Dīķis

Dīķis - jautājumi un diskusijas

Kā atbrīvoties no dēlēm? (8)
Kā piemājas dīķī atbrīvoties no dēlēm , nu vismaz kā samazināt to daudzumu ?(Mazā dīķī tikai uz kvadrātmetru novēroju kādas padsmit dēles , plunčāties tak gribas , bet ne kopā ar viņām ...) Esmu lasījis , ka ...
1) Iztīrīt no dūņām un ūdenszālēm.
2) Nelaist viņā putnus, zivis un visu pārējo kam ir asinis un var kalpot par barību.
Katrā ziņā ja dīķī ir dēles tur dzīvo vēl kaut kas no kā viņas pārtiek. Ja viņu ir daudz, tad arī barības ir daudz un mazāk viņu nepaliks kamēr būs ko ēst.
valmierietis333, lielas un dūšīgas viņas paliek, kad pierijas. ;) Varbūt kādas zivis ielaist? Sadur dēļu izmēra caurumu metāla skārdenē.
Kā ēsmu izmanto jēlu vistu. Novieto seklā vietā savā dīķī.
Kad ierāpo iekšā ārā tās netiek. Pagaidi, kad salien pilns.
Uzcep apēd un atkārto.
paaris granaatas iemet diikkii - uzpeldees pilniigi viss , ari tas liikkis, no kaa barojaas taas deeles. ··· Dīķis: Kā atbrīvoties no dēlēm? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Skudras uz kadiķiem (1)
Kadiķis kalst, ko darīt?
Likvidē skudras!
Efektīvas ir pašķidras, saldas ēsmas – cukura sīrups vai ievārījums, ko sajauc ar boraku vai borskābi. Darba skudras šo ēsmu aiznes pūžņa iekšienē, kur to ieēd arī citas skudras, kāpuri, un jaunā paaudze iet bojā. /teksts kopēts/
··· Dīķis: Skudras uz kadiķiem lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Dīķu rakšanas izmaksas (25)
Cik izmaksātu izrakt apmēram 50x50 metrus lielu dīķi pie pirtiņas? Ar ko tā rakšana jāsaskaņo un cik ilgi tas iet?
Ja zemes gabals uz pieticīgiem 10ha, tad tāds 50x50m dīķelis nemaz tik liels neizskatās. Pie tam, jo lielāks dīķis, jo veselīgāks, ziemā mazāk iespēju izsalt, bet vasarā tik dikti nepārkarsīs, dzīvībiņa pati tur to ūdeni uzturēs tīru, varēs arī kārtīgi makšķerēt. pagaajuso gadu izraku 40x40x40x40m, 3 m dziljumaa. samaksaaju ls 2200,-. lai gan bija arii piedaavaajumi izrakt par ls 10 000,- un ls 4000,-.

tb cena atkariiga no pateereetaas degvielas un diikja lieluma. principaa tur garss staasts, slinkums staastiit visus smalkumus.

par saskanjosanu - ja diikjis lielaaks par 1000kvm, tad jaasaskanjo, tas diezgan garlaiciigs birokraatisks cels. liidz ar to praatiiigaak ir teikt, ka roc diikji, kas buus zem 1000kvm, bet patieisibaa rakt lielaaku. saadaa gadiijuma papiiru process iisaaks un leetaaks.

p.s. diikja raksanas bildes manaa fotoalbumaa!
Nu tik daudz kā 5000 gan nesanāks ... nopērc buldozeru ap 1500 bez papīriem bet ejošu ( rezerves ķēžu pirkstus un divus posmus gan prasi pa to cenu ) ... uzliec kasti šņabja ( un gurķu burku ) večiem lai iemāca kā ar to apieties ( divi pedāļi un divi kloķi - pat mazāk kā vieglajam autiņam ) ... tad tādam jau noteikti var liet iekšā "kreiso" dīzeli pa 30 sant. ... viena tonna sanāk 300 Ls ...X2 = 600 + tara 25 Ls ( 1 m2 )... tad sarunā ar kaimiņu kas maizītes smērēs pa 2 Ls dienā un re , nepaies ne mēnesis ka bedre būs gatava .. kopā ap divām štukām . Abas tonnas dīzeļa neaizies , varēsi pārdot atlikumu un buldozeru pa 1200 - 1400 štukām ... rezultātā ezers līdz 1000 Ls ... neredzu problēmas .. !! ja 5000,tad paņemt bezdarbniekus sanāktu lētāk,tiesa,arī ilgāk. izrakšana maksā salīdzinoši maz...pamattāmi sastāda grunts aizvešana, aptuveni 1Ls 1kubm 100 metru attālumā (tā ir iekraušana mašīnā no rokoša exkavatora, aizvešana, un izlīdzināšana ar buldozeru.
labāk pakonsultējies ar kādu zemes darbu speciālistu, tas iznāks lētāk, nekā pašai visu rēķināt.
tāpat jāpadomā par ūdens pieteci, lai dīķī nesatek notekūdeņi no kūtīm, fitrakām un liekā ūdens aizvadīšanu pavasara palos.
ūdenim dīķī ir jāmainās, citādi viņš pēc dažiem gadiem aizaugs un būs parasta, smirdoša bedre.
··· Dīķis: Dīķu rakšanas izmaksas lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Dīķa aizbēršana uz vairāku īpašnieku zemes (5)
Dīķis atrodas uz divu īpašnieku zemes, vienam daudz otram tikai mazliet no dīķa! Lielākās daļas īpašnieks grib dīķi aizbērt, otrs iebilst, kā rīkoties?
Ja zemes platība to atļauj,tad tas kuram vajag,ņem visu dīķi,bet pretī dod tādu pašu zemes gabalu,kur dīķa nav. Bet vai tikai te neiet runa par principu,kurš kaimiņš otram vairāk ieriebs?😂 aizber savu dalu un miers.visas zivis sanaaks vienam.:)
trakaak ir ja diikis jaadala ar dambi pa vidu...
Nu sapiķo, lai otrs īpašnieks savā daļā var izrakt jaunu dīķīti...Nu tak savstarpēji var vienoties..
Kas tie par laikiem, kad cilvēki vairs savā starpā neko nevar sarunāt, un viss jāvelk caur tiesu?
..."sīkais"dzīvoja uz kaimiņa rēķina faktiski, sanāk tā- ko daudz tur var iebilst- lai paplašina savu, viss... No rakstītā izriet, ka dīķis pieder diviem dažādiem īpašniekiem- tātad ir kopīpašums. Saskaņā ar Civillikumu, ar kopīpašuma priekšmetu drīkst rīkoties tikai ar visu kopīpašnieku piekrišanu. Tātad, neviens no dīķa īpašniekiem nedrīkst patvaļīgi, nevienojoties ar otru,aizbērt dīķi. Šajā gadījumā ir vienalga, ka vienam pieder tikai ´´mazliet dīķa´´ (teiksim 1/10 domājamā daļa) un otram ´´daudz dīķa (piemēram, 9/10 domājamās daļas).

Tātad, ja īpašnieki nevar vienotes par dīķa aizbēršanu, tad vienīgais ceļš kā atrisināt strīdu ir kopīpašuma izbeigšana. Tātad, vai nu viens īpašnieks no otra nopērk nekustamo īpašumu uz kura atroas dīķis vai, ja par to ir strīds, tad var celt prasību tiesā par kopīpašuma izbeigšanu.Šādā gadījumā tiesa skatīs lietu un izlems kā izbeigt kopīpašumu- parasti ir tā, ka tam kam paliek zeme ir pienākums izmaksāt otram naudu atbilstoši zemes vērtībai. Tiesa parasti zemi atstāj tam, kuram pieder vairāk domājamās daļas no zemes.
··· Dīķis: Dīķa aizbēršana uz vairāku ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu