Siltumsūkņa izmaksas
Lūdzu padalieties, cik mēnesī maksā siltumsūkņa apkure privātmājai, pie patreizējām elektrības cenām? Kāds paziņa man teica, ka 35 eiro mēnesī! Nespēju tam noticēt!
rinkulis
Tu tak saproti, ka tas atkarīgs no daudz kā...
Cik liela māja, kāda temperatūra iekštelpās, cik ļoti labi siltināta māja, kādi vispār ir kopējie siltuma zudumi. Vai karsto ūdeni gatavo atsevišķi.
rihtigais Es nedzenu uti, lai pateiktu izmaksu konkrēti! Vidēji! Vai tie tiešām var būt 35 eiro, vai ticamāk 350 eiro?
rinkulis 1 Tie var būt 35 eiro-mierīgi pie šādiem laikapstākļiem.
Ronis8 1 1 Jāzin mājas platība, cik silta, kāds siltumsūkņa lietd. koef., siltā ūdens patēriņš, šābrīža el. cena utt - kad viss nodefinēts, var izrēķināt. Varu pateikt labi siltinātai mājai gada vidējo patēriņu siltumam (ar siltajām grīdām, nevis radiatoriem) un ūdenim - no 3 līdz 3,7 kw/m2/mēnesī.
joens 2 Tad par mazmājiņas 100 m2 35 naudiņas gan bija, gan ir nereāli (300-400 kWh tikai sūknim). Normālas mājas parasti ir 150-200 m2.
Parslina39 1 Man gan nav maja, bet mazs dzīvoklis, 25kvm, slikti nosiltinata ēka, un siltumsūkņa gaiss-gaiss, elektribas izmaksas ir 15-18 eiro mēnesī, ne vairāk.
janisb
2
Siltumsūknim lielāko ties realitātē lietderības koeficients ir ~3 t.i. nodedzinot 1kw elektrības dabū siltumu 3kw uz papīra jau sola pat 5, bet reālitātē tā parasti nenotiek.
Tālāk jau rēķini pats cik Tev daudz jāsilda...
kvarts 1 1 ja gribi godīgi, tad pie -10 vari rēķināties ar 135 eiro, tas kā minimums...siltumsūknis gaiss-ūdens.
jozolsen un cik izmaksā iegāde, uzstādīšana!!Cik gados atpērkas un iet+
Salss 2 2 https://www.energooptimus.lv/?kalkulators
anis
2
3
Ko te cilvēkam var līdzēt kalkulators-labi siltinātā ēkā apkure praktiski nav nepieciešama. Pasīvā būvē arī cilvēks tiek vērtēts,kā siltuma avots... Ja nav savs,praktiski neierobežots siltuma avots-strauts,upe,ezers, šķirbainai būdai viss pārējais ir galīgi nerentabls-ugunskurs ir atbilstošākais...
35 eiro dienā sanāks... COP=3 droši būs lidz +5C. Pie -20 gaisa sūknis līdzvērtīgs elektroapkurei- tikai ierīkošana nežēlīgi dārgāka... Par atmaksāšanos zīlē biezumos...
Epifanija 2 3 Gan jau atkal valdība izlems, ko sadārdzināt, lai viss ar ko cilvēks cenšas sev atvieglot dzīvi, tas pēc laika būtu neizdevīgi un atkal būtu jāmeklē jauni pielāgošanās veidi, agrāk malka bija vislētākais ar ko kurināt un sildīties!
Letija
1
2
Kad sen interesējos par siltumsūkni, man ieteica labu ideju - ieslēgt visā mājā elektriskos sildītājus, sildīt māju kādu laiku ar šādu metodi, tad redz, cik jāmaksā būtu, ja silda ar elektrību un šo summu dalīt laikam ar divi (varbūt ar trīs, bet maz ticams. Esmu aizmirsusi).
Tad, lūk, var iegūt aptuvenas izmaksas, kādas būtu ar siltumsūkni konkrētai mājai ar konkrēto siltinājumu.
Bet - laikam jau tur vēl atšķiras siltumsūkņa veids, kādus resursus izmanto.
Mavs_VivaForever
1
Nezinot mājas izmērus, siltumizolāciju un daudzus citus faktorus to pateikt nav iespējams.
Tā vidēji tiek pieņemts, ka ar 1 kW var apkurināt vidēji 10 m2 telpas. Ja tu to kilovatu iegūsti no elektrības, tad tas ir vienlīdzīgs kilovatstundai elektroenerģijas (šobrīd ~14 centiem)
Par siltumsūkni - kā jau janisb rakstīja - orientējoši pieņem koeficientu 1:3, tas nozīmē, ka ar 1 kW tu varēsi apsildīt ~30 m2 telpu. Tikai ņem vērā, ka apsildot bez siltumsūkņa tev ir iespējas kurināt ar lētākiem kurināmajiem (gāze, soļarka, akmeņogles, malka, briketes, vecas mēbeles u.c.), tad siltumsūkņa gadījumā tā būs tikai elektrība, kuras cena šobrīd iet kosmosā.
anis
Par siltumsūkni - kā jau janisb rakstīja - orientējoši pieņem koeficientu 1:3
Un tas ir tikai siltajā laikā-vasaras vidū 1:5 arī nebūs problēma-bet jēga apkurei?
Ar vecajām gāzēm1:1 iestājās jau pie -15C...
CoCoSan
1
Par akmeņoglēm aizmirstiet, Rīgā tā bodīte (apkure ar akmeņoglēm) aizklapēta ciet. Lasiet ziņas.
Arī sensenos laikos interesējāmies par siltumsūkņiem. Jau tad gudri atmetām ar roku. Elektrība nav uzticamākais apkures veids.
tool
2
175 m2 māja. Siltumsūknis (gatavo arī karsto ūdeni) ar zemē ierakto kontūru strādā no 2005. gada. Atsevišķa skaitītāja uz siltumsūkni nav. Visas mājas elektrības vidējais mēneša patēriņš 1067 kWh. Izlīdzinātais mēneša maksājums EUR 120,80. Tas sanāk EUR 0,1132 par 1kWh, ieskaitot pārvadi, OIK un visu pārēju uzcenojuma šņagu. Šads līgums ar Elektrum man ir līdz 31.01.2023.
Tālāk skatīšos pēc elektrības cenas faktora. Ja cena nekritīsies, ielikšu malkas katlu. Tāds jau bija pirms siltumsūkņa uzstādīšanas.
CoCoSan
1
1
O, zašibisj. Rīgas dome no 2025.gada plāno
aizliegt jaunu gāzes apkures katlu uzstādīšanu. Lai dzīvo monopolists Rīgas Siltums! Ieddzeram! Prriekkā! Prozit 🥂👍
https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/rigas-dome-velas-aizliegt-jaunu-gazes-apkures-katlu-uzst
adisanu-no-2025-gada/
janisb 1 =>CoCoSan Rīgā gāzes katlus uzstāda ne tāpēc, ka lētāk, bet tāpēc, ka nav citu alternatīvu, rīgas ūdens, rīgas siltums izmaksu ziņā, vismaz līdz šim, ir lētaki, izņemot gadījumus, kad gāzi izmanās zagt...
ALCORA
Vai tad jau elektrības jaunās cenas zināmas?
Otrkārt, gan jau veikli ļaudis ko izdomās, lai komunalie būtu vairakos simtos mērāmi. Ja atceraties, pirms dažiem mēnešiem viss internets mudžēja no prognozēm, ka 3 lielākajās LV pilsētās likvidēs krāsnis un malkas katlus, visus piespiedu kārtā pieslēgs gāzei. Kur pēkšņi viss tā mainījās?
Tas pats ar atejām- 70 gadus bija OK, tagad ar steigu jāiesniedz atskaites par tām un sodīs, sodīs, sodīs, jo redz RŪ baigie ienākumi solās būt.Putinās ierindas trūcīgos cik varēs, bagātajiem jau pofig, daži tukstoši šur vai tur.
ALCORA Tool, esi piedzīvojis, ka cenas krīt? Kad, kam, elektrībai, gāzei, malkai, geanulām, briketēm, malkai, degvielai? Es tādus brīnumus neatceros. Salīdzini, cik... nākamās atbildes
Atbildes 1 līdz 20 (kopā 26) | nākamās >> |