Piebūves būvniecība

Pie savas mājas vēlos veikt tādu kā stikla pakešu un koka karkasa piebūvi,kaut ko līdzīgu ziemas dārzam,bez pamatu izbūves,kā arī pagalmā stiklotu auto nojumi.Vai šāda veida būvēm ir vajadzīgs projekts un to apstiprināšana būvvaldē?!Varbūt kāds var ieteikt labu firmu,kura šādus darbus veic?

Parama (2012-12-09 18:55)  1   laukos var būvēt, bet Rīgā bez projekta pat tapetes pārlīmēt nav ieteicams...:)

piktais (2012-12-09 19:03)      Taisniba

edmunds (2012-12-09 19:13)  1   Piebūves būvniecība foto svarigaak izdomaat/izreekinaat ventilaaciju un ja vajag tad apkuri/sildiisanu lai buutu jeega no nojumes. es piem esmu izdomajis ka uzslieshu puslodes formas nojumi auto un arbuuziem/meloneem - lietderiigais ar patiikamo :)

fargo (2012-12-09 19:20)      "Salaspils novada Būvvaldes galvenais arhitekts Jānis Šrēders paskaidroja, ka tas, vai siltumnīcai vajadzīgs projekts, atkarīgs nevis no pamatiem, bet gan no izmantotā materiāla. Ja siltumnīca pārvilkta ar plēvi, tā skaitās sezonas būve (t.i., nekapitāla, galvenokārt lauksaimniecībā izmantojama, kuras kalpošanas laiks ir viena sezona) un tai atbilstoši "Vispārīgo būvnoteikumu" 62.3 punktam būvvaldes atļauja, projekts un ar to saistītā būvvietas saskaņošana (ne ar būvvaldi, ne ar kaimiņu) nav nepieciešama.

Toties, ja siltumnīca ir ar cietu jumta segumu – no stikla vai polikarbonāta, tā jau ir pastāvīga būve neatkarīgi no tā, vai tai ir pamati vai nav. Šādu palīgēku var novietot ne tuvāk par 3 metriem no kaimiņa zemes gabala robežas. Ja gribat tuvāk, būs vajadzīga kaimiņa rakstveida piekrišana.

Ja siltumnīcu ar cieto jumta segumu platībā līdz 25 m2 būvēsiet lauku apvidū, tā būs mazēka lauku apvidū un tai projekts nav vajadzīgs, ar būvvaldi jāsaskaņo vienīgi tās atrašanās vieta un apjoms. Tas teikts "Vispārīgo būvnoteikumu" 62.2 punktā.Taču teritorija, kas sadalīta 600 m2 zemes gabaliņos, ir blīvi apbūvēta vieta, tas nav lauku apvidus! Tādēļ šajā gadījumā būvvaldē jāsaņem būvatļauja un jāsaskaņo siltumnīcas projekts."
varbūt tas tev kko līdzēs. slinkums man kapāties normatīvajos pantos tagad...

piktais (2012-12-09 19:26)      Baiga puslode, izskatas jau trausla

arnisb (2012-12-09 19:30)  1   interesanti kāds pārklājums puslodei, par pārējo skaidrs.
Stikla nojumei jebkurā gadījumā vajadzīgs projekts, ja arī laukos kādt to būvniecību uzreiz nepamanīs tad vēlāk vēl soda naudu uzskaitīs par nelikumīgu būvniecību.

Bibine (2012-12-09 19:59)      pie pēdējās ēku inventrizācijas nācās parakstīties arī par to, ka esošās ēkās nav koka logi nomainīti pret plasmasu, kur nu vēl kādu ziemas dārzu pieķibināt pie pamatēkas ( citādāk vēl nāktos atbildēt par patvaļīgu būvniecību). Bet vispār jau var arī domāt par tekstu "pagaidu palīgbūve bez pamatiem", kādreiz drīkstēja līdz cik tur kvm arī šo to piebūvēt bez saskaņošanas, a par tiem pamatiem, orģinālākais, ko esmu no būvvaldes dzirdējusi, ka koka brusām uzmauc virzū pelēkās kanalizācijas trubas 20 cm, ierok zemē un skaitās ka ēka ir būvēta no plastmasas ( jo neviens jau neredz, kas tajā trubā ir iekšā, plastmas paliek plastmas) - nav jāsaskaņo ar būvvaldi...

edmunds (2012-12-09 20:31)      puslodei paarklaajums pleeve. 8m diametra konstrukcija sver 100kg ar visu pleevi, divataa var paarneesaat no vienas vietas uz otru tikai jaatceras piesiet pie zemes lai vejsh neaizpuush :) reaali pleeve var iztureet 5-8 gadus jo labi nostiepjas.

joens (2012-12-09 21:06)      Pašreizējā būvlikumdošanā termins pagaidu būve attiecas tikai uz celtniecības laikā izmantojamām būvēm (vagoniņi, nojumes utml.). Par sezonas būvēm gan augstāk norādīja.

Bibine dod pretrunīgu informāciju, izskatās pēc Jūrmalas (vai vēl ticamāk, Ventspils), tad pie šādiem noteikumiem par logu maiņu neticu, ka iet cauri neskaņojams kaut kas ar plastmasām (ja kas, normāls būvmateriāls).

asandris (2012-12-09 22:40)    2 Tagat pat par plikiem akmens muriem veciem jamaksa nodoklis..kapec domajat ka laukos kautko var buvet bez atlaujam..ta nav..viss saistits ar eku nodokliem un tos pagasts vai mazpilseta jau gribes iekaset..

Cipars_Lielais (2012-12-10 10:43)  1   http://www.likumi.lv/doc.php?id=36531

JurisK (2012-12-10 10:59)      Pilsētās un kaut kādos ciemos būs vajadzīgi gan projekti, gan atļaujas, daudz-maz viensētās būvē piebūves, bet noteikti aizej uz vietējo pašvaldību, tur ir cilvēks, kas par tādām lietā atbild, pateiks, ko var, ko nē. Zinu, ka tepat netālu no Rīgas(apm. 25km) var stutēt šķūnīšus un verandiņas diezgan brīvi. Vislielākās problēmas būs pie kārtējās inventarizācijas, tāpēc labāk tomēr visu pēc likuma. ja kas - laukos tie projekti ir vismaz par kārtu lētāki kā Rīgā. Vietējais arhitekts uztaisīs ka nemetās!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu