Vai tomātu un gurķu lapas jāapgriež, tos audzējot siltumnīcā?

sandra111  2 4 ja, un padusites ari jaisina gurkiem, bet tomatiem izlauz.

kudala    1 Tomātiem jā, gurķiem nē, jo tomāts ūdeni uzņem ar saknēm, gurķis ar lapām. Ne velti saka, ka tomātam kājām jābūt slajumā , galvai sausumā, gurķim otrādi. Gurķis bez lapām ātri vien izbeigsies.

peedas_rasaa  1   Kad tomāti sāk ziedēt, tad apgriežu lapas, pēdējo atstājot zem pirmajiem ziediem, no apakšgala. paduses var jau laicīgāk izkniebt. Vēl es piesienu, lai tad, kad sāk tomāti aizmesties, nenolūzt.

arnisb  4 1 pareizi, visas lapas nost, nez ko tā daba tādu aplamību izveidoja ar lapām:)
Lapas ir paredzētas lai augs elpotu un uzņemtu visu ko tam vajag uzņemt caur lapām, lapas nogriež tad kad tās ir beigušas savu funkciju un maina krāsu. Arī tad ja esat saaudzējuši ar pārmērīgu mēslošanu daudz lapu tās var paretināt, kaut vai no vidus ja ir tāda vajadzība.

JurisK      Gurkjiem praktiski nee, tomaatiem jaaskataas - paaraak daudz atvashu un lapu var buut kaitiigi, ja slikta saknju sisteema. Taapeec tomaati jaastaada dzilji, veel labaak - guljus. Tad praktiski nekas nebuus jaagriezh, ja meeslojums pareizaa daudzumaa un kvalitaatee.

Luusila  1   Tomātiem paduses un lapas izlauž. Gurķiem kaut ko mazina tad, ja bezjēgā un nevietā izplešas. Esmu plēsusi nost arī gurķu lapas, nekas ļauns tāpēc nenotiek.

Līdzīgi jautājumi
Tomatu audzesana - izturigakas skirnes? (18 atbildes)Kapec siltumnica plaisa tomati? (17 atbildes)Padomi par lauka tomatiem? (8 atbildes)Dzelte gurki (2 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu