Amarillis

Amarillis - jautājumi un diskusijas

Hipeastru audzēšana. (1)
Padalieties, lūdzu, pieredzē, kādu mēslojumu hipeastram jūs dodat pēc noziedēšanas.
Cik zinu, tad mēslojumu jādod pirms ziedēšanas . ··· Amarillis: Hipeastru audzēšana. lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Ko darīt ar amarilli podiņā, kad tas nozied? (4)
Laistīt un gaidīt, kad atkal uzziedēs, vai ko citu?
Nedrīkst nogriest lapas, tikai zieda kātu, atstāj podiņā un mēreni laista, var arī nolikt tumšākā vietā, kad lapas sakaltīs nogriež...un ap janvāri, kad sāk augt jaunas lapas, sāk mēslot un vairāk laistīt...man katru gadu skaisti ziemā zied. Nu neuztraucies - tā nav vienreizējā puķe. Noziedēs, tad viņam izlīdīs lapas...tad uz ziemu tās lapas nopļuks un nākamajā gaišajā sezonā atkal līdīs ārā ziedkāts un tā tik uz priekšu. Es izstādu ārā, dobē, mēsloju visu vasaru. Rudenī pirms salnām izroku, apžāvēju. Tad gaidu, kad parādīsies ziedpumpurs, un stādu podā. Gadās, ka rudenī izzied vēlreiz. Man amariļļi vairs neuzzied,nezinu-kur vaina.Aizņem tik vietu,jau ir kādi desmit.Jau gribas vai mest laukā,tikai roka neceļas. ··· Amarillis: Ko darīt ar amarilli podiņā, ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Amarillis nezied (19)
Vairākus gadus aug amarīlis podiņā, esmu gan pārstādījusi, gan mēslojusi, bet nezied kādus 15 gadus. Kas varētu tam būt par iemeslu?
pirmkārt, nevis amorīlis, bet amarillis. otrkārt, tas, ko sauc par amariļļiem, tas nebūt nav tas augs. to sauc par hipeastru - hipeastrum sp., ja esam korekti.
nezied - vairāki iemesli. viens no tiem jau minēts - nav bijis miera perioda. otrs, hipeastriem patīk katru gadu ja pārstāda viņiem piemērotā augsnē. ļōōōti atsaucīgi viņi ir par atvaļinājumu vasarā laukā, pierakumā, dobē ar citām puķēm. patīk kāds šķidrais papildmēslojums. bet man patīk domāt, ka tā ir augsne, es savējos [neskaitāmos] nelaižu gulēt, un viņi tāpat zied - tieši tagad, no viena sīpola katrā pusē pa stobram, uz katra pa 6 ziedi. šogad no sīka sīpola baltais pirmoreizi uzziedēja - tam 4 ziedi, bet nu tāāādas taures, aš ģībt var
Vai laisti visu cauru gadu? Man šķiet, viņiem bija nepieciešams miera periods... Mani sadusmoja,ka tā puķe neziedēja 2ivus gadus,dusmīgi pateici neziedēsi,izmetīšu,uzziedēja,tad atkal 2ivi gadi nekās,tad gan sadusmojos aizvedu māsai,nesen uzziedēja u 5 ziedi bija,dikti skaists balts ar sarkaniem lāsumiņiem.Puķes ir jāmīll,kā māsa saka,pat jāsarunājās. zied///katru gadu kādi 10 gab... un pofig viņiem poda izmērs, sīpola dziļums, miera periods....nū aizmirstas pāris mēnešus aplaistīt, i nekas zied, aš no viena sīpola 3 ziedi.... nezinu kā citiem, bet man pirmie baltie, tad tādi dzeltenīgāki, un pašas beigās tumši sarkani..... sīpoliem vismaz 15 gadu, vot.//// Vasarā vajag iznest uz balkona - manējam patika - uzziedēja. :) ··· Amarillis: Amarillis nezied lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Amariļļa kopšana (8)
Kā jākopj amarilli? dzirdeju ka tie ziemaa ejot gulet, bet manējie tik aug un aug. . pukpodaa nav vietas vairs!
jautaa, ja veel kas, esmu daarznieks...:) grāmatā izlasīju,ka patiesībā to puķi sauc par hipeastru,jo īstie amariļļi reti kur vairs atrodami...
ja nelaista,oktobrī it kā lapām būtu jānokalst pašām un tad puķpods jānoliek vēsā un tumšā vietā līdz apm.februārim,Ja vieta silta,atļauts mazliet pa retam palaistīt,lai sīpols neiekalst.Un pirmam jāparādās pumpuram. Manējiem lapas neparko nekalst,tāpēc barbariski tās nogriežu un lieku podus tumsā.Ap februāra sākumu sāku laistīt.Un ir bijis tā,ka parādās lapas un pēc laiciņa tām malā (nevis starp tām!)arī pumpurs izlien! Un ir bijis,ka ziedu tā arī nesagaidu...:(
vela rudeni japarstav laistit, tad i neaugs, bet pavasari jaatsak laistishana..
jaanoliek veesaakaa telpaa un nedriikst laistiit gandriiz nemaz. un liet uudeni uz siipola vispaar nedriikst. taapeec aug, ka laisti un varbuut pat meeslo. mājas svētība cītīgi ignorē pusi no poda-kā ar nazi nogriezts-vienā pusē zeļ un zaļo, otrā-ne asniņa Ir grozīts-nelīdz ··· Amarillis: Amariļļa kopšana lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu