Kā izkapināt izkapti?

Vēlējos pavaicāt, kā pareizi izkapināt izkapti, jāpļauj daudz,ar galodu grūti uztrīt, laktiņa ir, tik bail ka nesadauzu viņu galīgi garām..

av2      ar laiku piessausies. Jaunibaa esmu to darijis, kaa vecaisteevs raadiija. Tas bija...lloti sen, iisti nebuussu padoma deveejs "pa punktiem" :(

Viliendi    3 Tiešām- nopērc trimmeri- ķiniešu ir lēti.Vai arī paņem āmuru, uzliec izkapts asmeni uz laktiņas tā lai pieguļ, un vienmērīgi dauzi ar āmuru lēni virzot asnemi uz priekšu..

Momo  1 9 Izkapts klusais šņirksts rīta rasas pilnā zālē ir daudz labāk par trimmera skaļo mocīšanu. Un labs pļāvējs ar izkapti to izdarīs vēl ātrāk par trimmerētāju. Patika vērot glīti appļautās kalnu pļavas Rumānijā, tur tikai pa vecam. Asināt var ātri iemācīties. Galodiņa kabatā un ik pa laikam uz trin. Ar laktu- jāiet mājās. Galvenais, lai kāts viegls un ērts. Mūsējo kaimiņš salauza un ielika vietā citu, uzreiz grūtāk un neērtāk, kaut uztaisīts bija smuki.

Liepa53    6 Paņemt un aiziet pie lietpratēja.Pie reizes par dzīvi parunāt. Vecie vīri uzreiz būs priecīgi, ka var būt noderīgi.

euromens  3 2 Vispār jau kapināšana bij modē, kamēr nebija elektrības un šmirģeļa ripas, flekši ... kapinot tiek izklapēta plānāka izkapts asināmā mala, tagad to minūtes laikā var noslīpēt ar fleksi, labāk gan ar smilšpapīra ripu

kvarts    2 Parādīt būtu daudz vieglāk kā izstāstīt... pirmkārt jau vajag uz kā un ar ko to darīt.... roku piešausi pirmajās 5 minūtēs , varbūt pameklē video youtubē....

Araabs  3 3 Var jau kā čangaļi,zobu izgriezt ar nazi.

Bazhix    9 euromen, nē, ar smirģeli nevar panākt to, ko ar kapināšanu :) Smirģelis ir efektīvāks, ja izkapts tiek "izgriezta" :)
Tā asināmā mala ir kādus 2-3mm plata un plāna (galvenais, neaizrauties, lai nav pārāk plāna, jo cietāku zāli pļaujot tā kapinātā daļa izlūzt). Pēc tam izkapts kļūst ievērojami biezāka.
Ar visādiem smirģeļiem vai flekšiem var tik nazi uzasināt, nevis panākt ko līdzīgu kapināšanai (plus, ja izdodas, tas izkapts mūžu samazina vienkārši katastrofāli :))

P.S. Piekrītu kvartam. Parādīt ir daudz vienkāršāk, nekā izstāstīt, lai gan Viliendi ir diezgan precīzi izdevies to visu aprakstīt - tieši tā tas arī notiek. Laktiņa (pareizā augstumā), āmurs un lēna un vienmērīga dauzīšana :)

anis    10 Kapināšana ir asmens šauras josliņas pastiepšana/plānināšana ar kaldināšanu. Es to daru uz mazas,mietā iedzītas,trīsstūrveida laktiņas ar nelielu,liektu virsmiņu. Visa māka ir saskaņot sitiena virsmas lielumu un leņķi. Rodas tādi kā zobiņi,ļoti griezoši. Kaļot plakani uz laktas,asmens izstiepjas un sāk mesties tā,ka ne savaldīt... Katrā ziņā interesanta nodarbe-vismaz kamēr apgūst. Un kodiens nesalīdzināms... arī mūžs ilgāks,jo metāls netiek deldēts.

anis    4 P.s. atradu laktiņu arī tirdzniecībā. Rokas "piešaušanai"varētu pavingrināties ar skārda strēmeli-fizika tā pati... Lai veicas!

shining    6 meklē googlē "how to peen a scythe "
pirkt lētus ķīniešu mēslus ir idiotisms - tā jau izgāztuves pilnas ar salauztiem krāmiem, kurus nav vērts labot.

Sallija2  5 2 Shining, tu vēl iesaki autoram arī automašīnu nepirkt, bet braukt uz pilsētu zirga pajūgā, jo arī tie auto tiek Ķīnā ražoti un nonāk izgāztuvēs galu galā. Un tam zirga pajūgam vēlams koka ritenus, nekādas gumijas, tās videi kaitīgas.

Siiga    3 Paldies, Slieksni, par šīs tēmas ierosināšanu! Izlasīju Tavu izkapts lietošanas pamatojumu un priecājos, ka neesmu vienīgā ar tml. domu gājienu :) Es savējo vedu kaimiņam kapināt. Bet arī tas, kurš vislabāk prata, jau viņā saulē... Prātoju, varbūt arī pašai šīs pamācības mēģināt izmantot...

joens      Hmm, laktiņa taču ar nedaudz apaļīgu virsmu, kapina ar neliela āmurīša spico galu. Cik no bērnības atceros. Metālu procesā jādzesē, parasti pietiek ar uzspļaušanu.

AivarsN    1 Ne fleksi,ne šmirģeli nedrīkst izmantot asināšanai nevienam instrumentam,jo vislabākais tērauds sakarstot atlaidinās un kļūst mīksts kā parasts bleķis. Asināšanai der laba vīle,galoda,vai tecila. Par pēdējo gan reti kurš būs dzirdējis. Tā ir liela asināmā ripa,kuru griež ar rokturi vai kāju,bet apakšējā daļa mērcas ūdenī. Izkapts labi ja saglabājusies no senčiem. Tagad veikalos pārdod ļoti zemas kvalitātes tērauda. Spečuki tērauda kvalitāti nosaka pēc skaņas. Ja nemaz neskan,tad tas ir bleķis,bet var arī gadīties pārrūdīts,tad kapinot plīsīs.

janisb      sākumā iedzen grāvīti visā asmens garumā 0.5..1mm dziļumā 3..4mm no griezošās malas (tajā pusē, kas pļaujot pret debesīm) pēc tam to grāvja malu kas asmeņa pusē izklapē lai ir grāvja dibena līmenī, to dara vairākās kārtās, lai nebūt pārāk liela deformācija. Uz laktas liek debesu pusi, klapē pa zemes...
Bet tik pat labi var ar trīstūra vīli kā galodu pa debesu pusi var biezumu pamazīnāt...

zebs    2 Kapināšanas vietā var izmantot speciāli apstrādātu, plānu, rombveida vīli. Baltā vai gaiši pelēkā krāsā bija cietāka. Vīles malas uz slīpripas, bet nepārkarsējot un neatlaidinot, noasina līdzīgi biezam nazim.
Noliek izkapti uz zemes. Ar kāju uzkāp uz izkapts kāta. Izkapts asmens vertikāli (tik jāuzmanās, lai nesabaksta sev vēderu). Tad šo "nazi" tur perpendikulāri izkapts asmenim zem vajadzīgā leņķa un ar spēku "noņem skaidu". Gluži kā nogriež mikro kārtiņu. Un ar galodiņu vēlāk piepucē pēc vajadzības.
Tēvs laukos tikai šādi izkaptis apstrādāja, ne kapināja. Ātri. Var turpat uz lauka dažās minūtēs izkapts asmeni salabot, ja pat akmenī trāpīts.
Sienu pļaujot vienmēr bija līdz galodiņa un šis izkapts "nazis".

Marija_Anna    1 Vienreizēji. Man arī ir izkapts dārzam , tikai kapinātājs ( tēvs ) taisaulē. Kamēr bija , neuzskatīja par vajadzīgu sievietim stāstīt vīriešu darbu nianses.
Pamēģināšu savējo asināt kā augstākminēts.
Līdz šim gan mocījos ar galodu. Ir kā jau pļaut varēja , tikai pašvaki.

annija005  1   NU nezinu....kas tie par aizvēsturiskiem trimmeriem. 2016.gadā nopirkām strādā klusi un ātri. Un bez kādām tur smakām.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu