Padomi par lauka tomātiem?

Cik dzirdēts no "vecajiem bukiem", tad audzējot uz lauka, maza cerība ko sakarīgu izaudzēt. Kādas šķirnes no šogad veikalos pieejamajām vislabāk stādīt uz lauka. Un kādi vēl vispārīgie padomi par tomātu audzēšanu uz lauka, lai augs nesāktu slimot un augļi nesabojātos?

Solda      Ja ir pietiekoši silta vasara, izaug praktiski jebkura lauka tomātu šķirne. Lai neuzmestos puve, sākoties ilgstošākam lietus, mēdzu savus desmit stādus piesegt ar plēvi.Šad tad, ja ir aizdomas par kādu nejaucību, kas grasās uzmesties, apsmidzinu ar lapu koku pelnu sārma šķīdumu (nekādu ķīmiju neizmantoju principā). Laistot jāuzmanās, lai pēc iespējas mazāk ūdens nokļūtu uz lapām un stublājiem. Vislabāk, ja stādot tieši zem saknes var palikt svaigu govs pļeku. Tomātam tā nav par stipru, kā citām kultūrām.

joga    2 Vislabāk zem katra tomātu cera palikt pāris reņģes.

Curio_sy      Vislabāk izauga mazie ķirštomātiņi, gan dzeltenie, gan sarkanie. Un pirms rudens lietiem, ja nolasa visus zaļos, tad ļoti labi nogatavojas mājās. Marinēšanai labi. Kopā ar gurķīšiem un čilli.

arnisb  1 1 Mūsu ķīmiski piesārņotajos laika apstākļos it īpaši lietū tomāti bez seguma neizaugs. Izaugt jau izaugs, bet ne jau tas ir galvenais, galveneis lai bumbuļi nogatavojas, tāpēc vajadzīgs jumtiņš, pārējais viss sīkums.
Pļekas un kur nu vēl reņģes zem saknēm likt ir kaitīgi, ja ļoti gribas ielikt tad blakus, sprīža attālumā no saknēm.

inaralaima      Pēdējos desmit gados tomātus uz lauka izaudzēt nav izdevies.Augusta nakts miglas sākas agrāk,nekā kādreiz un tās tomātus nobeidz.Vairs neražo arī dzeltenās olu plūmes.Padomju gados zari lūza no pārpilnības,bet tagad pilnīgs tukšums.Un tas nav man vienai,visus radus piemeklējusi viena neraža.

joga    1 arnisb - Tu esi izaudzējis kaut vienu tomātu?

arnisb    1 joga - labs jautājums:)
tas ,ka reizēm piemirstās ieķeksēt ķeksīti attiecīgā vietā un reizēm kad ieķeksē pilnīgi nesaprotami, neko nenozīmē
Par reņģēm jau gadus 20 ir skaidrs, labāk atdot kaķim, būs vairāk labuma, kā jau rakstīju, likt blakus sprīža attālumā, ja tomātam vajadzēs viņš aizies un paņems, bet ja jūs tomātu kā narkomānu speciāli uzsēdināt uz reņģes tad viņam ir divas iespējas, vai nu kaut kā nebūt pārciest šīs mocības vai nomirt. Jūs tiešām zinat, ka zemē trūkst fosfors, ka tur vēl zives jāliek, iespējams no lašiem būtu labāki tomāti, ko ta ar reņģēm, vai mums kā reņgēdājiem nekas labāks nepienākas!
Ir citādi paņēmieni kā dabūt fosforu augos, augi jau daudzus vajadzīgos minerāļus nemaz tā pa tiešo nespēj uzņemt, ir vajadzīgs tos pārstrādāt augiem uzņemamā formā, tāpēc ir tādi Efektīvie Mikroorganismi kuri to spēj ļoti veiksmīgi izdarīt un jūs būsiet pārsteigti par rezultātu. ieķeksēju pareizo ķeksīti:)

Luusila    2 Mana vīrene, visu savu mūžu strādādama zivju konservu cehā, stādīja tomātus uz reņģu ķeskām. Un jamai tomāti bija kā baobabi. Es speciāli reņģes neeju pirkt, bet metodes iedarbīgumu varu apliecināt.
Ja būs slapja vasara, tad laukā tomātiem uzmetīsies kartupeļu lakstu puve. Sausā gadā ir cerība dabūt ražu. Nu bet kaut jel kādu būdu taču no plēves var uzsliet?

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu