Gliemezis

gliemezis foto attēls

Gliemezis - jautājumi un diskusijas

Gliemeži - kā no tiem atbrīvoties? (18)
Redzot šo silto ziemu,pārņem satraukums! Pagājusī ziema bija ne tik silta ,bet pavasari......visi ogulāju zari pilni ar gliemežiem! Skrēju ar slotu rokā un purināju nost! pat kiršos un plūmītēs sarapās,jasmīnu krūmam katru pumpuriņu ...
Nu jau visi pavasara darbiem sarosiijushies:))Nomierinies,tuliit barga ziema saaksies,daba visu atrisinaas.Vakar te kurmju probleema uzpeldeeja.
Jaa,ja jau aktuaali,vasarniicaa tante kolu leeja no lejkannas virsu,esot liidzeejis:))
Pēdējais, ko esmu dzirdējusi, ir kafijas biezumi. Ber pa ēdamkarotei, gliemežiem garšojot.
Tas darbojoties.
DEPO veikalos ir dažādas indes-gliemežiem, skudrām. Nekādi kafijas biezumi neder.
Vienkārši ir jālasa ar rokām, spainī iekšā un jāuzber sāls.
Meklē dārzkopības un tamlīdzīgos veikalos, visādas ķīmijas pret tiem rāpuļiem ir izdomātas. Jā, nav dabi īpaši veselīgi. Bet ar dabai draudzīgām metodēm to invāziju atvairīt ir gandrīz neiespējami. ··· Gliemezis: Gliemeži - kā no tiem ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kā atbrīvoties no gliemežiem? (29)
Gliemeži! Kā tikt vaļā no tiem? Šķiet, tiem garšo visas manas puķes. ..
Depo, pagājušā gadā nopirku kaut kādu figņu. Proti, kaut kādu ķīmisku vielu, kas izskatījās kā zilas granuliņas. Nokaisot pa perimetru ap saudzējamām dobēm, visi gliemeži, kas aizķēra šo vielu palika caur un caur beigti.

Vārdu sakot, painteresējies pie sadzīves/dārza ķīmijas. Pārmaiņas pēc patīkamāka un riktīgi efektīva gliemežu apkarošanas metode. A to vienreiz piegriežas viņus saujām lasīt un slaktēt nost..

veiksmi! :)
Auguste..es ar pāra gadus atpakaļ ar visādām ķīmiskām granuliņām aizrāvos..tik beigās neattapu,kāpēc skābenes aug pusmetrīgas ,bet gliemji aug dubultlieli!
Jau labu laiku cenšos izmantot tikai to ,ko var no dabas iegūt, nevis bodē nopirkt..un neesmu vīlusies ,ja visu gatavo pareizās proporcijās.
piiljuki. un tikai. Vistas arī labi ēd gliemežus. Ja ir tehniskās iespējas, tad muskuspīles ie visefektīvākais līdzeklis. Un tie nav tukši vārdi. Pats esmu ar to nodarbojies un visu zinu ne pēc nostāstiem. Ja kādu tas interesē nopietni, varu pastāstīt plašāk, jo gari runāt pa tukšo nav jēgas. ··· Gliemezis: Kā atbrīvoties no gliemežiem? lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Dārza kailgliemezis. (25)
Lūdzu Jūsu padomu cīņai ar dārza kailgliemezi: efektīgākais veids, lai šo nelūgto piemājas dārza apetelīgo iekarotāju kopā ar visu viņa negausīgo karapulku, uz visiem laikiem iztriektu no dārza?
Patrieksi no sava dārza, ienāks no citiem dārziem. Vislabāk dobes taisīt vietā, kur tuvumā nav nekādu grāvju, krūmāju vai biežņu. Un tad turēt apkārt tīru - pļaut zālīti. Jānovāc visas augu atliekas. Var pabērt gliemežu indi vietas, kur to visvairāk. Var izlikt dēlīšus, zem kuriem tie savācas. Utt. Taču katru gadu šī cīņa atkārtojas. Neko efektīvāku par pīlēm ciņai ar visa veida gliemežiem ne daba ne zinātnieki vēl nav izdomājuši. Velti ignorē šo tautas gudrību... Vislabākais pretgliemežu līdzeklis ir pīles. Atļauj šiverēties pāris pīlēm gar dārza malu un gliemeži būs noņammāti. vislabāk muskuspīles, pāris gadus būs miers. Iedomājos, Piepe sapērk pīles, tas noknābā visas puķes, salātus, šķidri nokakā celiņus. Toties gliemežu ņimā. Pienāk ziema, kur piles likt? Istabā it ka smird, jāliek malkas šķūnī. Uznāk 25 grādu sals, tās nosalst. Mutere raksta uz Skotiju, lai meita brauc uz pīļu bērēm. Oi, ne nosmieties! ··· Gliemezis: Dārza kailgliemezis. lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Gliemeži mazdārziņā (13)
Kā tikt no tiem vaļā? Es būtu ar mieru padalīties ar kādu zemenīti, taču to, ka man paliek viņu apšmulētās odziņas, es nevaru pieņemt.
Kā bez tabu rādīja, piedzirdīt ar alu un tad tikt vaļā.
Bet ja pa nopietno tad dārzs jāravē.
Dārzam apkārt pa visu perimetru nedrīkst būt zāle, nezāles, tad gliemeži daudz mazāk nāk dārzā.
Var jau mēģināt pie zemenēm noguldīt zemē pāris burkas, kurās mazliet ieliets alus, tad gliemeži sarāpojot burkās. Pati gan ko tādu neesmu mēģinājusi. :)
Stāsta, ka šamējiem netīk kafijas biezumi. Ja ar tiem apkaisa zemeņu cerus, nelienot klāt. Nav gan personīgās pieredzes to izmantošanā. Pēc iespējas mazāk zāles un, piemēram, pelnus kaisīt. sausas zāģu skaidas pabērt ap stādiem .. ja nav lielas platības , tas reāli izdarāms . darbojas 100 punkti. ··· Gliemezis: Gliemeži mazdārziņā lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Cīņa ar gliemežiem un kur nopirkt flokšus (34)
Sveiciens dārzkopjiem! 1) sāpe ir banāla un ne pirmo gadu. Cīnos ar gliemežiem aplasot, pelnus kaisot, alū iemānot u.tml, bet šamējo tik un tā, ka mudž. Vieta specifiska. Pirms 2 gadiem man trāpījās nopirkt kaut kādu ķīmiju - zila ...
Vistas gliemežiem virsū skatās kad nekā cita vairs nav ko ēst. Bet muskuspīlēm šitā barība neapnīk nekad. Stumj iekš ka grab vien. Neesmu manījis laukos pie mātes ka pīlēm gliemeži būt kaut reizi apnikuši. Muskusenes apēd visu kas kustas un var dabūt pa muti iekšā. Pamanās pat vardi kura lielāka par pīles galvu dzīvu norīt. Gandrīz vai kā čūskai žokļi bezizmēra :D hefny labpatīk pūst pīlītes...tiešām nav cimperlīgi, drīzāk otrādi, un tik audzelīgi, ka vecajās mājās jau dārzā to bija par daudz un pārāk veselīgi :) Bet flokšus gan tagad nevajag pārstādīt , tūliņ ziedēs . To dara visu septembri - īstais laiks ziemas puķu pārstādīšanai .. stādi vien tad , ja nopērc jau podiņos .. Flokši nav cimperlīgi , tik tiešām aug griezdamies un labi vairojas .. Gliemeži arī dievina flokšus... ja nepatīk gliemeži, tad pietiekami labi pret tiem cīnās vistas, pīles. Vistas sāku turēt tikai, lai iznīdētu gliemežus un nemaz nenožēloju, vēl priekam klāt oliņas bioloģiskās :) ··· Gliemezis: Cīņa ar gliemežiem un kur ... lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Mazo GLIEMEŽU UZBRUKUMS! (13)
Traks var palikt! visās puķēs,pat siltumnicā,visos ogulājos....KLUSAIS ĀRPRĀTS! Kaisīju pelnus,lieku alu bļodiņās siltumnicā....šie laikam padzer un tad prom pie uzkošanas!. Tikai neiesakiet pīles!!!.
... es sakaisiju ar sarkanajiem cilli pipariem , nu par 10 sant lielveikalā ko sapirku.. Arī suns nekasa dobes . skudras arī nedzīvo .... Manas paziņas rančo Tukuma pusē arī ir šī nelaime.Ka nopļauj zāli,vienu laiku miers,tad arkal,kā biezs.Pīles labs risinājums,varbūt vistas arī var,bet var vienkārši lasīt un nesst projām uz kaimiņu dārzu:))) arī manā dārzā ir šitais murgs. Neko labāku ieteikt nevaru kā - rūpīga ravēšana, pēc iespējas mazāk zāles un regulāra gliemežu nolasīšana un nosūtīšana trimdā. Kaut kur lasīju, ka vajagot dārza teritoriju ierobežot ar uzraktas zemes joslu, kas nokausīta ar olu čaumalām, lai no ārpuses gliemeži neielien. Bet - viņi uzrodas arī no iekšteritorijas, laikam lien no zemes, kurā iepriekšējās paaudzes paspējušas sadēt olas. nepārdzīvo, tiem tur UK kudī vairāk. Saimnieks indē gliemežus īrnieki ēd salātus. Viens par otra darbībām nezin. Mazie, tie ir plikie? Man arī bija tā sērga. Sapratu, ka lien no kaimiņiem, kur aug tikai treknas nezāles. Uzraku gar žogu, izlasīju visas saknītes un tagad tajā strīpā neko nestādu. Novācu visus akmeņus, zem kuriem viņi čupojās. Nestādu vairs samtenes un cinnijas, kas viņiem ļoti garšo. Un lasu, lasu, lasu. Nu daudz maz tieku galā, bet man dārziņš neliels. Lielākā teritorijā laikam daudz neko izdarīt nevar. Varot izlikt uz zemes metāla vai stikla plāksnes, zem kurām viņi tad savācas, un tad likvidēt. ··· Gliemezis: Mazo GLIEMEŽU UZBRUKUMS! lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Gliemežvāki pie jūras, kur salasīt? (13)
Pēc vētras pie jūriņas esot gliemežvāki, kurus var grābt saujām. Kur varētu būt? Liepājā? Kolkā? Ziemupē vai vēl kkur?
Saukrastos jūra arī ir sagādājusi gliemežvākus... Ko Tu ar viņiem darīsi? ko pīlēm ēst dot!? es arī sen atpakaļ lasīju:) Dzirdēts ,ka pie Lielupes ietekas. Putniem vajag olu chaumaläm... Reiz saväcu 4 maisus, bet nekädas garantijas tur veelreiz ko atrast. Vajag lai käds pasaka ka shodien tur un tur ir, tad jeega braukt, bet arii ne peec nedeeljas. Labäk käds atradeejs saväciet... un izpaliidziet Käpecitei. :))) ··· Gliemezis: Gliemežvāki pie jūras, kur ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu