Izkapts kapināšana

Izkapts kapināšana - jautājumi un diskusijas

Kā izkapināt izkapti? (26)
Vēlējos pavaicāt, kā pareizi izkapināt izkapti, jāpļauj daudz,ar galodu grūti uztrīt, laktiņa ir, tik bail ka nesadauzu viņu galīgi garām..
Kapināšana ir asmens šauras josliņas pastiepšana/plānināšana ar kaldināšanu. Es to daru uz mazas,mietā iedzītas,trīsstūrveida laktiņas ar nelielu,liektu virsmiņu. Visa māka ir saskaņot sitiena virsmas lielumu un leņķi. Rodas tādi kā zobiņi,ļoti griezoši. Kaļot plakani uz laktas,asmens izstiepjas un sāk mesties tā,ka ne savaldīt... Katrā ziņā interesanta nodarbe-vismaz kamēr apgūst. Un kodiens nesalīdzināms... arī mūžs ilgāks,jo metāls netiek deldēts. euromen, nē, ar smirģeli nevar panākt to, ko ar kapināšanu :) Smirģelis ir efektīvāks, ja izkapts tiek "izgriezta" :)
Tā asināmā mala ir kādus 2-3mm plata un plāna (galvenais, neaizrauties, lai nav pārāk plāna, jo cietāku zāli pļaujot tā kapinātā daļa izlūzt). Pēc tam izkapts kļūst ievērojami biezāka.
Ar visādiem smirģeļiem vai flekšiem var tik nazi uzasināt, nevis panākt ko līdzīgu kapināšanai (plus, ja izdodas, tas izkapts mūžu samazina vienkārši katastrofāli :))

P.S. Piekrītu kvartam. Parādīt ir daudz vienkāršāk, nekā izstāstīt, lai gan Viliendi ir diezgan precīzi izdevies to visu aprakstīt - tieši tā tas arī notiek. Laktiņa (pareizā augstumā), āmurs un lēna un vienmērīga dauzīšana :)
Izkapts klusais šņirksts rīta rasas pilnā zālē ir daudz labāk par trimmera skaļo mocīšanu. Un labs pļāvējs ar izkapti to izdarīs vēl ātrāk par trimmerētāju. Patika vērot glīti appļautās kalnu pļavas Rumānijā, tur tikai pa vecam. Asināt var ātri iemācīties. Galodiņa kabatā un ik pa laikam uz trin. Ar laktu- jāiet mājās. Galvenais, lai kāts viegls un ērts. Mūsējo kaimiņš salauza un ielika vietā citu, uzreiz grūtāk un neērtāk, kaut uztaisīts bija smuki. Paņemt un aiziet pie lietpratēja.Pie reizes par dzīvi parunāt. Vecie vīri uzreiz būs priecīgi, ka var būt noderīgi. meklē googlē "how to peen a scythe "
pirkt lētus ķīniešu mēslus ir idiotisms - tā jau izgāztuves pilnas ar salauztiem krāmiem, kurus nav vērts labot.
··· Izkapts kapināšana: Kā izkapināt izkapti? lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu