Ko darīt, ja puķpodos savairojušies kaut kādi kaitēkļi?

Mēnesi atpakaļ pārstādīju orhidejas spec. substrātā, bet šodien lejot redzu, ka pa ūdens virsu peld ļoti sīciņas sīkbūtnes milzīgā skaitā (kā baltas miltveidīgas svītriņas un dažas pārlec kā blusiņas). Pie tam arī citām puķēm kas blakus orhidejām uz augsnes ir līdzīga problēma radusies... Sakiet lūdzu - kā šīs sīkbūtnes iznīcināt bez kaitējuma augiem? Pārstādīt atkal un atkal no jauna - ļoti negribās...

feliks33      nevar viņas iznīdēt,vari mest ārā puķes

_Avija      Kad nākamreiz pārstādīsi orhidejas, spec.zemi, jeb to maisījumu - izklāj uz cepampannas un kārtīgi izkarsē cepeškrāsnī. Visi draņķi, kas tajā substrātā dzīvo -aizies bojā. Tagad vari atvadīties principā no visām orhidejām.

Liiva      Var mēģināt ar šņabīti patīrīt lapiņas,bet ... no pieredzes saku,nelīdz :(

_Avija      harmony..nu Tu kaitēkļus pati ievazāji, cik no pašas un paziņu pieredzes (līdz saprata, kas par iemeslu) nekas nebija līdzams, tikai likvidēšana. Varbūt Tev izdosies atrast kādu indi.

Vucis      Nevar saprast, kas tas par kaitēkli, bet, varbūt te kas lietderīgs atrodams:
http://www.estere-orhidejas.id.lv/PIEREDZE.html#tiklerces

Ja tā ir tīklērce, tad esmu no tās tikusi vaļā, apsmidzinot lapas un zemi ar cukurūdeni (3x ar 10 dienu starplaiku). Tiem, kam nauda daudz, pērkot kokakolu, bet princips tas pats: lipīgais šķidrums saķepina kaitēkļiem kājas.

selnija_      Kādreiz senos laikos pirms gadiem 20 man arī bija tāda problēma un neviens nevarēja palīdzēt, kādu padomu dot. Mainīju zemes, pirku veikalā, pārstādīju visas, skaloju veco zemi ārā, mērcēju zilo graudiņu ūdenī, tik un tā nepalīdzēja. Finālā no puķēm bija jāšķiras.

miers2    1 droši vien nebūtu par skādi apsmidzināt visu ar kādu parasto pesticīdu, tipa "Decis" - tev taču tās puķes nav domātas ēšanai, ne? Un tad jau redzēs, kas sanāks

Syringa      Pēc apraksta vairāk izklausās, ka tās ir baltblusiņas. Ja tā, tad ilgakais variants izķert ar, dārzniecības veikalos nopērkamajām, līmlapiņām, apsmidzināt ar Aktaru, Decis nederēs, vai pāris reizes nomazgāt ar fairy un pārstādīt tīrā augsnē un tīros podos.

StacyQ      Aktara mazos iepakojumos vairs nav pieejama. Bet rekomendēju doties pie kāda augu speciālista, tajos pašos dārzniecības veikalos. Var guuglē pameklēt augu aizsardzība.... kaut ko tādu.

annija005      Visu zemi met ārā, pašas saknītes nomazgā, podus kārtīgi izmazgā ar sodu. Tad iestādi jaunā zemē, citā podā ja veco nevarēja izmazgāt.

ESI to sērgu ievazājusi no citēm puķēm, vai arī nepareizi iestādīts vai nepareizi laistas puķes.

Dezyree      Dabuu no kaada piipmaja paaris cigaretes, izkjibini tabaku, aplej lai ievelkas un tad palaisti pukjes, pukjeem tas nekaitee bet kaiteekljiem nepatiik

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu