Apkures katls

Apkures katls - jautājumi un diskusijas

Thermo Vulkan krāsniņa (1)
Vai kāds varētu ko pastāstīt par centrālapkures krāsniņu Thermo Vulkan? Serbijas krāsniņa ko izplata Kamīniplus
Tā būtu nopērkama par~1050eur. Viadrus U22 =~700eur- it depends of your money- like everything..;) ··· Apkures katls: Thermo Vulkan krāsniņa lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Apkures katlā kondensāts ! (29)
Uzstādīts pavisam jauns malkas apkures katls 100 kW. Šķiet, ka ir ļoti efektīvs, jo vecajam skurstenis bija ļoti karsts, šim dūmi nāk ārā praktiski auksti. Tomēr vai nu šī, vai cita iemesla dēļ parādījusies problēma - ...
Kurināšanas temperatūra par zemu/vilkme par mazu un malka par slapju.Sadegšanas procesā vienmēr rodas ūdens, ja dedzina slapju, tad vairāk.
Ar zemu temperatūru, mazu gaisa piekļuvi senie latvieši no malkas tecināja darvu. Varbūt, ka tev īstenībā ir vajadzīga darva, jūs, lauku proletārieši, reizēm paši nezināt, ko jums vajag.:)
ja viss cits kārtībā, tad var piekrist, ka kurināšanas t par zemu. Katlā vajadzētu ūdenim sakarst ne mazāk kā 60 grādi - tad arī vilkme uzlabosies. Ja grib dabūt labu siltuma un degšanas režīmu , bet katlā ūdens ir ap 40grādu, tad tas būs reāli darvas katls ar aukstiem dūmiem, mazu vilkmi un aizķepušu skursteni Ir tāda lieta kā rasas punkts. Sadegot jebkuram organiskajam kurināmajam, ideāli pāri paliek CO2 un H2O - tas tad arī ir tas kondensāts. Atgāzēm jābūt pietiekoši siltām, lai kaut kur skurstenī vai pat uz katla sieniņam nerastos kondensāts. Vai nu intensīvāk jākurina, vai, ja kondensāts veidojās skurstenī - tas ļoti rūpīgi jāizolē, lai visas atgāzes pagūtu siltas tikt ārā. Principā pateicu to pašu, ko adamsone:) Un ko tu te gribi dzirdēt , KĀdu padomu??? Kur sūknis iemontēts ? Nu un atbilde ka ir paredzami apkurināt 840m2 neiztur nekādu kritiku , tad kad būs pilna jauda ,tad arī viss normalizēsies , pie nosacijuma ,ka apsaiste ir pareiza un skurstens arī atbilst prasībām.Labi ka 200 kw neiestūmi ,nu tā ar perspektīvu. Nu no kurienes tad vēl Tev tur rastos mitrums, kam kondensēties? No tvaicētas mitrās malkas tak arī dūmi nebūs tik karsti, lai veidotu rasas pilītes. Un apkures sistēmā tak arī nav ledains ūdens, lai būtu tāda temp.starpība. ··· Apkures katls: Apkures katlā kondensāts ! lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Sūce čuguna katlam (6)
Tek čuguna katls, ko darīt?
Nomainīt bojāto sekciju. Nodot metālos....
Neko tur nevar izdarīt...
izmantot kā puķu podu, skaisti, stilīgi Ja tek, tad visticamāk jau izdedzis un savu nokalpojis.

Diagnoze - pirkt jaunu !
kartupallu katls, vai apkures? ··· Apkures katls: Sūce čuguna katlam lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kā kurināt centrālapkures katlu ar malku privātmājā? (13)
Kur var atrast instrukciju kā pareizi kurināt centrālapkures katlu ar malku privātmājā? Vēlos uzzināt - kā jākurina centrālapkures katls ar malku? Vai jāčūkstina , lai radiatori knapi silti vai pareizāk uzdzīt siltumu un ...
ilglēndegšana ir DEMAGOĢIJA -joens. Katlam vislabāk darboties ar nominālo jaudu, pie temperatūras 80-85 grādi. Tālāk jālieto akkumulators un 3 gaitas vārsts. Kāds katls? Visus ne zemāk par 60 vēlams. Iekurinot, saliek smalkāku malku, bet kad 60 grādi sasniegti katlā un 20 grādi istabā, tad piemet rupjākas pagales, vai saliek blīvāk rupjākās pieejamās, lai ilgāk deg un uztur temperatūru! Ir labi, ja ir tāds liels 120-150 litru ūdensboileris, kam cauri iet ūdeni sildoša apkures caurule, un/vai speciāla papildus sildāma ~pustonnīga tvertne apkures sistēmā, lai visu nakti siltums ziemā, sala laikā turas, ja uzsilda tvertni līdz 70 grādiem, un sūknis turpina cirkulāciju sistēmā līdz pusnakts/pusrīta paču-raitim, vai pat kaut līdz rītam. Gruzdināt gan nevajag- tad nenooksidēta CO gāze iziet (pa dumjo-muļķīgi) pa skursteni un bezjēgā piesārņo gaisu. Vajag aizvirināmajai durtiņai būt ne līdz galam aizvērtai- ar mazu spraudziņu, lai neliels gaisa daudzums- kā ar turbopūti- no priekšas apakšas- lielā ātrumā tiktu iesūkts ar dūmeņa dūmu, pacelšanās rezultātā, radušos vilkmi! Bet nevajag arī turēt aizviru 100% vaļā, jo tad dūmenī aizplūst ne tikai dūmi, kuriem pa skursteni jāpaceļas, lai radītu vilkmi, un neizbēgamais siltuma zudums, kurš dūmeni uztur sausu, bet arī tas siltums, ko varētu noturēt krāsnī! Lai maximāls siltums, no minimāla kurināmā patēriņa :(lietderības koeficients ir tuvāks 100%, ja dzesētāja temperatūra ir ļoti zema, bet ja telpā vajag 22grādus, tad dzesētāja- ūdens- temperatūra reti kad būs zem 44grādiem... es pārsvarā kurinu ar bezmaksas ´satriektiem´/zāģētiem betonformu-finieriem, šaurākos no kuriem var saskaldīt- karatē variantā- ar poļu garo tēšamcirvi, bet platākiem vajag pobedīta ripas, kuras kaut ko maksā+ transports maksā= ļoti lēti, bet ekoloģiski ne tik tīri, kā ar apses´cara´ malku- bez sodrējiem... ··· Apkures katls: Kā kurināt centrālapkures ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Veca čuguna apkures katla sūce zem katla (8)
Čuguna sekciju katls. Labs liels bet vecs- vecas 2 st. mājas centrāl apkurei. Un totāli akurāti iemūrēts 1,2 x 1,2 x 1,2 m. Apakšā tam sākusies noplūde. Klāt netiek sūcei. Vai kādam ir pieredze - pielietot sinepes sūces ...
Ļoti iespējams,ka izdrupis blīvējums starp sekcijām. Manam 1959.g leišu katlam tā bija. Izjaucu pilnībā pa sekcijai,savienojuma vietas notīrīju,uzziedu speciālo hermētiķi augstām temperatūrām un atkal savienoju visu kopā. Jau 5 gadi,kā netek ne pilītes. Ja nav uzkarsētā katlā ielaists auksts ūdens,tad diez vai tās masīvās čuguna sekcijas var sabojāties. Variantu naff! Tikai kap .remonts un ja vel apmūrēts ,tad būs jautri . Sinepes pat nedomā. Aizkakāsi ar sinepēm arī gāzes katlu. Jākaļ nost apmūrējums un jāskatās. Sekcijas var nomainīt. ļoti daudzus gadus atpakaļ mums bija tāds katls,pāris x mēgināja sametināt,pāris mēneši un atkal tek, kas ir nokalpojis sapuvis,tam ir beigas,izmetām un ievikam gāzes apkuri,dzīvojam svēta mierā! sītā nopūdēsi i pārsegumu,i grīdas dēļus-varēsi izjaukt i grīdu ,i visas bruses mainīt,-kā man te daži labi labyči-gudreļi gadiem šitā pieslēpa,-jo bija sūce,jo sprādgusi-ieplīsusi savienojuma vietā detaļa. tagad tie gudrīšipro,-bet man problēma palika!labi,ka sapratu,ka grīda jāatsedz,-jāuzlauž,jo būtu ar visu čuguna katlu nobraukusi uzx apaksātāvu. tagad mēģinu atrast zinošu-varošu-bruses mainīt/māju nenojaucot,jo jaunie jau māk tikai eiroremnta līmeņa kartona kastītes kānebūt uzsliet/.DDDDDDDD ··· Apkures katls: Veca čuguna apkures katla ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Jonu apkures katls var aizdegties? (15)
Man te radas tads jautajums: jonu apkures katls. vai un ka ir iespejams, ka aizdegas jonu apkures katls? varbut kads ir tik zinoss un gudrs. It ka tiek teikts, ka elektribas reguletaja ir sakrajies kondensats (skaidribs labad gan ...
Tas nozīmē, ka 1) Tev nenormāli karina makaronus uz ausīm - par to kondensātu; 2)katls ir nepareizi instalēts, ja nekas nenostrādāja.
/firmu, kas uzstādīja - ziepēs!/
nav pirmoreiz dzirdets, ka jonu katla pircejs ir vainiigs. un nekad nav dzirdets, ka pardevejs butu par ko atbildigs. R.Veci - viena lieta ir katlu (kurš pēc būtības ir diezgan primitīva ierīce, un pats aizdegties nevar kaut vai tāpēc, ka ir metāla) nopirkt, cita - uzstādīt. Ja tas, kurš uzstādīja apgalvo kaut ko par kondensātu, tad viņam ir jāatbild kaut vai tāpēc vien, ka kondensāts ir radies tur, kur tam nav jābūt, vai attiecīgā ierīce uzstādīta nepareizā vietā.
Vēl cita lieta ir tā, ja nav līguma par darbu izpildi. Tad neko - žoriki jau nu patiešām ne par ko neatbild.:)
Ja tas elektriķis no firmas (?), kas uzstādīja katlu, tad viņu pirmo ziepēs, kopā ar visu firmu. Jo, kā jau minēju, ierīce pati par sevi viens, ka primitīva, otrs - aizdegties NEVAR. Ja nav pareizi uzstādīta, tad vainīgas tas, kurš uzstādīja. Ja par iegādi un darbiem ir visi papīri (līgums, čeki, pavadzīmes), tad pa taisno uz Patērētāju tiesību aizsardzības centru!
Tā, kā to apraksti, tad uzstādītājam nav bijis ne mazākās nojausmas KO un KĀ viņš uzstāda... Ja Tev ir papīri, ir arī izredzes dabūt atpakaļ savu naudu.
Aizdegties var vadi ar ko pieslēgts katls tīklam. Iemesls-slikti izpildīti montāžas darbi, slikts elektriskais kontakts, kas pie lielas jaudas sāk svilt. Un interesantākais, ka pat pie modernu aizsardzības automātu pielietošanas, tie nenostrādā. ne termiskā, ne magnētiskā, ne strāvas noplūdes aizsardzības sistēmas. Tā ka elektiķim bietē! ··· Apkures katls: Jonu apkures katls var ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Gāzes katla maiņa (24)
gribētu lūgt padalīties pieredzē par gāzes katla maiņu dzīvoklī (apkure + ūdens). cik īsti izmaksā kopumā šada padarīšana ar visām projektu izstrādāšanām un saskaņošanām, skursteņu tīrīšanām, uzstādīšanām ...
o, nabraucienc.
Es arī nekur, ne ar vienu teikumu nemēģināju izcelt sevis teikto kā speca teikto. mana pieredze ir 11g veca un, iespējams, nekādi nederēs efijai. tikai kā patērētaja. pieredzes summa - renovēt veco + daudz kas atkarīgs no kopējā telpu stāvoļa, ja domā par galējiem izcenojumiem. Viss. Nekāda vipendrjoža.
JUNKERSS katls, ļoti normāli darbojas.Man ir divi savienoti dzīvokļi renovētā mājā.Katlu pieslēdza Latvijas gāzes darbinieks kā atjaunojot,jo vienā dzīvoklī kādreiz bijusi gāzes apkure.Samaksāju 107 ls.Tas gan bija pusotru gadu atpakaļ. kāpēc ir vēlme mainīt esošo? Nu cik man zināms,tad gāzes apkuri pieslēdz gāzes kantoris,nevis kāda cita firma,vimaz mums tā bija.Sagatves darbus trubas,radiatorus lūdzu,bet pašu katlu pieslēgs gāzes kantoris,bet lai tiktu līdz tam,tad tiešām tur vēl vajadzēs daudz dažādu atļauju,tai skaitā no Domes ja nemaldos.Visu paskaidros gāzes kantorī,tur arī griezies vispirms. katls pats ar auzstadišnu ~400 -500Ls. pārejais atkarīgs telpu plānojuma un kvadratūras. ··· Apkures katls: Gāzes katla maiņa lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Galan apkures katls (7)
Vai ir alternatīva tam krievijas elektrodu katlam, kurš esot ekonomisks, tiekot izmantots krievijas submarīnās.
Nekas nerodas no nekā! Ja elektroenerģija nav par brīvu tad elektriskie sildītāji ir neekonomiski.
Zemūdeni ar malku nekurināsi-specifiskos apstākļos arī risinājumi specifiski...
atom zemuudenei ir mikro atom-elektro stacija, tas ir, elektriibas resursi bezgaliigi, taapeec arii kurina ar sstromu cik grib. Un nav jau cits nekas arii pieejams, ar ko sildities. Nezinu,no kurienes nācis,bet bandītu laikos paziņu draudēja "izpreparēt"-kā sanitārtehniķis bija apņēmies tādu uzstādīt. Visas "šiškas"tika viņam-neatbilda izreklamētajiem parametriem.
Kas notika ar izplatītājiem,nezinu,bet paziņa palika bez algas-un laimīgs bez gala...
no zila gaisa rodaas tikai zils gaiss. Fantazeetaaji, ibj...:)) 08:14 skābeklis, slapeklis, argons un citas "inērtās" gāzes ··· Apkures katls: Galan apkures katls lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Bojāta gāzes ūdens sildītāja kontrole, amerikāņu (5)
Vēlams padoms, kā izlabot. Kur atrast meistaru? Varbūt varu nopirkt jaunu vai lietotu? Kontrole pēc neilgas darbības nodziest ´´pilota´´ liesmiņa. Pēc tam to nevar atkal tūlīt aizdegt. Liekas, ka trūkst gāzes, lai pilota ...
Es paskatiitos, notiiriitu vai nomainiitu fotoelementu. Tas ir pirmais, ko skatiitos. Bet vispaar jaa, vai tad pats liki to boileri? Sauc firmu, kas ar to nodarbojaas, vismaz taa mans radagabals, kam gaazes apkure, taa dara, ja kaada aizdoma. Aptuveni no tās pašas sērijas, kā zvanīt ārstam un stāstīt, ka tur iekšā kaut kas sāp un kā to izārstēt.
Sauc meistaru.
Drīzumā gaidām ziņās vēsti par kārtējo gāzes sprādzienu, varbūt pat izdodas kādu stūri daudzstāvenei nograut ... Kautkaada drossiiba nossancee. Ja viss ir tiirs, visaadi tur termo/fotoelementi, tad sauc meistaru. Nu tiessaaam, gaaze tomeer. Pilnībā piekrītu tiem,kuri iesaka izsaukt meistaru. Piekrītu JurisK,tas varētu būt arī fotoelements vainīgs.Tas ir jānotīra.Vēl viens svarīgs faktors ir atsūkšanas ventilators. man ir bijuši gadījumi,kad tieši šis ventilators "nosprūst" ,"izsit" iekšējos drošinātājus un gāzes kals nedarbojas. Tik un tā.. vienīgā iespēja-izsaukt meistaru! pat nemēģiniet remontēt "pa lēto",jo bēres izmaksās daudz dārgāk ! ··· Apkures katls: Bojāta gāzes ūdens ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Apkures katls Wulkan, atsauksmes (2)
Kurš reāli sastapies ar apkures katlu Wulkan, ražotu Latvijā. Kādas atsauksmes, ko labu vai sliktu varat pateikt?
...mēsls... Mēsls. Visi ditirambi gan mājaslapā, gan citur ir no pirksta izzīsti, lai labticīgo pircēju piečakarētu ··· Apkures katls: Apkures katls Wulkan, atsauksmes lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu