Zaļas mušiņas uz rozēm

Šorīt konstatēju, ka manām rozēm lapas un neuzplaukušie ziedi visi " aplipuši" ar zaļām mušiņām. Kā lai ar to cīnās, jo gadiem ilgi audzēju rozes, bet nekas tāds nav bijis. Iepriekš pateicos par labiem padomiem.

peksene1    1 Mušiņām??? Vai tās nav parastākās laputis?

wolands    1 Jebkurš insekticīds (decis, etc). Dārzkopības veikalā ieteiks ...

avantura      tās ir laputis.
nosmidzini ar to pašu Deci, kā te jau tika ieteikts, un viss būs kārtībā.

atenii    2 Decis, Fastaks, Zaļo ziepju emulsija utt.

atenii  1   Ar kādu no iepriekš minētajiem līdzekļiem, atšķaidot ar ūdeni, augi jānosmidzina.

silvery      Nevajag ķīmiju.... Nepažēlo šķīstošo kafiju. Apsmidzini un miers mājās. Ar deci var, bet tad...tuvu smidzinot var to skaistumu (rozes) nosaldēt. Es ar šķīsteni pat ar gliemežiem tiku galā. Neticēju, bet tā notika. Nav vairs.

sp69      Uzlaid mārītes, lai noēd.

Ingaxx    1 Arī par zaļājām ziepēm gribēju teikt, re cik gudri cilvēki :)
Lai izdodas :)

snamlet  1   Laputis no rozēm noņemu ar Deci, atšķaidot to ar ūdeni, tikai jāsmidzina dažas stundas pirms lietus un ne karstākajā dienas laikā. Par kafiju īsti nezinu, bet jaunāko ieteikumu gan izmēģināju - apsmidzināt ar Coca Colu un šis līdzeklis derot daudzām dārza kaitēm, pat krūmājiem. Pamēģini!

cita_B  1 2 nesāc uzreiz ar ķīmiju. protams, tas ir ātrāk, bet tā Tu izjauc līdzsvaru savā dārzā nonīdējot arī visus derīgos kukainīšus. un tad jau varsākties riņķa dancis. pamēģini sākumā ar ļoti stipru cukurūdeni. laputīm salīp snuķi, ar kuriem tās sūc augu sulu un spārniņi. bet otrs-skaties, vai paralēli nav daudz skudras. jo skudras sponsorē laputis, jo tām garšo tas, ko laputis sūcot augu sulu, izlaiž caur sevi. skudras rūpējās, lai laputīm būtu labi un pat uznes tās augos. tātad, paralēli jācīnās ar skudrām. ķīmija-tas ir pēdējais. jā, te jau minēja zaļās ziepes laputīm. un neaizmirsti, ka svarīgi šo procedūru atkārtot. ja smidzini ķīmiju, nedari to saulainā laikā , var apdedzināt augus. un sargi sevi, lieto aizsarglīdzekļus sev.

mieru_tikai_mieru  3   paņem koka kolu - brīnumus redzēsi! :)

Arma  3   No laputīm vēl var tikt vaļā ar kumelīšu vai ķiploku uzlējumu.

cita_B  1   m_t_m- nu tāpēc jau ir tā cola, ka ļoti salda. pricipā var to colu, tas pats cukurūdens vien ir. kāda mana kliente mēģināja ar trauku mazgājamo līdzekli, es aizmirsu to visprastāko.

dulla_pauline  1 1 Nez kāpēc tauta aizmirst tās pašas vecās veļas ziepes? Ar viņām visādus brīnumus var dabūt gatavus. Kā reiz vakar mammas rozītes nomigloju ar ziepjūdeni. Sarīvē pusgabalu ziepju , izšķīdina karstā ūdenī, pašķaida un no rīta nomiglo. Pēcpusdienā no utīm tik vien kā kautķermeņi palikuši.:D

pujene      Ar jau ieteikto DECIS. ..nomiglot kā ieteikts instrukcijā, ļoti labi palīdz. Nopirkt var tirgū vai dārzkopības veikalos. Manām rozēm katru gadu šitāda liksta uzkrīt.... šitais ir visātrākais un indīgākais veids, kā tik vaļā no kaitēkļiem:)

peksene1      Decis ir šausmīgā inde, kas uzkrājas augsnē un augos... To var kā pēdējo iespēju izmantot!
Mana vecāmāte vienas cigaretes tabaku izmērcēja ūdenī, tad izfiltrēja un smidzināja...

Maarsha  1 1 Aptiekā nopērkams "Neostomazāns". Perfekta iedarbība, cilvēkam un dzīvniekiem nekaitīgs.

sofija1    2 Mazgājamo līdzekli "Fairy" sajaucot ar ūdeni var uzsmidzināt.

Līdzīgi jautājumi
Rozem birst lapas (2 atbildes)Rozes podinos (7 atbildes)Kur Riga var nopirkt smarzigas rozes! (10 atbildes)Nokalta rozu krums. (10 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu