Kā cīnīties ar iršiem?

Lūgums palīdzēt ar labu padomu kā cīnīties ar iršiem. Šogad izveidojuši irši sev dzīvesvietu stūrī zem jumta. Paldies.

sandra1111  3 1 man arī ir-ozolā un darbnīcām jumta malā,,,mīļi sadzīvojam jau n-tos gadus.

lazdarr  7 3 ..????..kapē būtu jācīnās, tie virsū krīt vai???? Tiem. iespējams, savukārt, liekas- kas tie par tādiem divkājainiem te staigā zem mums....

inito4ka  7 1 ..arī nesaprotu--ar ko tie var traucēt??? pilnīgi nekaitīgi :) ja bezdelīga ievītu ligzdu,ar prasītu kā tikt vaļā? :(

fargo    22 ar jebkuru kukaiņu indi. naktī. irši ir bīstami, ja ir traucēti.
un ar lapseņpūžņiem un iršiem nav jāsadzīvo, tie ir jālikvidē. lai dzīvo mežā. ja mājās ir bērni, tad vispār nav ko runāt.
un es ceru, ka dzīvniekmīļi neiznīdēs arī utis savā galvā, vai cērmes savā vēdēra, jo dzīvnieciņiem tak kaut kur jādzīvo, va ne?
nevajag klausīt nejēgas, iršu kodumi var beigties slikti un satracina viņu pūzni ir ļoti vienkārši pat negribot.

Deisa    7 Nezinu gan vai tas ir prātīgi, bet savulaik laukos redzēju, ka apspricēja pūzni ar soļarku un nodedzināja. Nākamajā gadā gan tik un tā atlidoja un uztaisīja turpat netālu jaunu.
Irši nav nekaitīgi, no viņu kodumiem var pat pekas atstiept. Un ja gar māju streipuļo vai skraida kāds sīcis, kas viņu acīm var šķist kā apdraudējums, tad Dies pasarg, kas var notikt.

garaamejoshais    2 lazdarr (2013-05-20 13:03) viedoklis

Jācīnās ir, jā krīt virsū un apdraud dzīvību, man radiniece būtu nomirusi ja es vienreiz laicīgi nebūtu dakterus izsaucis.

Vienu pūzi kursh bija krūmā pie garāžas es aizdedzināju, bet viņi nākamgad ieperinājās blakus mājā tajos krūmos kuri gar sienu ir.. Tad pēc laika mājā starp jumtu un griestiem kautka pamanījušies bija, ta es tur sapūtu kobru un dihlofosu pa balonam :) nezinu vai dos rezultātus, bet itka būs aprimuš9i..:) jāgaida pavasari.

Ja izlem dedzināt, vajag sagatavot slūtenes un ugunsdzēšamos. Un jāreķinās, ka viņi puspāguši, bez spārniem vesels miljons mētāsies pa zemi..Ja pūzins ir vietā kur dezināt ir pārāk bīstami vēl var ar karsta ūdens spaini..tā vnk no apakšas uzmauc pūznim.

Tessa      +garaamejoshais.ja izlemj likvidet irshu puzni,mugura ir jabut aizsargterpam ar bitenieka cepuri,citadi pekas atstiepsi ta ka grab.kaiminjbeninjos vechi likvideja ar kobru un dihlofosu,tad savaca un ara nodedzinaja.

wolands    1 Esmu tikai indējis ar aerosolu, kā garāmejošais aprakstījis. Nakti un ja puznim var piekļūt - darbojas ļoti labi. Bitenieka tērps tik un tā ļoti vēlams. Tiesa konkrētajā gadījumā neviens no pūžņa tā arī neizkļuva. Aerosolu neatceros - pasen tas bija.
Esmu arī putis vienkārši pa spraugu mājas sienā (kad pūznim nevarēja piekļūt) - ierobežoja tas stipri, bet pavisam nepazuda ...
Bet motivācija, kāpēc jātiek vaļā - uzreiz nāk prātā 2 iemesli - bērni un bites (rudeņos, ja ir liels iršu pūznis netālu, bites tiek apēstas kilogramos :( )

LaskovijMerzavec    1 Ar iršiem nav nekad nācies nopietni cīnīties, bet ar zemes lapsenēm lieliski der sālīts un verdošs ūdens. Nu protams, arī dihlafoss un citas ķīmijas. Atkarīgs no tā, kā tam pūznim var piekļūt.

Mazināt pūžņa lielumu var ar kolas pudelēm (vai citām) kurās ir mazs caurums un cukurūdens, tā lai iekšā tiek, bet āra nē...

Ir lietas, ar kurām man negribās sadzīvot... irši un lapsenes pieder 100% pie tām, jebkura dabasmīlestība beidzas, kā Tevi jūtami sakož:)

Bazhix    3 Papildinot Tessu - vislabāk nīcināt (vienalga ar kādu līdzekli) agri no rīta, kad laukā ir visvēsākais un šie ir samērā mazkustīgi... :)

loggers      Vēlu vakarā kad viņi guļ uzmaukt virsū zupura maisu pūznim, fiksi galu maisam ciet un ar visu maisu noslīcināt dīķī. Protams ja tas pūznis atrodas tādā vietā kur var ar to maisu viegli piekļūt, jo jāapņem obligāti pilnīgi visu pūzni.

elsa    2 Tie, kam mājās mazi bērni, sapratīs, ka labāk lia tie irši dzīvo mežā vai kur tālāk no mājām. Pāris gadus atpakaļ viens bērniņš gandrīz nomira no irša dzēliena.
Es savos laukos indēju ar kobru. Bezvēja laikā, agri no rīta, mugurā bitenieka ekipējums, cimdi. Man viņi bija šķūnītī kaut kādā dobumā. Sapūtu visu pudeli, aizbāzu caurumu ciet un pagaidīju. Tā darbošanās jāveic gana raiti, jo uz pūšanu viņi reaģē zibenīgi. Man izdevās, lai tev arī izdodas.:)

cedars  4 1 Vispār jau irši ir derīgi,jo pārtiek no lapsenēm.PS>nevienu letālu gadījumu no irša kodiena nezinu!!

Elektrods  1 3 Nopērc pudelīti Fastaka, uztaisi šķīdumu, kurā samērcē kārts galā piesietu lupatu. To uzliec pūznim tā, lai tas piemirkst. Riska nekāda un visi irši pagalam.

Piekrītu Fargo, dzīvniekmīļi lai dzīvo kopā ar žurkām, prusakiem, blaktīm, utīm un citiem parazītiem. Un mušu pletnes vispār ar likumu vajag aizliegt.

Diez lielie dabas draugi ar auto nebrauc ? Jeb pēcāk, vējstiklu no kukaiņu līķīšiem mazgājot, lej gaužas asaras un skaita lūgsnas ?

Visvaris1952  8   Ar iršiem nav jācīnās - lai dzīvo kukainīši! Kaut kur taču šiem jādzīvo ir - kā nekā dabas daudzveidība. Man mājās viņu ieeja pūznī ir 1,5 metri virs durvīm un draudzīgi sadzīvojam - tikai bez straujām kustībām. Ja kādam šamējam sagadās ielidot telpās, tad laipni un pacietīgi izvadu to laukā....

Luusila    3 Mūsmājās sirseņi uztaisīja pūzni bēniņos- tieši tad, kad tur sākās pārbūves darbi. Uzpucējos ar bitenieka cepuri, biezo vējjaku un biezām biksēm vēl zem džinsenēm. Vēlu naktī- tā ap pusdiviem- uzrāpos pie šiem ciemos ar sagatavotu dziļu plastmasas bļodu. Pūznis bija piemontēts pie skaidu plates griestiem. Es bļodu pūznim- klapts- virsū, vīrs ar skrūvmašiņu klāt un pieskrūvē bļodu blīvi pie griestiem. Bļodas dibenā izurbts mazs caurumiņš, pa kuru sirseņi tika pacienāti ar speciālu sirseņu indi. (Nopirkām celtniecības materiālu veikalā.)Izpūtām bļodā 2 balonus, caurumiņu fiksi aizlīmējām ar silikona picku, un par sirseņiem varējām aizmirst. Anekdotiska riktēšanās, bet labs rezultāts.

skumjasaciis    4 Mūsdienu alerģiskajā pasaulē nevajadzētu riskēt ar iršu kodumiem. Katram cilvēkam alerģijas slieksnis ir citāds. Man iekoda - bija ielīdis ārā izkārtajos džinsos, nakti tur izdzīvojis - un no rīta steigā velkot bikses - bijām traki pārsteigti abi ... laikam. Es izdzīvoju, bet patīkami tas nebija! Tagad vasarās ļoti rūpīgi pārbaudu no veļas šnorēm ienestās drēbes ... joprojām.

Elektrods  1 3 Visvari, tev varbūt paveicies, ka šie tā kulturāli tur dzīvo. Nereti no iršu pūžņa mēdz tecēt nu ļooti smirdīgs šķidrums, un tad gan tur nav par ko priecāties.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu