Piebūve

Piebūve - jautājumi un diskusijas

Piebūves būvniecība (12)
Pie savas mājas vēlos veikt tādu kā stikla pakešu un koka karkasa piebūvi,kaut ko līdzīgu ziemas dārzam,bez pamatu izbūves,kā arī pagalmā stiklotu auto nojumi.Vai šāda veida būvēm ir vajadzīgs projekts un to apstiprināšana...
Tagat pat par plikiem akmens muriem veciem jamaksa nodoklis..kapec domajat ka laukos kautko var buvet bez atlaujam..ta nav..viss saistits ar eku nodokliem un tos pagasts vai mazpilseta jau gribes iekaset.. laukos var būvēt, bet Rīgā bez projekta pat tapetes pārlīmēt nav ieteicams...:) Taisniba "Salaspils novada Būvvaldes galvenais arhitekts Jānis Šrēders paskaidroja, ka tas, vai siltumnīcai vajadzīgs projekts, atkarīgs nevis no pamatiem, bet gan no izmantotā materiāla. Ja siltumnīca pārvilkta ar plēvi, tā skaitās sezonas būve (t.i., nekapitāla, galvenokārt lauksaimniecībā izmantojama, kuras kalpošanas laiks ir viena sezona) un tai atbilstoši "Vispārīgo būvnoteikumu" 62.3 punktam būvvaldes atļauja, projekts un ar to saistītā būvvietas saskaņošana (ne ar būvvaldi, ne ar kaimiņu) nav nepieciešama.

Toties, ja siltumnīca ir ar cietu jumta segumu – no stikla vai polikarbonāta, tā jau ir pastāvīga būve neatkarīgi no tā, vai tai ir pamati vai nav. Šādu palīgēku var novietot ne tuvāk par 3 metriem no kaimiņa zemes gabala robežas. Ja gribat tuvāk, būs vajadzīga kaimiņa rakstveida piekrišana.

Ja siltumnīcu ar cieto jumta segumu platībā līdz 25 m2 būvēsiet lauku apvidū, tā būs mazēka lauku apvidū un tai projekts nav vajadzīgs, ar būvvaldi jāsaskaņo vienīgi tās atrašanās vieta un apjoms. Tas teikts "Vispārīgo būvnoteikumu" 62.2 punktā.Taču teritorija, kas sadalīta 600 m2 zemes gabaliņos, ir blīvi apbūvēta vieta, tas nav lauku apvidus! Tādēļ šajā gadījumā būvvaldē jāsaņem būvatļauja un jāsaskaņo siltumnīcas projekts."
varbūt tas tev kko līdzēs. slinkums man kapāties normatīvajos pantos tagad...
Baiga puslode, izskatas jau trausla ··· Piebūve: Piebūves būvniecība lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu