Kā iznīcināt kurmjus?

kedessuns    1 Padzit kurmjus var tikai pašam sev slikta veida.Saindet augsni.lietderigak butu uzzinat,kapec kurmji mitinas taja vieta.

swim    1 Tiesam,pajauta viniem-Ko tu te dari?tish pie kaimina.
Dazi ierok pudeles ta,lai vejs kaklina svilpo,vel varot pusdegusu lupatu iebazt rakuma gala.musu senci iesprauda vejdzirnavas.

Kllasik    1 Ar ķimikālijām, bet tad jārēķinās, ka ne tikai kurmji atstieps kājas :)

taizelis22      Kurmji irvisai nekauniigi,sarunaat nevar,troksni nebaidaas,sliktaa zemee nerok.

JurisK      Priecājies, ka nav zemesvēži! Kurmji principā nav kaitīgi, cik nu tur parakā. Der tās pašas vējdzirnaviņas, rakumu nolīdzināšana, zemes piemīdīšana, aršana un kultivēšana.

esesmu    4 Pavasarī kurmju izraktajās alās sabēru karbīdu.Tagad rudenī- kaimiņam rok,manā zālītē vēl pagaidām nē! :)) Zinu,zinu...tā nav labi darīt ar ``zaļo domāšanu".. :))

Moonlight_shadow    1 Nokjer vienu un pasaki, lai pasaka citiem, ka esi ljauns peec dabas:D Notiisies pashi:) Tukuma rajonaa taa dara:)

Bibine  1   .... viens no pēdējiem variantiem, ko ir nācies dzirdēt , patreiz tie, kas izmanto šo metodi, esot ar pozotīvu rezultātu: kurmju alās tiek liktas suņu fekālijas. Daudziem liksies smieklīgi, bet videi draudzīgi un neviens netiek nogalināts.....

Mezhavecis    1 JurisK,tapēc jau nav zemesvēžu,ka kurmji šos ņamā.

laumiinna      saprotu tevi, pati esmu izmisumā,neko nevar tiem draņķiem izdarīt.cik dēls noķer,tik ir rezultāts. paiet neilgs laiciņš un kaimiņu kurmji atjauno noķerto kurmju alas.šogad vien noķērām 7bet mazumā neiet.esam ar mašīnu izplūdes gāzēm , ar karbīdu, ar indēm, ar vējdzirnaviņām,ar izgrieztām pudelēm, ar slazdiem , ar sēru, ar vilnu, ar kautkādiem štruntiem ko sprauž zemē un tie raida signālus visu esmu izmāģinājusi.šogad visu vasaru cēlos agri, un ar šļūteni lēju pilnas alas ar ūdeni, tad šie slīkst un raušas ārā, bet ir tikai 2,3 sekundes lai tu viņu noķertu.ja kas tev jauns, padod ziņu, būšu pateicīga.

Moonlight_shadow      Tak Andris ir sarakstījis veselu eposu pa godu kurmju apkaroshanai:) Mans vectēvs bija pacietīgs un sēdēja mierīgi un ar dakšu izcēla viņu ārā, tiklīdz redzēja, ka zeme celjaas:)
Foxis vai taxis jāpaņem, apkodīs:)

VECA_PIEPE      Bibine personīgā pieredze tiešām gūst rezultātus. Mana vidusāzijas vilku sugas kucīte veiksmīgi cīnījās ar šiem melnajiem racējiem, veicot izrakumus kurmju aliņās, atstājot tur savas ,,dāvanas,,. Protams, iesākumā kucītes ierakumi bija graujošāki, kā kurmīšu aliņas, bet, kad kurmīši bija atkāpušies, manas sunītes dārznieka darbība arī dārzā beidzās.

Bibine      To, Veca-Piepe, šo visu pasācienu ar suņiem un "dabas dāvanām", cik noskatos, kaimiņam suns uz kurmju meklēšanu ir slinks, bet saimnieks viņa teritoriju uzkopj regulāri. Tad nu katru dienu viņa savāktās "dabīgās dāvanas" saimnieks ielik kurmja alās....
p.s. es nezinu, ar ko šis viss pasāciens man te apkārt beigsies, jo šo metodi izmēģina tikai no šī rudeds. Iesaistījušies daži apkārtējie kaimiņi. Var tikai zīlēt:
1. pēc kāda laika kurmji atjēgsies, ka viņiem tiek muļķoti;
2. visi sačuposies tajā kaimiņu sētā, kurš nebūs iečupojis vecās kurmju alas;
3.pamuks uz blakus kurmju teritorijām

sandra1111      pēc takša rakšanas pazuda arī visas manas puķudobes un zālājs,,,tās bedres ir cilvēkam līdz viduklim, vienreiz pati iegāzos.nez, vai taksis ir risinājums,,,

Umahers      Piilaadzhu zarus alaas - tur vairs neraks !

Bazhix      Saroc akmeņus(vai klinti).. Un plānu zems kārtiņu pa virsu, kur mauriņu iesēt :) Kurmji klintī ierakties nevar... :)

mekleeju_miiljuminju      I idejas, bet visas dārgas!
Ta ka nāksies a vecām pārbaudītām un nepārbaudītām cīnīties! Vai sarunāt!
Lai izdodas!

_Parama      petrolejā mērcētas lupatiņas jābāž alās, tad kādu laiku ir miers.

enika1949      Pārbaudīta metode mazdārziņā. Kurmju alās jāliek svaigi sakapātas samtenes. Protams, to var izdarīt tikai vasaras sākumā, kad tās jau paaugušās. Ap teritotiju, kuru viņi īpaši iecienījuši, jāapstāda ar samtenēm, neviens kurmis vairs šo teritoriju negribēs ieņemt.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu