ūdensapgāde

ūdensapgāde - jautājumi un diskusijas

Nevaru tikt pie ūdens privātmājā. (15)
Ieguldīta liela summa ūdens apgādei no akas,bet rezultāta nav,nomainīts sūknis,pretvārsts akā(daudz reizes,katrs metstars maina).Varbūt kāds saprot un var palīdzēt,protams par samaksu.
Izmēģiniet getapro.lv sniegtos meistaru pakalpojumus. Uzrakstiet tur savu problēmu un gaidiet, līdz saņemsiet piedāvājumus. Tas darbojas. Tajā ūdens vispār ir? Absolūti neinformatīvs paziņojums. Vienīgi, ja nu te ekstrasensi pulcējas. Un adrese-Latvija... Var but viskaukas trubas aizserejušas nu vis jaredz uz vietas ··· ūdensapgāde: Nevaru tikt pie ūdens ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Dziļurbuma izmaksas un meistari (13)
Vēlos urbumu ūdens ieguvei, no 17 līdz 20m, cik māksā? Vai kāds zin kādu sakarīgu meistaru, ne pārāk dārgu? Urbumu nepieciešams veikt Rigas rajonā, netālu no Vācu kalniem.
Neņem amatierus!!! Man pašam bija urbums 104 metri. Domāju, ka ietaupīšu un paņēmu vienu kretīnu, kura darbu pēc tam pārtaisīja Urbšanas Centrs pie Salu tilta Pārdaugavas pusē. Urbums ir ir nopietna lieta, un nevajag ietaupīt 200 Ls uz tik mazu dziļumu, nesaņemot garantiju. 2002. gadā cena bija Ls 23 par metru. Piekriitu,ka tik nopietniem darbiem nevajag njemt sharlataanus,bet-bet firmu ar labu reputaaciju,civiltiesisko apdroshinaashanu utt. 12-20 metros ir pirmie ūdeņi, bet tajos Latvijā parasti augsts dzelzs saturs un par garšīgu nenosauksi. Ja grib labu ūdeni, jārokas dziļāk. Nu un protams, lai Tev paveicot darbus iedod urbuma pasi, jo tas Tev būs noteicošais, kad gribēsi izvēlēties ūdens sūkni. Urbšanas centrs, tel. nr. 26469008 ··· ūdensapgāde: Dziļurbuma izmaksas un meistari lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Ūdens spice ziemā - vai nepieciešama ventilācija? (5)
Situacija - ir udensspice, ar izeju apm. 40 cm. zem zemes limena, ko paredzets nosegt ar betona grodu un betona vaku, vaka ir standarta atvere un visu so konstrukciju paredzets noizolet ar pika kartu, lai ziema nesalst cauri. Jautajums - ...
Ja būtu 140 cm, tad viss strādātu, bet 40cm ir krietni par maz.
Un kopš kura laika piķi izmanto kā siltumizolāciju?
dzilaak un ar spec.izolacijas chaulaam taa caurule izoleejas.
pika kaarta,parasti domaata betona aizsardziibai no aareejaa mitruma.
putuplasta loksnes uz to vaaku un zemi pa virsu.tad uzstaadi pukes un aizmirsti :)
Man shkjiet, ka 40cm ir krietni par maz, vajadzeetu ap 1m zem zemes liimenja. Ir tachu Latvijas buuvnormas, cik dzirdeets, kur ir arii par zemes sasalshanu un cik dzilji jaabuut uudens cauruleem. Ber virsuu kalninju! Piķis ari nav siltumizolācijas materiāls, tas tikai liekajam mitrumam. ··· ūdensapgāde: Ūdens spice ziemā - vai ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Zems ūdens spiediens (9)
Ko lai dara, lai dusas straadaatu normāli? Pirmā problēma-dziivojamaa māja, centrālais ūdens vads, vannas istaba otrā stāvā, ūdens spiediens tik zems, ka pa dusu ārā nekas nenaak, knapi var vannai satecināt. Ko lai dara, lai ...
pirmkaart - iztiiriit skaitiitaaja filrtru, iepeejams jaamaina aizseereejusas caurukes vai staavvads !
Riigas pilseetaa videejais uudens spiediens 3/3,5 atmosfeeras , pietiek 9 staavu maajaam.
majas centr.udensvads truba 3/4 ,pieejosas trubas 1/2
....ja centrala mag. pieejosa truba maza diametra var but nep. spied
centrala udens vada sp.2,5 pa
2 stavs neko ipasi nemaina

ko darit-,...parbaudit visus filtrus,ari sietinu pirms ud.sk.
dusas trubu,dusas maisitaju

domaju vaina dusas maisitaja-,aizserejis
Meklēt sakarīgu santehniķi . Tak Berģos ūdensvadam kirdik. Sataisīs būs Tev ūdens Varbūt jautātāja dzīvo Grobiņā. Kāds sakars ar ūdensvadu zem Vidzemes šosejas? ··· ūdensapgāde: Zems ūdens spiediens lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ūdens temperatūra (5)
Centra daudzīvokļu namā ļoti strauji mainās ūdens temperatūra krānā. kolīdz uzregulē tādu siltumu kā vajag, pekšņi sāk tecēt pilnīgi auksts ūdens, tad atkal ilgu laiku tecinot var iegūt apmēram to , ko vajag.... kas ...
tā gadās , ja esot dušā paralēli kāds atgriež krānu teiksim virtuvē ja mājā ir siltummezgls, tad iesaku pārbaudīt tam filtrus. Šie padomi galīgi garām.Jaunajos siltummezglos karsto ūdenu regulē un sagatavo automāts ik pa brīdim pieslēdzot parastajam ūdens radiatoram apkures karsto ūdeni.Jāmaina vai jaregulē šis automāts,jāzvana mājas apkalpes firmai.Samēra bieža vaina siltajam ūdenim. dussaa it kaa var uzlikt termostata jauceeju. Vai nav tā, ka auksts sāk tecēt dušā tad, kad kāds virtuvē sāk mazgāt traukus? Bieži ir gadījumi, kad velkot pa māju/dzīvokli ūdensvadus, saliek nepareiza diametra caurules, tāpēc kaut kur atgriežot citur tiek nozagts. Drīzāk tā, ja pārmaiņas ir ļoti krasas. ··· ūdensapgāde: Ūdens temperatūra lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ūdens cirklācijas sūkņi (13)
Skatos netā,visur piedāvā caur interneta veikaliem. Kur dzīvajā var nopirkt?
Netaa skaties, netaa atrodi arii piedaavaajumus.
Buutu skatiijies veikalaa, tur ari atrastu!
Var padomaat, ka Depo ir vieniigais santehnikas veikals... :( WILO nav vienīgais uzņēmums, kas ražo Eiropā labus cirkulācijas sūkņus:) Depo ir labākas cenas, tāpēc ka viņi izvirza savu nosacījumus ražotāju pārstāvjiem - vai Tu tur esi vai Tevis tur nav. Prece jau ir viena un tā pati. Ieteiktu paskatīties sūkņu piedāvājumu Akveduktā, Sanistal, Onninen, Confort (Eva Sat), SB. Papētīt vai viņiem ir interneta veikali, kur cenas varētu būt lētākas nekā veikalā. Zini ko, piemērs iz dzīves, svaigs. Vajag man nomainīt katlam ūdens sūkni, sarunāju ar savu santehniķi, labu paziņu, ko ņemšu. Viņš nosauc cenu ar atlaidi, jo viņam tanī "cita santehnika" liela atlaide. Meita saka, mamū, aizej uz Depo un izpēti, mūsu dārgajā veikalā pirktais sūknis pēc mēneša nojūdzās, nākamo nopirkām Depo. Tas iet. Es aizbraucu joka pēc uz depo, sāku runāt ar pārdevēju, un.....izrādās ka tieši tāds sūknis/nav ražots Ķīnā/, Depo, bez atlaides maksā lētāk neka CS ar atlaidi. Specs netic, iedodu trubu pārdevējam, jā, tas ir tas pats, satiekos ar santehniķi pie bodes, izpētam, jā, tieši tāds pats.
Mans secinājums, ja nav ražots ĶĪnā, tad droši var pirkt Depo. Ja nav kur likt naudu, tad citur, skaties, lai ražots Vācijā.To taču veikalā pateiks.
domājams, ka jebkurā santehnikas vai būvmateriālu veikalā ··· ūdensapgāde: Ūdens cirklācijas sūkņi lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Neapdzīvots dzīvoklis ziemā. (8)
Ir dzīvoklis koka mājā, ar krāsns apkuri. Kādi ir riski to atstājot neapdzīvotu ziemā? Man, "blondīnei" šķiet, ka nogriežot ūdeni, nekādām problēmām nevajadzētu rasties, jo kaimiņi dzīvos uz vietas, ūdeni lietos un ...
Speciālists neesmu, bet man šķiet, ka ne tikai trubas aizsals/ ja būs lielāks sals/ bet arī sienas pievilksies ar mitrumu, būs smaka, kuru grūti "izkvēpinat" Varbūt praktiskāk būtu izīrēt? aizsals ūdens trubu līkumi,saplīsīs tie, pods sasals-saplīsīs,kanalizācijas noteka līkumā atstātā ūdens dēļ-sasals-saplīsīs.trubas ūdens var sarūsēt,ja zemaisstāvs-izsitīs logu.mēbeles var deformēties, var tik mitrums savilkties,ka vēlāk var pelējums visos stūros iemesties,drēbes samaitāties,ja mitrums savilksies,traukimāls saplīst var.jāpieskata ārdurvis,-lai neatmūķē,neatlauž,-lai neiemitinās bomži,narkomāni,spaisisti,hligāni-ar maziem bērniem-ārā dabūt izlikt-vesela jezga/bērnumīļi ar tv šovu uzrīkos!!ir jau tādi šovi redzēti.Lai kā-jāpieskata reizi pa reizei tomēr ir. Ja caurulēs, boileri, utt... paliks ūdens ,tad lieli un dārgi ū...i būs, viss ir jāizlaiž un podā var ieliet pus litru tosola. Pārējais nieki. Vel ir iespēja ka kaimiņi māju nodedzinās, skatijos degpunktu -visādas šausmu lietas rāda.No sasalšanas viedokļā ja logi nav cauri un mājā vel kāds dzīvo parasti iekšā ir plusi. ··· ūdensapgāde: Neapdzīvots dzīvoklis ziemā. lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Ūdens filtri (13)
Sveiki! ļoti bieži ūdens nāk netīrs, ar melnām , smalkām nogulsnēm. Vannā nevar normāli iet, kur nu vēl tādu ūdeni dzert... Daži speciālisti saka, ka palīdzēs filtrs, kas iet pirms ūdens skaitītāja, (jo tāda ...
Jēziņ... acīm redzami netīrs ar nogulsnēm...?! Tad Tev sanāks lētāk pašai savu dziļurbumu uztaisīt nevis filtrus mainīt...!
-Ljoti netīram ūdenim ir vēl mazgājamie filtri...!!! Caur tiem ik palaikam palaiž ūdeni pretējā virzienā novadot to uzreiz kanalizācijā...
Bet pēc tava apraksta tur nekāds "filtrs bundulīts" nelīdzes... ja gribi to ūdeni dabūt dzeramu no krāna, Tad Tev jātaisa ūdens filtrēšanas sistēma caur vairākiem filtriem... :(
bļin, ja tie ir tikai mehāniskie piemaisījumi, tad pietiek ar filtru ievadā. Ja grib ūdeni atdzelžot un mīkstināt nu tad jāver maks plaši vaļā. Ja dzīvoklis ir īrēts letāk būs to nomainīt. Ja savējais, tad ir jāmeklē varianti. Prasts mehāniskais filtrs neko daudz nedos. Vēljovairāk mani māc šaubas diez vai kāds kautko pirms skaitītāja atļaus likt. Itsevišķi tādu filtru kuram pašattīrīšanās funkcija ar izvadu uz kanalizāciju. Neies jau neviens tev ļaut kautko izmest nepieskaitītu pie rēķina. Pirms skaitītāja uzstāda mazu filtriņu, kurš savāc lielākos gružus un tādējādi pagarina skaitītāja nomaiņas laiku ( Rīgā no 2 uz 4 gadiem ). Ūdens attīrīšanā tam nav būtiskas lomas. Pēc skaitītājiem liek mehāniskos filtrus ( bunduļus.. ) pēc konkrētās situācijas, vienu vai divus ( rupjāku un smalkāku ). Kolbas jo lielākas, jo retāk vajadzēs mainīt. Kaļķaina ūdens mīkstināšanas filtru ( bunduli ..) liek tam aukstajam ūdenim, kurš dodas uz boileri, veļas mašīnu vai trauķeni, dzeramajam ūdenim to izmantot nedrīkst. Visi pārējie risinājumi ir neadekvāti dārgi priekš dzīvokļa, lētāk sanākt ūdeni pirkt vai pasmelt avotā. Pie ievada dzīvoklī uzstādi šādu filtru :
http://m-craft.lv/item-313348-CIT12012.html un tur ieliec karstā ūdens kārtridžu uz 1 mikronu, lūk šādu: http://www.santehnikasveikals.lv/produkti/8400/atlas_filtra_kartridzs_fa_5__10_mcr_re5110409.
Kartridžs jāmaina kad ūdens spiediens sāk kristies, parasti reizi vairākos mēnešos. Un atrisināsi visas savas problēmas.
··· ūdensapgāde: Ūdens filtri lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Ūdens sūknis akā (13)
Vai te ir kāds,kas saprot un var pastāstīt,vai palīdzēt pievienot ūdens sūkni akā?
Kāds sūknis, iegremdējamais vai augstspiediena? Piemēram iegremdējamais ir piesien striķi, uzspraud šļauku, to pieskrūvē ar savilcēju, ielaid ūdenī, un pieslēdz pie strāvas, kad spaiņi piepildīti, slēdz laukā no strāvas. Iegremdējamais vibrosūknis var arī piepildīt ūdens boileri mājas bēniņos. Būs krānā ūdens pat tad ja pazūd elektrība. Depiņā nopērkamais sūknis "Ručijok"....
Liekas ap 16 - 22 €
Piedien pie troses ( striķis nopūst ātri )uzmauc šļūteni un laiž akā iekšā. Ražība nav pārmērīgi liela , taču dārzam toč pietiek. Šādu liek parasti arī piemājas dīķos dārza laistīšanai.
Trosi ieteicams pirkt ar pvc izolāciju, jo tad tā kalpos kaut desmit gadu...
Un šļūteni pievienojot iesaku izmantot žņaugu....tāds metālisks gredzens ar skrūvīti nospriegošanai.
Ātri.....lēti....un pa fikso.......
un es teiktu, ka pirkt ko Depo nav droši. Piemēram- es it kā nopirku sūkni Grundfos apkures katlam. Dārgs, nav ražots ĶĪnā. Kasiere noskenē kasti, čeks ir kā garantijas talons.Pēc 2 mēnešiem sūknis pārstāj darboties. Nesam uz darbnīcu, ar čeku. Tur atklājas, ka numuri nesakrīt. Tas viens. Un izrādās ka sūknī ir ūdens. Bet manā katla telpā ūdens sūknī nevarēja nekādīgi nokļūt.Loģisks jautājums-kas notika? Manuprāt tā- kāds atnesa savu beigto sūkni, samainīja ar jauno, savu beigto ielika kastē un aizlīmēja. Vai kādam pircējam ienāk prātā izņemt no kastes un salīdzināt numurus? Runa ir par Depo Berģu šosejā. Un pērkot dajebko- lai kase skenē ne kasti, bet aparātu. Veikalā uzprasies, lai Tev pastāsta par sūkni, kas ātrodas uz akas vāka...apmēram, cik augstu (cik tālu) tas sūlnēs ūdžu.
Tad palūdz, lai to nokomplektē ar cauruli, kas iet akā, blīvēm, lai to cauruli var uzmaukt uz izvada un to pieskrūvēt, starpā liekot blīvi...apsmērētu ar kādu eļļainu ziedi (sviestu) un pretvārstu ar sietiņu caurules galā! Caurules garumam jābūt tādam, lai tas iet iekšā akas ūdžākādu metru... un parādā pa kuru caurumu sūknim būs jāuzlej ūdža (jāatskrūvē plastmasas skrūve, jāuzlej līdz lūpai un mudīgi jāaizskrūvē ciet), ja gribēsi sākt sūknēt!
Akai uzmontruē koka dēļu vāku, ko sanaglo ar šķēskokiem. Izzāģē caurumu un pieskrūvē sūkni ar divām koka vai riktīgākām skrūvēm un uzgriežņiem...pie vienas masas vadu pieskrūvē un otru galu ieroc zemē! Sūknim būtu jāstāv paralēli akas vākam (horizontāli). Pats izmantoju sūkni, kas dod ūdžu vismaz 7-8 metru augstumā!
Lai pumpējas slapji!
··· ūdensapgāde: Ūdens sūknis akā lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Gaiss ūdens apgādes sistēmā (5)
Saņemu ūdeni no centralizētas apgādes sistēmas ar 3 atm spiedienu, tas man likās par daudz, un uzstādīju spiediena redukcijas vārstu uz 1,5 atm un izplešanās trauku. Pēc šī pasākuma ņemot no krāna ūdeni ir tāds iespaids, ...
Trīs atmosfēras ir ļooooti normāls spiediens , nemeklē problēmas tur kur tās nav jāmeklē, pie 1,5 atmosfērām veļas automāts var atteikties strādāt !!! Izskatās, ka pats tur vien esi visu sačakarējis. Ar ko tev 3 atm nepatīk ?? Kā teica irgo - ļoti normāls spiediens ! saliec visu pa vecam atpakaļ kā bija ļoti normāls spiediens 3 atm, bet redukcijas vārsts nu nekādi nepievada gaisu, tā vienkārši ir atspere, kura samazina caurplūdi (kā ar kāju ja uzmin gumijas caurulei)
Vienīgi pats esi uzsēdies uz laika bumbas - ja nu sistēmā rodas hidrauliskais trieciens, tad var sasists tavu vārstu kopā ar caurulēm
Domāju, ka sistēmā rodas pārāk liels, vietējs retinājums (iespējams pēc vārsta uzstādīšanas). Tā rezultātā izdalās ūdenī izšķīdušais gaiss. ··· ūdensapgāde: Gaiss ūdens apgādes sistēmā lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu