No kā ir starpstāvu pārsegumi vecajām mājām - hruščova, staļina un senākām?

Interesējoties par dzīvokļiem tāds jautājums arī rodas - no kā ir starpstāvu pārsegumi staļina un hruščova sērijveida mājām (2-5 stāvu, pārsvarā no ķieģeļiem) un vecākām. Piem., Latvijas laikos celtajām.

Negribas ticēt, ka tajā laikā izmantoja dzelzsbetona plāksnes. Bet grūti būtu arī noticēt, ka tas ir apmests koks...

limonija      Hruščovkās pilnīgi noteikti tie ir paneļi.

jozolsen      Staļina laika mājas pēc zviedru projektiem būvētās ar griestim h 3,5 pārsegumi no koka.

falko_1967      dazhaadi.
arii pirmskara, var buut betona.ne panelu,bet monoliits.

lasminaxxl      100-gadīgajām no koka , kārtīgas koka brusas, pati esmu redzējusi.

Navkotemeklet      Nu vismaz es pati redzēju savā dzīvoklī, kad remontējām, koka brusas bija. Māja divstāvu. Nu augšas kaimiņi, kad ampelējas, lejā pie manis neiekrīt:)))

Andzus9      Šķiet, ka sākot no hruščovkām visām ir paneļi. Parasti laikam hruščovkas ir 5 stāvi, bet man ir gadījies būt it kā tādā pašā mājā, bet trisstāvīgā- un tur gan bija koka pārsegumi!

Marija_Anna      Pārdevēji daudz ko nepasaka , pat ja zina . Par mākleriem vēl jo vairāk .
Ja vien tā nav galīgi kapitāli remontējama māja un avārijas stāvoklī vai nav bezdievīgi dārga , tad ņem to pirkšanas procesu vieglāk . I - netā var gūt daudz informācijas , pie kaimiņiem nākošājiem vēl vairāk , šo to var pateikt arī namu pārvaldnieks.

JurisK      Ja taa ir Riigas pashvaldiibas maaja - katram namam skaitaas paarvaldnieks, tas izstaastiis visu, jo vinjam nav jeegas kaut ko piemelot.

JurisK      Jaa, ja taisies pirkt dziivokli sev - noteikti aizej uz Peerses ielu, uzzini, kas notiks ar zemi zem maajas. Riigaa tas veel aizvien nav sakaartots un privatizaacija nav pabeigta. Var iegraabties uz tuvaakaa naakotnee iespeejamu pamatiigu nomas maksu par zemi. Pashlaik taa saucamais iipashuma nodoklis par zemi Riigaa skaitaas kaa maksa par zemes izmantoshanu, jo reti kur zeme jau ir dziivoklju iipashnieku iipashumaa.

slaids      1 gadigām mura mājām pāresgumi no koka -60*60 brusēm līdz pat 6 m.garas !

slaids      1911.g. 6 mājai tādas bija .nevienā Latvijas gaterī nevareju tādas pasūtīt , nācās likt no divam , savelkot ar pamatīgu vītņstieni .

slieks      Mana māja celta 1910.gadā. No bērnības atceros, ka visās istabās griestos tie šķērskoki (bruses?) bija redzami, nobalsināti. Vēlāk tēvs pie griestiem piesita preskartonu un nokrāsoja. Likās, ka līdzeni ir tik smuki, tagad liekas, ka vajadzēja varbūt otrādi - tīrīt nost un nolakot. Nu jau gan preskartona vietā nācis reģipsis.

joens    1 Dažādi.

Hruščovkām (ķieģeļu, lielpaneļu) - saliekamā dzb paneļi (katram tipam savādāki).

Staļina laika mājām - īpatnējs betona pārsegums, bet var būt arī monolīts, kā arī ir ēkas ar koka siju pārsegumiem.

Ulmaņlaiku (pirmā Republika) - pamatā koka sijas, bet var būt arī betona un mūra (velves).

Cara laika (līdz 1914.) - augšstāvos koka sija, pagrabs un pirmais stāvs bieži ar betona vai ķeiģeļu velvēm pa tērauda (gadās arī parasta dzelzs) sijām.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu