Kas lētāk elektriskā vai gāzes plīts?

Kas lētāk elektriskā vai gāzes plīts?Jaunajā dzīvesvietā (daudzdzīvokļu namā) jāpieslēdz gan elektrība, gan gāze savā dzīvoklī. Kas ir izdevīgāk(naudas ziņā) ēdiena gatavošanai: gatavot uz elektriskās plīts(būs jāpērk, jo ir gāzes plīts, bet, varbūt, ietaupīsies pieslēgšanas izmaksas un ilgtermiņā arī lietošanas izmaksas ), vai tomēr gatavot uz gāzes?

Alex6      Nu protams ka gāzes iekārta.

AivarsN    4 Indukcijas plīts.

rietumveejsh    7 Indukcijas plīts. Būs gan atrak, gan tīrāk. Gan nebus problēmas ar gaisa nosūcēju. Pats jau divos dzīvoklos esmu nomainījis gazi uz indukciju. Nekas dārgak nesanak...Bet tā jau gaumes lieta.

ruugumpods      Nomaiju gāzi uz indukciju. Krietni tīrāk . Elektribas rēkīna pieaugums salidzināms ar gāzes rēķina samazinājumu. Tikai VOK vairs tik forši nesanāk :(

karamele  2 2 Elektriskā noteikti izdevigak.

NL_O    2 Manuprāt, visracionālākais risinājums ir plīts, kur var (pārmaiņus) izmantot gan gāzi, gan elektrību. Nopirku tādu gadus 5 atpakaļ un ne mirkli neesmu nožēlojis.

Batons45    1 Katraa gadijumaa elektriskaa plits..viennoziimiigi.trauki un meebeles nav ar gaazes noseedumiem..gaaze izdala riebiigu smaku.un netikai.

av2    1 gaazes truukums ir....tie ellaini kveepi pa visu virtuvi, da kaut ar kaut jaudiigu nosuuceeju. Nu jaa, veel....var uzspraagt gaisaa :(
Elektriskajaam padariissanaam atkal....vecaas maajas visi vadi jaaparvelk :(

rietumveejsh    1 Bet nejauciet indukcijas plīti ar elektrisko plīti. Tas divas stipri dažādas lietas. Pie tam, parasta elektriska būs ar lielaku elektrības pateriņu. Tiesa, indukcijas plītij vajadzēs katlinus un pannas kuri tai paradzeti. Tur nederēs parastie alumīnija. Bet tā nu nav problema.
Vadu vajag normalu, bet nav jau tapēc visai majai japarvelk, pievelk tikai plītij. Nu bet gazes plītīm jau arī cepeskrasns ir ielektriskās, tad jau vienalga vadu vajag.
Un gazes plītīm vel viena problēma- gaisa nosūcejs. Cik saprotu, tad kaut kad tos būs jamontē nost, bet tas attiecas tikai uz gazes plītīm...Nu kaut ka tā...

jurks    1 Gāze bīstama!! Elektrība darbojas bez kādiem bīstamiem efektiem!!

AivarsN      Salīdzinājumam keramiskā plīts ir uz pusi ekonomiskāka par parasto elektrisko plīti,bet indukcijas,vēl uz pusi ekonomiskāka par keramisko.

janisb  2   Gāzes plītis lētākas par elektriskajām, bet (gāzes) lietošana lētāka ir par kārtu..divām

vilks28  1   Gāze ,bet grūtāk kopt un vajag normālu nosūcēju.Tā visa indukcija ir bleķis tāpat kā ufo un infra sildītāji. Kilovats ir Āfrikā kilovats.

av2  1   kaapeec gaazes pliitij buutu...elektriska cepesskraasne? Cik man ir bijussas, visaam ir gaazes cepesskraasnis. Un vadi tiessaam var sanaakt paarvilkt visai maajai, jo sarodaas poDjezdaa vissi taadi gudrie, kuriem nu oblegaati vajad elektriskaas pliitis, elektrisko apkuri , vellasmassiinas, trauku masiinas utt Parasti diemzzel krievu laiku instalaciaja to nevar pavilkt :(

janisb      =>av2 Cepeškrānsni gan nekādā gadījumā gāzes navajag ņemt, pilnīgi nederīgs izstrādājums gatavošanai nespēj uzturēt temperatūras režīmu, konvekcija nav iespējama principā...
Mūsdienās pat nāksies stipri tādu pameklēt - 90% gāzes plītis nāk ar elektrisko cepeškrāsni

rietumveejsh    1 Lasu un redzu ka daudziem par sīm lietam nav nekadas sajegas...Kur ir ekonomija indukcijas plītij? Parastā elektriska, arī elektriskā ar keramisko virsmu, tiek ieslēgta un vajadzīgais rinķis sak sildīt, tā tas darbojas kamer gatavosanas proces ir beigts.
Indukcijas virsma sak darboties tikai kad uzlikts katliņs, indukcija sak darboties, katliņs uzvāras praktiski momentāli. Tiko katlinu noņem, tā plīts atsledzas...Un darbojas tas rinķis tikai taja vietā kur katliņs, ja katl mazaks, tad tikai zem katla darbiba notiks. Nu pa vienkārso kaut kā tā.
Pluss ir tas ka virsma uzsilst tikai tik cik no katla siltuma, līdz ar to nekas nepiedeg, ja gadījumā pāriet pari...
Kas attiecas uz gāzes plītim ar gazes cepeskrasni...nu tādas tiešām ir ar ļoti mazu piedāvajumu, parasti ir ar gazes virsmu un elektrisko cepeskrasni.
Par elektribu... Nu daudzstavu majas jau līdz kāpnu telpām pienak daudz maz normali vadi. Problema sakas aiz skaitītaja, jo dzīvoklos parasti ir vecie aluminija vadi... Tie tad ari rada problemas. Ievelk vienu jaunu vadu no sadales kastes lidz plītij un vāri bez bedu...

janisb    1 Papildinot rietumveejsh viedokli
Fizikā ir tāds jēdziens kā lietderības koeficients, plīts gadījumā tas ir enerģija, ko saņema panna dalīts enerģija ko patērēja sildelements. Indukcijas plītīm tas ir 90+% (0.9+), parastajām ne virāk par 70% (0.7), gāzes plītīm vēl mazāks 40%, bet ņemot vērā gāzes zemo cenu izmaksas vienalga ir niecīgas.
Sadaļa par indukciju vs parastā elektriskā, lai sildītu vienādi 1000w terēs indukcijas, bet vismaz 1285w elektriskā...

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu