Aeroc Ecoterm Plus 500 mm

Gribu maaju būvēt no Aeroc Ecoterm Plus 500 mm blokiem, lai nav lieki jaanemaas ar siltinaasanu. padalieties pieredzee, kā ir dzīvot tādā maajaa, Plusi un mīnusi. Netu esmu izmalusi, atsauksmes visvisādas, bet Gribu dzirdēt tāda cilvēka domas, kurs pats dzīvo tādā maajaa.

Nate (2018-02-09 21:32)      Pēc normām, cik atceros LV sienu biezumam jābūt minimums laikam 38 cm/ speciālisti palabos/ Pārējais ir sūds. Caur sienām siltums zūd vismazāk, visvairāk caur logiem, durvīm, grīdām, griestiem. ja pēdējais stāvs. Visas šitās siltināšanas ar degošo kā svece putoplastu un it kā nedegošo akmens vati ir pupu mizas. Pagājušgad nosiltināju privātmāju, šogad šķiet, ka ir pat vēsāks. Cilvēkiem iestāsta mītus, ka nu tik ekonomēs, kaut patiesībā, cilvēki 10 gadus maksā kredītus-peļņu visādiem darboņiem. Jā, kāpņu telpās nomaina logus, durvis, sāk labi kurināt, ir siltāks. Bet parēķiniet, cik tas jums visiem kopumā izmaksā.
Aeroku var izmantot, slikts nav, tikai vēlams attiecīgajā biezumā.Bet galvenais ir 3 kameru logi, kuri pareizi iemontēti, ar putām biezā slānī noizolēti pa perimetru un ļoti labas durvis, vislabāk dubultdurvis, vējtveri. Grīdas ar siltumizolāciju apakšā, vēlams keramzītu, kuru žurkas nesagrauzīs kā putoplastu, kaut vai zilo, griestu siltināšana.

anis (2018-02-09 22:16)      Ko tās normu zināšanas dod! Tas ir minimāli pieņemamais... Ja būvē sev ,uz ilgiem gadiem,par daudz nebūs arī biezākas sienas. Protams ir balanss starp labumu un izmaksām,bet ja var atļauties,tad tas ir to vērts. Par pasīvajām būvēm runājot-pavisam cita pieeja. Arī tur tikai visa būve kompleksā dod to efektu... Tā ka nevar ieciklēties tikai uz sienu biezumu...

kvarts (2018-02-09 22:22)    1 Štunts par to sienas biezumu, bet kur ņemsi meistarus , kas gludi sienas saliks...kvalitatīvs gala rezultāts tomēr ir svarīgāks...

fdsd (2018-02-09 23:57)    1 sāksim ar to, ka pirms būvēsi ēku , būs nepieciešams projekts. To pasūtot, tad arī paprasi arhitektam/būvinženierim. Pie viena normāli projektos ir veikti energoefektivitātes aprēķini.

ar sienu biezumiem tikpat neviens te nevarēs palīdzēt - galu galā nezinam, kādas slodzes uz to bloku darbosies. Nav nu gluži tā, ka to naudiņu par projektu tu par pliku parakstu samaksā. Tomēr, tiek veikti arī nestspējas aprēķini kur tas nepieciešams ,kad būsi pati kaut vienu siju pārsedzei sarēķinājusi ar vismaz 3 balstiem , tad sapratīsi, ka tik vienkārši nemaz tas viss nav.
Tāpat normālā arhitektu birojā būtu jāzin jaunākie matereāli/iespējas/izmaksas , kā arī nevar aizmirst par tādu fundamentālu lietu kā ventilācija - gan lai nav nepatīkami aromāti mājā , pelējums vannasistabas stūros , un galu galā , tev arī ir jāelpo. Efektīva ventilācija ( lai būtu adekvāta gaisa apmaiņa) arī ir svarīgs jautājums, ko prastais celtnieks nejēgs sakārtot. Tādu ēku jau vairāk kā vajag.
Piemēram, vannas istabā visam telpas gaisam jānomainas 1x stundā ( lai nebūtu pelējums) , beztam , ietverot visus stūrīšus
kādreiz gaisa padeve bija dabīgā - pa loga šķirbām iekšā , pa skursteņa ventilācijas cuku ārā. Tad cilvēki salika pakešniekus , sapūta putas, lai nepūš caur logiem, un vainu nav gaisa telpās, vai jātur logi vaļa visu laiku.
Galu galā nereti var gadīties tā, ka lielākā daļa siltuma zudumu, ir tieši "netīrā"( siltā) gaisa izvadīšana , un svaigā(auksta) pievadīšana, kas atkal jāuzsilda. ( tieši tāpēc arī ir tik liels efekts putām ap logu , vairs auksto gaisu neiepūš, tikai ventilācija ar zūd)
Pašlaik vienīgais kā var mazināt šos siltuma zudumus ir rekuperators , bet tam ar savi mīnusi.
Ko labāk tev, labāk izrunā ar projektētāju. Viens pats aerobloks vai tenopors neko nenozīmē, ēka ir kompleksa sistēma, kur visam jāstrādā kopā.

fdsd (2018-02-10 00:03)  1 2 par tiem meistariem , kas nejēdz "salikt" blokus taisni - nu , neņem nodzērušos "māsķerus" , kas visu māk, visu var, bet rokas trīc un aug no pakaļas. Bet nu , ja nejēdz sienu taisni uzmūrēt ( kur nu vēl no blokiem ) , tad tādam meistaram arī neko nemaksāt, lai iet kārties, tikpat nekam nav derīgs. Pat parasts pašdarbnieks var sienu uzmūrēt taisni.
un arī , ja par kādiem 5mm ir nelīdzens, tad nu tanī vietā būs jāliek biezāks apmetums - uz plika bloka tak tikpat tapeti nelīmēsi

estepat (2018-02-10 15:18)  1 3 :)Nu bet protams, ka 50 cm bloku sienas labāk, kā 38 cm, lai nav jātērējas siltināšanai! + trīs stiklu logi ar iekšējā stikla atstarojošo pārklājumu un- miers mājās- klusi un silti! Tik jāatceras, ka pie blokiem- tik ar pamatīgiem dibeļiem & skrūvēm var droši pielikt vajadzīgos karekļus- plauktus, boilerus..:( Un lai būtu minimālas izmaksas mājai ar plašām telpām- tās izmēram jābūt ārējam kvadrātam ~10mx10m, tad iekšejās telpas tad būs 4x(4,4m x 4,4m)=4 x 19,36m2 telpas: paša virtuve + paša vannas istaba/veļasmazgātuve&tualete + divas plašas istabas, un lētākais jumts- vienkāršs lēzenais div-slīpais sešmetru metāls uz kārtīgi nosiltināta jumta ar sniega kupenu izturīgām spārēm- ja vien māja nav zem ozola ozolzīļu zariem..;)

estepat (2018-02-10 15:30)  1 1 :)- p.s. ja kāds jautās par koridoru, tad to es varu uz vannas istabas ceturdaļu aizsūtīt..;)

Nate (2018-02-10 15:46)    1 38 cm bija minimums. Kad redzu, ka ārsienas biezums ir 15, 20 cm, tad nesaprotu, ar kuru galu domājis pasūtītājs. Tagad daudzi sapirkuši tādas plānsienu būdas, drīz jutīs apkures izmaksas.

bruce (2018-02-10 23:12)      ko nozīmē "lai nav lieki jaanemaas ar siltinaasanu"?
Māju būvē sev? Jeb uz pārdošanu?
Kāds spiež dzīvot energoefektīvā ēkā? vai arī tas ir katra cilvēka interesēs?
Jāsalīdzina ir sienas U-vērtība (W/m2K) pret cenu, ko prasa atbilstošā sienas pīrāga investīcija.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu