Guļbūves apkure

Būvēju guļbūvi ar mansarda jumtu no saviem kokiem biezums(25-28). Guļbūve netiks siltināta. 1.st. plānā- viesistaba kopā ar virtuvi, guļamistaba, WC, duša un ja sanāks pirts. 2.st. guļamistaba. Apmēram kopā nepilni 100 m2. Māja pagaidām tiks izmantota kā brīvdienu mājā. Mežs ir savs - tā kā malka ir. Iesakiet lūdzu, kādu apkuri likt..(taisīt krāsniņu, plīti, kamīnu vai...)

Kurmitis  2 3 Kaminu vai Jotul tipa krasinjas ar atru siltum atdevi,ja pastavigai dzivosanai krasni!

tautietis  1 1 Centrālā apkure,bez cirkulācijas sūkņa,akumulātors 1.7m3 . Materīāli jācērt no novembra līdz februāra beigām .Pretējā gadijumā plīsīs un sēdīsies tavs nams gadus 10.

Amadejs  2 1 Centrālapkuri ir vērts taisīt ja kā siltumnesēju izmanto siltumsūkni...vai arī elektrības apkuri, tad var uzturēt kādus 5 grādus ja tur nedzīvo.Citādi kādu no Jotul tipa, vai kamīnu ar slēgtu kurtuvi un iespējams ar siltā gaisa caurulēm..jeb mūrētu krāsni vai ziepjakmens krāsni.Katrā ziņā kā māja pastāvīgai dzīvošanai guļbūve neder- neatbilst ne līdz šim gadam pastāvošajiem normatīviem, un vēl jo vairāk tiem ,kuri stājas spēkā ar šo gadu.

nazis    5 Radās ļoti daudz jautājumu - ja elektrība būs varbūt nebūs, tad kā būs ar WC un dušu - no kurienes ūdens? Kā nodrošinās ūdens neaizsalšanu, ja dzīvos tikai brīvdienās? Centrālapkure atkrīt.

Nekas labāks guļbūves mājām nav izdomāts kā 100 gadus atpakaļ - malkas plīts ar sitummūrīti un krāsns (ķieģeļu, podiņu). Diemžēl tajos laikos visu plānošanu sāka no skursteņa, kurš noliek uz ugunsāderu krustpunkta, tālāk pa ugunsāderi arī visas apkures iekārtas un plīts - faktiski visas mājas garenass. Tālāk ūdensāderes cauri ieejas durvīm un logiem. Saprotu, ka šīs manas piebildes jau ir liekas.
Jotul tipa krāsniņas neiesaku, jo tās siltumu netur, būs jākurina nepārtraukti (arī naktī) un paies ilgs laiks, līdz piesildīs izsalušās telpas. Tas varētu būt pagaidu variants, kamēr saņem dūšu īstai krāsnij.

Amadejs    1 https://likumi.lv/ta/id/307966

Mavs    4 Nu elektrību jau vajadzētu jebkurā gadījumā, ar to jāsāk. A kur problēma ? Būda dziļi mežā un nav nekādas elektropārvades līnijas ? Ar "alternatīvo enerģiju" vienalga neizvilksi

qwertyjs    2 Elektrības pievilkšana var sanākt pa dārgo, ja māja atrodas tālu no līnijas. Un vispār, tur tīklos,liekas,baigie mēenedžeri uzdarbojas. Piemērs. Viens čoms par dažām štukām nopirka lauku viensētu ar nedaudz zemes, elektropadeve atvienota, jo neviens neapdzīvoja un nebija maksāts ilgāk par gadu. Šamie ultimātu-pievilksim, bet tjip kā jauns pieslēgums, tad maksā ragā 25 štukas!!!: D ....redzēju nesen, čels jau saules baterijas uzlicis.. vot manageri :D :D:D

Tessa  10 4 jasak ar majas projektu un atljaujam. man tadi paši jautajumi, ka nazim, kas ar udeņiem, kanalizaciju?
un kad koki gazti, 2019.gada decembrii?

AivarsN  1 2 Vienīgais trūkums guļbūvei, kāpēc tā neatbilst normatīvajiem aktiem,ir veselībai kaitīgu materiālu neesamība.
Nav dzirdēts,ka kāds būtu nomiris elektrības trūkuma dēļ,bet tās iedarbības rezultātā, ļoti daudz.
Visefektīvākā un daudzfunkcionālākā apsildīšanas, ēdienu gatavošanas un pat dziedniecības ierīce,ir krievu krāsns. Youtubē ir ļoti daudz paraugu. Bet, aizņem daudz vietas,dārga un sarežģīta izgatavošana. Kā jau te minēja,malkas plīts ar sildmūri, arī būs labs risinājums,gan telpu apsildei, gan gatavošanai un bez jeb kādas elektrības. Vai var būt vēl labāka atpūta, kā pavadīt brīvdienas bez elektrības?. Alternatīvo enerģijas ieguves veidu arī ir daudz. Tur jāskatās no apstākļiem.

anis    1 Vai neatkarīgāk nesanāk ģenerators+ saule+drusku baterijas? Bet apkurei,pēc pieredzes,vislabākā kombinācija ir jaudīgs"buržujs",kas iesilda momentā ar kārtīgu krāsni,kas sāk siltumu atdot pēc stundām piecām,sešām. Vispār jau krāsnij tādi ekstrēmie piegājieni nepatīk-vēlams turēt siltu visu laiku... Var arī ar Bulerjāni un gaisa vadiem,ja malkas gana.

tautietis  1   Ar gaisa apkuri no kamīna....n tie filtri un vienalga putekļi. Centrālā apkure bez cirkulācijas sūkņa .Jāprot pareizi aprēķināt kritums,2% uz tekošo metru,cauruļu diametru pārejas. Nekas sarežģīts ,nedaudz prātu un nekādas atkarības no elektrības.Krāsns zemākais punkts,siltuma nesējs sasilstot cirkulēs . Elementārā fizika!

Peleks    6 man māja ir tieši tāda pati, tik būvēta 200 gadus iepriekš, sienas biezums 35-28cm, sev pārmūrēju maizes krāsni ar siltummaini, otrajam stāvam izmantošu siltā gaisa pūtēju, jeb ventilatoru virs rkāsns un gaisa trubas, piesilda māju uz doto mirkli ļoti pat labi. Ja ierīko malkas krāsni, tad viņas izmēram ir nozīme, lai ķieģeļi pēc iespējas akumulēteu siltumu, attiecīgi krāsni nevajag karsēt uz augstām temperatūrām. Manēja ir apmēram 6 kubi ķieģeļu, uzsildi uz 60 grādiem - pietiek 3 dienām ja ārā nava vējš un vidējā temperatūra nav zemāka par -10 grādiem. mūrējot krāsni stingri iesaku gaisu degšanai ņemt no ārpuses, lai neizdedzina skābekli mājā un pa spraugām nerauj auksto gaisu iekšā, tas palilelina efektivitāti par apmēram 50%

HOUSE  1 1 Domāju ka jāsāk bija ar skaidru vīziju, tad projektu un papīriem. Kļūdas maksā dārgi. Apkures varianti ir daudz un dažādi. Es liekas izmantotu kamīnu ar pamatīgu sildmūri un iespēju ātri uzkarsēt gaisu, lai atbraucot, ātri iesildīt ēkas sienas. Noteikti siltinātu un tad tā jau būtu normāla brīvdienu māja. Pretējā gadījumā, uzslien zaru būdu, ieliec jotul tipa krāsniņu, jēgas nekādas, bet ķeksīša pēc māja būs. Grūti tā ieteikt, ja nav zināms, cik līdzekļu gribas ieguldīt.

Felde  4 17 neesmu specinnss.lai ko ieteiktu vai te gudri spriedeleetu,tomer,mani samulsinaja-koki gaazsti novembrii,decembrii.... netiks kurinats ikdienaa-bet kaa ar udeni? netikssiltinats.... hmmm? Vai ssadu eku var uzbuvet no padomiem PA..? Ko par to visu saka buuvnieks,projekteetajs? Ja cell saviem speekiem-nu nejau sieviete...? kautkads bezsakars... Vai tikai man taa sskkiet????

preilene  2 6 Elektriskie radiatori (kurus atstāj uz minimālo temp ziemā- lai viss neaizsalst) un kamīns ar mūrīti romantikai un siltumam, kad dzīvo uz vietas.

HOUSE  3 2 Man grūti iedomāties, kas mūsdienās ir guļbūve. Mūsu sačakarētajās ziemās tik ļoti īsu brīdi kokā ne cirkulē sula, ka sagādāt labu materiālu varētu tikai kādā pāraug mežā un arī tikai tad, ja laicīgi sagatavota cirsma. Nezinu kāds valstī piedāvājums, bet vai nav prātīgāk pirkt gatavo guļbūvi. Steigā celtā staigās, sēdīsies gadus četrus, meistarus neatrast, līdz ar to arī kvalitātes nebūs. Tur savi aprēķini, kādi 20% materiāla sametās un kļūst daļēji nederīgi, baļķi pareizi jāklāj, ar ziemeļu pusi uz āru utt. Tas ir padārgs roku darbs.

rinkulis  1 5 Šādā stilā mājas neceļ....jautājot pēc padoma par saknē fundamentāliem mezgliem oho PA.
To, kādu tev vajadzēs apkuri, var noteikt pēc mājas kopējiem siltumtehniskajiem rādītājiem. Neviens šeit nezin, ne kādā veidā būs izpildīta grīda, ne jumts, ne jumta siltinājums.

Par guļbūvi kā dzīvojamas mājas konstruktīvo risinājumu - tas ir vēl pilnīgi atsevišķšs stāsts. Koki tajā visā pasākumā ir pats pats lētākais...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu