Grīda

Grīda - jautājumi un diskusijas

Vai uz eļļotas grīdas var likt vasku? (2)
Gribeju lakot lapeglu delu gridu, bet man neieteica to darit, jo grida varot staigat un sabojat laku. Vai labak butu ellot virsu liekot vasku, lai butu izturigaks, jeb tikai vaskot, varot iegut izturigaku efektu.
vislabāk eļļot, bet vidējiem prātiem jau patīk, ka spīd un smird pēc lakas....
Ir jau labas beices un vaski--veikalā vajag aptauju taisīt ne te.
http://painteco.eu/products/vasks/
http://painteco.eu/products/gridas-ella/
··· Grīda: Vai uz eļļotas grīdas var ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kas var būt labāks par jaunu dēļu grīdu izņemot parketu? Noslīpē, nolako un dzīvo laimīgi... un pēc tam vēl laminātam pa virsu linoleumu.Vispār tikai brīvdienās varēs staigāt,jo dārgi. :D
Joks protams,bet toč,kam tās zamoročkas uz jauna grīdas vēl ko klāt.Nu ja nu sieva ieteica tikai!
Kādēļ ne, ja grīda ir patiešām taisna. Neaizmirstam amortizējošo pārklājumu zem lamināta. Ar to arī vairākās kārtās var aizpildīt nelīdzenumus zem lamināta. Kāpēc tāds draņķis jāklāj uz jaunas dēļu grīdas ?
Tev jau ieteica - Noslīpē, nolako un dzīvo laimīgi...
Var, bet vai vajag uz veselīgas grīdas klāt saķīmikotus putekļus? ··· Grīda: Vai laminātu var klāt uz ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Koka grīdas spundes - kā aiztaisīt? (13)
Atjaunoju veco koka grīdu, ko esmu noslīpējis bet tagad atlicis aizstaisīt ciet spundes. Bet vietām spundes dziļums ir līdz pat 1cm un platums 0,5 cm. Pamēģināju Penosil parketa tapi iespiest iekšā, ko ieteica veikalā,bet ...
---> VECA_PIEPE Gribi risināt nebeidzamas problēmas, ieklāj sev dēļu grīdu. Pie mums Latvijā vismaz kvalitatīvi izžāvēti dēļi nav nopērkami, varbūt kaut kur ir, bet cena būs kosmosā. Tas nozīmē, ka pēc gada, un, visticamāk, vēl pēc gada arīdzan, dabūsi savu grīdu pārlikt, kas nav dēļiem draudzīgs process. Vai arī prātot - kādu gan herņu saziest tajās šķirbās iekšā. Kvalitatīvi izžāvēti dēļi šķirbas neveido. Dēļu grīda ir aizvēsturiska tehnoloģija, tādus dēļus GADIEM žāvēja klētsaugšā dabīgos apstākļos, kurš mūsdienās ko tādu var atļauties?! Būs Tev silikona tepes grīda ar dēļu pildījumu :) Ja gribi dabīgu koka grīdu, izvēlies parketu, tas pieejams arī diezgan prāvu masīvkoka dēļu veidā. Risinājums: ar rokas frēzi un skaidru galvu izfrēzē dēļu šķirbas skaisti vienāda platuma(ap 0,5-1,0 cm, vai pēc fakta ) un dziļuma(1,0-2,0 cm). Nopērk vai izgatavo attiecīga izmēra līstītes. Ielīmē. Noslīpē. Lako vai eļļo. Var ietonēt citā krāsā nekā dēļi, būs smukums. Uz priekšu. Jautājumā aprakstītā situācija liek domāt, ka šī grīda jau no sākta gala bijusi nekvalitatīva; varbūt paredzēta kā apakšklājs preskartonam (izsaku minējumu). Izteikti lielās spraugas nebūs aizdarināmas tā, lai tas vizuāli būtu neuzkrītoši. Var atrast, ar ko aizķopelēt, bet ja grīdu paredzēts lakot, tad visi ķopsējumi būs redzami arī tad, ja izmantos koksnei pieskaņotu špakteli jeb maisīs slīpputekļus ar laku. Ja ir vēlme saglabāt redzamu koksnes struktūru, tad vienkārši nolakot, šķirbas neaiztiekot (šādas grīdas kopšana gan varētu būt murgs).
Lai acis priecētu normāla dēļu grīda, tai būtu jābūt no ozola vai oša dēļiem, cita koksne ir mīksta un pat krēsla kājas veido iespiedumus. Pareizi ieklātai spundēto dēļu grīdai varētu būt šur tur nelielas spraudziņas 0,5-1mm platumā, bet tikai šur tur. Ar 3x lakošanu tās aizlakojas ciet bez īpašas špaktelēšanas.
Varianti, kur kāds mēģina "kosīt pod starinu" un izveido klājumu 10 cm dēlis/1 cm ķepējums, ir tādi diezgan nožēlojami. Bezgaumība, es teiktu, tāpat kā plastmasas šķīvis uz galda. Sorry.
Neesmu galdnieks un arī celtnieks ar piecu klašu izglītību, bet grīdas dēļi pēc kvalitātesgluži nav mēbele, tie noteikti nedaudz nostaigās. Lai sasniegtu labus rezultātus, jāņem kaltēti četrpusīgās ēveles dēļus un pāris mēnešus jānotur telpā ar tādu pat mitrumu, kurā tos paredzēts likt. Izskatās jau glīti ja skrūvē spundē, laku sajauc ar kādu gaišu toni un pārklāj tā, lai koka struktūra paliek redzama, bet egle tomēr ir pārāk mīksta un apavi (tā šoreiz sauksim sievietes ar augstpapēdenēm) to sabojās.
Kas attiecas uz šķirbām, iespējams ir labāki risinājumi, bet divkomponentu autošpaktele, sajaukta ar koka putekļiem, vai bez, ātri cietēs un atšķirībā no tepes arī neveidos salīdzinoši mīkstu kārtu, kas biezā slānī varētu pat svīst un atgrūst laku.
Koks, kaļķa java akmens, māls, tiešām ir vēsturiski materiāli, toties tie veido cilvēkam labvēlīgu vidi un par tiem nekad žurnālos nerakstīs, pētījumi pierādīja, tie esot bijuši kaitīgi. Nekā personīga, katram pašam jāizvēlas kā dzīvot, iespējams kādam patīk riģipša kaste, sausā pārtika un gumijas sieviete:)
No šīs problemas neaizmukt .lai cik koks būtu sauss tas vasarā briest un ziemā apkures laikā žūst un viss kas tajās šķirbās plaisā .no sausiem dēļiem un kvalitatīvi iestrādātiem problemas var būt rudens pusē ,jo tad būs uzbrieduši dēļi un var pat pacelties un palikt viļnaina grida .jo briestot liekajam kautkur japaliek .vienīgi gar sienām atstāt lielākas šķirbas un deļus nepiestiprināt pie lāgām . ··· Grīda: Koka grīdas spundes - kā ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Dēļu grīdas remonts (7)
Ko darīt ja grīdas dēļi viļņaini, plāni? Interesē pēc iespējas lētakais variants.
esmu licis laminaatu uz galiigi skkiiba, greiza parketa. Pavairaak kautkaadas celtnieciibas limes apakssaa liimenniem , sanaaca pat baigi ok. Protams, ka lielos kalnus nenovaaksi taadaa veidaa, bet rezuultaats ir 3x labaaks, ka tas debiilais parkets bija.Nekas vairs necciikst, izmazgaat eerti. Nemaz nerunaajot par vizuaalo.Lamainaats pieeejams 100+ dazzaados rakstos, tonnos.
Dellus nosliipeet liimenii? Nu, nu.....
Ja savaa maajaa to jaadara, es 100% esmu par to, ka vissu jaunu, un labu , un pareizi. Vai nedariit vispaar neko. Uzmestu superiigu paklaaju visrrssu, un miers.
Kautkur, pa ausu galam, esmu dzirdeejis par kauktaadu izlejamo epoksiidu liimi, liimenim ideaalam. Cik ekaloggiski, nezinu, bet ir variants. Taapet muuzdienu modernize celtnieciibas matreaali lielaakoties ir drannkki lieli , un iedziivotaaju muuzzu garumu nepaildzina :(
var izmantot specialas pildvielas,celt.veik. pieejamas uz dazadam bazem,gan bet.polimera,
gan citas pasizlidzinosas masas,ja gridas izmeri nav lieli ar maisu pietiks nolilidzinat (20 eur),ieprieks gridu nogrunte,tapat izlidzinato virsmu grunte-atgezijas paaugstinasanai un stingribai

domaju tas bus letak neka likt saplaksnus-,jo to biezumam jabut pietiekosam ,lai neliektos (nelidzenumos) pie slodzes
tad klaj,lime ko velies-,parketu,laminatu,linoleju,paklaju
100% atjaunot veco dēļu grīdu, noslīpēt un nolakot, ja nav paaugstinātas slodzes telpa. Nekādus linolejus vai laminātus. Pilnigi piekritu Diana_2015 Pats lētākais ir betons, bet, ja nopietni, tad jāizšķiras vai var šo segumu padarīt līdzenu un varēs pa to staigāt vai nē.
Ja nē, tad nahrenizē visu un ieliec citu segumu.
Ja jā, tad izlīdzini (slīpējot, liekot preskartonu, da jeb ko ) un pa virsu lamināts vai linolejs.
··· Grīda: Dēļu grīdas remonts lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Putuplasts grīdā virs cementa (14)
Grauzēju dēļ grasos likt jaunā grīdā siltinājumu virs betona, nevis apakšā, lai tur nedzīvo tie nezvēri. Vai tā var darīt?
Grauzēji noteikti priecāsies, jo šamiem principā vienalga, kur dzīvot - virs vai zem betona... Būs krietni īsāks ceļš līdz ēdamajam un dzeramajam. Protams, ka var, taču jāapbēdina-grauzēji labprāt dzīvo putaplastā. Ja galvenā problēma ir cīņa ar grauzējiem, tad nav būtiski vai būs zem vai virs izlīdzinošās betona kārtas. Protams...Ielej betonu līmenī, uzmet puķiku (cieto - grīdām domāto, protams) un tad pa virsu kādu plātņu materiālu. Visus putuplastus labāk tomēr noslēpt betonā. Grauzēji dikti labi dzīvo arī putoplastā, tas ir materiāls siltināšanai, nevis žurku ķeršanai. ··· Grīda: Putuplasts grīdā virs cementa lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Laka kura aizpilda spraugas grīdā?! (5)
Ir doma taisīt kamīntelpā pie pirts grīdu no veciem kokmateriāliem, ēvelēt un salīmēt kopā lielākos gabalos, tad uz pusspundi. Tā kā kokmateriāli ir veci tad tiem ir dažādas plaisas, bedrītes, iespiedumi, zaru vietas ...
Ar to špaktelēšanu man nekas labs nav sanācis..... Man ir noslīpēti pēc tam špaktelēti un pēc tam lakoti priedes dēļi.

Koks staigā/elpo gadalaikiem mainoties un arī spraugas starp dēļiem paliek lielākas un mazākas. Finālā cietā špaktele sāk sadrupt.... un tāpat parādās spraugas.

Esot elastīgās špakteles, kas staigā koka dēļiem līdzi, bet tādu nevar lakot - tikai eļļot / vaskot.

Tā kā šis process veicams gana regulāri, no šāda risinājuma atteicos.

Saskrūvē dēļus, noslīpē un tad ar beici ietonē , nolako un gar spraugām un salaiduma vietām neliecies ne zinis! ;)

Par lakām, ko klāj ar špakteļlāpstu nezinu. Esmu mēģinājis uz epoksīdsvēķiem bāzētu caurspīdīgu maisījumu - ražo MAPEI, bet tos parasti klāj uz betona un ir noturīgs pret nodilumu.
Ja liec no veciem dēļiem tad tas nozīmē to ka gribi tā teikt "vecuma smeķi".... un kur tad senatnē bija grīdas bez spraugām? Kā kaut kur bija rakstīts tad grīdai spraugas špaktelēja ciet tikai līdz tam laikam kamēr nebija izgudrots putekļsūcējs ... tagad kad ir putekļsūcējs spraugas neko netraucē ....man tā domāt. man arī to pašu teica - necepies (teica) - šķirbas var palikt, pat izskatās krutāk Ja kas, patika Abšlifā (uz Čakenes pretī Ziedoņdārzam) špaktele, ko jauc ar slīpēšanas skaidām. Vispaz pašam sanāca perfekti - tonis sakrīt, špaktele ļauj brīvu vietu dēļiem pakustēties pastaigāties cik jau vajag, un man šķiet, ka varēja to arī lakot (es eļļoju) It kā padārga, bet uz kopējā remontu fona nekas tāds. Ja pacietības nav, var neņemt ūdens bāzēto, bet ātri žūstošo. Tikai tas, ka to ar jāpārslīpē Sveiks. Uz pusspundi neko likt nevajag ,katrs vairogs strādās atsevišķi. Jālieto pilnas spundes,kā grīdas dēļiem, vai grope- iedzītnis savienojums,ko vieglāk no rokas pagatavot. Diemzēl par lakām neko precīzu nepateikšu; taču lakai ir sedzoša un aizsargājoša fukcija, spakteļmasām aizpildoša un virsmas izlīdzinoša. ja vēlas eksperimentēt tad lakai manuprāt būtu jābūt ar cietinātāju, tad verētu mēģināt jaukt špakteļmasu uz šis lakas bāzes,bet tie jau ir eksperimenti. Vieglāk ie piemeklēt atbistošu koksnes spakteļmasu jau gatavu veikalos. ··· Grīda: Laka kura aizpilda spraugas ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kā izlabot kļūdu grīdas eļļošanā? (6)
Grīda tika ieeļļota ar Osmo Dekorwachs 3164 Eiche(vaska eļļa)pēc firmas pārstāvja ieteikuma tika uzklāta ļoti plānā kārtiņā ar otu un atstājot bez ievaskošanas (liekās eļļas ievaskošanas). pēc 10 stundu žūšanas ...
Nav iespējams saglābt bez pārslīpēšanas un zinoša meistara palīdzības. Turpiniet, Jums labi sanāk, īpaši jau tās spraugas starp dēļiem:) manuprāt, nav tik traki...slīpēt pa jaunu nepārsteidzies..:)
...saprotu, ka eļļojot tika atstātas "peļķes" vietām, tagad tās vietas līdz galam nav nožuvušas, līp...
pamēģinātu ar spēku papulēt, ja nav pārāk daudz liekās eļļas, tad patiesībā jāapbruņojas ar pacietību - pēc kādām dienām nelips nemaz... tad novaskot var un būs pa pirmo, drusku ilgāk jāpaciešas.
Eļļošanas ideja vispār ir drīzāk lai procesu vienkāršotu, vēlāk, ja kādā vietā problēma, nokasi, saeļļo pa jaunu... Laikam ir tā, ka eļļošana vai nu iepatīkas un dari to pats, vai arī ir, kam tā neder..:)
Pilnībā piekrītu arogainis(jāpārslīpē-zinošam meistaram+ar grīdām paredzētiem instrumentiem)
Katram jādara savs darbs.
neesmu ar šo materiālu strādājis, bet slipējums diez vai iespaido iesūkšanās spēju kokā. neslīpētai koksnei ir mazliet lielāka virsma, tāpēc ātrāk nožūst. Ja ir laiks ,es pagaidītu kādas dienas. Noņemšana jebkurā gadījumā būs interesanta,manuprārt, tikai ciklējot. Tā koksne jau nebija ar kaut ko piesūcināta? ··· Grīda: Kā izlabot kļūdu grīdas ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kur var nopirkt profesionālo vasku grīdām? (5)
Man ieteica dēļu grīdu vaskot ar padārgu(~100 EUR litrā) profesionālo vasku, kas kalpo bez īpašām rūpēm apmēram 3-4. gadus.. Bet aptaujājot vairākas firmas, kas nodarbojas ar grīdas apstrādes materiālu izplatīšanu par ...
Pirku netālu no Babītes, bet precīzu adresi tagad nosaukt nevaru.
http://www.salonsobjekts.lv/page.php?in=krasas&gid=815&path=80/814/815
Mans radagabals gan piewīlās izmantojot profi vasku sawām grīdām .
Kad sāka (ap)interesēties pie tirgotājiem ,kas par Lietu...saņēma atb. :Ņu reizi pusgadā ,vai gadā šis pasākums jāatjauno . :)
Ja daudz mēdzat staigāt pa grīdām :)
Minētais vasks tiks izmēģināts arī drauga krogā.... cilvēki tur staigā daudz, tais skaitā ar slapjiem un dubļainie apaviem. 2 gadus noturējās tad bija jāatsvaidzina. Iespējams,ja tiek vaskots Hardwood koksnes grīdas, ir Pozitīvs rezultāts,bet uz apstrādātiem veciem priedes dēļiem...Pašvaks . brīvības ielā starp vefa tiltu un teiku 29254903 ··· Grīda: Kur var nopirkt profesionālo ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Flīzes uz koka grīdas (15)
Kautkur lasīju, ka uz koka dēļu grīdas var likt flīzes un tādā telpā ierīkot vannasistabu tikai pirms fliizeesjanas jāizdara veel kaut kas. .. kas tad ir tas, kas jāizdara lai tā dēļu grīda nesaktu pūt?
Man ir uzlikts sākumā 2 cm biezs finieris/grīdas pacelšanai vajadzēja/, tad grunts un tad hidroizolācija. Ja nemaldos, tad liek grunti un hidroizolāciju.
tagad jau visos projektos grīdai liek skaidulātni un tad virsū flīzes....
Galvenais panākt, lai grīdas dēļi "nestaigā". Ja staigās būs d**sā darbs un materiāli.....
grīdas geģipsi liec -bet nezinu kā tā grīda Tev tur ļurkājas! Sev koridorī uzliku-stāv kā jaunam tās flīzes! Hodroizolāciju obligāti- man iet pie dūšas "Mira" oranžā masa! No "Sakret" matereāliem ir arī speciāls līdzinātājs koka grīdām. likt jau var, bet tur ir dazaadi priekshnosaciijumi! Griida noteikti nedriixt shuupoties, kusteeties, ja taa ir noteikti ir jaanostiprina. Veel ir aspekts vai taa griida nav ar baigaam bedreem un vnk shausmiigaa neliimenii, ja taa ir tad taa fliizju likshana var izveersties par diezgan dramatisku pasaakumu, lai visu dabuutu daudz maz sakariigaa paskataa. Hidroizolaacija noteikti ir jaaveic, spraugas jau ieprieksh jaaaizdara!
Mees tgd vienaa maajaa uz vecaas deelju griidas liesim virsuu cementu, saliksim vadotnes, lai liimeni dabuutu, rezgjus veel jaaliek(tipa armatuura, satureeshanai), preciizi gan nezinu kaa to hidroizolaaciju veic, zinu ka gar malaam ir taada lenta ko likt, lai stuuros viss nesatek, un laikam jau arii pa visu griidu pleevi ieklaaj, bet preciizi toch shobriid nezinu, varu noskaidrot, ja vajag!
··· Grīda: Flīzes uz koka grīdas lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Slīpējot dēļu grīdu paliek gropes? (6)
Slipejot jaunu delu gridu ar slipmasinu Scorpion vietam paliek gropes sakot un beidzot rindu. Slipejot izmantoju sliplentu p24 , p80, pec tam nospakteleju, pabeigt slipesanu taisos ar pI20. Ko varu vel darit pirms pedejas slipesanas. Ko ...
Vēl ir 36, 40, 60 smilšpapīri. Lakosi, eļļosi? Kā rāda pieredze nošpahtelē, noslīpē, nolako, vēlreiz noslīpē ar 120 un tad vēl lako.

Tiešām LV nav pieejami vairs grīdu meistari?
Visticāmākais tiešām iemaņu tŗūkums. Uzsākot un beidzot aparāts kādu brīdi stāv uz vietas. no tā arī gropes ( varbūt).
Grīdu meistari ir pieejami,bet : 1. Ja naudiņas mazāk un pašam rokas galīgi no pakaļas neaug kapēc nē. 2. Patiesībā pats svarīgākais - atrodi to labo meistaru, tas prasa laiku, nervus un ne vienmēr meistars patiešām ir tāds :)
mācies slīpēt, tātad neproti to pareizi darīt, ja sākot un beidzot rindu iedzen rievu.
Mēģini slīpēt apļveidā, zīmē uz grīdas apļus, tik lielus kā pašam ērtāk, 10 cm, 20 cm...pus metru un nebūs tev jāsāk vai jābeidz rinda un kāpēc slīpēta grīda ir jāšpaktelē, špaktelis pēc pus gada izlobīsies ārā no spraugām vai saules gaismā mainīs krāsu
Vēl: jaunai dēļu grīdai 24 rupjuma papīrs ir stipri par šerpu. Ja grīdas dēļi ir tik štruntīgi ka veidojas "trepe" salaidumos, tad pareizāk būtu to noēvelēt ( kas star pcitu arī prasa iemaņas). Tad slīpēt , es sāktu ar kādu 40 nummuru. Tiesa, jo smalkāks papīrs , jo atrāk piedzenās ar sveķiem, jo sevišķi, ja priedes dēļi. Izmanto p150 pec tam p200 un velak svamiti un ja nepalidz tad tikai izlidzinosai un flizes un neaizmirsti suvotaju. ··· Grīda: Slīpējot dēļu grīdu paliek ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu