Rozes

Rozes ir ziedi, kas pieder rožu dzimtai. Rožu ziedi parasti ir sarkani, balti, dzelteni vai rozā, taču sastopamas arī rozes daudzās citās krāsās. Senos laikos rozes izmantoja kā ārstniecības augu un medikamentu sastāvdaļu izmantojot rožu ziedlapiņas un lapiņas. Mūsdienās rozes tiek uzskatītas par romantikas un mīlestības simbolu, tās biežāk kā citi ziedi tiek pasniegtas mīļotajam cilvēkam. 

Rozes - jautājumi un diskusijas

Zaļas mušiņas uz rozēm (27)
Šorīt konstatēju, ka manām rozēm lapas un neuzplaukušie ziedi visi " aplipuši" ar zaļām mušiņām. Kā lai ar to cīnās, jo gadiem ilgi audzēju rozes, bet nekas tāds nav bijis. Iepriekš pateicos par labiem padomiem.
GOOGLE_ADSENSE_CODE_RESPONSIVE_HOR
Decis, Fastaks, Zaļo ziepju emulsija utt. Mazgājamo līdzekli "Fairy" sajaucot ar ūdeni var uzsmidzināt. nesāc uzreiz ar ķīmiju. protams, tas ir ātrāk, bet tā Tu izjauc līdzsvaru savā dārzā nonīdējot arī visus derīgos kukainīšus. un tad jau varsākties riņķa dancis. pamēģini sākumā ar ļoti stipru cukurūdeni. laputīm salīp snuķi, ar kuriem tās sūc augu sulu un spārniņi. bet otrs-skaties, vai paralēli nav daudz skudras. jo skudras sponsorē laputis, jo tām garšo tas, ko laputis sūcot augu sulu, izlaiž caur sevi. skudras rūpējās, lai laputīm būtu labi un pat uznes tās augos. tātad, paralēli jācīnās ar skudrām. ķīmija-tas ir pēdējais. jā, te jau minēja zaļās ziepes laputīm. un neaizmirsti, ka svarīgi šo procedūru atkārtot. ja smidzini ķīmiju, nedari to saulainā laikā , var apdedzināt augus. un sargi sevi, lieto aizsarglīdzekļus sev. Mušiņām??? Vai tās nav parastākās laputis? Jebkurš insekticīds (decis, etc). Dārzkopības veikalā ieteiks ... ··· Rozes: Zaļas mušiņas uz rozēm lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Vīteņrozei uzmetusies miltrasa.. (7)
..izmēģināju i- netā atrastu ieteikumu - ņem 100 g cukura (der arī nostāvējies medus, ko vairs nelieto uzturā), ēdamkaroti trauku mazgāšanas līdzekļa Fairy, ēdamkaroti šķidra minerālmēslojuma (Vito vai speciāli rozēm paredzētu...
GOOGLE_ADSENSE_CODE_INFEED_HOR
Es jau 3šo gadu lietoju ""Bio Efekts mikrobioloģisko mēslojumu rozēm. Ne vairs laputis, ne miltrasa, citi mēsli-slimības manas rozes nepiemeklē!!
https://www.bioefekts.lv/products/rozem-1kg/
Īstens dārzkopis ieteica man sasmalcināt darvas ziepju gabaliņu (krievu raž. ir Maximā ar specifisku smaržu), izšķīdināt siltā ūdenī un apsmidzināt. Nekam citam nekaitē, bet laputis un miltrasa un citi mošķi ir pazuduši...cerams uz neatgriešanos. Tik pārcentos ar kvantumu...tagad nezinu kur likt to šķidrumu. Šāds sastāvs ir stipri aizdomīgs. Fairy nav zaļās (kālija) ziepes, ko parasti izmanto dārzkopībā, tāpat nav vienalga izmantot cukuru vai medu - tas nav viens un tas pats.
Miltrasu apkaro ar vircu, sēru (putekļos) vai apsmidzina ar Bordo šķīdumu (vara vitriols + kaļķis)
Ja godīgi... es nezin kāpēc intuitīvi paņēmu to ampulu, kuru vet aptiekā sunim pret blusām...atjaucu ar ūdeni-pudelē ar smidzinātāju...un virsū visām lapām smidzināju...arī neskartajām. Apturēju to nešķīsteni!!!! Ik pa laikam pasmidzinu. Decis .Sākumā ar pelniem paberu ··· Rozes: Vīteņrozei uzmetusies miltrasa.. lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Rozēm birst lapas (2)
Kāpēc rozēm dārzā birst nost lapas??? Augusta sākumā jau ziedi paliek plikos kātos!!
lapu, tumšplankumainība (?) palīdz kāds no fungicīdu preparātiem . nopērkami dārzkopības veikalos vai Depo.(piem. topāzs) jālieto vismaz pāris reizes sezonā. Atvainojos, Didi!

Augu aizsardzības līdzekļi, tai skaitā Topāzs, jālieto parādoties slimību pirmajām pazīmēm (ne vairāk kā 4x sezonā), nevis profilaksei... šajā gadījumā labāk būtu ieteicams izvēlēties fungicīdu čempions 25g (uz 5l ūdens) vai 50g paciņā (uz 10l ūdens).
www.darzalaiks.lv ir iespēja iegādāties mēslojumu, kuru iespējams lietot līdz augusta vidum, kurš veicina rožu augšanu un novērš brūnplankumainības tālāku izplatību, u.t.t.

Neatkarīgi no tā vai AAL lietosiet vai nē dārzkopji, agronomi iesaka inficētās lapas, zarus, ziedkātus savākt un sadedzināt...
P.S. Brūnplankumainības parādīšanos dārzos veicina barības vielu, tas ir, mēslojuma trūkums, kā arī aukstas naktis jeb/un diennakts temperatūru liela amplitūda...

Ar cieņu
··· Rozes: Rozēm birst lapas lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Krūmroze pārvērtusies meženī (8)
Kā pareizi darīt, ja krūmroze pārvērtusies meženī?
Vajadzēja laicīgi kopt,tas ir - izgriezt dzinumus,kas aug zem potcelma un viss. Atļauj uzziedēt . Ja patīk , ja ir skaista krāsa , biezie ziedi , tad vari atstāt .. Ja nepatīk , izroc un viss . Tieši mans gadijums .. neka,roc ara. uzpotē,,,jeb roc ārā,,, tur izaug tāāāda sakne, ka nekas vairāk arī neaug kā tikai gari zari, tad vajadzēja atbrīvot to vietu, izraku nu grūti gāja, sacirtu mazākos gabalos vienu iestādīju un atkal dažus gadus smuki auga, nu jau šogad atkal vajadzēja to vietu atbrīvot un atkal izdarīju tā pat, bet nu jau pieraku pļavā, apnika ņemties, bet šī atkal izdzina pāris smukus zariņus ar ziediem. ··· Rozes: Krūmroze pārvērtusies meženī lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Rozes podiņos (7)
Uzdāvināja rozīti podiņā un domāju, ka varētu stādīt puķu dobē, bet vai nav par agru vēl? Pirms vairākiem gadiem tiku iestādījusi tādu un vienmēr ir pārziemojusi, tik neatminos, kad to dobē stādiju.
Šogad drusku apsala, bet jau trešo gadu ir dzīva un noteikti ziedēs.
Kad pliks dibens uz zemes nesalst, var stādīt.
es pati nē, bet mana vīrene, savu, februārī davāto rozi, vienkārši tāpat intereses pēc, maijā iekašāja zemē un tā izauga par lielu krūmu, diesvien zin ar kādām ķimikālijām tā roze bija piepičkāta:)) Dullā, vēl tak auksts! Jūnijā, maija beigās- kad zeme būs iesilusi! Vienīgi- ja stipri nepatīk dāvinātājs, tad vari tagad un vēlāk gausties, ka slikts puke uzdāvināta! Pašam dārzā aug uz nebēdu tādas! daudzām podu puķēm ir "iedoti" speciāli augšanas bremzētāji. pāris gadu laikā to iedarbība zūd un tie sāk augt-nekāds brīnums. tas tiek darīts speciāli, lai augi podos būtu kompakti. ja runā par rozītēm, tad īstās mini rozītes slikti pārziemo. ja viņas labi piesedz, tās patiesi pārcieš ziemu. īpaši, ja daudz sniega. ja augsne smaga, tā lēnāk iesilst, ja viegla, tas notiek ātrāk, bet steigties nav kur. parasti rozes izstāda maija sākumā, bet šis nav tas pavasaris, kad zeme būs iesilusi uz to laiku. nav vērts tupināt, ja "kājas" salst, neaugs. ··· Rozes: Rozes podiņos lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Mārtiņrožu puve (5)
Mārtiņrozēm piemetusies kkaada puve ( visas lapas paliek melnas). Varbūt kāds (a) no seit esosajiem ekspertiem varētu ieteikt ko darīt lai vismaz nākamgad sī slimība neiemestos no jauna. Vai tiesām augs ir jālikvidē?
jap. taa irj lakstu puve. shogad plosiijaas jo iipashi. augu nafik un augsni dezinficeet. liidzekljus atradiisi depo un citur, kurj daarza lietas. Es arī piekrītu adzipai. Noteikti sabiezināts stādījums, neventilējas, nenožūst rasa utt. Ja tā, vajag paretināt. Pie pārstādīšanas augsnē būtu labi iestrādāt trihodermīnu vai biomiksu. Neskaidrošu, pameklē googlē. Lakstus nogriez, un apsmidzini ar to pašu bordo šķīdumu. Ja tiešām izskatās pēc lakstu puves un negribas zaudēt šķirnes, no fungicīdiem smidzināsanai - previkurs, kandits, penncozeb, eupurens, signum, svič. Jautā pārdevējiem, kaut kas jau būs piedāvājumā. Jā, tās toč ir mārtiņrozes...jā, tā ir lakstu puve un viņas ir jārok ārā- jāiznīcina kā suga :D Es šogad pirmo reizi iestādīju mārtiņrozes. Kas jādara vēlāk - jāizrok vai arī var pārziemināt? es gan nemestu puķes ārā, bet aplietu ar... ķiploku nātru, pelnu, zilo graudiņu šķīdumu vai kaut ko tādu... pārstādīt gan derētu - tas atjaunotu augsni....
/... domāju, ka bijuši tik vien kā nelabvēlīgi apstākļi mitrums par daudz, svaiga gaisa par maz..., bet nesit, ja nelīdzēs mans padoms, jo tas mans hobijs, ne specialitāte:) Kāda krāsa Tev ir? .... šitādas varu uzdāvināt:/
··· Rozes: Mārtiņrožu puve lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Rožu krāsas nozīme (12)
Jautājums par rozhu krāsām. .. ko dzeltenā, sarkanā, baltā, utt. nozīmē?
cik esu dzirdeejis sarkana-miilestiiba, balta -uzticiiba, par citaam nezinu :) nu jaa .. taa jau saka - labaak veelaak nekaa ...
manas zinaashanas: sarkanaa - miilestiiba; baltaa - naivums; dzeltenaa - viltiiba un kraapshanaas; melnaa - laiks palikt nenopietnaakiem :))
A, zilaas? zilās - nepiepildītas cerības, dzeltenās - atteikumu, neuzticību, baltās - nevainību, draudzību, nu un ko nozīmē sarkanās, laikam zinās katrs krasu skaidrojumi atshkiraas nacionalitaateem. diezgan krasi ··· Rozes: Rožu krāsas nozīme lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu