Elektrības skaititājs

elektrības skaititājs foto attēls

Elektrības skaititājs - jautājumi un diskusijas

Atsevišķi elektrības skaitītāji saimniecībai (6)
kādas izmaksas varētu būt uzstādot divus elektrības skaitītājus vienai privātmājai? Latvenergo skaitītāju aiztikt neplānojam, vajadzīgi pašu lietošanai, jo māja viena, bet mājsaimniecības divas. Pieņemu,ka būs arī kādā telpā vadi...
Ja uz katru saimniecību ir atsevišķi automāti ("drošinātāji") tad visērtāk to izdarīt mājas sadales kastē, tur arī vadu vilkšana būs minimāla un kastes iekšienē. Ir elektronerģijas skaitītāji kas montējas uz tās pašas sliedes kur automāti un arī pēc formas ir tādi paši.
Izmaksas atkarīgas no tā, vai nepieciešami vienas vai vairāku fāzu skaitītāji, vienfāzu maksā ap 20 eiro, trīzfāzu - no 50 eiro (Tev vajadzēs divus jebkurā gadījumā) + darbs...
Cipars var sākties no cenas tikai par kontrolskaitītājiem un vadiem ( ap 40 latiem, bija vismat tajos laikos), līdz ... ! Jo iesprauzt Latvenergo rozetē vadu ar kontrolskaitītāju, nav liela māksla !!! kādreiz par to bija jāmaksā ap 70Ls, vadi nebija jāpārvelk jo tika uzstādīts (tā mēs vismaz nodefinējām), kā kontroles skaitītāju atsevišķām telpām (saimniecības telpas ir uz atsevišķiem korķiem, dzīvojamā uz citiem). Jā, es biju domājis,ka tos skaitītājus varētu uzstādīt pie sadales skapja. Liela daļa telpu ir uz viena drošinātāja vienai pusei, un uz otra -otrai, tomēr ir pāris telpas, kurām ir citi drošinātāji. Noteikti var vadus no vairākiem drošinātājiem izlaist caur vienu skaitītāju, ne? Cik daudz naudas elektriķi prasa mūsdienās par darbu? Skaitītāju jau nolūkoju pa 30 eirikiem gabalā. varbūt ir kāda elektrobāze, kur varētu vadus pa lētākām cenā iepirkt? Kāds ir tā darījis caur Latvenergo? Es viņiem jau aizsūtīju savu jautājumu, bet viņi vai nu negrib saprast, vai vienkārši stulbi, bet šie jau grib atsevišķu pieslēgumu taisīt, bet tas noteikti izmaksās krietni dārgāk kā šitas projekts. Latvenergo tev ari neko neatbildes, tev jagriezas Sadales tikla, tie ar sitam lietam nodarbojas. Bet divi skaititaji maja atmaksajas - lidz sim gadam maja vareja uzgriezt 2400 kwh par starta tarifu, bet tagad var vienu skaititaju laist pa ekonomisko, otru pa birzu, jeb vispar uz cita piegadataja uzsedinat (gadijuma, ja saimniecibas atkal apvienojas;)))! ··· Elektrības skaititājs: Atsevišķi elektrības skaitītāji... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Viedie elektrības skaitītāji. (11)
Tiem, kuriem ir, kā jums iet. Mani jau otro mēnesi mēģina apšmaukt. Kilovata cena 3 mēnešu laikā izaugusi no 16-18 centiem par kilovatu. Maniem paziņam klajas līdzīgi, kā paseko līdzi, tā atrod kļūdu. Skaidra lieta, kam par labu.
Raksti suudziibu, neviens tevi speciaali neshmauc. Tiks skaidriibaa - atmaksaas paarmaksaato jebkuraa gadiijumaa. Vai nomainiis skaitiitaaju. Nav man viedaa skaitiitaaja, bet ar latvenergo probleemu nav bijis. Nesaprotu, kur problēma uzrakstīt? Kamēr te "cepies" sen būtu uzrakstījusi, e-pastā aizsūtījusi, i jautājums jau atrisinātos. Bet nē, tā vietā, lai kārtotu civilizēti savas lietas (gala beigās nevienā iestādē nav "dievi" - katram gadās kļūdīties) izbļaustās te, a kantoris ta par Tavām problēmām neuzzina, kā viņiem uzlabot savu darbu un risināt Tavas problēmas, ja Tu ne pie tām durvīm klauvē? viedā nav, toties elektrība man ir biržas cenā. sorry, tā ir lētāka kā parastā. var paskatīties ciparus:
janvāris 0,155864
februāris 0,155606
marts 0,146485
aprīlis 0,149576
tā ir kilovata cena pēc rēķina, ieskaitot pvn)
man nekas nav mainijies+- tāda pati summa,kā bija,27.datumā ierakstu rādijumus,izlec logs vai tūlīt saskaitīt,spiežu,jā un tūlīt nomaksāju. Man arī viss kārtībā! ··· Elektrības skaititājs: Viedie elektrības skaitītāji. lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Vai kādam ir pieredze ar "Home save energy"? (7)
Ierīci ieslēdz mājas elektrotīklā, tā maina leņķi starp starp I un U itkā un skaitītājs griežas lēnāk.
GOOGLE_ADSENSE_CODE_RESPONSIVE_HOR
Pilnīgi bezjēdzīgs verķis, jo Pirmkart, tur ir iekkšā vienkārši kondensatrors, kuram būtu jākompensē dažādu ierīču transformātoru induktivitātes, bet mūsu laikos visam ir impulsu barošanas bloki, kam nav ko kompensēt. Otrkārt individuālajiem lietotājiem skaitītāj(arī elektroniskie) neuzskaita reaktīvo jaudu.Ja vispār kāds saprata, ko uzrakstīju. Īsāk - nepērc! Visticamāk ir vajadzīga vadu dzesēsana ar šķidro slāpekli. Efekt ir tāds ka aukstos vados elektŗibas blīvums palielinās un tādā veidā var dabūt vairāk enerģijas caur to pašu vadu šķersgriezumu. Skaitītājam nav termosensora, tā ka tās enerģijas blīvuma paaugstināšānos reģistrēt nevar un elektronu skaits tiek uzskaitīts pēc standarta metodes. ibio... nezināju skaitītājs, kas skaita elektronus.. kas kaut kur pārvietojas:) Mājas kodolreaktors vai?:)) garantiju dod? Kur ir taa firma, adresse? :) , vairāk ieekonomēsi , ja ekonomiski rīkosies ar savu sadz.tehniku un apgaismojumu . Par šo jau bija pētījums , tikai neatceros kur. Ja vien nav energoietilpīga ražotne , tad neredzu lielu jēgu kaut ko ķīmiķot , ja mēnesī patērē kādus 200 - 250 kw ··· Elektrības skaititājs: Vai kādam ir pieredze ar "Home... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Elektribas skaitītājs rāda vairāk (16)
elektribas skaititājs rada daudz vairāk nekā iespējams patērēt...jo dzīvojam 2 , ir 6-8 lampiņas ,ledusskapis. tējkanna, veļas mašīna. cepeškrāsns..dators...tv skatamies tikai vakarā...veļu mazgajam 1x ned....bet uzrāda vairāk ka 300 kw...
Mēnesī ir 30 dienas, tātad 30*24=720 stundas.
Mēnesī jūs patērējat 300 kWstundas...Tas nozīmē, ka nepārtrauktā patērējamā jauda ir:

300/720=0,41 kW, jebšu 400 vati..., kas nav maz, bet pa lielam nav arī ļoti daudz. Iespējams, ka ir kāda "bojāta" elektroierīce...Piemēram ledusskapis slēdzas ieksā biežāk kā normāli vajadzētu, vai kas cits.

Bet nu labi... parēķināsim...Veļmašīna tērē...būsim pesimisti..1.5 kWh/ciklā...tātad 5x1.5=noapaļojam 8 kWh/mēnesī no veļmašīnas. Televizors tērē..nu atkal pesimistiski - nezinu, kas jums tur ir...60W...0,06*4 (Stundas/vakarā)*30= 7kWh/menesī televizors. Tējkanna...pieņemsim 2.5 kW...Vidēji vajag nu 3-5 minūtes (ņemsim 5), nu 1x no rīta, 2x vakarā - tātad 2.5*0,083 (5 min)*3*30=18 kWh tējkanna patērē (mēnesī).
Lampiņas...Nu labi - ņemsim kvēlspuldzes, ņemsim 100W, ņemsim, ka vidēji viņas visas deg 4 stundas/dienā - 0,1*8*4*30= 96 kWh. Kas vēl - dators (kuru droši vien aizmirstat izslēgt ?)...Nu cik ņemsim...nu lai iet 250W patēriņš stacionārajam..nu labi - 200. Atnākam no darba...18:30...ieslēdzam...ejam gulēt 22 - sanāk nu labi - 5 stundas... 0,2*5*30= 30 kWh. Ledusskapis vairāk pa 300 kWh/gadā netērē... 300/12= 25 kWh mēnesī. Plīts virsma ir elektriskā? Labi - cepeškrāsns...2x nedēļā kaut ko uzcept pa stundai...3.5*1*2*4=28 kWh cepenei. Gludeklis...2 kW...reizi nedēļā pa stundai...2*1*5=10 kWh. Nu tad vēl visādi sīkumi...
Skaitam kopā: 8+7+18+96+30+25+28+10=222 kWh + sīkumi...Tāds apmēram novērtējums. Rēķiniet paši...reāli vai nē...
Es par to nemaz nebutu izbrinits,dzivojam tacu Lv Nu izsleedziet VISU, kas ir uz elektriibas un paskatietie vai skaitiitaajs griezhas :-)

Cepeshkraasns pateeree daudz elektriibas, ja nu pilniibaa visu un daudz gatavojat uz taas...
Ar LV tam nav nekāda sakara. Uz katra no agregātiem ir savi W, tādēļ 300 savākšanās ātrums ļoti atkarīgs no to daudzuma.. drošvien vēl arī lādējat dažādus devaisus, fēnojat matus, gludiniet drēbes, tostējat grauzdiņus, tv+interneta modēms ar wifi, etc etc.. savācas.. + ja interesē samazināt rēķinus, tad neatstājiet iekārtas standby režīmā - visērtāk, pagarinātājs/sadalītājs ar slēdzi. A kur teorētiskas pamatojums kad uzrāda vairāk nekā tērējat? Tā vienkrši kautko izzīst no netīra pirksta un deklarēt ka skaitītājs apbižo ir nenopietni. Kā jau te minēts izrauj visus patērētājus no štepseļiem un pavēro vai šis vēl joprojām skaita. Ja nē, tad vaina ir jāmeklē pašos. Ja turpina griezties, ta ir jāmeklē instances. Standby režīms nederēs jo tāpat mazliet tērē ··· Elektrības skaititājs: Elektribas skaitītājs rāda... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Elektrības skaititājs uzskaita daudz vairāk! (26)
Man menesī vidēji tiek patērēts līdz 300kw, bet šomēnes , gandrīz nogāzos- 1175kw Sazinājos ar latvenergo,( jāpārbauda bija, vai izslēdzot visu, skatītājs ir apstājies, protams, ka apstajās, tātād skatītājs darbojās pareizi) tāpēc...
Boiļers pie vainas:( Vai nu arī lietots elektriskais sildītājs ilglaicīgi man arī tā ir gadijies - vienā mēnesī patēriņš pieaug 2x, pēc tam atkal normāli. nezinu kur vaina Esmu elektriķis un ik pa laikam man piezvana kāds klients ar tekstu- man zog elektrību.
Savas pieredzes laikā esmu redzējis, ka zog elektrību, bet to vieglāk būs Jums noskaidrot pašiem- nekā saukt elektriķi.
Solis 1. Izraujiet visu no kontaktiem, izslēdziet gaismas un skatieties vai skaitītājs apstājās. Trīs dienas pa 1 min. 3X dienā visdrīzāk, ka pietiks, lai noskaidrotu kā ir.
Solis 2. iegādājieties mini skaitītāju, ko iesprauž rozetē ap 13 eiro. Mēriet katras ierīces patēriņu.
Solis 3. Piezvaniet elektriķim un pamēģiniet noskaidrot visu, ko Jums pajautās. Parasti mēģinu šādas lietas atrisināt pa tālruni.
Ja Jums zags elektrību patiešām gudri, tad noplūdes automāti to nenoteiks un visdrīzāk, lai atklātu būs nepieciešams izkalt vienu vai divas sienas. Tas arī ir tikai tādā gadījumā, ja pieejami būs visi savienojumi un varēs noteikt vismaz grupu, kur pazūd elektrība. Rēķinieties ar remontu.
Kur var pazust elektrība?
1. Bojāts ledusskapis un cita sadzīves tehnika. Boileris var patērēt diennaktī pat 10 eiro un nenodegt.
2. Ieskrūvēta skrūve sienā, liekot gleznu, var saskārties ar vadu un ēkas armatūru. Tas var veidot patēriņu ļoti milzīgu. Standarta dzīvoklī korķus izsitīs tikai pie patēriņa virs eiro stundā. Skrūvi var ieskrūvēt arī kaimiņš, jo daudzdzīvokļu mājās mēdz būt sienas, griesti tikai 6-8 cm biezumā. Iesitāt dībeli uz vada, pārsitāt izolāciju un vads savienojās ar kādu pusvadītāju vai vadītāju.
3. Neliels īsslēgums- korķus ārā nesitīs, bet sildīs kādu savienojuma vietu.
4. Visretākais gadījums- kaimiņš zog, (VISRETĀK!)
Pēdējais, ko varat iesākt, tas ir izsaukt elektriķi. Tad elektriķis pārbauda visu, ko rakstīju iepriekš, tad veic izolācijas pretestības mērījumus, tad sāk meklēt grupu, kur pazūd, kaļ ārā veco un skatās, kas tur ir vai velk jaunu. Ziņkārība noskaidrot, kas tieši tur bija arī var izmaksāt dārgi. Tad nu var sākt domāt vai Jūs vēlaties samaksāt 20- 1000 eiro par darbu, lai noskai
nu jebkura gadījuma, patēriņš nevar pekšņi palielināties 3x!!!
300 varbūt vēl ok, ja ir kāds cilvēks kas visas dienas dzīvojas pa māju, attiecīgi tērē.
Vai droši zini, ka tas pa vienu mēnesi? Man tāds parsteigums bijis, kad esmu aizmirsusi kārtējo reizi samaksāt, izlaidusies, tagad tik vienreiz pa 3, 4 mēnešiem maksāju un tad ir līdzīgs rādījums. Arī ir boilers, bet tādi brīnumi, ka tiešām vienā mēnesī nenormāls patēriņš - nav bijuši.
Vai neesi iegādājusies kādu jaunu elektroierīci?
··· Elektrības skaititājs: Elektrības skaititājs uzskaita... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu