Zāles pļāvēji

Zāles pļāvēji - jautājumi un diskusijas

Labākais zāles pļāvējs? Iesakiet, kam pievērst uzmanību! (22)
Pirmoreiz pirkšu zāles pļāvēju, tāpēc gribētu zināt, kam pievērst uzmanību. Platība nav liela 0,5 h, taču zāle ir mežonīga un pa vidu krūmi, nozāģēti, bet ataug. UN vēl zeme ir nelīdzena. Ar izkapti labi izdodas ...
Zem simts eirikiem vari pljaut ar sirpi, skopule. mehaniska stiga.3oo ar kapeikam. Man ir līdzīga situācija, kā Tev. Nelīdzena virsma,0.5 ha, visvisāda zāle. Un man ir uzticams trimmerītis mcculloch. Nav viegli, bet man patīk, tieku galā, jūtos kā terminators. :) Vairs neatceros, cik maksāja, pirkts pirms aptuveni 3 gadiem leišos, man šķiet, ka nebija dārgs. Esmu kādas 3 reizes labojusi - pārtrūkusi pogas trose. Bet citādāk - labs. :) Lai veicas. Ja gribi zāli savākt, tad vajag ņemt kādu stumjamo pļāvēju ar kasti. Piepļauj pilnu un izber, kur gribi. Bet tas vairāk līdzenām teritorijām un nederēs pāraudzētai, stiegrainai zālei. Ja ir ataugoši krūmeļi, tad laikam gan trimera tipa pļāvēju, kam uzliek nevis spoli, bet ripu.
Mehāniskais kādus gadus atpakaļ bija vienai kaimenei- tā stumdīja to ērmu pa 3x pāri vienai vietai, bet kā nebija, tā nebija labi. Čakars liels, bet jēga maza.
Pa tādu budžetu tikai benzīna ķīnas trimmeris sanāk. Visādi akumulatoru u.c sū.. der tikai puķu dobei, ne jau 0.5h! Pie nelīdzena reljefa aizmirsti pa lētajiem stumjamajiem zālēs pļāvējiem! ··· Zāles pļāvēji: Labākais zāles pļāvējs? ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Ar ko labāk pļaut zāli vidēji lielās platibaas? (17)
Apnika laukos ņemties ar stumjamo rokas pljaveeju un trimmeru, tāpēc ir doma pirkt ko jaudīgāku. jāpļauj apmēram pushektars, no kura 2/3 ir parasts mauriņš, bet 1/3 - diezgan nelīdzena virsma. tā nu sāku meklēt, bet pat ...
Regulāri pļauju aptuveni hektāru, tai skiatā ap puķu dobēm, krūmiem un kokiem. 5 gadu laikā esmu nomainījusi 2 traktoriņus, lai saprastu, ka raiders ir visērtākais. Pat tad, ja tā pļaušanas platums ir nedaudz mazāks kā vienam no iepriekšējiem traktoriem, resurss, jauda, manevrētspējība- nesalīdzināma.
Kā reiz varu teikt, ka raiders labāk paciešs nelīdzenās virsmas kā traktors.
Trimmeri nelietoju vispār.
T25+ uzkarināmais karuseļpļāvējs. uz tadu platibu Tev vajag vnk tadu plaveju, kurs pats brauc uz priekshu un staiga tikai lidzi. kad man bija tikai pushektars, ar tadu loti labi vareja visu noplaut - ielej bendzu, palaid motoru un aidaa! staigaa tikai lidzi un apgriez/pagriez.
tagad mums zalajs ir vnk nereals - ap hektaru - un tagad tads raideris/traktors ir labakais. starp talajam puku dobem, apkart dikjim. bet lidz tam ar tadu tur nebutu bijis ko darit.
neaizmirsti, ka, lai butu skaists zalajs, tas japlauj vienreiz nedelaa!
Viennozīmīgi raideris spēj daudz labāk izpļaut visādus stūrīšus, zem ogu-puķu krūmiem. Raiderim ir liela iespēja pievienot dažādas uzkarināmās slotas, lielas zāles pļāvējus, sniega lāpstas un pūtējus. Tas ir ir manevrēt spējīgāks un ja vēl ir 4x4 piedziņa-der arī stipri nelīdzenās vietās-pļāvējs ir priekšā, labi pārskatāms, viegli apbraukt visus šķēršļus. Ar traktoru viegli uzsēsties nelīdzenās vietās uz pļāvēja. Siksna pļāvēja piedziņai ir viegli nomaināma un maksās stipri lētāk. Raiderim, bez jau pieminētajām priekšrocībām, var arī atseviški nopirkt un pielikt vairākus citus agregātus, kas domāti mauriņu kopšanai, garas zāles smalcināšanai un tt... ··· Zāles pļāvēji: Ar ko labāk pļaut zāli ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Pļaujmašīnas remonts (6)
Darbinot pļaujmašīnu no izpūtēja nāk ārā balti dūmi(tas pārkarst],gaisa filtrā paŗādās eļļa.Kas pie vainas?
Visticamāk kāds maita sagāzis uz sāniem:) Simptomu par maz. Ja pārkarst - skaties ventilatoru. Eljljas liimenis nav normaa. Viens no simptomiem ir zemam, 2 - paaraak augstam (it sevishkji ja pljauj sliipumaa)
Katraa zinjaa to paarbaudiit ir visvienkaarshaak.
jeb beigta galva vai virzulis, pārāk daudz eļļas nonāk sadegšanas kamerā Sāc ar to,tava pļaumašīna ir no dārgā gala vai lētā, cik viņai gadu, cik lielus apjomus esi nopļāvis.
Tā neviens TEV neko nevarēs pateikt, vainas var būt ļoti daudz.
Varu pateikt, ja tīri nazi negāz uz sāniem, eļļa satek izpūtējā, tur arī rodas tie baltie dūmi.
Paņem instrukciju un palasi.
··· Zāles pļāvēji: Pļaujmašīnas remonts lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Benzīna zāles pļāvējam tek eļļa. (11)
Labdien. Pēc ziemas guļas iedarbināju savu benzīna zāles pļāvēju, bet ... sāk sist eļļu ārā pa eļļas ieliešanas atveri. Pie tam lielā daudzumā. Vai ir kāda ideja , ko var darīt , izņemot to , ka pirkt jaunu.
p.s. un ja tev ir 4t motors - visticamāk gumijas eļlas noņēmēji (saļņiki) vārstiem sažuvuši no vecuma pa ziemu un gar tiem spiediens nāk. Divtakterim visticamāk varētu būt gredzeni ,bet tie jau pakāpeniski liek just Īsti nesaprotu, kas tā par eļļu. 4-taktu motors, eļļa no kartera? Iesaku padarbināt, varbūt pāries, jo pa ziemu gredzeni virzulim iestrēguši. Ja pirms tam viss bija normāli, noteikti, ka lētāk saremontēt, nekā pirkt jaunu. Pretī veikalam Dole bija laba remontdarbnīca. Diez vai gredzeni būs pie vainas.Tad šim galīgi nebūtu jaudas.Skaties vai nav aizsērējusi kartera ventilācia. Vispār jau šiem verķiem laiku pa laikam apkope prasās servisā. Aizved lai uztaisa apkopi, pie reizes arī probēmu novērsīs. Ja,pats nerubī ,tad labāk nelien,ka nesanāk dārgāk. Daudz ,kas varētu būt! Sāksim ar to,ka visi šie verķi ir jāieziemo un,tad pretēji ir jāsagatavo darbam . Filtri ,ventilācija,utt... . Lasi manuāli!!! ··· Zāles pļāvēji: Benzīna zāles pļāvējam tek ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Zāles pļāvējs slāpst (11)
Kāpēc slāpst zāles plāvējs, benzīna... Iedarbināt vaaru, bet izskatās, ka neaiziet degviela,,, Ko darīt? Vai sažuvis benzīna sūknis?Svece? Kas vēl?
Kas notiek ar gaisa filtru? Varbūt pilns ar zāli? Vajag paskatīties, vai nav aizaudzis ciet izpūtējs. Reiz tā bija benzīna zāģim - iedarbināt var, bet dodot gāzi, nebija jaudas un bieži slāpa nost. Pašam tobrīd nebija sajēgas, kas noticis. Meistars noņēma izpūtēju, iztīrīja, salika - zāģis atkal kā jauns. Vispirms jāizjauc un jāizmazgā gaisa filtrs un karburators, tad jāpārbauda vai degviela tiek līdz karburatoram utt, ja par to īsti nojēga nav, tad labāk pie meistara.
Ar sveces mainīšanu un riteņu pumpēšanu šoreiz nebūs līdzēts.
Nomaini karbūža blīvi.Pa ziemu izžuva(sakalta)...7eu un problēma pazudīs. Man bija līdzīgs gadījums. Izjaucu visu, domāju, membrāna. Ha, izrādās degvielas trubiņa tajā vietā kur iet bākā, no iekšpuses ieplīsusi un sūc gaisu. ··· Zāles pļāvēji: Zāles pļāvējs slāpst lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Nedarbojas zāles pļāvējs. (11)
Vakar kādas 3 stundas bez apstājas pļāvu zāli. Pļāvējs bija ļoti sakarsis un noslāpa. Šodien es to vairs nevaru iedarbināt! It kā sākumā, kad ierauj - griežas, bet rūkt nesāk. Kas par lietu?
Varbūt degvielu ielej un tad pamēģini iedarbināt ;) Var būt traumētd virzulis, izdeguši vārsti. Ak nē, sorry, man bija otrādi - rūca bet negriezās. :) Nu tam taču ir domāti servisi, kas ņemas ar dārza tehniku - ar trimmeriem, pļāvējiem u.c. dzinēju agregātiem... Vainas var būt dažādas, piem.svece, nekvalitatīva degv. un t.t.
Jā pašam jēgas nav, ved pie specialista.
··· Zāles pļāvēji: Nedarbojas zāles pļāvējs. lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Nestartējas silts dzinējs (12)
´´Nelec´´ silts zāles pļāvēja dzinējs!? (´´Briggs & Stratton 6.0 quantum´´) Gudrīši prātuļo, ka pie vainas esot indukcijas spole. Vai ir citas versijas? Jau iepriekš - PALDIES (lielais)!
Pazīme norāda uz degvielas pārbagātību. Jauns gaisa filtrs varētu būt pietiekami. Ja sistu spole daļēji uz īso, tad motors vienkārši noslāptu pēc noteikta darbošanās laika, kamēr tā uzsiltu. Iztīri gaisa filtru un pieregulē degvielas padeves skrūvi karboratoram. Vismaz tā ir visprastākā lieta motorzāģu un krūmgriežu apkopē. Ja nedotu dzirksteli, tad vispār neiedarbinātu. Ar mopeli ir pieredze? Klausies pēc dziesmas!
Visbiežāk esmu saskāries, ka pie vainas ir degviela.. siltam dzinējam! :)

Parasti aukstu ir grūti piedabūt darboties, bet siltam gan vajadzētu strādāt.....
Karburatorniekiem reizeem taa uznaak - pie vainas vasara. Taa man bijis ar Jawa un arii ar Zhiguli. Jawai bija vienkaarshi - nonjem benziina padeves cauruliiti un izpuush karburatoru, peec tam parasti pielec. Zhigulim bija jaaatdziest minuutes 15. Probleema esot deelj karstaa iesuukshanas kolektora - benziins iztvaiko, rada taa kaa palielinaatu spiedienu un cilindraa netiek iekshaa normaals maisiijums. Ja neliidz augstaak mineetie ieteikumi, tad vienkaarshi neapstaadini vai nestraadaa karstaa laikaa. Indukcijas spole taa noteikti nav! Pie iepriekš aprakstītā vel varu pievienot versiju par aizdedzes sveces vainu. Tā var būt vai nu vienkārši ar jau nodegušiem elektrodiem un lielu atstarpi (auksta lec, jo radiotraucējumu slāpēšanas pretestība porcelāna apvalkā nav uzkarsusi), vai arī aizķepusi ar jau iepriekš aprakstītā pārbagātā degvielas maisījuma + eļļas daļinu nosēdumiem, kuri taisa tiltu uz masu. Ieteikums - nomainīt sveci, ja nevar, tad izkarsēt to ar propāna degli vai iepraust koka mietā un izdedzināt ugunskurā tā, lai viss izdeg ārā. Nopucēt ar drāšu birsti, iestatīt atstarpi ~0,8mm. No sveces kreņķa viedokļa tad vajadzētu būt OK.
P.S. Protams paralēli visam var pārbaudīt dzirksteles kvalitāti vienkārši piespiežot sveces metāla korpusu pie dzinēja (ar uzmauktu augstsprieguma vadu) un palūgt lai kāds ņipri pavelk startera auklu (jāpiespiež aizdedzes kontroles svira arī). Kvalitatīva dzirkstele ir zilgani balta, nevis blāvi sarkana. Pilnas veiksmes gadījumā var nedaudz atrauties ar augstspriegumu. Tas nekas - cilvēki par fizioterapiju maksā naudu :)
··· Zāles pļāvēji: Nestartējas silts dzinējs lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kādu zāles pļāvēju ieteiktu? (14)
Vienos tālos laukos, ko reizi, vai 2x mēnesī nopļaut zāli pagalmā. Trimmeri un izkapti nepiedāvāt, neesmu tik spēcīga. Vajadzētu ar benzīnu darbināmu. Pagalms nav baigi līdzens un arī zāle dažāda (nav speciālā mauriņa ...
nav taču modelis tik svarīgs, ja nav peļņā jālaiž, visi tie vairāk vai mazāk pļauj, jo tam tie tiek taisīti. Skaties vienkārši tādu, kas pa kabatai vai arī pa gribēšanai un viss. Loģiski, ka ar trimmeri sievietei pagrūti, tikko ienācu no trimmerēšanas - ir labi :) . Bez tam, pat ja nelīdzens, bieži pļaujot ar stumjamo ar laiku paliek smuki līdzens. Sliktāk, ja ir koku/krūmu stumbeņi, tie gribēs Tavu pļāvēju pamaitāt... Bet Stiga ir laba. Jo garāka zāle un retāk teik pļauta, jo jaudīgāku verķi vajag un tie jau ir ciparā. 2015-05-23 21:27) viedoklis - suns "pazīst drēbi" - ar laiku patiešām virsma nolīdzinās, ja lieto daudzmaz jaudīgu stumjamo, bet tas nozīmē, ka jāpļauj regulāri, nevis 3 reizes vasarā. Man bija neliels benzīnnieks, amerikāņu ražojuma, bet firmu nepateikšu, labi gāja 10 gadus, aizejot no privātmājas, uzdāvināju kaimiņam. Ar piedzinju uz ritenjiem, ar pietiekoshi plashu augstuma reguleeshanu - un, galvenais, pa kabatai. Paziistamai firmai(Husqvarna, Stiga, Partner, Jhon Dear) buus izturiigaaki motori, labaaki nazhi, bet cenas!!!. Kaa jau te teica - visi vinji domaati pljaushanai. Nevajaga ekstras - zaales savaaceejus, elektriskos starterus - tas viss smagumam tikai. Jaa, nekaadaa gadiijumaa neaizmirsti, ka benziins jaasajauc ar speciaalo eljlju pareizaa proporcijaa! Kaut kaadu bochu jau vajadzeetu... ··· Zāles pļāvēji: Kādu zāles pļāvēju ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kā iedarbināt jaunu benzīna zāles pļāvēju? (8)
Daru kā iepriekš ar veco, tādas pašas markas bija - eļļa, benzīns, uzpumpēju, piestartēju. Bet klusē.
Izlasi instrukciju, vai kautkur nav kādi drošības/transportēšanas aizsargi jānoņem.
Elementārākā diagnostika - izskrūvējam sveci, uzmaucam tai atpakaļ svečvadu, pieliekam sveci pie motora korpusa (tikai turam nevis aiz sveces korpusa, ber svečvada - citādi dabūsi pa nagiem). Tad mēģinām kurbulēt - ja svecē parādās dzirkstele - tātad viss OK, kurbulēšanas vaina, ja dzirksteles nav - tad jāremontē :)
kas tas par pļāvēju, marka, ražotājs? man taa bija ar jauno motorzaagji - arii nekurbuleejaas.. dariiju to triku, ko mr.oho saka ar sveci - bezceris, jo svece ir taada, ka tur neraadaas dzirkstele. i jaauzmanaas, lainepaarlej benziinu. beigaas kaut kaa sanaaca iekurbuleet, tagad viss darbojas. Ar šitām raustīšanām nevajaga pārcensties - reizes piecas, ja nepielec, pagaidi minūtītes dažas. Jo svece paliek slapja, neleks. To, ko oho saka - jā, bet vēl kāda svece - ja slapja, tātad pārsūkts, ja sausa un ir dzirkstele - nepadod degvielu. ar pļaujamo tak pavisam vienkārši,
iestumt vajag tā riktīgi
un - aizies...!
( priecājos, ka mans padoms vairs nav aktuāls )
··· Zāles pļāvēji: Kā iedarbināt jaunu benzīna ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kur nopirkt nedārgu zāles pļāvēju? (18)
Kur Rīgā var nopirkt ne ļoti dārgu zāles pļāvēju?
Kas vainas internetveikaliem?

Ja parastajos nav megakrutās atlaižu akcijas, tad uz benzīnnieka ietaupīsi vismaz latus 50 - savu internetveikalā nopirku par ~70 latiem lētak nekā piedāvāja izplatītājs, turklāt viss caur to pašu izplatītāju arī notika.

Tas gan bija pasen, bet vienalga ir spēkā.
veikals Sils, Juglā, vnk ej un prasi atlaides. Iesaku ar briggs &stratton motoru. Nenomušījams tanks, kādus gadus 15 iet,korpuss drīz sabirs, bet ar motoru, man par lielu pārsteigumu,nekas nav bijis pat jādara. Un lietots ir ticis stipri nežēlīgi. http://www.salidzini.lv/search.php?q=z%C4%81les+p%C4%BC%C4%81v
%C4%93js&cn=&cl=

Ieteiktu maksāt tikai, saņemot preci.

Protams, jautājums, vai esi izdomājusi ko un kam - citiem pietiek ar izkapti, citiem ar elektrisko, bet citiem pēc traktora prasās.
Skaties veikalos, kuriem ir saistība ar dārza inventāru....
Reāli normāli aparāti sākas no 150...

Bet padomā, kāpēc tev vajag benzīna.....
··· Zāles pļāvēji: Kur nopirkt nedārgu zāles ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu