Silikātu līme

Vai šajos laikos var nopirkt silikāta līmi? Ne silikonu vai pva, bet silikātu, kāda bija vecajā režīmā? Pārdevējs specializētajā veikalā vispār nesaprata, ko es viņam prasu. Varbūt tā sauktais šķidrais stikls jeb nātrija silikāts pēc sastāva ir tas pats?

marselis (2015-10-01 11:54)      veikalos nez vai,noteikti kaut kur var,jo at to darbojs,vismaz lidzigiem komponentiem
vajag meklet ko specializetu,varbut Salaspili?

Rinkulis (2015-10-01 13:19)      Kam tev vajag?

Tev konkrētu silikātu vajag? Ķīmiskos reaģentus var nopirkt piemēram Latvijas Ķīmijā vai Sia ENOLA.
Sķidro stiklu - jebkurā būvmateriālu veikalā. Vismaz agrāk tas, ko sauca par silikāta līmi tas pats šķidrais stikls vien bija.

JurisK (2015-10-01 14:01)      Pirmo reizi dzirdu par tādu limi! Šķīidrais stikls ir piedeva betonam, ne līme. Varbūt domā to perci, ko sauca par sikatīvu un ar ko līmēja flīzes? Veikalos ir daudz līdzigu vielu, tas pats bizons, kur reklāmā pielīmē cilveku pie griestiem ar kājam gaisā.

Luusila (2015-10-01 21:58)      Sikatīvs bija perca, kas paātrināja krāsas žūšanu. Flīzes senāk līmēja ar bustilātu. Juri K., tev tur viss kopā vienā putrā.
Šķidro stiklu var lietot arī kā līmi; un tiešām, sastāvs tiem ķopšiem ir līdzīgs, tikai silikātu līme bija biezāka.

JurisK (2015-10-03 11:29)      Paldies, Luusil! Tev pilnīga taisnība, pie tam tagad varu pateikt, ka šķidrais stikls ir tieši tas pats, kas silikātlīme. Un tā esot tā pati caurspīdīgā, slikti žūstošā, kantorlīme. Varot nopirkt pie kancelejas precēm arī tagad - ta vismaz izlasīju calis.lv par katlu tīrīšanu. Tālākais iekopēts.
Tā kā nātrija un kālija silikāti ir līdzīgi stiklam, bet šķīst ūdenī, tad tos sauc par šķīstošo stiklu (arī par silikātlīmi). Ar to piesūcina audumus, koksni un citus materiālus, lai tos padarītu ūdensnecaurlaidīgus un ugunsdrošus. To izmanto arī skābes izturīga cementa ražošanai.

Murgs_kaut_kads (2015-10-04 22:10)  1 1 http://www.priezuleja.lv/index.php?c=204&p=1501

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu