Jumts

Jumts - jautājumi un diskusijas

Jumtu plēves un membrānas (3)
Kurā gadījumā izmanto vēja izolāciju un kurā hidroizolācijas un vēja membrānu. Atšķirība? Paldies.
Nav viennozīmīgi atbildams. Siltais gaiss ar visu mitrumu ko ras ir uzsūcis vienmēr s centīsies izkljūt vēsumā kur tam iestāsies nesaturēshana uniztecēs rasa..Akmens vstes siltumizilācija krasi pasliktinās Ja telpa cauru gadu būs siltāka par āru tad telpas izklāj ar lēto tvaika plēvi lai tvaiks netiek ārā. Tātad būs labi jāvēdina. ja turpretī iekshā ir kondicionēts un ārā karsts, tvaika plēvi liek ārpusē. Tā kā vairumā gadījumu pusgadu ir apkure, otru pusgadu kondicionēshana, plēves būtu jāmaina 2x gadā, ko neviens nedarīs. Tāpēc jāapsver vai plēvi vispār vajag. Savukārt vēja plēve ir modes lieta, razotāji sirsnīgi iesaka ko dārga. Noteikti pargās pret akmens vates salīshanu. Aukstie bēniņi (siltinājums pārsegumā nevis jumtā) - stiprā hidroizolējošā plēve, kas dublē hidroizolāciju, ja ar vēju kā savādāk kaut kas tiek cauri jumta segumam (piemēram dakstiņam).

Siltie bēniņi/mansards (siltinājums jumtā starp spārēm) iekšpusē tvaiku necaurlaidīga plēve - citi liek parastu biezu polietilēna plēvi, ārpusē tvaiku caurlaidīga, bet mitrumu necaurlaidīga membrāna. Tur, protams, sākās variācijas - vai siltinājums drīkst blīvi piegulēt, vai jāatstāj gaisa šķirkārta utt. Lai mansarda stāvā būtu labs klimats - piespiedu ventilēšana ir obligāta.

Lai plēvi nevajadzētu čakarēt, tad iekšējo tvaika barjeru mansarda gadījumā neliek pa absolūto iekšējo virsmu, bet kaut kur siltinājuma tilpumā - piemēram 1/3 no iekšpuses. Metodiskie norādījumi un sistēmas parasti ir aprakstītas pie ražotājiem (vates ražotāji, jumta segumu ražotāji utt.)
Membrnu liek iek pirms apdares,nosedzot siltumizolcijas materilu.Bet veeja pleevi,pirms jumta seguma no aaras puses! ··· Jumts: Jumtu plēves un membrānas lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Jumta pakāpieni. (8)
Varbūt kādam ir informācija, kur un par cik var nopirkt pakāpienus uz jumta, lai skursteņslauķim droša kāpelēšana pa rannilas metāla jumta segums.
Jebkuram nopietnam jumta seguma materiālu ražotājam (un Ruukki jo īpaši) ir piedāvājumā arī visas pārējās jumta fičas, ne tikai pakāpieni.

http://www.ruukkijumti.lv/Jumta-materiali/Jumta-drosibas-produkti
Tur jau tā lieta - tiko sāksi kaut ko stiprināt pie jumta - būs jāurbj caurumi. A kur izurbti caurumi - liela iespēja, ka sāks tecēt un rūsēt. Vajadzētu maksimāli izvairīties no tādām lietām.
Ja jumts ir stāvs - varbūt var kaut ko "pārmest pāri" - lai slodze uz abām pusēm un nav jāskrūvē.
Nate,kur Tev tas jumts Austrijā vai Latvijā. Patiesībā būtu jāredz situācija. nesapratu" pie skursteņa varētu, bet citur, priekš kam tik garu, 30 cm pietiktu, kur kāju uzlikt."- Taisies pa to jumtu dadancot, ja citur gribi arī likt.
Ar vārdu stacionārs domāju kādu paliekošu konstrukciju, droši ka to pašu ko Tev piedāvāja firma.
Arī Mava teiktajā šoreiz ir vērts ieklausīties.
Manā mājā uz jumta tiek no trešā stāva pa jumta lūku. Nu nekas tur netek, vajag kārtīgi sataisīt. Regulāri tīra skursteņus , viss OK. 1. vajag pārdomāt par jumta lūkas izbūvi skursteņa vai kores tuvumā. 2.Var jautāt jumtu segumu izplatītājiem.3. Stacionāru kāpņu izbūve uz uz jumta nav labs risinājums. ··· Jumts: Jumta pakāpieni. lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Šindeļa seguma pareiza uzklāšana (6)
Vai kāds var izstāstīt, kā pareizi jāklāj šindeļa segums, man liekas, ka man tas ir uzklāts kaut kā ne tā!
No šejienes tā grūtāk saskatīt, kas uz tā jumta ir - bituma šindeļi vai retro koka skaidas? www.arsenals.eu/pdf/lv_1.pdf vai iesvied googlē - šindeļu jumta uzklāšana, tur būs ar visām bildēm. ar spalvu un slipumu uz leju Ja runa iet par koka šindeli,jebšu lubiņu,tad raksti.Bituma draņķi vari apskatīt iebraucot jebkurā jaunajā ciematā. ja runa ir par bitumena šindeli tad šamais pēc technoloģijas esot klājams vasarā lai tipa sacepās līdz rudenim, no savas pieredzes varu teikt ka šis materiāls ir mēsls, neskatoties uz visām pārgudrībām tagad 4. gadā pēc uzklāšanas šim tendence tākā pa lapiņai šur tur uzcelties, vai nu tur pārkaltis vai kā, bet fakts kā tāds materiāls sū...gs, par sūnu nemaz nerunāju. ··· Jumts: Šindeļa seguma pareiza ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai drīkst siju galus aizpūst ar putām? (6)
vai drīkst siju galus aizpūst ar putām,virsū nāk 5 vate vēja plēve un apdares dēļi. Vai tas ka tā ir izdar`ts nebūs par iemeslu siju galu trupēšanai?
Esi bez bēdu,mitrums,tak,iekšā netiek! Diezi vai var... Vajag takš ventilāciju mitrumam. piesuucini ar ellju,der "otrabotka"! ja siju galiem nāk pa virsu tāds apdares pīrāgs,tad pūst ciet galus ir lieks darbs.putas -domāju var atstāt nekas slikts tur nevar notikt Ja ir bailes par ventilācijas trūkumu,tad jau guļbūvēs arī nedrīkstētu pakšus siltināt,bet koks pats elpo un ja nav no visām pusēm iemūrēts betonā,tad no putām nav jābaidās. ··· Jumts: Vai drīkst siju galus aizpūst ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
trepes, naglas un šindeļi ar ssindelliem? Ja tikai ir kur veel naglas iedziit..... tev ir šindelis vai luba ··· Jumts: Kā salāpīt caurumu šindeļa ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Skārda jumts uz šindeļa (7)
Vēlos uzlikt metāla profilu pp-20 uz esošā šindeļa jumta,jo šindelis saplaisājis jumta dienvidu pusē. Ieteikumi, komentāri?
Jebkurš bleķa seguma jumts prasa noteiktu "pīrāgu", kurā viena no obligātām kārtām ir pretkondensāta plēve.
nav arī īsti prātīgi atstāt kaut ko vecu apakšā, kas nepilda nekādu funkciju, lieks svars.
Plēvi obligāti zem bleķa jumta.
Veco šķindeli vienam jumtam es nenoplēsu, otram - noplēsu. Uzmini, zem kura jumta ir siltāk!?
Ja apakšā ir neapsildīti un labi ventilēti bēniņi, var virs sindeļa likt varetikālo latojumu tad horizontālo un bleķis. Ja ir apsildāmas telpas japlēs nost jo citādāk samirkst siltumizolācija tveiks netiek ārā un sākas nelaimes. Otrajā gadījumā klaiskais pīrāgs sākot no iekšpuses tvaika izolācija, siltumizolācija starp spārēm, antikondensāta plēve, vertikālais latojums viss maz 30mm, horizontālais latojums, jumta klājs. Es domāju,ka liec kādu gribi ,vienīgi es gan to veco šindeli kasītu nost un uz tās skaidernes liktu guldo skārdu ,vai latotu ar koka latām (imprignētām) un tad liktu viļņoto. Profīlu gan es neliktu.Ja skaidene ir bieza,tad pat bez latām. Ja jumta slīpums ap 45 gr. un vairak, tad piekrītu. Ja lēzenāks, tad labāk tomēr skārdu ··· Jumts: Skārda jumts uz šindeļa lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Nomazgā ar KARČERI...ūdens ar spiedienu bāriem.. Nav labi, bojā jumta segumu.
Ir puiši, kas tīra jumtus no sūnām un pie viena vēl apstrādā, lai tās tur tik fiksi nerastos.
Zaļais jumts.

Vai ir kāda problēma?
Vairumtirdzniecība:
SIA RK69,
Vienības gatve20, Rīga
Tel. +371 29 696969
E-pasts: rk69@inbox.lv

www.rk69.lv . Kuršos piedāvājumā ir vācu līdzeklis. esmu iegādājusies, bet vēl neesmu mēģinājusi.
Ja uz jumta ir Sindelis, tad nesmerejies ar ta atsunosanu - izsviests laiks un nauda, suna nozime, ka tani vieta jumts ir mitrs un tur nekas vairs nav labojams, maini jumta segumu uzreiz, vismaz uz bleki... ··· Jumts: Sūnas uz jumta lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Mīkstais jumta segums (15)
Dzīvoju augšējā stāvā un gribu šovasar paspēt sakārtot jumtu...lasu i-netā, aptaujāju vīriešcilvēkus, katrs stāsta ko citu. Man piedāvā ieklāt mīksto jumta segumu ar kādām tur modernām mastikām, bez kausēšanas. ...
Tad nav ko ņemties ar haltuščikiem...sameklē normālu meistaru..kaut vai ss.lv pazvani..pastāsti sāpi...un lai vispirms kārtīgi notīrot jumtu uzkausē divas kārtas...apakšklāju un augšklāju ar gāzes degli...turēs ilgi un pareizi:) tik lai neņem parasto ,lēto segumu...jābūt vismaz SBS modificētam...virskārtā vismaz 160gr/m2 bituma massai:) tie turēs un būs pašā laikā....klājumus var apskatīties mājas lapā www.latroof.lv...ražotājs TEHNONIKOL...sakarīgs cena un laba kvalitāte:) Jēziņ,sieviete,atbrauc pie manis uz Saulkrastiem un es kā sieviete sievietei parādīšu kā klāt jumtu,principā to var viens cilvēks-tu pati-nekas sarežģits tur vispār nav.Nopietni.Kāpēc jāmaksā večiem,lai kaut ko tādu uzliek-trepes,daži darba rīki un viss būs ok.Cik m2 tev mājas jumts ir? Tas ir atkarīgs kāds tas esošais jumts ir..betona pārsedze..koka konstrukcija...kāds esošais segums tagad virsū? ar mastikām tas tā kā vairāk remontam domāts...uzkausētais daudz ilgāks un kvalitatīvāks...tik jāsafatavo virsma rūpīgāk...ar mastiku redz var negatavot...bet kvalitāte protams ir švakāka...un īsāks mūžs:) Nav tik vienkārši, Foreve rsaka pareizi. Bet tas nav darbs ko pareizi un līdz ar to ar garantiju var izdarīt jebkuŗš. Plakano jumtu lielākais trūkums , grūti noteikt tecēššanas šakuma vietu , mana daļa 50m2 var izrādīties stipri lielāka.. vājās vietas, visi salaidumi ar vetikāliem elementiem, kārnīze. Vārbūt , pietiek vienā kārtā. Vajadzīgs profesionāla Jumiķa padoms, būs dārgāk , bet gadus 10 točno netecēs. Cik noprotams, daudzdzīvokļu māja. Attiecīgi uz saviem 50 m2 var pat neskatīties. Saprātīgi ir remontēt/mainīt pilnīgi visu jumtu vai minimums savai sekcijai, jāskatās konkrēti. Taisīt kaut ko mazāk, ir arī mazāk sāpīgi varianti naudas tērēšanai, kaut vai iedot man. ··· Jumts: Mīkstais jumta segums lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Mastika lēzenam jumta ruberoīda klājumam - kas šobrīd labs un pielietojumā vienkāršs? (12)
Kas no pēdējo pāris gadu jaunumiem būtu labākais par saprātīgu cenu? Nepieciešama tāda, ko uzklāt dažus gadus vecam ruberoīda jumta klājumam, lai tas turētu ilgāk un kuru pirms uzklāšanas nav jāšķada ar benzīnu vai ...
Tagad par pārdevējiem ņem tikai tos,kuriem der minimālā alga.Kāda alga,tāda strādāšana *Bet šai informācijai tomēr zināmā mērā ir reklāmas raksturs, tāpēc gribētos dzirdēt atsauksmes no reālas pieredzes...*
Un ko konkrēti Tu šeit reklamē?
Man tieši šis jautājums tagad aktuāls Man pirms 5iem gadiem bij lìdzìga problèma. Nospljàvos, noplèsu un uz membrànu. ..uzliku membrànu, tà bij domàts. Tà vèl tagad nekàdu problèmu. Sikaplan 1100, ja nemaldos. ··· Jumts: Mastika lēzenam jumta ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Jumta nomaiņas izmaksas (9)
Div.st.namiņam laukos jānomaina jumta segums (150 kv.m ): 1) demontāža - uzmanīgi jānoņem šīferis, ruberoīds, zem tā esošais vienlaidus dēļu klājums; 2) jaunais segums - jāuzliek kondensācijas plēve, latojums, Rannilas ...
Es daru lietas labi. Par to prasu naudu diezgan normāli, nav pa lēto. Visi man zināmie konkurenti arī dara lietas labi, un darbi sarakstīti ilgu laiku uz priekšu, kundes rindā stāv. Ja kāds ieraudas par cenu- brīvs, ar tādu tālāk nerunāju! Klientu no tā manā rindā mazāk nepaliek.

Morāle: tāds, kurš sāk ar meistara izvēli, interesējoties par cenu vispirms, vienmēr dabūs to, ko ir pelnījis! $ūdu, karoč!
Un tad samaksās man, bet ne tikai par to, ko es izdarīšu, bet arī par to, kas būs jādara papildus, labojot, ko tas muļķis ir sabojājis. NEVIENS labs meistars NEKUR un NEKAD nemaksā lēti! Pat Latvijā nē!
Neesmu specialiste, bet manuprat, visu nosaka liigums. Un liigumaa ir atrunata gan cena, gan veicamo darbu kartiiba, apjoms un terminji. Ja tie, kuri sauc sevi par meistariem, liigumu negrib parakstiit, tad (kaa te viens teica) - chau, no taa dariit gribeetaju nepaliks mazaak. Ja neapmierina vieteejie, var uzaicinaat no Lietuvas vai Igaunijas. Esmu dzirdejusi, ka tie stradaajot ieverojami leetak, bet daudz daudz kvalitatiivak, ka LV vieteejie. + -15ls pa kvm www.abc.lv - sadaļa - būvizmaksas.Būs priekšstats pirms bļaut - par dārgu.... paskaties tuvākā apkārtnē kur kāds jumtu liek. uzaicini novērtēt uz vietas darba apjomu. izskati vismaz divus piedāvājumus. ir bijusi darīšana. termiņi, cenas atšķīrās 10 reizes /manā gadījumā/. :))) ··· Jumts: Jumta nomaiņas izmaksas lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu