziemas šīberi? Parasti lielākais grēciņš būvējot krāsni ir cuku trūkums, kad izveidojas nepieejamas kabatas. Ja ir skaidrs funktieris, kā izlocīts dūmvads, tad var nepārbūvēt, bet gan izkalt cukas neiztīrāmajās vietās - to gan meistaram. Līdz tam var mēģināt nokonsultēties ar skursteņslauķiem - tikko bija tēma par tiem.
Pašrocīgi: Nr. 1.: jāizbirstē, jāizskrāpē, jāizsmeļ visas esošās cukas. Nr. 2.: ja pārliecība, ka skurstenis ir daudz maz tīrs, likt iztīrītajās cukās saburzītu avīzi un aizdedzināt, aizvērt cuku - izdegs neizskrāpētie sodrēji virzienā uz skursteni - vilkme aizraus degošo kamolu uz priekšu.. ja, skurstenis sen netīrīts, tad bīstami, jo var aizdegties sodrēji tur, un tad var sanākt aiaiai..

HRDS (2016-07-06 01:13)      :) Vilkmi pārbauda ar Sveci...! Ja sveces liesma pie krāsns durvīm ir taisni vai mazak par 45. grādiem, krāsns nevelk tā jātīra un skurstenis, ja sveces liesma 90.grādu leņķī, tad velk par traku... jāpiever shiiberi... ;)
Bet pirms meklē meistaru pārbūvēt krāsni... pārbaudi vai ir vilkme skurstenī... ;)
-Mana pieredze rāda, ka vienkārši ir krāsni iztīrīt un viss ir OK... Jo tiešām nevar iedomāties tādu meistau kurš kādreiz būtu uzmūrējis Podiņu krāsni kura nevelk un vislaik dūmo... :)

janko62 (2016-07-06 17:44)      Arī es strādaju mūrnieki,gan luksa viesnīca,gan autopiekabe,gan telts,gan naktsmājas,gan auto uz māju un atpakaļ to prasa benzīnu.

derevnja10 (2016-07-06 21:33)    1 Virs šībera ir jābūt tīrāmai vietai. Tas var būt no ķieģeļa noskaldīts gabals,vai no skārda,taisnstūra veidā uztaisīta kārbiņa. Izknubini viņu ārā,ieliec papīru un aizdedzini. Ja velk tad vaina krāsnī,ja ne, par ko esmu gandrīz pārliecināts,ciet ir cukas daļa,kas savieno krāsni ar skursteni. Vēl var būt,ka vārnas skurstenī ligzdu uztaisījušas:D,katrā gadījumā pirmais ir jāsauc skursteņslauķis.

HONEY_APPLE (2016-07-06 22:35)    3 Vai tad Tu skursteni 2 x gadā/ vai vismaz 1 x/ netīri, ka aizdomas uz skursteni?
Šie amatnieki ir dikti iedomīgi. Man kad vajadzēja uzmūrēt nelielu krāsniņu, aš pa 5000€ te meistaru piedāvāja/visas saimn. ēkas vērtībā:)/. Atradu pa 800, tas pirmajā dienā piedzērās un jau pirmos 40 cm uzmūrēja šķībi. Atradu nākamo, sarunājām, beigās pazuda, necēla klausuli, tad vēl 1. Tas pats. Tad vēl 1, tas nevarot, iedeva kolēģa numuru. Ok, pa 400€, protams, iepriekš sapirktie materiāli viņam nederēja un vēl visādi brīnumi. Grāmatu var uzrakstīt par šo tēmu. Nu gaidām rudeni, vilkt velk labi, bet kā siltumu turēs, skatīsimies. Ja kas, ar viņa sertifikāta kopiju iešu uz attiecīgo iestādi.
mans ieteikums, lai lauku radi pameklē.Ar vietejo rekomendācijām . Jo tuvāk Rīgai, jo sūdīgāki un dārgāki. Protams, gatavo transportu, polšu, vakariņas un naktsmājas. A kā citādi? Bet tāpat atmaksāsies. Un stāvi klat, kad mūrē, nekautrējies uzdot jautājumus.

derevnja10 (2016-07-06 22:57)      Pati krāsns var nevilkt tikai viena iemesla pēc,kaut kas ir atdalījies un aizkritis priekšā cukai. Ja atdalījusies podiņa odere,to var atlikt atpakaļ.Par pārmūrēšanas darbiem jāsāk domāt,ja dalās ārā iekšējais ķieģeļu krāvums,vai ja krāsns ir pārkurināta un sasprāgusi.

uusins (2016-07-06 23:59)      Sameklē skursteņslaucītāju brālību. Painteresējies Amatniecības kamerā. Atvaino, šobrīd vairāk nevaru palīdzēt, neesmu lv, bet Rīgā noteikti ir saglabājies numurs. Atnāca vīrs vārdā Raimonds, izklaušināja krāsni un dūmvadus visu 5 stāvu augstumā, un ieteica labāko risinājumu.
Amatniecības kamera: 67213007. Ja meklēsi tur, tad jebkuram vajadzētu būt labam amatniekam. Mums ir liela sijāšana un regulāra sertifikācija. Protams, ka es varu būt drošs tikai pats par sevi, bet tomēr tur lietas uzmana stingri :)
Lai Tev izdodas!

Edg (2016-07-07 18:58)      Mēģināji kurināt šitajā karstajā un sutīgajā laikā? Arī tad var nevilkt pat pie tīrām visām cukām un krāsni OK.

Egils22 (2016-07-12 23:56)      esmu vairākas tādas krāsnis glābis, kas gadus 30-40 gājušas bez problēmām un pēkšņi čuš. parasti vaina ir nepieejamajās kabatās. Ja nav kaut kāda super specifiska konstrukcija, tad parasti pietiek ar 1-2 jauniem caurumiem, lai var dabūt ārā pelnus un aiziet rūkdams. Ja jautājums vēl aktuāls dodat ziņu.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu