Pelējums

Pelējums - jautājumi un diskusijas

Kā atbrīvoties no pelējuma lauku mājā? (11)
Ieejot istabā, var saost spēcīgu pelējuma smaržu. No mitrā gaisa pelē drēbes skapī un piesūcas ar nepatīkamu aromātu. Skapis ir atrauts no sienas. Uz sienas tuvāk grīdai veidojas melni pleķi.
Tātad sākotnēji pamatu pamats - tikt vaļā no mitruma. Kurināšana, mitruma savācēji? Un tad to jau gudrāki cilvēki lai saka, kā tikt vaļā no jau esošā pelējuma. Ventilācija un vismaz puslīdz pieņemama iekštelpu temperatūra (16+). Bet visdrīzāk pie vainas ir nekorekta hidroizolācija, ja tāda vispār ir likta... Protams, mitruma savācēji var līdzēt, bet jāmeklē kas tad ir pie vainas, sākot ar, iespējams, bojātu jumta segumu, tā pārkari u.t.t. Tiesa, ja kreņķis ir hidroizolācija - vieglāk to būdu nojaukt... Pirmais = atrast mitruma iemeslu . Otrais = novērst iemeslu . Trešais = izžāvēt . Ceturtais apstrādāt pret iespējamo sēnītes attīstību ar bora šķīdumu . Iespējams kad bors ir jau no aizliegtajiem preparātiem ES , tad k/ko no pretsēnīšu preparātiem ko var legāli iegādāties . Protams sekojot lietošanas instrukcijām . Kapitaal remots maajai. Viss kompleksi-nav hidroizolācijas, nav ventilācijas, ārējām kontrukcijām nepietiekama siltumizolācija, netiek novadīti virsūdeņi no pamatiem utt. ··· Pelējums: Kā atbrīvoties no pelējuma ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Pelējums telpās pēc plastikāta logu ielikšanas (13)
Vai kādam ir gadījies tā, ka ieliekot plastikāta logus telpas saak pelēt? interesē koka mājās dziivojosjo pieredze, bet var arī citās mājās dzivojosjo! :)
Kādēļ dzīvoklī jāizmanto rūpniecības vai biroju ēku logu sistēmas? jaizveido maja laba ventilacija.
Vajag vedināt. Iztīrit ventilācijas restes un kanālus un iemontēt www.air-box.lv gaisa vārstu.
Pelējums veidojas no paaugstināta mitruma telpās (virtuve, vannas istabā). Bet mitrums rodas kad nevedina telpas.
... ja pelee, tad dziivoklii visdriizaak ir slikta ventilaacija! Mitrums uzkraajas un gala rezultaats ir redzams! Logiem nav pareiza ventilācija. ··· Pelējums: Pelējums telpās pēc ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Virtuves stūrī melns pleķis (19)
Cik saprotu tas melnais pleķis-pelējums vai sēnite? Mājai tik 10 gadi,iekšpuse ar regipsi,aiz minerālvate..ko darīt,jāgriež ārā viss tas melnais pleķis? Kaut kur te lasīju ka var mēģināt ar kādiem lidzekļiem ...
Cik nav dzīvokļu, kur vispār neviens nevēdina, logi vēl koka un aizlīmēti un tāpat nekas nepelē. Visas sienas ar sekcijām un skapjiem nokrautas un vēl paklājs pie sienas piesists un tāpat nekas nepelē. Nopērc termometru ar mitruma noteikšanas funkciju. Un paskaties cik % tev tur ir? Normāli jābūt starp 40-60% Tagad rudenī mēdz būt vislielākie skaitļi, pat man bija ap 70% lietainajās dienās, bet tagad pieslēdza apkuri un ir ap 60&, kad sāks stiprāk kurināt kritīsies vēl, pavasarī vispār visu laiku tas sensors pīkst, jo brīdina, ka mitrums esot tikai 20%, kas esot pārāk sauss. Vasarā turās ap 45-55%. Domāju, ka jums vaina ir tajā, ka nav centrālapkure, bet kamīns, iespējams siltums netiek līdz stūrim, labi būtu ja vismaz apkures caurulīte būtu izvilkta pa visu mājas ārējo perimetru grīdas līmenī. Būtu vēlams tikt skaidrībā kādēļ pelē! Pelējums attīstās mitrās vietās. Vai tur ir aukstuma tilts,vai virtuvē pārlieku mitrs... Smērēšana ir kā plāksteris mironim... Cepamā soda ir lielisks risinājums pelējuma likvidēšanai, tā ir lēta un efektīva metode. Sajauciet cepamo sodu ar ūdeni tā lai izveidojas pasta un iesmērējat pelējuma skatās vietas ar to. Ļaujiet tam visam nožūt un tad ar birsti beržat visu nost.Tālāk jums ir jāizveido šķīdums izsmidzināmajā pudelē. Divas ēdamkarotes cepamo sodu sajauc ar divām glāzēm ūdens. Ar šo šķīdumu apsmidziniet pelējuma skarto vietu, un šo visu procedūru atkārojat ik pāris dienas, līdz problēma pazūd. Soda balina traipus, neitralizē nepatīkamo pelējuma aromātu un kavē jauna pelējuma rašanos.Ar dažiem pelējuma veidiem ir grūti cīnīties, tad palīgā var ņemt vēl vienu metodi un pielietot tās visas kopā.Pudelē ar smidzinātāju sajaucat ūdeņraža peroksīdu (pārskābi 3%) ar ūdeni. ( attiecībā 1:2). Smidziniet uz pelējuma skartajām vietām, ļaujat lai nožūst un beržat ar birsti nost tik cik var noberzt.Šo metožu efektivitāte ir atkarīga no pelējuma veida, ja jūsu mājās esošais pelējums spēj turēties pretim šiem jūsu uzbrukumiem ar sodu un ūdeņraža peroksīdu, tad steidzīgi vērsieties pie speciālistiem
Pirmkārt, telpu vēdināšana. Regulāra, ar pilnīgu logu atvēršanu, nevis tikai augšējo šķirbiņu. Tad nepiebāzt ar mēbelēm. Pelējums ja pēc 10 gadiem tur iemeties, tad vaina nevēdināšanā un neapkurināšanā. Tagad daudzi ekonomē, nekurina, un telpas sāk pelēt.
ir pretpelējuma līdzekļi, bet ja turpmāk neievērosiet to, ko rakstīju, nekas nelīdzēs. Plus vēl paši tuberkolozi dabūsiet.
Arsiena mitrums ticis ieksa, parbaudi jumtu un pamatus, zage vien to regipsa dalu ara, tapat ta jau mitruma ietekme ir bojata, starp regipsi un vati jabut plevei, ja nav, gaidi kartejo pleki. ··· Pelējums: Virtuves stūrī melns pleķis lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kā cīnīties ar pelējuma sēni? (17)
Māja no silikātu ķieģeļiem, sienas un griesti izlīmēti ar tapetēm (parastām). Pa slapjo laiku stūri sapelējuši. Izskatās, ka šis organisms strauji aug. Sāk pelēt pat griesti. Visa māja smird pēc pelējuma. Vai tās sēnes ...
sēni varnoindēt ar dezifekcijaslīdzekli FUNGI noperkams bumaterialu veikalos. tas vis rodas tapēc ka ir parāk daudz mitrums un nepietiekama gaisa apmaiņa. un vēl jau tas vis atkarīgs nokurienes tasmitrums sienās rodas.ja tas ir tikai sakrājies telpasmitrums tadnav tik traki, bet ja kaut kur sūcas pa mūriem iekšā tad gan būs grūtāk par ventilaciju un logiem taisniiba, bet ja negribas neko ne jaukt, ne zhaaveet - ir Knauf razots lidzeklis, pieejams jebkura Depo u.t.t. - uz laiku izliidzeesies - izsmidzinaams pat uz tapeteem. ja vinila tapetes krasotas ar lateksa kraasu - pat peedas nepaliks. ar citam var rasties balti noseedumi. labi, ja pa rokai tonis, ar kuru tapetes kraasoji vai vismaz kods, kad izveeleejies . . . par ko es runaaju - to vienmeer visi aizmirst ;DD Nepiekritu. Vedināt telpas ar atgāzto logu vai ziemas vedināšanu var ja telpās nav piem. cilvēki vai bērni, caurvējš viennozīmīgi bus. Labāk iemontēt gaisa vārstu un būt mierīgam ka logs ir ciet bet gaisa apmaiņa notiek. Man ir ielikts Airbox vārsts www.air-box.lv ir OK. Vispirms visu kārtīgi izžāvēt. Iespējams, ka vajadzēs lielas jaudas elektriskos vai gāzes "pūtējus". Pēc tam - noskaidrot, pa kurieni sūcās mitrums un uztaisīt hidroizolāciju. Bet visticamāk, ka celtnieki to ir "aizmirsuši" būvējot. Da mļe mitruma nosūcēju vajag,un ventilāciju izbūvēt!;)) ··· Pelējums: Kā cīnīties ar pelējuma ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Sienas pelējums (15)
problēma - pastāvīgs pelējums uz sienas. apstākļi - daudzīvokļu māja, ārējā siena(nesiltināta), plastikāta pakešu logi. uzdevums - likvidēt pelējumu istabā. varianti?
Ir tāds pretpelējuma šķidrums celtnieku bodē nopērkams-

http://www.entario.lv/savo-product/savo-pret-pelejumu-uz-zilejumu/
Dogvilla-esat plēsuši vati, reģipsi nost un pārliecinājušies, ka pelējuma nav? Vēdināt. Regulāri. telpā mitrums + vēsa siena = labvēlīga vide visādiem mošķiem. Lētākais un vienkāršākais variants - nomainīt dzīvokli (neuztvert šo kā joku, bet ieteikumu praktiskai rīcībai).

Dārgākais un efektīgais - kā jau augstāk raksta - siltināt ēku un ierīkot atbilstošu ventilāciju (kopējie izdevumi sasniegs 5 nulles).

Pagaidu (vēdināt) un apšaubāmie (agresīva ķīmija, kuras paliekās pēc tam jādzīvo) varianti realizējami tikai bezcerīgās situācijās.
··· Pelējums: Sienas pelējums lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Ja īpašniekam rokas šķības, tad noteikti vainīgi īrnieki :(

Ja reiz taisīji remontu, tad nevajadzēja tikai tapetes pārlīmēt, bet arī ventilāciju ierīkot. Lai efektu panāktu tikai caur logiem, tie tagad pastāvīgi jātur vaļā.

Kamēr nebūs ierīkota ventilācija un novērsta sienu caursalšana, pelējums "ziedēs un smaržos".
Jā, nomaini logus, cik tad tas maksā, kādus 3--4 tūkstošus tikai.
Man liekas ka labāk īrniekus nomainīt.
Es kaut kur lasīju, ka varot plastmasas logos ielikt ventilēšanai ko tur. Nezinu gan, vai šis pakalpojums pieejams LV.
Risinājumam vajag vairāk informācijas - sienu materiāls, kad veikts remonts (logu nomaiņa), kad sāka pelēt? Ja pēc logu nomaiņas 10 gadus nepelēja, bet pie šiem īrniekiem sāka pelēt, kas tāds būtisks mainījies apdzīvošanas paradumos (nekurina un telpās ierīkota veļas mazgātava?)? Visu šo vispirms sev uz papīra lapas, ne forumam. Mikroklimats neatbilst normām. Tika mainīti veca tipa koka logi pret jauniem PVC (hermētiskiem), tāpēc arī gaisa mitrums ir palielināts, dēļ tā arī pelējums rodas.
www.air-box.lv ir video, tur skaidri viss ir izstāstīts.
Iespējams, bet darbietilpīgi. Lai dotu kādu padomu, jāzin sīkāk tava situācija ··· Pelējums: Vai iespējams cīnīties ar ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Pretpelējuma līdzeklis (9)
Man tāds praktisks jautājums. Dušas kabīnē šuvēs pa laikam ieviešas pelējums. Kādreiz Vācijā pirku pretpelējuma līdzekli Sagrotan. Uzpūš, noskalo, tīrs. Tagad man tādas iespējas nav un Latvijā nopērkamie nav efektīvi ...
Ebay, Amazon ?! Vai nomaini šuves pilnībā pret svaigām.. ja nevari aizbraukt uz Vāciju, tad pamēģini, lai Vācija Tev to līdzekli atsūta:)
interneta veikalos gan jau, ka var nopirkt to labo līdzekli:)

nu..piemērma...


http://www.ebay.com/itm/5x-Sagrotan-Desinfektions-Hygiene-Spray-250-ml-Pumpspray-/301376355899?pt=DE
_Beauty_K%C3%B6rperpflege_K%C3%B6rperpflege&hash=item462b6e3e3b
Ir arī man šķiet Drogās, Knauf ražo. Būvniecības veikalos ir nopērkami pret pelējumi....tieši nomazgāt vecos pelējumus.

LABāk domā KĀPĒC TEV TIE METĀS un lieto pret līdzekļus -aizsardzība un ....bioloģiskus savādāk galīgi sač...savu veselību.
DEPO ir tāds līdzeklis . Uzpūt un viss pelējums notek. Sano manuprāt saucās.
Bet - ir jau arī kas modernāks : http://www.pelejums.lv/?page_id=6
··· Pelējums: Pretpelējuma līdzeklis lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Oi, cīniņš ar vējdzirnavām, ar tā kādreiz bija....pirmais,jau ir telpu reglāra vēdināšana. I-netā ir pietiekami daudz informācijas ko un kā darīt. Veiksmi! Vēdināt.
Mani īrnieki, lai es neredzētu, kāds bardaks viņiem tur valda, cauru gadu aizkarus un logus tur ciet./Kaut sit pie krūts un apgalvo,ka es tik neredzu,visu laiku vēdinot. Laikam domā ka es vājredzīga/ Un tad brīnās,ka sienas pelē. 15 gadus nekas nepelēja un še tev,kas par brīnumu! Vannas istabā ventilācijas kanāla restīte aizaugusi putekļiem un tīmekļiem. Kāds tur brīnums.
iesaku likt piespiedu ventilāciju, lai dabūtu prom lieko mitrumu. nomazgā tās vietas ar pretpelējuma šķidrumu un nokrāso ,regulāri vēdini telpas Žāvēt un ventilēt !
Ja būs normāls gaisa mitrums, nekāds pelējums neveidosies !
··· Pelējums: Ko darīt, ja dzīvoklī sāk ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kā iztīrīt pelējumu? (12)
Vai vispār ir iespejams iztīrīt pelējumu no mākslīgās ādas?
Vai nu ar hloru bet uzmanīgi tas jāšķaida ar ūdeni . Vai Etiķa ūdeni Iepelējušu dabīgās ādas jaku esmu veiksmīgi mazgājusi veļas mašīnā. Bet tas nav ieteikums, ja nu vienīgi vienalga jāmet ārā, var noriskēt... Sameklē veikalu, kur ir krāsas, lakas un citi līdzekļi, tur jābūt arī līdzeklim pret pelējumu. No mākslīgās ādas vajadzētu šim tikt nost pa smuko. Samitrini nedaudz un tad izliec karstā saulē (šodien pat!), kad izžūst - notīri. Un tālāk pēc vajadzības. Palīdz hlors,vismaz esmu tā tikusi vaļā ··· Pelējums: Kā iztīrīt pelējumu? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu