Grīda

Grīda - jautājumi un diskusijas

Flīzes vai lamināts virtuvē? (33)
Kuru grīdas segumu virtuvei labāk izvēlēties - flīzes vai laminātu?
Manā virtuvē lamināts kalpo jau 10 gadu un ir saglabājies ideāli ar visu to, ka to mazgāju. Tiesa - laminātu pirku no dārgā gala, ne no lētākajiem.
Flīzes jau remonta pirmsākumā neizskatīju kā variantu grīdas segumam virtuvē. Nepatīk. Manā skatījumā virtuvi tās padara aukstu un nemājīgu. Tas, protams, ir tīri mans vizuālais skatījums, jo sajūtu ziņā zināms, ka grīdu var siltināt.
Jā, vannasistabā - tur ir ok.
Atbrauc pie manis apskaties ka laminats smuki stav un nekada vaina , sen uzliku , smuks skaits koka imitacija , feini man patik, nekas tur necelas augsa un nav mitruma , nezinu kam tur visu laiku gazas no rokam ara udens :)))) Man jau 15 gadus lamināts virtuvē! Nekas neplaisā, neko neuzsūc un neuzbriest. Silti, skaisti un mājīgi. Viegli kopjams, jo nav jāberž flīžu šuves. Un trauki tik traki neplīst, ja kas nokrīt! ;) tagad ir lieliska griidas fliizhu izveele...linolejs peec buutiibas ir aarpraats! Manā virtuvē arī ir lamināts , ne no lētākā gala . Ļoti labi izskatās , viegli kopjams , viss OK.Pa vasaru nosmērēju ar spec suslu, kas tādu kā aizsargslānīti veido. Tā vajagot . Negāžam tak ūdeni uz grīdas , nekas tur ikdienā nav slapjšs . ··· Grīda: Flīzes vai lamināts virtuvē? lasīt visu diskusiju (33 atbildes) –»
Grīda garāžā (26)
Koka garāža, tikko uzcelta. Vajag grīdu. Ir doma par koka grīdu. Kādam ir versijas, kā to izveikt un vai ir kāds, kurš to KVALITATĪVI spēj paveikt. Varu uzklausīt arī cita veida materiāla izvēli, grīdai jābūt sausai.
Ir divu veidu garāžas - viena, kas domāta mašīnai un krāmiem(zālespļāvējs, zāģis, 2 velosipēdi, liekās trubas un stikli no vecas siltumnīcas, utmldz :D), otra, kura domāta, lai aizmuktu no sievas ar bilijarda galdu, bāru un spēļu aparātiem :)
Kurai no šīm garāžām Tev vajadzēs grīdu? :)
Es domāju , ka uz tā finiera parketu arī būtu labi uzlikt. Ja taisa, tad taisa . Baigi sarežģīti. Kāpēc vienkārši nenoliet ar betonu ?
Ja gribās smukāk - tad pēc tam pa virsu epoksīda pārklājumu.
Tev jau tur tās idejas izklausās smalkāk, kā guļamistabai.
Lētāk uz akciju ieķert lētāko 5cm bruģi pa 5€/m² un izbruģēt garāžas grīdu.
Ar betonu čakars, kvadrātā beigās cipars labs salasās un nekādas garantijas, ka pēc pāris gadiem nesaplaisā.
Kāpēc ēka tiek saukta par garāžu?

Turpmākā ēkas/telpu fukcija? Slodzes uz grīdu?

Ēkas enetgoapgādes/termoizolētības prasības?

Saprātīgākais variants šādām ēkām ir betona bruģa grīda, taču izskatās, ka tādu negrib.

Ko saka ēkas projekta autors? Ir taču būvvaldē saskaņots projekts, vai ne?
··· Grīda: Grīda garāžā lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Grīdas krāsa (22)
Dikti nepatīk tradicionālie "grīdas krāsu" toņi. Esmu beidzot nokasījusi veco, bišķi pieslīpējusi, piešpaktelējusi un atradusi sev interesantu alkīda emalju. Vai tā ir piemērota un pietiekoši izturīga grīdai.
18:26 vai tad mūsdienās nav tā, ka paņem bāzi no normāla ražotāja, kas paredzēta grīdām un uzjauc toni kādu sirds kāro. kāda tur vēl pašrocīga miksēšana lai bēšu dabūtu? Jāskatās, lai tā ir domāta grīdām, ir arī parastās alkīda emaljas, kas paredzētas vairāk dekotatīvām virsmām, nevis praktiskām. Tas, ko saka virsaitis saka par slodzes notūrību ir galīgi garām, pirmo reizi ko tādu dzirdu, neviens ražotājs tādus testus krāsai neveic, ir citas kvalitātes kontroles sistēmas. Atceries nokrāsot 2-3 reizes ar GRĪDAS krāsu un privātai lietošanai būs gana labi. Ja jau esi tā nocīnījusies tad uzliec tonētu eļļu. Būs pavisam cita lieta. es ari par baltu griidu! Man tada ir,ar melnam listem. Balts paklajs,ar melnam malam,fantastiski! Ilgi baidijos,bet ne mirkli nenozeloju! Vai tad veikalos vairs pēc kataloga krāsas nemiksē? Pagājušvasar varēja izvēlēties kādu no 2000 toņiem. ··· Grīda: Grīdas krāsa lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Dēļu grīdas slīpēšana (32)
Virtues dēļu grīda- 6 m2, esoša, sen krāsota ar eļļas krāsu, kas vietām nolobījusies. Vai iekš Oho ir kāds meistars, kas uzņemtos grīdas slīpēšanu? Cik varētu darbs izmaksāt? Vrb ir kādam zināms meistars? Virtuve ...
Es protams atvainojos, kā neceltnieks esmu pāris grīdas atjauninājis un klausoties šo standarta bulšitu nevarēju noturēties.
Pirmkārt, jāsaprot, vai šī grīda ir pūļu vērta.
Otrkārt, ja slīpē, obligāti jāaizdara spraugas, pretējā gadījumā netīrumi krāsies un būs grūti kopt.
Treškārt, nevaskotu, neeļļotu, ņemtu pusmatēto parketa laku un pēc labas sagatavošanas, ietonētu, tad kādas trīs reizes lakotu. Starp kārtām pārslīpētu un grīda būtu gluda, tai nebūtu raupjumu, vietu, kur aizķerties netīrumiem.
Kāds meistars nesen sadzina naglas dziļāk, izslīpēja , neaizdarīja spraugas un naglu vietas, nolakoja pārāk plānā kārtā, starp tām nepārslīpējot un gar sienām atstāja nelīdzenas vietas tā ka kājlīstes pielikt būtu vesels piedzīvojums. Par to paprasīja 16 euro m2.
Varu tikai piebilst, ka tie, kas uzskata šo darbu par lēti paveicamu, lai ņem šādus meistarus vai liek laminātu un nepauž savas gudrības pārējiem.
Jau simtiem gadu cilvēki ir lietojuši virtuvēs krāsotas dēļu grīdas un laka pēc būtības tā pati krāsa vien ir tik caurspīdīga. Man ir tieši tā kā te jau minēja noslīpēta vecu dēlu grīda un tad 3 kārtās nolakota ar pusmatēto rīgas laku un krāsu rūpnīcas laku. Un škirbas aizpildīja ar noslīpēto skaidu un lakas maisījumu. Izskatās lieliski, visi kas ienāk manā mājā uzreiz pamana superīgās grīdas, tas ir mana mājokļa lepnums. Nemaz nenožēloju tos 1000 eur ko man tasatjaunošanas pasākums izmaksāja. Kopt ļoti viegli un putekļus arī netedz tā kā uz lamināta, grīda ir silta un nav skaļa. Goda vārds, tikai plusi ir tādai vecai lakotai dēļu grīdai. Un dēļi bija perfekti saglabājušies, man pat jautā vai tā ir jauna dēlu grīda, jo neizskatās, ka tie dēli tur jau 80 gadus būtu stāvējuši, nebija neviena vieta, kur tie būtu bojāti. Arī meistari priecājās cik skaisti plati un biezi dēļi man ir uz grīdas. Neklausi Arābu, laka rullē un man virtuvē ir lakots dēlis un nesūdzod, pat priecājos, ka neklausiju meistariem, kas ieteica eļlot. Tā eļļa ir murgs, draudzenei ir. Tā grīda izskatās visu laiku netīra taukaina ar tādiem kā pleķiem un nav spīdīgi gluda kā mana lakotā, sajūta, ka skabargaina tā eļļotā grīda. Iesaku lakot. Tur jau tā sāls ka neder!! Ieberzos konkrēti:((PS. pats vainīgs!! Būs remonts dēlš malkā un flīzes,protams uz grīdas plāksnēm. 20-30 eiro par tadu sikumu, plus slipmasinas ire, plus smilspapiru lentes. Tur meistaru nevajag, pietiek ar veci, kas to masinu var pieturet, lai ta slipe vienmerigi un neizkasa bedres;). ··· Grīda: Dēļu grīdas slīpēšana lasīt visu diskusiju (32 atbildes) –»
Radiatori vai apsildamas gridas? (15)
Man ir dilemma-apkurei jaunā mājā-radiatorus vai siltās grīdas. Diemzēl es nepazīstu nevienu, kuram būtu māja ar apsildāmām grīdām. Plusi un mīnusi, jūsu domas?
Man siltās grīdas ir jau diezgan ilgi.Nu jau būs kādi 15 gadi. Grīdas, man šķiet, ir ekonomiskāks variants, jo temperatūra ir zemāka kā radiatoriem. Un nekas tur īpaši nevar notikt. Viennozīmīgi siltās grīdas.Jāskatās cik lieli kvadrātmetri un katla jauda.Dažreiz ir jākombinē siltās grīdas ar radiātoriem,bet to vajag konkrēti runāt ar speciālistu.Derētu padomāt par Saules kolektora pieslēgšanu,kas piesildīs karsto ūdeni sistēmā apmēram par 30 %. bet cik kolosāli ir ar basām kājām tipšināt pa grīdu, kam vajadzētu būt aukstai, bet tā ir tik patīkami un mīlīgi silta, ka gribas kā kaķim izlaisties garšļaukus uz tās!
No praktiskās puses jau vieglāk ar radiatoriem, jā...bet es tik komfortabli jūtos, kad zem pēdām silta pamatne! (+ ir arī iespēja kurināt kamīnu, krāsni un malkas plīti, ja nu kas)
Radiatori, jo tos vieglāk demontēt, remontēt vai mainīt. Ja tev ar to grīdu kaut kas notiks, tad tikt tur klāt ir baigā jezga. Un vēnām nav labi siltas grīdas. Man tikai vannas istabā elektriskā grīda ir, bet tas kā papildus variants, jo tur ir arī radiatori. Gribi problēmas ar kāju vēnām vecumdienās, liec siltās grīdas.

Ja tā ir privātmāja, es personīgi liktu kamīnu, krāsni ar siltuma akumulatoru. Tomēr mājīgāk, veselīgāk un var droši atstāt arī bez pieskatīšanas kādu laiciņu nebaidoties no sekām. Bet kas attiecas uz radiatoriem, tad tikai sistēma ar brīvu siltuma nesēja cirkulāciju. Kāpēc? Esmu pieredzējis ziemas laikā elektrības neesamību vairāk nekā uz nedēļu. "Modernajām" sistēmām ar cirkulācijas sūkni šādos gadījumos iestājas kopec. Vari salt nost. Siltā grīda, zemes siltuma sūknis šādā gadījumā atpūšas, jo nestrādā pēc definīcijas, bet saimnieks pērk buržujku un domā kā to instalēt kopējā ainavā :D

Gaumes jautājums, te jau katrs ar savām domām, par un pret.
··· Grīda: Radiatori vai apsildamas gridas? lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Dēļu grīdas atjaunošana (25)
Tad lūk. Nepagāja ne 10 dienas pēc savas iepriekšējās tēmas, kad jautāju par slīpmašīnu īri, es to izdarīju. Es izīrēju un savām maigajām rociņām noslīpēju grīdu savā skaistajā lielajā istabā. ...
Nu, malacis, man arī būs jāmēģina, tikai smagākais darbs iir izvākt visas mēbeles no istabas, ieskaitot lielo skapi, kas nav pārvietojams, jo var izjukt. Re, man arī bilde ir. Vajag taču palielīties! super! a špahtelēt???? un vēl slīpēt??/ Nu glauni! ··· Grīda: Dēļu grīdas atjaunošana lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Varbūt ir prasts risinājums,to jāredz! Jā pierītu.Jāpārliek.Nu izžuvis vienkārši. Jāpārlīmē pa jaunu ··· Grīda: Kā novērst veca parketa ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Jauna grīda uz vecās, kā lētāk? (8)
Vajadzīgs padoms. Jāatjauno grīda apmēram 10m2 vasaras mājas virtuvē. Šobrīd tur ir padomju laiku krāsota preskartona grīda (preskartons uzlāts uz dēļiem (dēļi reti) Preskartonu dažās vietās esmu norāvusi, jo tamdēļ, ...
Preskartons ir sazāģētās loksnēs.. salidzini.lv 122x144cm loksnes cenu rāda no 3.80Eur - nav tik traki, būvmateriālu veikalos vajadzētu būt. Pašai uz vietas jāskatās, cik lielu ielāpu/s vajag.. ar asu linoleja nazi gar lineālu grīdas caurumiem var piešķirt taisnstūra formu, lai vieglāk izgatavot ielāpus. Ar nazi, bet labāk ar kādu zāģīti izzāģēt ielāpus. Ielāpus piestiprināsi ar mazajām nagliņām - 2-3cm, bet vecās ar stangām derētu izvilkt, vai iedzīt pamatnes dēlī pilnīgi. Ja nav autiņa un ielāpi nelieli, tad ielāpu sagataves ar nelielu rezervi var piezāģēt jau Rīgā. Jau deformējušos preskartonu izlīdzināt neizdosies. Ja aizlāpīšana vien ir nepietiekama, tad iespējams, ka pareizāk būtu caurumos vienkārši ielikt sliktākas kvalitātes preskartona gabalus, atgriezumus, un uzsist veselu klājienu kartona pa virsu vecajai preskartona grīdai. Neredzot konkrēto situāciju grūti izvērtēt, tomēr nekādas raķešzinātnes tajā nav. Nu, jā.. vēl, ja gribās, lai tā grīda ir izturīgāka pret mitrumu un izdilšanu, tad der nokrāsot. Pakonsultējieties arī ar pārdevēju, kad pirksiet kartonu! Redzi ēka neapkurināta, grīda -uz grunts- presētais kartons ir jūtīgs pret mitrumu, tāpēc deformējas, pelē.Šajā variantā pagrīdei jābūt vēdināmai.Ja uzliksi gaisu necaulaidīgu materiālu-apakšējais klājs sapūs.Ja neesi īpašniece uzliec tādu pašu kartonu, pirms tam piesūcinot ar oksolu vai ko līdzīgu. Uzliec lēto Depo laminātu, tas Tev izmaksās ap 50 eur! Aizbrauc uz Depo un nopérc. ··· Grīda: Jauna grīda uz vecās, kā ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
a)nopirkt ausu aizbāžņus
b)ņemt nost laminātu un labot grīdu (pirms tam pārliecinoties ka zemlamināta segums vispār ir bijis ieklāts)
Uzliec paklaaju pa vissu istabu.Nav ne vainas, tikai labu putekllu suuceeju ( ar mazgaassanas funkciju ) jaaiegaadaajas komplektaa. Ja nee, jaapleess viss nost ..liidz betonam, vai kam tur apakssaa. Pēc pieredzes piekrītu ka jaņem nost lamināts. un jālabo vecā grīda.
Vai tas ir istabas vidū vai malā?
tad jau labs lamināts, ja ir kam čīkstēt, izslēdz gaismu un viesiem stāsti, ka tev ir parketa grīdas piekrītu Jankam!! :)) ··· Grīda: Zem lamināta čīkst grīda, ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Grīdas materiāla izvēle un mitrumizolācija 1. stāvā (9)
Veca koka nama pirmajā stāva virtuvē izņēmām satrunējušu grīdu - apakšā dzeltena smilts, pa vidu pagraba velve (~1/3 telpas platuma). Šobrīd ir funktieris par melnās grīdas ieklāšanu, un tad lamināts. Vai ir vajadzība ...
Dikti sarezhgjiiti! Man shkjiet, ka pirmajaa staavaa griidas apakshai jaabuut ar ventilaaciju. Paprasi radio 2, darbdienu peecpusdienaas tur dikti izsmeljoshas konsultaacijas, ja vareesi sazvaniit. Nezinot kā uzvedas pagrabs- es paliktu pie tās pašas vecās kombinacijas...smilti mok der papildināt...kokmaterialus impregneet ...un nafig laminātu, nafig pleves- tas viss vēlāk būs puvēkļi..!
Vēl der zināt, kas notiek ar pagraba ventileešanu- prātnieki aizštopē ventilacijas lūkas, cerot uz siltuma saglabāšanu bet rezutātā iegūst slapu, puvēkļiem pilnu pagrabu...
Ieteikums daļu dzeltenās smilts aizstāt ar keramzītu. Vēlams lielāka diametra frakcija. Es šādā gadījumā vispirms uzklātu celtniecības plēvi mitrumizolācijai,bet vēl zem melnās grīdas derētu kāds siltumizolācijas materiāls,jo citādi ziemā grīda būs ļoti auksta. Profesionāļi varbūt ieteiks ko labāku. Kas te dzeests? ··· Grīda: Grīdas materiāla izvēle un ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu