Naudas koks (krasula)

Naudas koks (krasula) - jautājumi un diskusijas

Kāpēc gan nē? Man tā aug ļoti koša uz palodzes dienvidrietumu pusē. Pat ziedus esmu sagaidījusi, tiesa ziedēšana bija ziemā. Krasula, ko dēvē arī par naudas kociņu, tieši labāk aug ne pārāk saulainā vietā. No personīgās pieredzes - uz ļoti saulainas palodzes naudas kociņam mēdz apdegt lapas un krist nost. Vēlu veiksmes! :) Man karsula , jeb naudas koks, aug pusēnā... ļoti labi jūtās... Vasarā es to aiznesu uz dārzu zem plūmes... , mazliet pamēsloju ar organiku.., aug kā uz rauga uzlikta!:):) Man stāv uz palodzes, ļoti patīk dienas gaišums!Pie mums Jūtas ļoti patikami aug griezdamies! Jā var,jau sniedzu atbildi. ··· Naudas koks (krasula): Vai var audzet krasulu uz ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Parasto veļas ziepi...
Konjaku ar Tingu izdzersim...!
piekritīšu Tingai,....un tiešām palīdz alko,vari kaut vai ar šņabi norasināt visu augu,vai labāk ar šņabī samitrinātu vates tamponu visas lapas pārslaucīt,jo tas tīmeklis aizsargā tos kukaiņus(ja nav liels koks),3 reizes,ik pa trim dienām un vajadzētu pazust visiem tīmekļiem,un pieskati,lai citiem augiem neuzmetās(ja tādi atrodas blakus) mēslot. Tā kaite varētu būt pūkainā bruņuts-apstrādā augu ar zaļo ziepju šķīdumu, var ar konjaku... Vienkāršāk izmest. Varu 3 jaunss atdāvināt. ··· Naudas koks (krasula): Naudas kokam balti lipīgi ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kādu zemi un mēslojumu vajag naudas kokam, jo viņš stīdzē? (5)
Naudas koks stidze tik uz augsu , ka patagas , neveidojas ka krums , ludzu padomu, varbut jamaina zeme, vai nepieciesams kads meslojums.
Man aug kūdrā bez papildus mēslojumiem. Nu jau milzīgs veselīgs krūms, kas pagājušo gadu pat uzziedēja. naudas koku apgriez, galotnes, tad dzīs uz sāniem zarus, un nelaisti daudz..... Parasti augi stīdzē , ja trūkst gaismas...un galotņot vajag Pa retam uzleju to pašu mēslojumu, ko orhidejām. Aug labi. Naudas koka virszemes dzinumi ir gari un tievi, ja tas iestaadiits sjauraa un augstaa podaa. Vislabaak, ja pods ir leezens- sekls un plats. Krasulas ir sukulenti, taapeec naudas kokam patiik kaktusu augsne, kam piebeerta puse smilts vai grants- taa, lai augsne labi laizj cauri mitrumu un vienlaikus ir pietiekami smaga. Klasiskas koka formas augu var ieguut, ja taa vainagu saak veidot laikus. Ja Tavs naudas koks ir saaudzis tik haotiski, ka laagaa nezini, ko ar to iesaakt,- nopluuc vienu atvasi un saac audzeet no jauna. ··· Naudas koks (krasula): Kādu zemi un mēslojumu vajag ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Naudas kokam mīksts stumbrs (4)
Manam naudas kokam mīksts stumbrs, ja neatstutē, tad pilnīgi noliecas. Mēslošana nepalīdzēja. Ko darīt?
Nolauz zarinu un iestadi no jauna! naudas koki taadi ir.Pieliec vairaakus balstus un atsien.maneejam jau ir 9 gadi un nekas:) Pārliec! Pārāk daudz ūdens... Laistot piejauc klāt pienu. ··· Naudas koks (krasula): Naudas kokam mīksts stumbrs lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Naudas kokam čokurojas un krīt lapas (10)
Kapēc puķei saukta par naudas koku sačokurojas lapas un nokrīt.
gaidāms trūcīgs gads ...skat cik puķkopju tik viedokļu!!! :)
Mans zmsv kaktuss ciest nevar sauli. Viņam pat palodze nepatīk,,ienesu dziļāk virtuvē uz galda un tur aug uz nebēdu!! Laistu ļoti reti,,patiešām kad zeme jau pavisam sausa. Tāpat ar naudas koku,,,2x mēnesī ziemā,ne vairāk, Bet vasarā šim patika uz balkona,,,līdz novembrim tur nodzīvoja. :) Visiem podiem dodu universālos mēslojuma kociņus,,,apmēram reizi 3 mēnešos pa 4 kociņiem uz podu.
un vēl...lai arī ..kaktuss.. nevienam nepatīk karsts dzīvoklis,,vajag šad tad tomēr pavēdināt. Nu es tā domāt :D
Par karstu, vai par daudz ūdens.
Nemīl tiešus saules starus, bet tas uz vasaru.
vai nu par maz laistīta vai pārlaistīta. Naudas koku jālaista ir tikai tad, kad zeme ir sausa, nevis vēl mitra. Ziemā normāli lejot - apmēram 2x nedēļā, vasarā jau skatoties pēc tā, vai puķe atrodas balkonā, uz palodzes un vai ir tiešo saules staru ietekmē, pēc sausuma pakāpes. Turklāt, zemi ik pa laikam ir nepieciešams uzirdināt, lai nav sablietējusies Man tā bija pagājušo ziemu- secināju pēc padomiem, ka slapjums par daudz. Vasarā pārliku svaigā zemes-melnzemes-kūdras mišungā un turēju līdz vēsam laikam sētā zem krūmiņa. Tagad aug zaļzaļa. Ūdeni dodu maz. Bet kaktuss nevedas- kā apvītis. Ar to tāpat izdarījos. ··· Naudas koks (krasula): Naudas kokam čokurojas un ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Naudas puķei nokrita visas lapas :( (14)
No kā tas ir un ko darīt, ka Naudas Kociņam nokrita visas smukās zaļās lapas un tagad palicis pliks stumbrs un visiem trijiem atzariem arī nokrita lapas. No kā ats ir? Koks aug labā māla podā, labā zeme un leju ar mēslojumu ...
savu muuzhu neesmu meslojusi naudaskoku - tikai laistu ar pliku ūdeni, labi ja reizi nedeljaa - aug griezdamies. 4x menesi - to tachu normals augs nevar izturet.
[apraudaas par kocinju]
Paldies autorei par tēmu, jo tā atgādināja, ka man pēdējais laiks pārstādīt vienu no savām krasulām- naudaskociņiem. :) Tās man ir divas- ar vertikālu un nokarenu formu. Izturos pret tām ne pārāk vērīgi- tas ir, bieži aizmirstu aplaistīt un mēsloju ļoti reti. Taču kā sukulenti tās par to tikai priecājas...
Šinī gadījumā es arī aplūkotu saknītes un, ja ar tām viss kārtībā,- pārstādītu.
vai neesi uzlējusi mēslojumu par daudz? a kaķis ira? ja ir, tad dod pa ausi, un sūti uz kastīti, nevis uz naudas koku, kuru, starp citu, sauc par biezlapi jeb krasulu CRASULA SSP. sugas nosaukumu gan nezinu, tāpēc SSP. Nu,ja šitā lej un mēslo....labi,ka pārējie vēl dzīvi:) ...taisi sekciju,paskaties,kas ar saknēm darās....ja pagalam,tad met ārā ··· Naudas koks (krasula): Naudas puķei nokrita visas ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Naudas koks maina krāsu (9)
Varbūt kāds zin - naudas koka lapas maina krāsu no tumši zaļas uz tumši sarkanu, sākot no apakšas, aiz ko tā?
Nu,kas nav skaidrs...???.....simtnieki tūlīt ienāksies:D par daudz gaismas, noliec ēnainākā vietā papeeti uzmaniigaak, varbuut ieperinaajushaas mazinjas laputis, vai kkas tml. Naudas kokam tiešām nepatīk saule,tāpēc maina krāsu. ljauj mineet...
nesen paarstaadiiji, vai ne? :)
··· Naudas koks (krasula): Naudas koks maina krāsu lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Naudas koks (16)
Lūdzu pasakiet cik reizes nedēļā jālaista NAUDAS PUĶE? Vai katru dienu? Un cik reizes nedēļā NAUDAS PUĶEI var smidzināt lapas? Vai katru dienu? Lūdzu, lūdzu pasakiet. Un sakiet savus novērojumus vai NAUDAS PUĶEI ir kāda ...
neko nezinu par to kā naudas puķu saimniekiem ar finansiālo stābvokli. zinu tik to, ka šis augs ir sausuma izturīgs t.i. šim augam labāk patiks, ka aizmirsti viņu aplaistīt, nekā lieku reizi dabūt slapjumu.
ja augam sāk it kā lapiņas savīst, tas nozīmē, ka saknes sāk pūt, nevis kā daudzi domā, ka ja lapas savīst, tad sausums iestājies :D
jāatceras - ka tiem augiem, kag mir "gaļīgas" lapas, mitrumu nevajag bieži saņemt. ziemā pietiek 1-2x mēnesī, nepārlejot. a vasarā 1x nedēļā mazliet uzliet, tā lai apakšā šķīvīti nesakrātos ūdens ir pilnīgi pietiekami.
par apsmidiznāšanu nezinu kā ir. šķiet, ka arī tāda procedūra 1x nedēļā būtu vairāk kā pietiekama.
man šogad pirmo reizi krasula uzziedēja..ziediņi tādi mazi un baltā krāsā bija...skaisti bija un arī pārsteigums priekš manis...nebiju dzirdējusi ka viņas zied...un ja kādreiz gadās viņu galīgi aizkaltēt,tad var līdzēt riktīga ūdens pelde..viņa prot atdzerties un atkal paliek zaļa.. ..mani samācija,ka ne biežāk kā vienreiz pa 2 nedēļām!!!! un nekāda smidzināšana!!!
par naudu,,laikam kas tic tā ir!!
bet kad man bija 2 darbi,šī bija sadalījusies,tagad liekas zars nokaltis,,,un darb nava :)))))
naudas koks nav jālaista,uz lapām paliks tikai pleķi.Tā vispār ir super izturīga puķe,patausti-kad sauss,tad laisti.lai tā augtu skaista,kā koks,stumbrs ir jāmodelē.hm..bet vai no ticības kādam sliktāk kļuvis?audzini,priecājies un pie cilvēka labā noskaņojumā vienmēr nāk veiksme. Labi, ka šitā tēma te uzradās - izrādās, es savējo gandrīz nobeidzu, jo redzot, ka lapiņas tam červelējas, lēju katru dienu, jo domāju, ka tas no sausuma!
Bet man viņš uz palodzes, tiešos saules staros atrodas - vai tas nekas??
··· Naudas koks (krasula): Naudas koks lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Te, piemēram, var palasīties: http://buduars.lv/naudas-koka-jeb-krasulas-arstnieciskas-ipaibas/ Mazina tūsku un sāpes lapsenes koduma gadījumos, un angīnas sasirgšanas gadījumos palīdz atbrīvoties no kakla iekaisuma sāpēm. Palīdz tikt vaļā no varžacim.Pārgriež uz pusēm un pielīmē ar leikoplasti uz varžacs gan pa dienu gan naktī.Pēc pāris dienām var viegli izņemt. Saskaņā ar "fen šui" naudas neesamību puķes īpašniekam, tā kā spēj pirmo pievilināt, bet tas nav zinātniski pierādīts. :) Ja nopietni, tad krasulas lapās esošā sula noder sasitumu un sastiepumu ārstēšanā. https://www.draugiem.lv/say/click.php?url=http%3A%2F%2Ftopraksti.lv%2Fsievietem%2Fsis-istabas-augs-i
r-ists-majas-arsts-uzziniet-ka-to-pareizi-izmantot
··· Naudas koks (krasula): Ko ārstē puķe krasula? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu