Kamīns

Kamīns - jautājumi un diskusijas

Kāda ir Jūsu pieredze ar granulu kamīniem dzīvoklī? (21)
Dzīvoklis ir auksts pirms uzsāk centālo apkuri un kad pavasarī atslēdz. Ir vieta krāsnij,kamīnam vai jotul krāsniņai.Dzīvoklis 70 m2
Kādēļ netiek pieminēts populārākais variants? Izmakšķerēt no pagraba eļļas radiatoru, un ieslēgt uz tām pāris dienām. Priekš dažu grādu piesildīšanas pietiek ar minimālu režīmu, un rēķinā par elektrību pat īsti neparādās krasas izmaiņas.

Kamīns - nu tas ir cits stāsts, tur piesildīšanas funkcija ir otršķirīga. Tāpat pieminētais kondicionieris, kurš lieti noderēs arī vasarā. Bet taisīt alternatīvu apkures sistēmu, tas jau izklausās kā gatavošanās karam vai zombiju apokalipsei.
Dzīvoklī ērtāk gaiss/gaiss siltumsūkni, tas pats kondicionieris, tikai jāpaskatās, lai uz apkuri koeficients labs. Var izmantot apkurei pavasarī/rudenī un dzesēšanai, ja karsta vasara. Siltuma izmaksas aptuveni kā granulām, toties nevajag maisus stiept. Lai kaut ko dedzinātu vajag dūmeni, ja tāds dzīvoklī ir tad maza jotulene tur visu piesildīs viens divi. Jotul un ar stikla durtinjam..atra unlaba siltumatdeve. Letaks bet ari vienkarss eksplotacija,redzet ugunsliesmu speli vien ir veerts! Vienmēr visos laikos ir gudri atstāt alternatīvo apkuri,tāpat kā - dzīvoklī ir elektrība,bet katrā mājā jābūt baterijām,svecēm un sērkociņiem. Tā spēle beidzās pārāk ātri, un vispār krāsns uzdevums nav demonstrēt trikus, bet apsildīt istabu un ja var, tad arī uzsildīt ūdeni:) ··· Kamīns: Kāda ir Jūsu pieredze ar ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kā noņemt ūdens emulsiju no dolomīta plāksnēm??? (10)
Nokrāsotas dolomīta plāksnes ar ūdens emulsiju!!! Kamīna apdare... vējā! Vai ir kāda ideja ???
Visdrīzāk jau tādu pašu kā bija nedabūt, attiecīgi paliek variants taisīt efektu no defekta. Es visdrīzāk mēģinātu krāsu slīpēt nost ar drāšu birsti vai drāšu uzliktni fleksim, lai dabūtu nolietoti sašvīkātas virsmas efektu, pēc tam piesūcinātu ar kādu eļļainu pārklājumu un viegli nopulētu. Piekriitu Oho. es ka diletants ar 40 gadu stazu akmens apstrade teiksu- nonemt var ar smilspapiru - pailgi bet nonemsies kartina - zem tas paradisies tira virsma- smilsu strukla ir daudz labaka bet tas rada uz vietas problemas- visa telpa jaiesaino -darbietilpigs un dargs process-gan aparatura gan pati smilts- ir skidinataji -vispar ta ir ka ir -retais kurs nemsies-vismaz no profiem-neizdevigs un
darbietilpigs darbs- no poram ari jadabu lauka-es izjauktu aizvestu un ar smilsu struklu-bus ka jauns-ja ne vel smukaks
ar labu augstspiediena ūdens sūkni, bet profesionālu, nevis Karčeri. pats esmu ņēmis nost krāsu mašīnām. tik uzmanīgi, lai flīzes neizšķīst. Dolomits porains-,labi iesuc krasu-,kamina,sildot dzesejot maina bliv(tatad pigmenta mikr.dalinas ir iesp.slanos).
Ja nonemsi virsejo kartu,iesukusas mikro pigmenta dalas paliks...
Jautajums,ko velies ar to turpmak darit?cik dzili attirit to taisies?Virsejo kartu var nomemt ar udens un vieglu sarm. (ziep..ud.mais.),- udens strukla-,ta ka strukturas ciet ir dazada-, izsitisi robinos!
Vari slipet un mazgat!(iespejams bus jaskiras no 2 lidz 5mm no biezuma.
··· Kamīns: Kā noņemt ūdens emulsiju no ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kamīna izbūve dzīvoklī (8)
Velos iebuvet kaminu istaba, 3-stavs un pedejais, lidzenais jumts. It ka var, bet kādi saskaņojumi nepieciešami un vai to vispār drīkst?
Tas nav nekāds risinājums....visus nelegāļus un koruptīvā cēlā iegūtos "uzstādītājus" - kādreiz jau ņems pie dziesmas, kad Rīgas Domei vai valstij kopumā atkal prasīsies papildināt budžetu. I fasādi bojājošus nestandarta logu risinājumus guļamrajonos štrāfēs, i patvaļīgos dūmvadus, i mazo kompāniju interneta kābeļus....Tas ir tikai laika jautājums, kad silīte sāks atkal palikt tāda patukša.. Es nopirku dzīvokli kam bija tik malkas apkure pieejama, noajucu krāsnis, ieliku kamīnu, ļoti, ļoti apmierināts. Vajadzēja toreiz likt kombinēto, bet ir labi. Un viss jau atkarīgs, kur Tev tas dzīvoklis atrodas, jumtā caurumu nezvai ļaus taisīt caurumu drikstet jau drikst,bet oficiali daudz papiru un daudz naudas vajag saskanjoshanai-arhitekti.u.t.t.,projekts un parejie sudi! Mājai dūmvads ir? Nav! Bojāsi sienu (fasādi) vai jumtu?
Nu labi - tur saskaņojumus varbūt vēl varētu izsist, bet no praktiskā viedokļa...Malciņa...Katru reizi skriesi uz Depo pēc 5 pagalēm pa neadekvātu summu?

Mans ieteikums - ja nu baigi gribās - elektrisko kamīnu....protams ne butaforisko versiju - ir ļoti pat advancēti elektriskei kamīni, kur tu uz aci to liesmu neatšķirsi no īstā verķa...
Ja kādam šķiet, ka tas ir neiespējami, papētiet jumtus Rīgas centrā. Kādi tik strazdubūri tur nav pielipināti, gan ar gan bez skursteņiem. Tā, ka bijusi tik nauda un vēlme dot kukuļus dažādiem ierēdņiem, ar kuriem būs jāsadarbojas. ··· Kamīns: Kamīna izbūve dzīvoklī lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Pieredze ar granulu kamīnu. (5)
Ir trīsistabu dzīvoklis, kas tiek apkurināts ar 2 krāsnīm. Gribu apkuri mazliet "automatizēt", jo strādāju un mājās esmu tikai vakaros, attiecīgi sanāk atgriezties aukstā un nemīlīgā dzīvoklī+ kamēr krāsns iesilst un ...
Nav īsti saprotams, cik liela tvertne, un cik ātri tukšojas.. Vispār dīvains verķis. Nav man taada - ielaadeeju instrukciju - ljoti interesanta mantinja! Domaaju - tieshi tas, kas tev vajadziigs. Tikai - kaadas garantijas dod tirgotaajs? Vai nodroshina peecpaardoshanas servisu, jo iekaarta sameeraa speeciigi elektronizeeta, ar programmeejamu darbiibu - shis tas var nojukt. Tiiuriishana sarezhgjiitaaka kaa kraasnij, bet nekas iipashs. Interesanti - kaada cena? Par bunkura tilpumu - domaaju, ka diennaktij pietiekoshi liels - tipa - no riita ieber un viss. Vēl ir variants - lokalizēta centrālā apkure ar šķidro siltummaini un siltuma akumulatoru (lielu bačoku ar ūdeni, pa piemēru - 1 kubs +/-). Siltums no lēnajām cietā kurināmā krāsnīm. Kaut kā tā...Tik izdevumi...radiatori, trubas, sūknis, bačoks, pati krāsns, automātika, darbs... :)- Vai tik lētāk (daudzu gadu ilgumā!) nebūs grozošais 2KW siltumventilators+pagarinātājs-kontakts ar ieslēgšanās taimeri- uzliec katru dienu stundu pirms atnākšanas, lai ieslēdzas, un pusstundu pēc kamīna iekuršanas izslēdz;) Neesmu spec, bet man liekas dīvaini 3-istabu dzīvokli apkurināt ar granulu katlu, tas vairāk iederās privātmājai. ··· Kamīns: Pieredze ar granulu kamīnu. lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Vai tik kurtuvi nebija jāmūrē no ugunsizturīgajiem ķieģeļiem. Ka no betona,pirmo x dzirdu. M500
bet vajag jaukt kopa ar samotu,kvarcu,malu utl.
pie karsanas -atdzisanas notiek materiala izplesanas -sarausanas,
ja bus viens betons-,saplaisas neiztures sarausanos- izplesanos(temperaturas slodzes un izmainas)
Ir speciāls šamota maisijums pakās, nosaukumu gan aizmirsu .Ar viņu dzelzs katlus oderē.Monolītu gan netaisa,bet gan no segmentiem.
DĀRGS!
··· Kamīns: Kādu betonu izmantot lai ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Franču kamīnu kurtuve patstāvigai apkurei. (3)
kādas atsauksmes par ilgruzdošām franču kamīnu kurtuvēm apkurei. 10 gadus kurinu jotul buržuiku. gribas kaut ko nopietnāku. par jotul viss skaidrs. intrese ir par labām franču.
Par ko nopietnaaku var palasiit nopietnaakaas lapaas, piem., http://salmiunmali.lv/category/apkure/ Paskaties kartē un padomā, kuram tad ir nopietnāka ziema, norvēģiem vai frančiem ... no tā tad arī spried par krāsnīm Nopietnāk ir kārtīga krāsns, ar nopietnu sildmūri. ··· Kamīns: Franču kamīnu kurtuve ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Melnināts skārds (krieviski - voroņonij) (7)
Kamīna apdarei nepieciešams melnināts skārds, kur dabūt ? kur gatavo (vāra eļļā), varbūt ir kādas citas tehnoloģijas, piem. ieročiem nospīdinātās viets aiztonē ļoti veiksmīgi.
Vāra eļļā lai nerūsē un viņš arī melnē. Bet vai to var izdarīt mājas apstākļos, loksne jau nav mazā, vimaz metrs X metrs. Esmu pats vārijis bet ne tādus lielus gabalus.Ir vēl kodināšana bet patreiz nepateikšu ar ko. Metāls paliek tāds kā gruntēts , nespodrs. Vajag goglē ierakstīt, metālu kodināšana, varbūt ko izmet. ja tu to skaarda loksni meegjinaasi karseet--liidzena un gluda vinja tev vairaak nebuus..labaak apskaties kaadu kraasu--tagad jau ir visaadas,arii termoizturiigas.. veel buutu taads variants---nedariit neko ar to skaardu pagaidaam..tad ,kad kamiins buus uzbuuveets--iekurinaat to ,pagaidiit,kameer tas skaards uzkarst un tad arii nokraasot ar ellju..
kautko liidziigu dariiju 100g atpakalj...vieniigais--ka kaadu laiku pasmirdees nedaudz..
Domāju, ka skārdu neliek kamīnam, tur vajag mazliet biezāku par skārdu. Deformēsies gan skārds gan biezāks materiāls tad ja to karsēs ar autogēnu, lodlampu vai metinot. Vārdu sakot kur tiks karsēts ar atklātu liesmu. Vārot eļļā nedeformēsies ne skārda loksne ne biezāks materiāls.Tanī pat laikā, ja nokarsēsi metālu sarkanu līdz tam tonim kāds vajadzīgs tad eļļā var arī rūdīt.
To ko raksti andrews, sakurinot kamīnu un uzkarstot skārdam, nekas nenotiks ja nosmērēsi ar eļļu, tikai piesmirdināsi visu māju uz ilgu laiku.Temperatūra vienkārši par zemu.
Hm....kur skārdu? kāpēc to vajag?....man vaļējam kamīnam,tāda nav,dekoratīvais akmens un kur ja nedaudz apkvēpst,var tak notīrīt. ··· Kamīns: Melnināts skārds (krieviski - ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kamīnkrāsniņai saplīsis stikls, kur nomainīt ??? (8)
Kamīnkrāsniņai saplīsis stikls, gribu to nomainīt vai aizstāt ar metalu. Lūdzu iesakiet variantus kur to varētu izdarīt Rīgā, varbūt zināms kāds meistars ar zelta rokām ??? Paldies jau iepriekš :)
Es iisti neatceros,bija laikam taada firma kaa kamiinmeistars vai liidziigi..vispaar var intereseeties jebkuraa firmaa,kas tirgo un uzstaada kamiinus-viniem dazreiz ir rezerves stikli.taa kaa-atver telefongraamatu un uz prieksu.vai arii meklee izzinaas. Nomērīt izmērus, kādā kamīnsalonā pasūtīt jaunu karstumizturīgo (!) stiklu un palūgt vīra kungu, lai nomaina. :) es palūgtu speciālistam, pie reiz izmanto lai iztīra kamīnu " Jotul", Brīvības 195.( Pie VEF tilta) Tikai laicīgi piezvani un pasūti,pēc izmēriem. Labas cenas,salīdzinoši. Ja taisnais stikls, tad var ķīnīzeru pa latiem 15 atrast, bet ja liektais, tad gan ir tūdi... ··· Kamīns: Kamīnkrāsniņai saplīsis ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Iesakiet labu kamina apkures meistaru (11)
Majas ir kamins,tacu velos lai apsilda visu maju,nevis tikai 1 istabu.Varbut kads zina labu konsultantu sados jautajumos?
Tam jau sākotnēji ir jāparedz visa siltā gaisa apmaiņas sitēma...Tam ir daudz nosacījumu un ieguldāmo līdzekļi.energoefektivitāte..Patiesībā fufelis ,jo siltais gaiss ceļas uz augšu un lieli zudumi.neefektīvs pasākums.. Speciālists neesmu,bet domāju ka vajadzēs citu kamīnu,kuram ir funkcija pievienot radiatorus. Aizej uz kādu santehnikas veikalu Arnolds Strazdiņš varētu Tev kaut ko pastāstīt šajā jautājuma. Meklē mātē googlē. Jozolsēnu neklausies, tas gan točno. Tas naff risinājums ,tad labāk krāsni . ··· Kamīns: Iesakiet labu kamina apkures ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
kā aizdedzināt briketes? (26)
Vasarā uzstādīju mazo čuguna kamīnkrāsniņu, 30 m2 apsildīšanai. Vakar vakarā jau bija diezgan drēgns un mēģināju pakurināt briketes. Esmu nopirkusi dažas pakas "Latvijas finiera" bērza skaidu briketes. Veselu kaudzi ...
es parasti lietoju apakšā skaliņus , kurus vēl aprasinu ar kautko degošu-speciāls šķidrums, ož pēc spirta.
ja tu lietosi tikai briketes karstums būs mežonīgs.padomā vēl par malkas pagalēm.
Man ir vecais Leišu centrālapkures katls, tad nu pielādēju pilnu katlu, tas ir viena paka, apakšā sākumā sadrupinu nedaudz briketi, tad degmaisījumu un sērkociņu klāt..iet tā lieta, man trīsstāvu augstumā skurstenis, laba vilkme:)
Bet bez degmaisījuma būs grūti, tikai nepārforsē, var sanākt viens riktīgi liels ugunskurs un Degpunktam sižets :D
nu...es kurinu 220kvadrātmetrus...ar lielu apkures katlu...apakšā ielieku divi pagalītes malkas, pa vidu papīrus un skaliņus...DEPO nopērkami ar degmaisijumu piesūcināti kubiņi, kkas līdzīgs presētam kartonam...maksā apmēram latu. Aizdedz vienu kubiņu un krāsī iekšā, kad malka aizdegas-uzmet pa virus 2-3 briketes. Man liela kvadratūra-ja ir liels sals iziet 1.5 pakas brikešu dienā. manai družkai ir mazs jotuls-viņai vajag 4 briketes dienā... Ar benzīnu bagātīgi aplaistīt un pielikt sērkociņu...
/par sekām atbildību uzņemās pats darbības veicējs/a.../
Ak jā, tas ir parastam čuguna apkures katlam (apsildāmā platība daudz lielāka). ··· Kamīns: kā aizdedzināt briketes? lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu