Krāsošana

Krāsošana - jautājumi un diskusijas

Uz kādas bāzes krāsu krāsot putuplastu griesti (6)
Kā pareizi nokrāsot griestus uz kuriem ir uzliktas putuplasta dekoratīvās loksnes? Loksnes ir jaunas un tīras. Jautājums par krāsu, kura nelobīsies nost.
Lai krāsa turētos ilgstoši, tad pirms krāsošanas noteikti jāgruntē:) Uz ūdens bāzes Jebkura kraasa nederees, jo putuplasts shkjiist skjiidinaataajos, acetonaa, piem. Gan jau der akrilkraasas uz uudens baazes, celtnieciibas veikala kraasu nodaljaa nokonsultees. Ja kas, putuplastam nav ne vainas, kameer nav ticis uguns klaat - tad gan chau Rasma! Jebkura krāsa būs ok , ja vajag krāsot putuplastu . Viss jau tā pat ir izcūkots .Palasi k/kur kas ir putuplasts . Alpina, Caparol. ··· Krāsošana: Uz kādas bāzes krāsu krāsot ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Krāsas maiņa uz radiatoriem (13)
Kā noņemt krāsu no metāla? Smilšpapīrs Nr 100? Varbūt kaut kāds "vaitspirts"?
Nu ja - smilšpapīrs ( saķerei )un pēc tam pārkrāso tajā citā krāsā . Mavs_VivaForever Es minu, ka Ita netaisās tos radiatorus skrūvēt nost. Tā ka smilšu strūklas un radiatoru karināšana kaut kur krāsošanai atkrīt. Ar krāsas noņēmēju var darboties. Ja izstrādājums nav no pārāk plāna metāla - tad smilšustrūkla vai skrošustrūkla. Uz čuguna radiatoriem šī metode strādās ideāli. Ar plānajiem bleķa radiatoriem - tikai smilšustrūklu un uzmanīgi.
Pēc šīs apstrādes tu iegūsi tīru, abrazīvu virsmu, pie kuras krāsa labi turās klāt. Tikai nevajag bremzēt, citādi paspēs aprūsēt.
Vislabāk krāsot ar pulverkrāsu, tikai ja detaļa ir masīva (čuguna radiatori), tad pirms krāsošanas tie jāuzkarsē. Vēl problēma ir tā, ka čuguna radiatori ir smagi, tos ne visur var piekārt pulverkrāsošanai.
glezotājs - automašīnu detaļas ar pulverkrāsu nekad nekrāso, tam izmanto "slapjo" krāsu.
Vecos čuguna radiatorus, kuri nomāzēti pampaku pampakiem ar 10 kultūrslāņiem, vislabāk tīrīt ar fēnu, pēcāk slīpēt ar smilšpapīru. ··· Krāsošana: Krāsas maiņa uz radiatoriem lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Vai var krāsot siltu radiatoru? (7)
Liktens bij` lēmis,ka manā dzīvoklī uzsākot apkures sezonu piespiedu kārtā dzīvoklī bija jānomaina viena pievada caurule pie radiatora . Jautājums: Vai nu jau siltu radiatoru un jauno pievadcauruli drīkst nokrāsot ?
Mierigi,tikai ar ūdensbāzes krāsu!Nesmird un nedzeltē!;)) Jā, drīkst, esmu to darījusi, i nekāda vaina. vai tad Tev tās trubas verdosas, vai? Pareizi tik vajag ķrāsu izvēlēties un nekādu problēmu. Tak mierīgi -krāso droši-nebūs nekādu kunkuļu-tik tā dziedāšana uz beigām pati no sevis pielips!:)) Vispaar ir jau speciaali domaatas kraasas radiatoriem!;) ··· Krāsošana: Vai var krāsot siltu radiatoru? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Flīžu krāsošana (11)
Vai kādam ir pieredze fliiziisu grīdas kraasosanu? Un vai virs flīzēm var klāt linoleju?
Visinteresantāk ir, kad uz flīzēm uzliek parketu, un tikai tad to visu nosedz ar linoleju!!:):) nuuu,tur kaadas tev fliiziites,un kaadu kraaasu domma kraasot? principaa jau var.ar elllas kraasaam labaak nevajag...ja glanceetas fliizes.linoleju,ja liksi,vajg liimet vinju uz fliizem,bet fliizu savienojumu vietas var iespiesties,buus kvadratains segums.kaut kas viduu jaaliek buutu starp fliizem un linoleju.bet es nodauziitu tas fliizes nost... a mosh linoleju labaak klaat zem fliizeem???
lai gan tad fliizes netureesies tik labi :(((
Vareet jau var klaat pa virsi, bet vai vajag??
nevajag ne kraasot, ne linoleju likt! ja veelies linoleju likt, tad vispirms ir jaaizliidzina visa griidas virsma,lai nevienas rievinjas nebuutu, savaadaak peec laika linolejam spiediisies cauri fliizhu kvadraatinji:)
var kraasot, ja veelies:) ir tam speciaali paredzeetaas kraasa:) taas gan buus caurspiidiigas, bet ar toni - jo vairaak liksi to kraasu, jo tonis spilgtaaks/tumshaaks. pie tam tonji ir mateeti vai glanceeti:)
··· Krāsošana: Flīžu krāsošana lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Sienas - krāsot vai līmēt tapetes (14)
Beidzot logi nomainīti, elektroinstalācija paarvikta, sienas un griesti izlīdzināti, aktuāls jautājums ko darīt ar sienām krāsot vai līmēt tapetes?
Atsevishkas sienas var kraasot ar reljefo kraasu (tipa taada grumbulaina visaados tonjos un to reljefu ar var dabuut dazaadu)
Somu kraasa Colibri saucas
Krasojamaas tapetes:))) Nepatiik paarkaraaso citaa kraasaa:)))) Kraasotas sienas dabuut labaa kvalitaatee ir gruuti.Alternatiiva kraasojamaas tapetes. Paprasi veikalaa, cik atceros baltas ar dazaadiem rakstiem...izcilniem! galvenais jau ir kraasaa... var piemekleet toni... kaadu vien veelies:)))) Ja ir mazi bērni, vai tie tiek drīzumā plānoti - tikai krāsotas sienas (paturot krāsu rezervē jeb pieļaujot domas par grafiti), krāsojamās tapetes ar laba lieta - bet var noplēst, ja labi pacenšās ··· Krāsošana: Sienas - krāsot vai līmēt ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Grīdas krāsa (22)
Dikti nepatīk tradicionālie "grīdas krāsu" toņi. Esmu beidzot nokasījusi veco, bišķi pieslīpējusi, piešpaktelējusi un atradusi sev interesantu alkīda emalju. Vai tā ir piemērota un pietiekoši izturīga grīdai.
18:26 vai tad mūsdienās nav tā, ka paņem bāzi no normāla ražotāja, kas paredzēta grīdām un uzjauc toni kādu sirds kāro. kāda tur vēl pašrocīga miksēšana lai bēšu dabūtu? Jāskatās, lai tā ir domāta grīdām, ir arī parastās alkīda emaljas, kas paredzētas vairāk dekotatīvām virsmām, nevis praktiskām. Tas, ko saka virsaitis saka par slodzes notūrību ir galīgi garām, pirmo reizi ko tādu dzirdu, neviens ražotājs tādus testus krāsai neveic, ir citas kvalitātes kontroles sistēmas. Atceries nokrāsot 2-3 reizes ar GRĪDAS krāsu un privātai lietošanai būs gana labi. Ja jau esi tā nocīnījusies tad uzliec tonētu eļļu. Būs pavisam cita lieta. es ari par baltu griidu! Man tada ir,ar melnam listem. Balts paklajs,ar melnam malam,fantastiski! Ilgi baidijos,bet ne mirkli nenozeloju! Vai tad veikalos vairs pēc kataloga krāsas nemiksē? Pagājušvasar varēja izvēlēties kādu no 2000 toņiem. ··· Krāsošana: Grīdas krāsa lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Skapīšu krāsošana (27)
Gribu nokrāsot baltus pāris skapīšus (no mdf, kādi pievienotajā foto, tikai tie ir tumši brūnā krāsā), bet nevaru saprast ar kādu krāsu. Interneta forumos iesaka gan ūdens emulsijas, gan akrila krāsu. Daži apgalvo, ka ...
Tinte, Paldies Tev par šo tēmu!

Dažādu mēbeļu atjaunošana ("restaurēšana") mājas apstākļos ir no tiesas interesants, aizraujošs un ļoti radošs darbiņš, kas, ja tiek darīts ar prieku, rada milzīgu gandarījumu darītājam.
Savā mājā dažāda materiāla lietotu mēbeļu "restaurēšana" nebūt neprasa nekādu gigantiski pārcilvēcisku piepūli, ja šādu darbiņu neuztver kā obligāciju vai pienākumu,...jo ik katrs no šiem "restaurācijas" projektiem- mēbelēm, ir paša, akurāti padarīts rokdarbs, kas darīts caur sirdi un dvēseli, ir oriģināls mākslas darbs (...jā, jā, Piepis visiem skeptiķiem un ūsā smīkņātājiem to apgalvo: ORIĢINĀLS MĀKSLAS DARBS tas ir!!!)

Tinte un DanaL, malači meitiņi! Ja kauč vienu no šādiem "restaurēšanas" darbiņiem savā mājā ar radošu iedvesmu paveiksiet, tad skaidri ziniet: ar to vien viss nebeigsies, tas būs tikai sākums visam, lai Jūs pārvērstu savās mājās interjeru līdz neatpazīšanai jaunā stilā un krāsās.
(personīgā pieredze)
Lai izdodas!
Redz, šitais ir Piepja darbiņš.
Abas mēbeles ir pirktas antiko preču izsolē, 57 un 60 gadu ražoti britu galdnieku meistardarbi, kas bija samērā kritiskā stāvoklī. Es tos izsolē ieraudzījusi, gandrīziņ vai noģību: man tos vajadzēja par jebkuru un par jebkādu cenu,...protams, ka caur daudzsolīšanu dabūju ar un uztaisīju pa jaunam.(lepni tā pasaka)
Tinte, beidz skaudīt un ņem slīpmašīnu nagos! :D

Pie tā televizora skapīša es dabūju bišķi pasvīst- ar slīpēšanu vien iesākumam nepietika, jo virsmas bija pamatīgi pabojātas. Vajadzēja vietām arī ielīmēt koka gabaliņus, tad arī bišķi vajadzēja piestrādāt ar rokas mazo ēveli, špaktelēt, drāzīt un atkal špaktelēt un tikai tad sākt slīpēšanu,...tad atkal špaktelēt un slīpēt. Dažviet ķirmis bija sagrauzis koku, tās vietas arī visas tika nomainītas ar jaunu koku. Labums tas, ka 60mitajos galdnieki strādāja izcili- mēbele turas kopā ideāli stabili. Nomainīju visas enģes un, protams, rokturīši ir nomainīti pret citiem.
Es vispār trakoti fanoju par 60mito stilu dizainā un arhitektūrā. Manā mājā visas mēbeles ir tādā stilā (nerādīs bildēs savas guļamistibas skapjus, naktskapīšus un plauktus- Ohujiņa slavenībām ir arī sava privāti intīmā vide :D,...arī viss pašas rokām "restaurēts" 60mito stilā, tieši tā arī virtuves mēbeles ir atjaunotas kā rakstīju #16:41)

p.s.
Aizmirsu piemetināt: gan krāsošanas darbi, gan aizsarglakošanas darbiņi ir veicami pa divi lāgi-
divas kārtas krāsojuma un divas kārtas lakošana. Es to visu daru ar krāsojamo rullīti, jo man nepatīk uz virsmas redzamais reljefs, kas paliek pēc nožūšanas, krāsojot un lakojot ar otu.
Par skapīti:
Vajadzētu papriekšu notīrīt, ar ķīmisku tīrīšanas līdzekli saucas Hraniclean(būvmateriālu veikalā nopērkams, tad ar smilšpapīru var rupjāku noslīpēt, pēc iespējas rūpīgāk, tās plaknes kuras krāsosi. Tad ieteicams krāsot ar ūdens emulsijas krāsu, labāk becker, jā dārgi, bet būs kvalitatīvi, jo RLKR krāsa ir jāpūš ar smidzinātāju, un labāk strādāt ar jaunu koku, kas pirms tam nebija krāsots. Ja ir virsū laka, tad to laku ir jānoslīpē, ja polistiera laka(kā stikls)ieteicams tāds kā ar metāla slotiņu, to var ielikt urbī un slīpēt. So, krāsot iesaku ar rullīti, 2x-3x. pēc tam krāsoto vēlreiz notīrīt ar hraniclean. un Voila, mēbele gatava!
Un par baloniņu krāsas sastāvu vnk pajautā depo pārdevējam. Es vienmēr viņiem sāku, ka gribu krāsot to un to un lai iesaka kādu krāsu vajag. Un viņi labprāt arī visu izrāda un pastāsta, tas taču ir viņu darbs. ··· Krāsošana: Skapīšu krāsošana lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Kā remontēt ar krītu krāsotus reģipša griestus? (10)
tā lai nelobītos no reģipša papīra kārtiņa un neveidojas pumpa
Droši vien nav mitrum izturīgais reģipsis, tāpēc mazgāt krītu nost nevar! Ja biezs krīta slānis, tad var pa sauso nokasīt- cik var un pacietība ļauj! Un tad to, kas palicis nostiprini ar dziļumgrunti! Un tad jau var špaktelēt. Kasi nost kriitu un gruntee. Kraasot var ar Bindo20 , bet buus spiidiigi griesti , un redzees visus defektinjus. Labaak kraaso ar mateetu kraasu, piem Bindo 3 vai Bindo7. Vēl ir variants...Ko iesaku daudziem ,pie štruntīgi uzlikta riģipša ( izcelsme-Rīgas ģipsis!!)..
Liriet virsū otro kārtu , gan uz sienām ,gan griestiem..
Jurks, palabošu- nevis zilgans, bet zaļš. Jā! Kā shveps raksta! Tā grunte, kādreiz saucām- tīfgrunte! Iziet visam cauri un nostiprina. Bet par cik regips nav mitrum izturīgs, bet var būt ir? Ja zilgans tad ir! Ja nav tad nevajag uz reiz baigi trekni gruntēt, labāk pa druskai vairākas reizes, starp reizēm lai nožūst. ··· Krāsošana: Kā remontēt ar krītu ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Divkomponenšu krāsa, zila, vannai...? (3)
Kāds nezin, kur normālu krāsu čuguna vannai nopirkt? gadus 10 atpakaļ tika nopirkta k-rautā - tumši zila, divkomponenšu, ne nosaukumu, ne brendu neatceros. konsultants noteica, ka vannai ar būšot ok, oriģinālā, ja nejaucu, uz ...
Es dzīveslaikā izmēģināju vairākas krāsas. nekas normāli neturas. Beigās ieliku čuguna vannā akrila vannu ( meklē vanna vannāpiedāvājumā bija 4 krāsu toņi: balts , rozīgs, zilgans , zaļgans. Es apmierināta. Bija Alcro krāsa, ja nemaldos, Servalac. Man šķiet, ka stulbo Eiropas prasību dēļ izņemta no tirdzniecības, vismaz vairs nav sastapta, katalogos arī vairs nav.
Ir Penosil-am kaut kāds komplekts, taču ilgi žūstot un ja gribi zilu, tad esot jātonē. (Grunts ar emalju, abi divkomponentu).
··· Krāsošana: Divkomponenšu krāsa, zila, ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Linoleja krāsošana (10)
Vai vecu linoleju ir iespējams nokrāsot?
iespeejams jau ir, bet par sekaam - negalvoju... nee. a kas tev vinjsh - kaut kaadaa plazmas agregaatstaavoklii?

es domaaju, ka jebkuru cietu vielu var nokraasot.

cits jautaajums - vai vajag. spriezhot peec, taa, ka linolejs ir sameeraa miiksts, tad kraasa saplaisaas un novelsies.

manupraat.
Nokraasot var visu, bet vai nav drosaak uzlikt jaunu linoleju, jo kraasa ljoti aatri izdils. Cilveeki kraaso, bet labaak ielikt laminaatu veseliigaaks par linoleju vai nomainiit uz jaunu. ··· Krāsošana: Linoleja krāsošana lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu