sava apkure daudzdzīvokļu mājā.

Panesās ideja, ka varētu hrusčovkā ielikt autonomo gāzes apkuri, a to rīgas siltums jau galīgi kauna neprotas, par mēneša maksu varētu pats kurināt vismaz 3-4 mēnešus, turklāt galvenais, ka tāda īsta siltuma nemaz nav. tad nu vajag razabratsa vai tas tehniski ir iespējams (ir atbilstošs ventilācijas kanāls, juridiskie jautājumi oficiāla atteikšanās no centrālā siltuma) un tamlīdzīgi. Vai kāds kaut ko tamlīdzīgu ir paveicis nesenā pagātnē un var padalīties ar aktuālo informāciju par šiem procesiem?

mojito      Interesants topiks! Bet laikam jau tas nemaz taa nav izdaraams,tik vienakarshi,jo apkures sisteema ir konstrueeta taa,ka izsleegt no aprites vienu atseviksju dziivokli nemaz taa nevar...

Maverick      Zinu tikai to, ka pavisam "atteikties" nevarēsi, kaut kādus procentus par apkuri atstās, par to, ka tevi silda apkārtējie dzīvokļi :)

cilveex      Visā mājā, vai atsevišķā dzīvoklī?
Jebkurā gadījumā, ir nepieciešamas atļaujas un atļauju devēji nav ieinteresēti lai kāds noliet no centr.apk. adatas, no kuras barojas kaudze papīru parakstītāju un atskaišu aizpildītāju, algu aprēķinātāju un citu personu.
Ja atsevišķi kādā dzīvokļi, tad vajag pārējo +visām citām piekrišanās arī kaimiņu piekrišanu. Pieredze rādā, ka skaudības un savtības dēļ(atlikušajiem apkures ikmēn. maksa momentāli pieaugs) liks kokus spieķos, ja vien būs iespēja. Paraksts ir šāda iespēja.

gagarais      ...ventilācijas kanālā neviens neļaus laist dūmgāzes, tāpēc būs jabūvē skurstenis, ko neļaus darīt konstruktīvie risinājumi, vai arhitekti, tas viens no būtiskākajiem, būs jātaisa atsevišķs apkures sistēmas projekts un jāpierāda, ka tava atslēgšanās neietekmēs pārējās sistēmas darbību, bet tas ir iz oblasti fantastiki...būs visādi šķēŗšļi...to varēja pirmajos godmaņlaikos izdarīt, tagad nē...var mēģināt bīdīt atsevišķu katlumāju visai mājai, bet tad visiem iedzīvotājiem jāvienojas arī samērā nereāls pasākums, jo neviens negribēs pat latu ieguldīt, pirms neredz savu labumu, būs tā, ka Tu samaksā, mēs paskatīsimies kā ies un tad varbūt Tev naudu atdosim:))

LaskovijMerzavec      Viss ir ļoti elementāri...Tev Rīgas komunālā pārvalde nedos nekādu atļauju... Amen

meitene78      Lētāk būs uzcelt savu pers., māju!

inito4ka      NAV IESPĒJAMS!!! zinu 1000%

joens      Tehniski ir tikai viena problēma, vai ar plītij pienākošo gāzes trubu pietiks arī katlam. No tā seko pārējās tehniskās problēmas.

Administratīvi, pirmkārt, gāzenieki var nedot atļauju. Otrkārt, pašvaldība pilnīgi noteikti nedos atļauju, pat visa mājai nē (CO kvotas utml.). Treškārt, nevar viens dzīvoklis atslēgties no centralizētās siltumapgādes.

Juridiski šo to nāksies saskaņot ar visiem pārējiem kopīpašniekiem un tas brīzām ir mission impossible.

Reāls risinājums, bet nelegāls, tikai visai mājai - izbeigt līgumu ar RS, dabūt no LG nepieciešamo gāzes daudzumu un tālāk vai nu katrā dzīvoklī savu katlu vai pagrabā kopējo. Ievērot visus normatīvus, bet neskaņot būvvaldē.

Lukreecija      Visupirms ir jāuzzin, kāds diametrs ir stavvadam, kas apkalpo jūs māju. Katrās parrāddurvīs ir trīs satāvvadi tāpat kā ūdenim, kanalizācijai utt. Ja ir pietiekams diamaters un visi ekonomiskie un tehniskie aprēķini un parametri atļauj izbūvēt autonomo apkuri, tad var mēģināt risināt diskusijas ar Rīgas siltumu. Bet cik man zināms, sorry!!!! Jo ir bijuši gadījumi, kad visas atļauja cilvēki izcīna un gala rezultātā diametrs un param,etri nepieļauj izbūvi gāzes apkurei!!
Diezgan padārgs process uzstādīšanai, bet atmaksājas pāris gados!!!!

Lukreecija      Un vēl, ja viens kaimiņš tavā mājā uzliek vetto, tad neko nevarēsi izdarīt.

Spameris      NAV IESPĒJAMS!!! zinu 1000%

Spameris    1 p.s. Vieglāk būs savākt parakstus un nosiltināt māju, piesaistot ES līdzfinansējumu, kas dos līdz pat 50% mazākus rēķinus par apkuri. Ok, nauda jāiegulda arī būs, tak arī gāzes apkures ievilkšana nav par velti. Čakars baigais, bet ir izdarāms.

vilks28      nafig ,tev to vajaga,tas ir dārgi...

divdabis      Piekrītu Spamerim,labāk nosiltināt māju un renovēt sistēmu
Rīgas domei ir pāris ideju kā to atvieglot.Grūtākais pārliecināt iedzīvotājus.
Bet runājot par apkures veidu ja tomēr nolemj savu,tad siltumsūknis ir daudz reālāks variants par gāzi.Lētāk investīcijās,mazāk čakara,apkures izmaksas līdzvērtīgas.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu