Skursteņa oderēšana

Kā tas ir - izoderēt skursteni. Lai droši varētu kurināt ar Jotulu.

Rinkulis    2 Piezvani cilvēkiem, kas ar to nodarbojas un viņi tev izoderēs...
Realitātē tas ir, ka tavam skurstenim ir pipec - lai viņu varētu droši ekspluatēt, tad viņu no iekšpuses vajag izoderēt - tam izmanto parasti vai nu ņeržu vai arī ir keramiskās caurules.

mak10  1 2 Skurstenī ievieto čaulu visā garumā, līdz ar to skurstenis tiek aizsargāts pret svīšanu utt

Esari  3   ....bet padomā- ja skurstenis ir beigts- varbūt ir vērts padomāt par jauna būvēšanu...un tad komplektā ar visām piedevām....?! Drošiiba tomēr ir pirmais uz ko jāskatās....jeega štaukāt nez kādas oderes, ja skurstens iram jau caurspiidiigas...!

ULTRA      Kur var izlasīt ka skurstenis beigts?
Ja vēlas kamīnu vai kamīnkrāsni, noteikti jāliek čaulu. Dārgs prieks, bet vajag.

Esari  1   ...var iztikt ari bez oderēm, spešal sildmuuritii uzmureejot...noņems lielo žaru no skursteņa...

apeedezi    2 Ja Tev interesē ir cilvēks pazīstams, kas taisa ar rokām un kvalitatīvāk nekā veikalā, kā arī lētāk... pm man.

optimal  1 3 Skurstenis ir auksts , arī Jotul izejošie dūmi taupības režīmā ir ar diezgan zemu temperatūru . Rezultātā veidojas kondensāts = melna zupa kura tek ārā par visām iespējamām spraugām. Iesaku šim skurstenim vēl pieslēgt vismaz vienu parasto kurināmo vietu( Plīts , krāsns un tmll.) Vai nu tas ir blakus istabā , vai stāvu zemāk , vai augstāk. Tas arī izžāvēs skursteni no šī kondensāta un arī radīs labāku vilkmi .

HOUSE  1 1 Izoderēt skursteni tā klasiskajā izpratnē nozīmē izveidot dūmu kanālam gludu virsmu, to no iekšpuses plānā kārtiņā apmetot. Tas novērš dūma virpuļu veidošanos, uzlabojas vilkme un laikam arī sodrēji mazāk nosēžas.
TOTIEs, ja parastam mūrētam skursenim vēlas pievienot kādu no ilgās degšanas apkures sistēmām, vai vienkārši čūkstināt parasto krāsni, jāievieto čaula. Ir dažādas čaulas, un jauni moduļu skursteņi ar čaulām.
Normāla skursetņa dūmgāzes t jābūt 150 c. , tas nodrošina, ka skursteņa sieniņas nesvīdīs, nesajauksies ar sodrējiem un neveidos tā saucamo kreolītu, kas iesūcas ķieģeļu šuvēs un bojā skursteni.Netīrīts, ar kreolītu un sodrējiem, skurstenis var sākt degt un tiek sasniegtas augstas t,, kā rezultātā skurstenis var saplaisāt.
Ja skurstenis ir sliktā stāvoklī, viens no risinājumiem ir ievietot čaulu, ja to neizdara, tad 3-4 gadi un skurste im hana.

falko_1967      vells vin zin kaads tas skurstenis.var buut 100g un ar 7 liikumiem.
un garums?? no pirmaa liidz 7 st?

JurisK      Lai droshi un labi vareetu kurinaat ar jotulu, skurstenii jaadabuu iekshaa izoleeta metaala caurule - divas kaartas neruusoshaa teerauda, pa vidu izolaacijas materiaals. Vienkaarshi metaala caurule skurstenii var arii nepietikt, jo var rasties skurstenja sviishana, buus slikta vilkme un piesaarnjoshanaas. Jaa taa, no fizikas viedoklja padomaa - kaapeec gan vajaga to odereeshanu muureetaa skurstenii prieksh jotulas kraasninjas? Muureejums jau pats par sevi ir normaala siltumizolaacija. Taa kaa noteikti darbosies ne sliktaak, kaa ieliekot tikai metaala cauruli bez izolaacijas. Un bezgala leetaak!:) Iipashi, ja skurstenis nav paaraak garsh.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu