Gāze

Gāze - jautājumi un diskusijas

Plīts nomaiņa (18)
Vai drīkst pats noskrūvēt veco plīti, kas pievienota ar cietajām trubām, un pievienot jauno ar lokano pievadu, vai tam nav vajadzīga kāda atļauja? Kādi knifiņi jāzin, lai to izdarītu?
Nezinu, kas varētu liegt savā dzīvoklī plīti mainīt. Knifiņi nekādi,- tikai noteikti jāpārliecinās, ka blīvējumi ir droši. Sataisi stipru ziepjūdeni un ar mīkstu pindzelīti apsmērē savienojumu vietas, kad ventīļi atvērti. Ja būs noplūde, veidosies burbuļi. aiz skaitītāja dari ko gribi, var pats mainīt, tik kad pērc trubu lokano, tai obligāti jābūt GĀZES trubai, un šinī variantā stipri neiesaku ņemt lētāko, savādāk var sanākt ka būs kāda sūce un ar to arī nepatīkams aromāts :) Mīcīt matos, gāzes balonu tak pašam jāmaina!!! Tik jāpārliecinās, ka nav gazes noplude, lai neuzlido tuvāk zvaigznēm. Īpašnieks savā dzīvoklī uz savu atbildību var darīt ko grib. Ja kas notiks-pašam būs jāatbild.

Interesanti gan kā Ellocka izsauca gāzes Avārijas dienestu un uz vietas sarunāja lai pārvieto skaitītāju :) Šos metināšanas maksas pakalpojumus dzīv. īpašnieks piesaka Latvijas Gāzei iepriekš un meistari apm. 1-2 nedēļu laikā aizbrauc sametina un pievieno pie lok. pievada jauno plīti.
Lokano pievadu Gāzes plītij (tur galīgi neder "laba lokana truba"!) ne garāku par 1.80m variet nopirkt santehnikas veikalos paši, bet meistaru maiņai tomērt ieteiktu izvēlēties licenzētu. Gāze nav ūdens!
Vienkārši - pazvanīju uz attiecīgo telefonu, atbrauca un sarunājām. Tas nenotika uzreiz, jo bija jānoperk pievads, savienojuma vietas, jāatved metināmais aparāts utt., bet meistari to visu noorganizēja, par attiecīgu samaksu, protams. Izvēlējos LG meistarus, jo bija jāpārvieto arī skaitītājs, kurš kopš dzimšanas novietots kā virtuves dekors, kāds nebūt nav. Man šo ideju ieteica kolēģis, kurš arī tā bija darījis. Arī elektrības un ūdensapgādes sakārtošanai izvēlējos Rīgas namu pārvaldnieka meistarus, kuriem tajā laikā vēl bija darbnīciņa rajonā un varēja sarunāt bez RNP piedalīšanās. Pluss, ka viņi apkalpo rajonu un zina vietējo māju īpatnības. Piemēram, atrada 3. elektrības ievadu dzīvoklī un nevajadzēja palielināt jaudu. ··· Gāze: Plīts nomaiņa lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kas lētāk elektriskā vai gāzes plīts? (17)
Jaunajā dzīvesvietā (daudzdzīvokļu namā) jāpieslēdz gan elektrība, gan gāze savā dzīvoklī. Kas ir izdevīgāk(naudas ziņā) ēdiena gatavošanai: gatavot uz elektriskās plīts(būs jāpērk, jo ir gāzes plīts, bet, ...
Indukcijas plīts. Būs gan atrak, gan tīrāk. Gan nebus problēmas ar gaisa nosūcēju. Pats jau divos dzīvoklos esmu nomainījis gazi uz indukciju. Nekas dārgak nesanak...Bet tā jau gaumes lieta. Indukcijas plīts. Manuprāt, visracionālākais risinājums ir plīts, kur var (pārmaiņus) izmantot gan gāzi, gan elektrību. Nopirku tādu gadus 5 atpakaļ un ne mirkli neesmu nožēlojis. Elektriskā noteikti izdevigak. Katraa gadijumaa elektriskaa plits..viennoziimiigi.trauki un meebeles nav ar gaazes noseedumiem..gaaze izdala riebiigu smaku.un netikai. ··· Gāze: Kas lētāk elektriskā vai ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Mājas apkure 100 m2. (19)
... ir ierīkoti radiatori, it kā ir arī Junker katls apkurei ar gāzi, bet...tā nobruka, tā arī nesākusies. Kādi ieteikumi, lai pa fikso un nedārgi varētu izvilkt ziemu ciešami siltās telpās.... paldies jau iepriekš!
kas nobruka, maja?? vai apkures katls??? kādi apkures katli interesē?! raksti konkrētāk! ar kādu kurināmo?! Kā parasti, viss ir atkarīgs no maciņa biezuma. Vajag izvērtēt, kāds enerģijas avots izņemot dabasgāzi ir pieejams gan piegādes gan samaksas ziņā. Var ielikt elektrisko katlu, bet elektrība dārgi maksā. Var ielikt katlu uz dīzeļdegvielas, bet tepat ir gan augstas izmaksas, gan nepieciešama vieta tvertnei kur glabāt degvielu. Malkas vai ogļu katls ir nepārtraukti jākurina lai sistēmā uzturēt pietiekamu temperatūru, taču nopirkt malku un ogles ir lētāk, nekā divus iepriekšminētos kurināmos. Ir redzēts, ka 50 kv.m. platuma dzīvokli kurināja ar šitādu mošķīti http://kamin-pech.com/bull1.php . Saimnieks slavēja. Mož ka, ja negrib pirkt citu katlu, var padomāt par šādas krāsniņas ielikšanu dzīvojamās telpās. Kaut ko tu te muldies.Tas ir,kā nesākot sildīt nobruka,ja katls jauns,tad viņam ir garantija,ja kas cits,visu parējo uzstāda gāzes kantoris.
ĒRTS,LABS kurināmais veids,bez bēdu,tikai man par sausu gaiss prieks manis.
Tātad katls tev jau ir? Ja vari nopirkt pa lēto degvielu - tipa kurināmo vai soļarku, tad ieteiktu parunāt ar speciālistu, vai ir iespējams tai junkerā ielikt šķidrās degvielas degli. Un viss darbosies - ij labāk nevar vēlēties!:) ··· Gāze: Mājas apkure 100 m2. lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Gāzes apkures izmaksas (5)
ar kādām izmaksām un apmēriem būtu jarēķinās, ja privātmājai kurai ir malkas katls ar apkures sistēmu un cirkulācijas sūkni gribētu uzstādīt gāzes apkures katlu. gāzes pievads nav, ir iespēja uzlikt teritorijā gāzes ...
Parēķini projektu-apm. 3 tākstoši, tad 5 gadus cisternas nomu, kādreiz bija 36 Ls mēnesī, tad pāris tonnas gāzes, tas ir nereāli apmaksāt. Tad tomēr labāk granulu katlu. Vispirms aprēķini kaut vai mēneša izmaksu, jo cisternu gāze sanāk dārgāk.
Neiesaku.
Ar lielām! Ar nelielām!- Iztīri perfekti krāsni, saliec kurtuvē trīs kārtas dzelžu ´pagales´ krustu krustām, virsū šamota ķieģeļus- lai karstums dzelžos turas lielāks un mazāk karstuma uzreiz pa taisno aizskrien skurstenī, un ieliec mazo gāzu divriņķīti(no ´ikmēneša´ lielā gāzes balona) degt pelnu nodalījumā- dzelži nokarsīs līdz ~300grādiem un atdos siltumu galvenokārt starojuma veidā(jo t>>100*) kurtuves sienām un sistēmas ūdenim, bet CO2, H20, piejauktais smirdeklis un daļa siltuma aizies skurstenī- no tā izbēgt var tikai sildoties ar elektrību. daimond (2015-04-13 23:31) viedokli
:))))))))) Kur dzelžus jāliek, ap gāzes cisternu, vai katlu, kurš izskatās kā pie sienas piekārts neliels balts skapītis? Jeb jāāpkrāmē radiatori, lai ilgāk siltumu tur. Oj, ņemogūuuu
:)bonacure! No kura locekļa tu izzīd savus secinājumus!? GĀZES CISTERNA VĒL torntonam NAV UZSTĀDĪTA(un nebija arī manā tekstā pieminēta!!!)- TĀTAD VĒL NEVAR SALIKT DZELŽUS AP TO! GĀZES DEGŠANAS ´SKAPĪTIS´ ARĪ VEL torntonam NAV- AP TO ARĪ VĒL NEVAR SALIKT DZELŽUS, pat ja TEV TO ĻOTI GRIBĒTOS! Radiatori ir gan man dzīvoklī, gan torntonam mājā, bet manā tekstā tie nebija pieminēti- tātad savu siltum-akumulatora izveidi NO RADIATORIEM UN DZELŽIEM TU LAIKAM izdomāji izlasot manis pieminētos dzelžus!(?) Lētākais(bet ne labākais) variants, kā pāriet uz gāzes apkuri, ja ir jau dzelzs kurtuve malkas dedzināšanai- Jāsaliek E S O Š A J Ā K U R T U V Ē (trīs kārtas dzelžu ´pagales´ krustu krustām, virsū šamota ķieģeļus- lai karstums dzelžos turas lielāks un mazāk karstuma uzreiz pa taisno aizskrien skurstenī, jāieliek mazo gāzu divriņķīti (kam gāzi padod no ~KATRU MĒNESI MAINĀMĀ lielā sarkanā gāzes balona) degt- apakšējā- pelnu nodalījumā- dzelži caur kurtuves grīdu nokarsīs līdz ~300grādiem un atdos siltumu galvenokārt starojuma veidā(jo t>>100*) kurtuves sienām un sistēmas ūdenim, bet CO2, H20, piejauktais smirdeklis un daļa siltuma aizies skurstenī- no tā izbēgt var tikai- sildoties ar elektrību.) B E T V A R JAU A R Ī P A DĀRGO- projektam- apm. daži tūkstoši, nopirkt Gāzes apkures krāsni, tad 5gadu cisternas nomu 50 eiro mēnesī, gāzes vadu līdz krāsnim izveidot, tad pāris tonnas gāzes...- bagāts var darīt kā grib, bet taupīgs- kā lētāk;) ··· Gāze: Gāzes apkures izmaksas lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Gāzes apkures izmaksas un patēriņs (7)
Cik jums izmaksā gāzes apkure privātmājai? Ideāli, ja varētu norādīt cik kvadrātmetru ir apkurināmā platība, vai ir siltināta un cik sanāk gāzes patēriņs gadā (un attiecīgi izlīdzinātais maksājums mēnesī)? Man uz ...
mums dzīvoklī uz 50m2+ ir 61€ cenā ietilps gan apkure,gan siltais ūdens,gan ēdiena pagatavošana nevis kvadrātmetri, bet gan kubatūra jārēķina. jo griestu augstums ļoooti būtisks; ja griesti =2.20, 250, vai 360!uz 100m2 ja griesti ir 2,2tas ir viens cipars, bet ja griesti ir 3,6 uz am2 ,0-tas ir vienas privātmājas kubatūra,kā viens mans dzīvoklis vienā stāvā. citiem ir vēllielāki cipari kubatūrai.un siltināšana,īpaši ,ja dārga,-tā jāpierēķina apkures izmaksām klāt/nevis jāizliekas,ka nauda-kā partijniekiem-miljonātiem -29milj ieripo,paši nezin no kurienes,piem bundziniekam/. Mums uz 200 kv/m apkurei un siltam ūdenim iztērējas aptuveni 2000 kubi gāze gadā. Ja izdodas gāzi nopirkt pa labu cenu (šobrīd ir laba cena), tad mēnesi tas ir vidēji 145EUR. building.lv forumā šis temats ir pamatīgi izķidāts. 140 eiro mēnesī 200 kv.m., ieskaitot silto ūdeni. Kubus nezinu.:) ··· Gāze: Gāzes apkures izmaksas un ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Priekšrocības un trūkumi gāzes plītij un elektriskajai plītij (18)
Šodien atnāca gāzes meistari - pārbaudīt gāzes plīti-........konstatēja, ka vajagot nomainīt........štukoju nopirkt jaunu elektrisko plītiiiiii....................ļoti daudz cepu cepeškrāsnī...................vajag tādu ...
Lielie pavāri iesaka: cepeškrāsns elektriska, augša (riņķi) gāze! Zinu gardēžus, kuri speciāli pērk gāzes balonus, jo mājā tikai elektriskā plīts! Principā labs variants ir gāzes virsma un elektriskā cepeškrāsns. Es gan esmu vecmodīga un negrasos savu veco gāzes plīti mainīt, kamēr tā vien spēs strādāt, bet kūkas cepeškrāsnī necepu [rezultāts ir pašai ēdams, nevis ciemiņiem dodams ;)]. Toties bija iespēja izmēģināt draudzenes jauno elektrisko cepeškrāsni - jā, tā bija manta ;) Man ir gāzes riņķi un elektriskā cepeškrāsns,vēl pagaidām rēķini samaksājami,bet kvalitāte super.Nevarēšu elektrību samaksāt,ēdīšu prjaņikus un kokletes un vsjo. Iesaku elektrisko. ´Gāzes tauki´ ir vienkārši neciešami uz visiem virtuves skapīšiem. Pie tam elektriskā, ja tiešām laba ir lietošanā pat lētāka ;) Galvenais, lai būtu cepeškrāsns ar konvekciju: pie zemākas temperatūras, ēdiens vienmērīgāk izcepas. Tāds papildus plusiņš.

Kad man bija jāmaina, pirku gāzes augšu un elektrisko apakšā, ar domu, ka resursu cenu izmaiņas nav paredzamas un būs jāgatavo tā, kā tai brīdī izdevīgāk. Cepeškrāsnī gatavoju diezgan bieži, elektrības patēriņš nav īpaši liels - nedaudz pāri 100 kWh mēnesī. Vecais ledusskapis apēda ievērojami vairāk. Papildus jaudas arī nav vilktas, nekad vēl 6 gadu laikā elektrības pārslodzes nav bijis.
··· Gāze: Priekšrocības un trūkumi ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Gāze balonos (10)
Vakar ziņās dzirdēju, ka līdz 2015. gadam jālikvidē visi padomju laikā ražotie lielie gāzes baloni. Varbūt kāds kko zin par šo jomu - firmas pirks jaunus balonus, gāzi balonos vairs nepārdos vai kā? Jautāju sakarā ar to, ...
Nu ir gana daudz info par sho teemu.
Baloni paliks, shitos vareesi par metaala cenu atdot luuzhnjos, un iegaadaties jaunos, 25 litru balonus.(Eiropas prasiibas un standarti) Peec tam tos mainiisi tapat kaa liidzshineejos.
Pliiti vari mainiit droshi, pashaa gaazee, reduktoraa, piesleegumaa nekas nemainiisies. Ja maini pliiti un virtuves meebeles, vari paredzeet griidas skapiitii vietu jauna standarta balonam, smuki iet ieksshaa un vairs virtuves stuurii nestavees sarkans cilindrs. :D
Man jau pus gadu jaunais...smuks,zils...mazaaks,10ls samaksaaju.feini,iet apakshaa zem izlietnes,nav jaadomaa,kur to sarkano monstru likt:D ou jē, iedomājos, kā cilvēki laukos mainīs maziņus baloniņus katru nedēļu :s piem zināms gadījums, kad gar māju iet tikai maģistrālais gāzes vads un vnk pieslēgumu uztaisīt ir ekonomiski neizdevīgi. Sen /pirms kāda gada ar kapiķiem/jau ziņās brēca ka būs mazie baloni ..
Vīrene toreiz vēl šausminājās ..vai vai ..
Nu jau gadu nedzīvoju Latvijā ..Man ir keramiskā, bet lietoju moš 1x nedēļā:D
Bet pa cik jums tur šums ap elektrības padeves firmām hvz cik izmaksās tur tā plīts.
Vasarā vajag gatavot uz malkas plīts aiz šķūnīša,gāzi vai elektrību tikai tad,kad ārā -10 C ··· Gāze: Gāze balonos lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Gāzes sildītāji (17)
Ļoti noderētu komentāri no tiem, kam ir reāla pieredze ar gāzes sildītājiem iekštelpām (80-100km3). Kurš lietošanā adekvātāks? Kādi papildus efekti - tvans? gāzes smaka? Cik ātri ...
Gāzes sildītāji "apēd" skābekli. Dažkārt lietoju tiem pašiem mērķiem kā Joens, sajūsmā neesmu, konkrēti prasās pēc gāzmaskas. Otrais variants liekas solīdāks, bet būtībā kaķis maisā, neizmēģināsi, nesapratīsi... Personīgi neriskētu izmantot dzīvojamai telpai. Jo neba nu Tev balonā baigi ideālā gāze iekšā, mēslu tur gana. Tāds pat efekts iesildot mājokli ar gāzes plīti un nosūcēju virs tās, tik nosūces caurule jāpalaiž mājoklī, ne skurstenī... Uz pilniem apgriezieniem piesilda ļoti ātri.. Kas Tev tā par vājprāta telpu - 100 kubikkilometri ????? ir kaut kādas līdzīgas konstrukcijas ar skursteni uz āru un gaisa pievadi Kādai vajadzībai? Sildīt dzīvokli/māju neieteiktu, bet ciemojoties vasarnīcā sākumā ātri uzsildīt telpu vai arī garāžā kāda remonta veikšanai bez problēmām.

Manas pretenzijas, ka nav nosūces un pat instrukcijā rakstīts regulāri vēdināt telpu skābekļa pieplūdei un degšanas izmešu izvadei.

Ar līdzīgiem verķiem, tikai profesionāliem, veči pašlaik objeku apsilda, lai var iekšdarbus veikt.
··· Gāze: Gāzes sildītāji lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
autonomā gāzes apkure Rīgas centrā (blaumaņa/čaka) (4)
Vai 2006. gada Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.60 Par gaisa piesārņojuma teritoriālo zonējumu un ar tiem saistītie ierobežojumi arvien tiek stingri vēroti? Varbū kādam ir SVAIGA 2013. gada pieredze ar gāzes apkures ...
Bez galiem RD bezcers, ar galiem kā 3 pirkstus...
Meklē galus, silts ieteikums...
Nē tas nav āķis. ja nemaldos ar ko sākam mēs,ka ierīkojāma aga bija pirmais pie apsaimniekotāja,un tad sakās jautra apkārt skraidīšana un piķa izlikšana par katru parakstu un to bija daudzz pagaidām gāzenieki Rīgas domes atļaujas neprasa, tā ka taisi augšā ··· Gāze: autonomā gāzes apkure Rīgas ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Gāzes plīts nomaiņa/uzstādīšana (12)
Vai kādam ir (nesena) pieredze ar gāzes plīts nomaiņu/uzstādīšanu? Atradu i-netā dažas firmas, kas nodarbojas ar iekārtu pievienošanu gāzes vadam, bet gribētu iepriekš zināt iespējami saprātīgākās izmaksas.
ja juglas apkārtnē, tad es varu par 5 ls+ šļauka Pazvani uz Latvijas Gāzi... un nomet nost, kādus 30-50% :) nu ta gan problema !
5 Ls !
uzrāvos es ar.... zvanīju gāzei,šie sak,,,bez problēmām -pērkat plīti ,atbrauksim,vadu nomainīsim uz lunkano,cik tur cm garu,varat plīti izvilkt,ja vajag,aiz tās gŗidu piem izmazgāt,,,, īsāk sakot 38 lati!!!! vēlāk izrādījās,lunkanais vads maksā 7 vai 8 lati un mātes vīrs varēja pats bez probļemām nomainīt!!!!! //// ja nebij vajadzigs parplombeet, tad protams varej nesaukt gaziniekus. bet 38ls cena taada nu vinjiem ir. ··· Gāze: Gāzes plīts ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu