Autonomā apkure dzīvoklī

autonomā apkure dzīvoklī foto attēls

Autonomā apkure dzīvoklī - jautājumi un diskusijas

Autonomā apkure 140 kvm dzīvoklim (22)
Kādu izvēlēties, kura ir visekonomiskākā un ar iespēju sildīt ūdeni. Ir gāze un iespējams palielināt elektrības jaudu. Interesē PIEREDZE. Malkas apkuri nepiedāvājiet :)
saules kolektors siltajam udenim un siltumsuknis apkurei paraleli ar gazes apkuri rezerveesanai ja nav saules vai aaraa lieli miinusi. Ja dzīvoklim, tad jau edmunda ieteiktais neder laikam. Droši vien, ka paliek gāze. +1 par gāzi. Nu jā,neesmu vīrietis,bet siltumsūknis nemaz nav lēta uzparikte.Ja gāzi salīdzina ar elektrību,tad lētāka ir gāze.Dzīvokli cik iespējams jānosiltina.Vēlreiz atvainojos,ka padoms ne no vīrieša. naf vidokļa, bet ir gadījums iz dzīves, 90-to sākumā. "gefa latvija" pārvaldnieka dēls nopirka standarta sērijveida dzīvokli, izrāva radiatorus(tā laika siltuma cenas), iebāza katrā istabā pa el. pūtējam, un sarēķināja ka ziemā ekonomē uz siltuma. ··· Autonomā apkure dzīvoklī: Autonomā apkure 140 kvm... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Siltumsūknis dzivoklī (13)
Lūdzu padalieties pieredzē - siltumsūknis dzīvoklī. kā tas darbojas un izmaksas. Apskatījos siltumpumpju mājaslapu un mani sī ideja ieinteresēja. paldies.
Kaa tas darbojaas? Ledusskapis otraadi - t.i - saldeeshanas kamera aarpusee, taas tievaas cauruliites, kas ledusskapim aizmuguree - silda istabu. Ja taada ziema kaa pagaajushaa, tad taa lieta noteikti iet. Man nav taada, attur pazinju staastiitais par reaalajaam izmaksaam - pat zemes siltumsuuknji, kas izmanto zemes siltumu, kas pat ziemaa ir plusos, sanaakot ne leetaak kaa Riigas siltuma tarifi, ja ne daargaak. JurisK....iznāk ievērojami dārgāk, kā Rīgas siltuma tarifi:(....ir tīrs, ērti, bet elektrības izmaksas, tā darbina sistēmu, ļoooti augstas ! :( ir dzirdēts no paziņām, - ērti, bet dārgi. tas, ko norāda reklāmas nolūkos kā pētījumu ir neatbilstoši. jo vienmēr ir papildus faktori, un tie netiek pieminēti vai pierēķināti Mani paziņas viņu iesaukuši par "elektrības rijējiņu", tik mīļi :D Bet kopumā nesūdzas, jo ziemā var doties prom no mājas un nesatraukties, ka neviens kurinātājs nepalika. Ir uzlikts viens "gaisa pūtējs" uz divistabu dzīvokli, dodoties prom, visu telpu durvis atstāj vaļā. Bet mājas esot, mazliet piekurina tomēr siltumam. Bet, ja māja būtu siltināta, varbūt pat to nevajadzētu.... Ērta lieta, ja māju kurina ar malku, bet nesanāk to izdarīt regulāri. Bet nu dārgi. ··· Autonomā apkure dzīvoklī: Siltumsūknis dzivoklī lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Autonoma apkure divistabu dzivoklim. (13)
Kadreiz dzivoklii bijusi malkas apkure, tagad it kā gāze, bet sistēma beigta. Citiem kaiminiem ir gāzes apkure, citi izlīdzas ar kraasninaam. Kāda būtu labākā alternatīva, ko jūs varētu man ieteikt? Firmas, izmaksas. Paldies!
apkure ar elektrību ir visdārgākā. sevišķi, ja māja nav renovēta. pat neskatoties uz labiem logiem Gāzes apkure.Ja tā tikai jāatjauno, tad izmaksas nav milzīgas.Dzīvoklim, 50kvadrātm., izlīdzinātais maksājums apm.50 eiro mēnesī.Apkure un karstais ūdens.Apures katla pārbaude reizi pusotrā, divos gados man izmaksā 40 eiro. neviens tacu nepateiks firmas un izmaksas, kads naivums! Malkas apkure ir pati veselīgākā un labākā daudzos aspektos- vienīgi- jākurina. To var atļauties radoši un brīvi cilvēki. Vergam jālieto elektrību vai gāzi. Divistabu dzīvoklī elektrības elementi iznāk lētāk nekā gaazes apkures sistēma. Gaumes lieta. Ja var salabot veco katlu, tad jau vienkāŗšāk, bet ---atkarīgs no velamā līmeņa, ērtībaam un izmaksām. Kāda gāze - dabas vai propāna/butāna?
Cik stāvu mājai. Ja vairāk par 3, tad tikai varēsi katlu pielikt pie esošā dūmavada. Jāizsauc dūmeņtīrītājs, lai apseko un sastāda aktu prieks gāzes projekta.+/- 50EUR
Vajadzīga mājas īpašņieka/kopīpašnieku un apsaimniekotāja piekrišana autonomās gāzes apkures ierīkošanai.
Jāizņem LatvGāzes tehnieskie noteikumi, ja ir dabas gāze.
"Jācep" projekts +/- 100-120EUR
Pēc projekta varēs precīzi izskaitļot izmaksas. Ja baigi,baigi vajag, tad zinot tikai adresi, var +/- pateikt. Lielākais risks, ja ir daudz dzīvokļu, daudz esošo gāzes katu un...mazs diametrs pienākošajam gāzes vadam.
Slučaji bivajut razniji:)))
ooops, ja ir jau ekslpuatācijā nodots esoša gāzes apkures katls (nevis plīts, nevis ūdenssildītājs), tad tas izmaksātu krietni lētāk. ( LG noteikumu katla maiņai, Katls+ iespējama dūmavda odrēšana, katla pieslēgšana pie esošā sistēmas, Dūmmeņtīrītāja atzinums, Nodošana LG) ··· Autonomā apkure dzīvoklī: Autonoma apkure divistabu... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
autonomā gāzes apkure Rīgas centrā (blaumaņa/čaka) (4)
Vai 2006. gada Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.60 Par gaisa piesārņojuma teritoriālo zonējumu un ar tiem saistītie ierobežojumi arvien tiek stingri vēroti? Varbū kādam ir SVAIGA 2013. gada pieredze ar gāzes apkures ierīkošanu...
Bez galiem RD bezcers, ar galiem kā 3 pirkstus...
Meklē galus, silts ieteikums...
Nē tas nav āķis. ja nemaldos ar ko sākam mēs,ka ierīkojāma aga bija pirmais pie apsaimniekotāja,un tad sakās jautra apkārt skraidīšana un piķa izlikšana par katru parakstu un to bija daudzz pagaidām gāzenieki Rīgas domes atļaujas neprasa, tā ka taisi augšā ··· Autonomā apkure dzīvoklī: autonomā gāzes apkure Rīgas... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
sava apkure daudzdzīvokļu mājā. (16)
Panesās ideja, ka varētu hrusčovkā ielikt autonomo gāzes apkuri, a to rīgas siltums jau galīgi kauna neprotas, par mēneša maksu varētu pats kurināt vismaz 3-4 mēnešus, turklāt galvenais, ka tāda īsta siltuma nemaz nav. tad nu vajag...
p.s. Vieglāk būs savākt parakstus un nosiltināt māju, piesaistot ES līdzfinansējumu, kas dos līdz pat 50% mazākus rēķinus par apkuri. Ok, nauda jāiegulda arī būs, tak arī gāzes apkures ievilkšana nav par velti. Čakars baigais, bet ir izdarāms. Interesants topiks! Bet laikam jau tas nemaz taa nav izdaraams,tik vienakarshi,jo apkures sisteema ir konstrueeta taa,ka izsleegt no aprites vienu atseviksju dziivokli nemaz taa nevar... Zinu tikai to, ka pavisam "atteikties" nevarēsi, kaut kādus procentus par apkuri atstās, par to, ka tevi silda apkārtējie dzīvokļi :) Visā mājā, vai atsevišķā dzīvoklī?
Jebkurā gadījumā, ir nepieciešamas atļaujas un atļauju devēji nav ieinteresēti lai kāds noliet no centr.apk. adatas, no kuras barojas kaudze papīru parakstītāju un atskaišu aizpildītāju, algu aprēķinātāju un citu personu.
Ja atsevišķi kādā dzīvokļi, tad vajag pārējo +visām citām piekrišanās arī kaimiņu piekrišanu. Pieredze rādā, ka skaudības un savtības dēļ(atlikušajiem apkures ikmēn. maksa momentāli pieaugs) liks kokus spieķos, ja vien būs iespēja. Paraksts ir šāda iespēja.
...ventilācijas kanālā neviens neļaus laist dūmgāzes, tāpēc būs jabūvē skurstenis, ko neļaus darīt konstruktīvie risinājumi, vai arhitekti, tas viens no būtiskākajiem, būs jātaisa atsevišķs apkures sistēmas projekts un jāpierāda, ka tava atslēgšanās neietekmēs pārējās sistēmas darbību, bet tas ir iz oblasti fantastiki...būs visādi šķēŗšļi...to varēja pirmajos godmaņlaikos izdarīt, tagad nē...var mēģināt bīdīt atsevišķu katlumāju visai mājai, bet tad visiem iedzīvotājiem jāvienojas arī samērā nereāls pasākums, jo neviens negribēs pat latu ieguldīt, pirms neredz savu labumu, būs tā, ka Tu samaksā, mēs paskatīsimies kā ies un tad varbūt Tev naudu atdosim:)) ··· Autonomā apkure dzīvoklī: sava apkure daudzdzīvokļu mājā. lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Alternatīva apkure daudzdzīvokļu mājai (14)
tapat ka daudzi citi, jutos nepatikami parsteigts sanemot pedejo rekinu par apkuri... ka daudzviet, siltumapgadi musu mazpilseta nodrosina monopolists, ko lobe pilsetas dome (saistosie noteikumi aizliedz ierikot alt. apkuri). bet ne par to...
paraak maz informaacijas par esoso situaaciju. un paarak saurs un taatad neoptimaals risinaajumu diapazons - dabas gaaze. Mājas siltināšana (par jevrasajuza naudu) komplektā ar siltumskaitītāju. Variants B - tikt pašam pie siles. Domē vai pie siltumapgādes uzņēmuma daļas īpašnieka statusa. 49+pvn ir OK ja nosiltinaasi un ieriikosi kanalizaacijas un ventilaacijas siltuma rekuperaciju. kopeejam apgaismojumam modernaas LED lampinjas kuras ir izturiigaakas un ekkonomiskaakas par gaazizlaades. peec tam vareesi par savu gaazi domaat ja nebuus izdevies pilseetu piezmiegt/vara nenomainiisies. Pastaigā pa Es semināriem šajā sakarā, bet rēķinies, lai ierīkotu alterantīvu apkuri visai mājai, nepieciešami apmēram 90% piekrišanas no pārējo dzīvokļu īpašniekiem. Un reālāk ko tādu panākt, ja šādu ideju izvirza vairākas mājas. Pie kam atdursies pret daudzām grūtībām, ieskaitot šāda projekta izmaksas kā tādas. Es nesedz visus 100%.
Būtu labi, ja Tev ir kādi gali ministrijās, jo tad šis ceļš ir daudz vieglāk izveicams.
Darba būs ļoti daudz un vai gribēsi gala rezultātā to uzņemties, jo ar to, ka projekts būs uzrakstīts nekas vēl nav galā, tas, ka tas tiks apstiprināts, varbūtības iespējas ir apmēram 15 - 30%.
Bet nu cīnies, konsultējies pie fondu konsultantiem utt.
··· Autonomā apkure dzīvoklī: Alternatīva apkure... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu