Radiatori

Radiatori - jautājumi un diskusijas

Krāsas maiņa uz radiatoriem (13)
Kā noņemt krāsu no metāla? Smilšpapīrs Nr 100? Varbūt kaut kāds "vaitspirts"?
Nu ja - smilšpapīrs ( saķerei )un pēc tam pārkrāso tajā citā krāsā . Mavs_VivaForever Es minu, ka Ita netaisās tos radiatorus skrūvēt nost. Tā ka smilšu strūklas un radiatoru karināšana kaut kur krāsošanai atkrīt. Ar krāsas noņēmēju var darboties. Ja izstrādājums nav no pārāk plāna metāla - tad smilšustrūkla vai skrošustrūkla. Uz čuguna radiatoriem šī metode strādās ideāli. Ar plānajiem bleķa radiatoriem - tikai smilšustrūklu un uzmanīgi.
Pēc šīs apstrādes tu iegūsi tīru, abrazīvu virsmu, pie kuras krāsa labi turās klāt. Tikai nevajag bremzēt, citādi paspēs aprūsēt.
Vislabāk krāsot ar pulverkrāsu, tikai ja detaļa ir masīva (čuguna radiatori), tad pirms krāsošanas tie jāuzkarsē. Vēl problēma ir tā, ka čuguna radiatori ir smagi, tos ne visur var piekārt pulverkrāsošanai.
glezotājs - automašīnu detaļas ar pulverkrāsu nekad nekrāso, tam izmanto "slapjo" krāsu.
Vecos čuguna radiatorus, kuri nomāzēti pampaku pampakiem ar 10 kultūrslāņiem, vislabāk tīrīt ar fēnu, pēcāk slīpēt ar smilšpapīru. ··· Radiatori: Krāsas maiņa uz radiatoriem lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Vai var krāsot siltu radiatoru? (7)
Liktens bij` lēmis,ka manā dzīvoklī uzsākot apkures sezonu piespiedu kārtā dzīvoklī bija jānomaina viena pievada caurule pie radiatora . Jautājums: Vai nu jau siltu radiatoru un jauno pievadcauruli drīkst nokrāsot ?
Mierigi,tikai ar ūdensbāzes krāsu!Nesmird un nedzeltē!;)) Jā, drīkst, esmu to darījusi, i nekāda vaina. vai tad Tev tās trubas verdosas, vai? Pareizi tik vajag ķrāsu izvēlēties un nekādu problēmu. Tak mierīgi -krāso droši-nebūs nekādu kunkuļu-tik tā dziedāšana uz beigām pati no sevis pielips!:)) Vispaar ir jau speciaali domaatas kraasas radiatoriem!;) ··· Radiatori: Vai var krāsot siltu radiatoru? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Ka attaisit radiatoru, lai varu iztirit? (13)
Man nepielec,ka var dabut vala augsu radiatoriem,lai iztiritu ar puteklsuceju. Gan jau ir kads knifins..
Izskatās pēc tādiem, kam jumta daļa pieskrūvēta ar skrūvēm, kā tad vēl. Meklē skrūves, ja to nav tātad ir vienkārši uzbīdīts virsū. Zelta likums -neko nedarīt ar spēku Izskatās pēc standarta radiatora, attiecīgi paspied galus (vertikālās malas malas) uz augšu, tad augšu (horizontālo) ar varēs dabūt nost... Sānos abās pusēs, virspusē ir balti tādi uzlikti, var tīri viegli dabūt nost, skaties kur gropītes, noņem un tad nocel. Variants - gara , gara birstīte. Bet diezdan tieva.
Savējiem varu noņemt augšu. Bet tīru arī ar birstīti. ( Līdzīgi kā pudeļu tīrāmais)
Ar tvaika ģeneratoru jātīra,tad nekas nebūs jātaisa vaļā ··· Radiatori: Ka attaisit radiatoru, lai varu ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Elektriskais sildītājs. (25)
Sveiki. Domāju par sildītāja iegādi koridoram un vannas istabai. Māja ar krāsnīm istabās. Koridors un kāpņutelpa auksta. Centrālapkure nav plānota ievilkt. Papētīju dažādus variantus. Konvekcijas, elektriskais pūtējs vai ...
Koridorā nelielu eļļas radiatoru, vannas istabā ar termostatu.
Neņem galvā tos kuri visiem un vienmēr piedāvā visādus sūkņus, gaisa, zemes uc. Viņi nejēdz, ko runā.
Ja krasns apkure, tad es pievilktu gaisa ventilāciju no siltas istabas, no paša augša, kur gaiss vissiltākais, lai dzen silto gaisu uz tām aukstām telpām.

Elektrības pateriņa ziņa, viens hrens - visi elektriskie silditāji vienādi. Sildīties var ar jeb ko - cik eļektrisko kW ienāca telpā, tik daudz siltuma izveidojas. Un nekas neko nežavē - tas ir mīts : gaiss ziemā sauss ne sildītāju dēļ, a deļ tā ka mitruma vispār ziemā gaisā maz.
zurka1987 varbūt vēl jāiesaka zemes siltumsūknis pa 10k?

Pie šādiem apstākļiem, depo pašu lētāko pie sienas stiprināmo sildītāju ar aptuveno jaudu 100w uz 1m² (10m² telpu tas būtu 1kw) un programmējamu termostatu. Pa visu sanāktu zem 100€, ja uzstāda paši.
Tikko atrisināju identisku problēmu vecā padomijas laika koka karkasa mājā, kur nav plānota centrālapkure un vienīgais apkures avots bija Ulefos čuguna krāsniņa. Kad ierados mājā nedēļas beigās, iekšā temperatūra bija pat zemāka nekā ārā, un pagāja vesela diena, kamēr kaut cik sasildīju telpas. Tagad iegādājos divus elektriskos Thermor inerces radiatorus (ar eļļu), kurus var regulēt un ieprogrammēt, kā vajag, teiksim, atrodoties projām, iestatīt pretaizsalšanas režīmā +7 C (temperatūra telpā). Kad plānota atgriešanās mājās, programma pati zinās nedēļas dienu un laiku, kad temperatūra ir jāpaaugstina līdz vēlamajai komforta temperatūrai. Tādējādi patēriņš un izmaksas tiek regulētas pēc vajadzības. Šie skaitās visdrošākie radiatori, kurus var atstāt bez uzraudzības. Šodien bija pirmā diena, kad beidzot baudīju siltumu visās telpās. Redzēs, kāds būs strāvas patēriņš mēneša laikā. Jāpiebilst, ka neesmu Thermor izplatītāja, un šī nav reklāma, bet mana jaunākā personīgā pieredze. Ja negribas maksāt 200-300eur par Thermor radiatoru (cenas no mājas lapas. Ja nav pareizi, tad sorry), tad ir lētāks risinājums :)
Māsai ir parasti konvekcijas radiatori (tie, kas silda tajā brīdī, kad ieslēgti) un ķīniešu "gudrās" rozetes (aliexpress maksāja 15eur :)). Pirms iznākšanas no darba, šīm rozetēm telefonā ieslēdz elektrību (mājās vajag būt wi-fi pieslēgumam) un kamēr atnāk mājās, viss uzsilis. Kad iet ārā, ķīniešu rozetēm elektrību atslēdz un nesilda tukšu māju :)
··· Radiatori: Elektriskais sildītājs. lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Gaiss - udens apkure un PurmoAir radiatori. (5)
Mani interesee divas lietas .1) gaiss -udens siltumsuukni.padalieties ar pieredzi un cik izmaksaa saada apkurinaasana teiksim 170 kv.m. lielai maajai . 2) PurmoAir radiatori,kaadas atsauksmes?
Dārgi, pāri 10 ooo var salasīties. Šim verķim tikai un vienīgi siltās grīdas. Pati padomā , ko tu piesildīsi ar 45 grādiem konvektoros? Viniem ir jābūt 2 ja ne 3reizes lielākiem nekā uz parasto apkuri kur dod 75 grādi padevē. Arī akumulācijas tvertnei vieta jāparedz. Un pasakas par 60 grādiem sistēmā aizmirsti .Tas darbojas ,bet aparāta mūžs paliek īss. cik esmu dzirdeejis, vissa ssitaas paargudraas "air to water" utt ir ....nekaada ekanomija tur neeesot, lai ko teiktu. Normalaa apkure ar katlinnu, un normaaliem radiaatoriem ir vissizdeviigaakaa. pamatizmaksas nosaka siltuma avots, cik grādus var paņemt no zemes, gaisa, baseina, dīķa...katrā šķidruma rotācijas ciklā, jo mazāk paņems, jo intensīvāk strādās sistēma - tērēs elektrību
sūknis, caurules un ierīkošanas darbs visos gadijumos maksā aptuveni vienādi
Siltumsuuknis ir elektriskaa apkure ziemelvalstiis to daleeji finansee valsts tad varbuut ir izdeviigi LV noteikti ne, vienkaarsi zemee ierakta nauda...Purmo ir igaunu radiatori lai gan somu firma.... Ja elektriibas piesleegums ir labs es vispaar liktu tiiri elektrisko apkuri ar labiem radiatoriem ne tev trubas ne kas var aizsalt, kur nevajag nogriez uz minimumu... ··· Radiatori: Gaiss - udens apkure un ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Radiatori vai apsildamas gridas? (15)
Man ir dilemma-apkurei jaunā mājā-radiatorus vai siltās grīdas. Diemzēl es nepazīstu nevienu, kuram būtu māja ar apsildāmām grīdām. Plusi un mīnusi, jūsu domas?
Man siltās grīdas ir jau diezgan ilgi.Nu jau būs kādi 15 gadi. Grīdas, man šķiet, ir ekonomiskāks variants, jo temperatūra ir zemāka kā radiatoriem. Un nekas tur īpaši nevar notikt. Viennozīmīgi siltās grīdas.Jāskatās cik lieli kvadrātmetri un katla jauda.Dažreiz ir jākombinē siltās grīdas ar radiātoriem,bet to vajag konkrēti runāt ar speciālistu.Derētu padomāt par Saules kolektora pieslēgšanu,kas piesildīs karsto ūdeni sistēmā apmēram par 30 %. bet cik kolosāli ir ar basām kājām tipšināt pa grīdu, kam vajadzētu būt aukstai, bet tā ir tik patīkami un mīlīgi silta, ka gribas kā kaķim izlaisties garšļaukus uz tās!
No praktiskās puses jau vieglāk ar radiatoriem, jā...bet es tik komfortabli jūtos, kad zem pēdām silta pamatne! (+ ir arī iespēja kurināt kamīnu, krāsni un malkas plīti, ja nu kas)
Radiatori, jo tos vieglāk demontēt, remontēt vai mainīt. Ja tev ar to grīdu kaut kas notiks, tad tikt tur klāt ir baigā jezga. Un vēnām nav labi siltas grīdas. Man tikai vannas istabā elektriskā grīda ir, bet tas kā papildus variants, jo tur ir arī radiatori. Gribi problēmas ar kāju vēnām vecumdienās, liec siltās grīdas.

Ja tā ir privātmāja, es personīgi liktu kamīnu, krāsni ar siltuma akumulatoru. Tomēr mājīgāk, veselīgāk un var droši atstāt arī bez pieskatīšanas kādu laiciņu nebaidoties no sekām. Bet kas attiecas uz radiatoriem, tad tikai sistēma ar brīvu siltuma nesēja cirkulāciju. Kāpēc? Esmu pieredzējis ziemas laikā elektrības neesamību vairāk nekā uz nedēļu. "Modernajām" sistēmām ar cirkulācijas sūkni šādos gadījumos iestājas kopec. Vari salt nost. Siltā grīda, zemes siltuma sūknis šādā gadījumā atpūšas, jo nestrādā pēc definīcijas, bet saimnieks pērk buržujku un domā kā to instalēt kopējā ainavā :D

Gaumes jautājums, te jau katrs ar savām domām, par un pret.
··· Radiatori: Radiatori vai apsildamas gridas? lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kur uzzināt zināt čuguna radiatora siltumatdevi, ja tas paredzēts temperatūrām 95C-70C. (14)
Daudzdzīvokļu manā mājā (un visās mājās Latvijā) līdz 1990. gadam projektētas un uzstādītas čuguna radiatoru sekcijas ar T1=95C un T2=70C. Centrālais katls varēja piedādāt ūdeni ~105C-80C. Tagad no cetrālapgādes ...
Priekš kam mainīt? Nekas labāks par čuguna radiatoru nav izdomāts. Es domāju ,ka neko nevajag mainīt, vnk iespējams ka ir viencauruļu sistēma un stāvvadi nav sabalansēti.Tā mēdz būt- uztaisa siltummezglu , bet par pārējo lai paši domā. Vispār jau jau atdotais siltuma daudzums ir atkarīgs no ieejošā un izejošā ūdens temperatūras starpības (tas ir tas, ko mēra siltuma skaitītāji), pārējie raksturlielumi ir tik pakārtoti šiem rādijumiem - siltumatdeves virsma, siltā ūdens plūsmas intensitāte/ātrums, radiatora deformācijas koeficents (atkarīgs no padotā ūdens max temperatūras), radiatora spiedienizturība (virs 100 grādiem tiek padots tvaiks, nevis ūdens)
Šajā gadijumā nekas nav jāpārmēra un jāmaina .. nav argumentācijas avārijas situācijai
Pa manam - krievlaiku daudzdzīvokļu mājā nekā labāka par čuguna radiatoriem nav. Viņi pat izskatās labak, nekā tie plakanie, baltie. Ja māja Rīgā, tad par apsaimniekotāja līdzekļiem mainīs tikai tad, ja radiators tek. Domāju, ka vilks28 teiktais par to 1 ribu uz 1.5 kv. metriem nav īsti pareizi - tik lielus radiatorus, vismaz es, dzīvokļos neesmu redzējis. Pie tam - kādi tur 90 grādi - apdegt var! 50-60 augstākais. 50 grādi - tā ir temperatūra, kad roka vairs nevar turēt. salst? ··· Radiatori: Kur uzzināt zināt čuguna ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Ja radiatorā nav plaisa un sulo nedaudz , tad paliec apakšā trauku lai savāc izlijušo ūdeni un gaidi , pēc kāda laika (mēneša) tecējuma vieta aizkaļķosies un problēma beigsies pati no sevis... izjaukt un pārpakot. Kur tieši sulo? Ja starp sekcijām, tad jāpaskrūvējās būs vaļā gala korķis un sekciju savienojušais iegrieznis. Ir tagad līmes divkomponentu, kopā ar armējošu slāni, ir izdevies problēmas novērst, līdz remontam. Mainīju auto termostatu, jau sākotnēji nepatika, ka jaunā blīve biezāka, kā vecā oriģinālā un kaut skrūves pietiekami savilktas, spiediena ietekmē zilzaļais šķidrums kādā sektorā veidoja sīkus pilieniņus. Ko darīt? Pēc brauciena atvēru vāciņu, izlīdzināju spiedienu sistēmā, noberzu sausu vietiņu un ar momentlīmi pārlaidu problēmvietai. Nekas tur vairs neizspiežas. Man bija, kā Irgo teica. Es gan neliku apakšā trauku, bet to vietu aptinu ar lupatiņu. Sākumā bija mitra, pēc tam izžuva un viss. ··· Radiatori: Kā salabot čuguna radiatoram ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Apkures radiatoru nomaiņa (pieslēgšana) (16)
Vai apkures radiatoru pieslēgšana (nomaiņa) ir kaut kas līdzīgs ūdensapgādes (santehnikas) trubu nomaiņai? Skatos, ka apkures radiatoru trubas savienojuma vietās ir lodētas. Kas notiktu, ja trubas savienotu ar skrūvēm (nevis ...
Lielaa meeraa viss ir atkariigs no esoshaas caurulju sisteemas. Ja ir 3/4 v ai 1/2 collu trubas tad pie taam taapat naaksies skruuveet uz paareju... Talak jau peec veelmem, plastmasas liimeejamaas, kauseejamaas, bimetaala preseejamaas, kapara lodejamaas. Pasaki tam santehniķim,ka viņš pats ir no pagājušā gadsimta... typhoo: kas ir bimetāla presējamās ? štoto noviņkoje iz kosmosa... Ne paarak zinu vai taa pareizi vinjas sauc, pats liku jaunos radiatorus uz taadaam veco vietaa. Un tad vinjas bodee deeveeja par bimetaala, vai daudzslaanju. HVZ. Kaut kaadas laikam alumiinija ar plastikaata paarklaajumu, arii no iekshas, baltas. Viegli sameeraa locaas, stiprinaas uz fitingiem ieliekot tajos un ar rokas presi nopreseejot fitingu.. Rezultaata fitingaa esoshie gumijas gredzeni nopresejoties nobliivee savienojumu Taalaak fitings stiprinaas vienkaarshi pieskruuveejot pie radiatora, pie trubas.
Sisteema padarga, jo katram savienojumam ir savs fitings vajadziigs. toties nekas nav jaalodee, ja vajag visu viegli var izjaukt, paartaisiit, papildinaat... Dariiju to apmeeram 4 gadus atpakalj.
Nesmu speciaalists, taapeec terminologjijaa varu kljuudiities. Uudensvads dziivoklii bija uz liimeejamaam plastmasnieceem, Ideaali, darbojies kaa ar konstruktoru. Nomeeri, nozaagjee un saliimee.
ja lodēta plastmasa, tad 99,999%, ka nesulos, ja varš, tad mēdz gadīties, ka sāk sulot. skrūvējamos ja nu kas, tad var pārvilkt stingrāk... Tas, par ko rakstīja typhoo, saucās PEX-AL-PEX trubas. Iekšā ir alumīnija truba, kas no ārpuses apvilkta ar plastmasu. Es uz viņiem skatījos ar aizdomām, bet man mājā meistari vienā stāvā uz tādām visu uztaisīja un jua kādus 5 gadus viss kārtībā, nekas netek. Viņu plusi ir tādi, ka nav jāpi#$%^ ar vītņu griešanu, ir vajadzīgi tikai divi vienkārši un lēti instrumenti - nazis viņu apgriešanai un speciāls plastmasas puļķis iekšējā diametra kalibrēšanai pirms savienošanas. Fittingi gan tādi padārgi, bet uz kopējā fona ir ok. Radiatoriem šajā gadījumā parasti izmanto nevis galu, bet apakšējo pieslēgumu (jāpērk speciāli radiatori), bet man liekās, ka ir fittingi arī priekš parastajiem. Šīs sistēmas plusi - trubas var izlocīt ar rokām, bez jebkādām papildus ierīcēm un salikt reģipša sienās.
Vara trubas - nu mani baida tas lodēšanas process, tur tomēr vajag zināmas iemaņas, turklāt nezinu, kā ir ar viņu krāsošanu, bet daudzās vietās ir redzētas nekrāsotas un tas estētiski neizskatās diez ko labi.
Plastmasas - HVZ. It kā jau moderna tehnoloģija, bet man bail tādām trubām pieskarties, ka nepārrauj :) Visādā ziņā suni pie tādām nepiesiesi :)
Es personīgi tomēr laikam izvēlētos klasiskās cinkotās caurules, tikai fittingus ņemtu bronzas, ar tiem mazāk ķēpas. Pats savā saimniecībā lielāko daļu esmu tā uztaisījis. Un ja rokas neaug no pakaļas, tad normālam vīrietin nav problēmu viņas arī sazāģēt gabalos un uzgriezt vītni.
··· Radiatori: Apkures radiatoru nomaiņa ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Radiatori centrālai apkurei (16)
jāsāk ar steigu domāt par radiatoru iegādi un pievienošanu manai jaunai mājai. Liels lūgums padalīties ar pieredzi- kādus radiātorus labāk pirkt (šajā gadījumā svarīga loma ir cenai - vēlētos lētus un labus). īsumā ...
Čehu ražotie radiātori bij samērā labi,viņiem no iekšpuses arī bij apstrādāts ar grunti. Pērkot gan jāievēro viens,gāzes apkurei,radiātori jāpērk nedaudz lielāki mekā vajadzīgs (radiātora lielumu aprēkjina pēc telpas kvadratūras). Augstums radiātoriem jāizrēkjina tā lai buutu atstarpe no griidas un palodzes centimetri piedspadsmit. Jebkuraa variantaa ieteiktu pirkt 22(dubultos),jo 11 ir krietni mazaaka siltuma atdeve. Kapara caurules apkurei ir labs risinaajums. Labaak NJEMT..INERCES tipa radiatorus [tautā tos sauc par čuguņņikiem].
..
Ja ir privaatmaaja, tad pat vairaakas stundas [ja izdzisis katls] čuguņņiki izdod siltumu un istabas siltas..

ja uzliksi SUPER- PUPER -GIGA- ULTRA- Modernos...[ naudaskāsēju alumīnija ražojumus]...jau pēc 5.min. kaa nekuras katls...sisteema ir auksta..
..
.nekas nav labāks kā SENAS un pārbaudītas vērtības!
Wot..
Kaa to izskaidro, ka dubultam labaaka siltuma atdeve - divaam virsmaam no chetraam dikti maza saskare ar auksto istabas gaisu. Labaaka cirkulaacija gaisam izveidojaas? bet tad dikti jaapiedomaa pie izvietojuma. Ir jau labi tie čuguna radiatori, bet vai tādus vispār šodien vēl var kaut kur nopirkt ?
Un būtu jau labi, ja viņiem dizains arī būtu mazliet attīstījies, nevis tāpat, kā pirms 70 gadiem :)
Korad ir labaakie no leetaa gala,veel radson... Chuguna radiaatoriem jau ar nav ne vainas,vieniigi tad ir kaartiigi jaapaardomaa visa apkures sisteema,tas ka vinjiem ir liela inerce buutu viens,bet vinji dod mazaaku gaisa cirkulaaciju. Taa ka gaazes apkurei inerce ir mazsvariiga,tad sho variantu var arii neizskatiit. ··· Radiatori: Radiatori centrālai apkurei lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu