Gliemeži - kā no tiem atbrīvoties?

Redzot šo silto ziemu,pārņem satraukums! Pagājusī ziema bija ne tik silta ,bet pavasari......visi ogulāju zari pilni ar gliemežiem! Skrēju ar slotu rokā un purināju nost! pat kiršos un plūmītēs sarapās,jasmīnu krūmam katru pumpuriņu nograuza! Siltumnica visa vienos tais rāpuļos!:{ Mājiņa zemā vietā,meži izzāģēti.....bet gribas kādu ogu,puķīti nosargāt...beru pelnus un cīnos,bet....ļoti maz izdodas! VARBŪT KĀDS ZIN,KĀ UZVEIKT ŠOS RĀPUĻUS...vismaz puķu dobēr.....rudeni pat samtenes notiesāja:(

dogville      Nu jau visi pavasara darbiem sarosiijushies:))Nomierinies,tuliit barga ziema saaksies,daba visu atrisinaas.Vakar te kurmju probleema uzpeldeeja.
Jaa,ja jau aktuaali,vasarniicaa tante kolu leeja no lejkannas virsu,esot liidzeejis:))

Aarija      Pēdējais, ko esmu dzirdējusi, ir kafijas biezumi. Ber pa ēdamkarotei, gliemežiem garšojot.
Tas darbojoties.

Aarija      DEPO veikalos ir dažādas indes-gliemežiem, skudrām.

Negaiditsparsteigums      Nekādi kafijas biezumi neder.
Vienkārši ir jālasa ar rokām, spainī iekšā un jāuzber sāls.

spriganaa      Meklē dārzkopības un tamlīdzīgos veikalos, visādas ķīmijas pret tiem rāpuļiem ir izdomātas. Jā, nav dabi īpaši veselīgi. Bet ar dabai draudzīgām metodēm to invāziju atvairīt ir gandrīz neiespējami.

duriks      Es, protams, esmu reāli stulbs (tas nav pat jāpierāda, sk. niku utt...)) bet manās durika smadzenēs ienāca prātā tāds durikam cienīgs jautājums ... kā tur palika ar to dabisko līdzsvaru, dabīgajiem ienaidniekiem utt ..., piemēram tagad kurmjus pasludina par briesmīgajiem un nevēlamajiem grauzējiem. Vai tad kurmim tas gliemezis nemaz negaršo? Vai tas noķert nevar? m? Un kas vispār dabā tos gliemežus ēd (atskaitot ķīniešus, frančus un Hariju, kur pēdējais tos izmanto kā zaceni pie šnab)?

Maybex      Vari izlikt zem krūmiem lupatu, kas aplieta ar kefīru - šie paši salien virsū. Pēc tam inkvizīciju.
Ķīmijas pārsvarā ierobežojošas - viņi nelien pāri. Bet lai gliemežu paliktu mazāk, būs vien reāli jācīnās. Nopurinot no viena krūma, Tu viņus vienkārši pārdzen uz citu......
Dārzkopības veikalos pirku rozā granulas. It kā līdz. Bet tas tak līdz pirmajam lietum - granulas izšķīst un viss notiek.

Maybex      Durik, kurmji jau nu nebūs gliemežu lielākie naidnieki. Drīzāk jau putni. Vislabāk pīles ;)

wolands      Aizmirsu ķimiskā savienojuma nosaukumuu, bet ir līdzeklis, kas izraisa gliemežu dehidratāciju. Berams, bet kā jau te rakstīja, gliemezin tam jāuzrāpo virsu. Neesmu lietojis, jo neliekas diez ko efektīvi. Cik nu tie gliemeži apēd, bet ja nu kas akurāti jānosargā, tad protams var apbert apkārt ...

Edg      Pārītis muskuspīļu un no gliemēžiem nepaliks paat smaka. Tiesa par skaistām puķu dobēm arī jaaizmirst, pīles visu izbradā.
Vēl jamiem netīk pelni samaisīti ar sīkiem olu čaumalu gabaliņiem. Par pelniem daudz uztraukumu nebūtu. Bet olu čaumalas lielā vairumā, lai pietiktu visam dārzam, gan var izradīties nepārvarams šķērslis.

elmurcis      Vistu bars pie mājas (pieskatot dobes, protams) un gliemežu pagalmā vairs nav - tālāk ir daudz, bet tuvākos apēdīs lielāko daļu. Bonuss - regulāri garšīgas olas. /jo pēc teikta var noprast, ka 6-8 vistām tā teritorija nebūs par mazu/

encis10      Biju nopircis tādu pulveri pret gliemežiem.Izkaisiju-palīdzēja.

violinn      encis10..kas tas bija par pulveri? Cilk ilgu laiku līdzēja?

raima      Pelni (sārms) der līdz 1.lietum, kafijas biezumiem nerāpo pāri, tā var nosargāt 1-3 dāliju cerus regulāri kafijas biezumus no krūzītes uzlejot, kā jau minēja- vistas noēd tik pat labi kā pīles, tikai pēc vistām vēl zāle aug. Regulāri jāappļauj zāle, nedrīkst būt nezāles. Mazsalacas pusē pagājušajā gs. ap- pie mājām bija baltas smilts celiņi, man nejauši tāds arī sanāca- saulainajā vasarā gliemeži zemeņdobē gandrīz nebija.

limonija      Ir tādas indīgas granulas nopērkamas. Labi palīdz. Bet tad ir nedrošības sajūta par mājdzīvniekiem - kaķiem, suņiem, ežukiem...Par kafiju piekrītu - tā pagājšvasar mārtiņrozes nosargāju, jo biezumiem pāri nelien.

nestandarts      Vairs nav nopērkamas tās granulas, kuras līdzēja,- esot mūsu diženā ES aizliegusi to preparātu, jo nevarot tak šitādu nežēlību pret dzīvniekiem. :D Tagad veikalos nopērkamās ir veltīga naudas izsviešana.

Mekleeju_viiru      samtenes ir gliemju gardums. ceru ka kāds izglābās no tava genocīda. 2019-08-05 18:17

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu