Pagrabā sūcas gruntsūdens
Vai izrokot bedri pagraba, kura ieliek automatisko sukni, to vajag betonet vai taja likt kadu tvertni? vai var ari iebert smilti, akmenus un tad likt sukni? Ka ir labaak?mirga Man betonēts pagrabs un vēl speciāli ar stikla ūdeni apstrādāts, bet kad augsts grunts ūdens, tad kaut kur nāk ūdens tomēr iekšā. Ir bijis , kad 7-10 spaiņus smeļu ārā. Noteikti, kad remontēšu pagrabu- painteresēšos par jaunajām tehnoloģijām.
klikt Ja nava iespeja ielikt pa perimetru drenazas trubu un izvadit ar kritumu uz aru tad, paliek tik suknis ar pludinu, kas iemontejas zem gridas.
vivi 2 Tiesi par to jautaju, kadai bedrei vispareizak jabut izveidotai, kura liek sukni. ta ir slegta vai valeja ar grunti?
Ari_iwars Ja reiz Tev pagrabā tek ūdens, tas nozīmē ka gruntsūdeņu līmenis ir augstāks par to pamatu daļu kura apstrādāta ar hidroizolācijas slāni. Un ir loģiski rokot bedri priekš sūkņa ievietošanas to izbetonēt, tikai neaizmirsti pievienot tam betonam hidropiedevu lai novērstu sūci , bet vispār jau sākotnēji vajag noskaidrot kādā veidā tas ūdens tiek pagrabā
jurks Gruntsūdens atradīs iespēju iekļūt telpā tik un tā! Rezervuāru taisi tādu ietilpīgāku, lai sūknim nav ik pēc minūtes jāieslēdzas. Pašu rezervuāru var būt arī no plastika liela diametra caurule. Galvenais lai nav noslēgta no apakšpuses.
klikt Ir speciali sukni gridas vidu izrok bedri, ieliek sukni un vaku vrsu.
Dok70
2
Pa lielam pareizi jurks pateicis,
es neko nebetonēju, bedre D60, dziļums 40cm un pludiņnieks iekšā: nav vairs laipas, ķieģeļus un autoriepas jāizvieto lai pārvietotos.
vivi >Jurks>so ideju man ieteca, bet mani tas samulsinaja, ka udens tur varetu but biezak un suknis ieslegsies biezi neka satekot udenim no gridas-sienu savienojumu vietam noslegtaa bedree. Vai varat pastastit kapec tverni nevajadzetu noslegt un kads materials ir tas apaksa?
Nenotveramais
2
Sūknis bedrē... Ir tas pats kas bļoda zem piloša krāna...!!!
Suknis ūdeni izsūks bet mitrums paliks tā vai tā.. tas pa pamatiem un sienām suksies uz augšhu...
edding 1 3 Aga, izrok pagraba vidū bedri, ieliek sūkni un kartupeļi sapuvuši mēneša laikā. Jātaisa jaunu pagrabu, pirms tam aicinot protošu rīkstnieku, lai pagraps nav uz āderes.
mirga 3 Bet senos laikos taisīja pagrabus, kuriem cauri tecēja strautiņš. Man omei tāds bija. Kartupeļi nepuva. Pagrabs bija varen liels.
Nenotveramais
3
Tam pagrabas ar strautiņu bij varena ventilācija...! Griestos caurums un smilshu uzberums pusotru metru... Viss vēdinājās... Ja caur šo pagrabu tecētu strautiņš un būtu ventilācija nebūtu problēmu...
Problēma ir tāda, ka no tā ūdens neaiztek un krājas iā nemazgātā vanā... (Nu paturi netīru ūdeni savā vannā mēnesi redzēsi efektu...)
Tāpēc saku... Sūknis der lai vienreiz izsūktu un noverstu problēmu... Nevis suukneet visu laiku, kad sasucas...
Jums ja krāns pil arī liekat sukni apakšā... Vaintomēr to krānu salabojat, lai ari cik tas maksātu...!!!
Un tā Latvijā ir it visā...!!! Nevis problēmu noverš.. bet kadus pagaidu risinajumus izgudro... Sviests... Gribas lamāties...!
Laimīgu jauno gadu!
mikeliene 1 Tagad ši ir problēma daudzām priv.mājām,arī manai..un ko tad darīt ja nav iespēju to gruntsūdeni izvadit no pagraba,jo ļoti zems ūdens līmenis..Gadus piecus atpakaļ tas nebija tik aktuāli,tagad ko nu.. Būtu zinājuši ka šitādi lietu plūdi būs,ka zeme pilna,nebūtu to pagrabu vispār būvējuši,kaimiņiem kam nav,dzīvo vienā mierā..
anis
Šajā acumirklī glābs tikai drenāžas aka ar sūkni-vēlams no caurlaidīga betona.(Ja var dabūt pagrabā iekšā). Pašam darbojas gadus padsmit-ļoti apmierināts... Kad būs zemāks līmenis , jāierīko drenāžas tīkls ar aku kā kolektoru. Un sūknis šā vai tā,slēgsies jau tikai pēc vajadzības.
Sūknīši mazjaudīgi un gana droši,arī lētie...
Kā lai novērš problēmu,ja tā radusies gaitā? Ir jau arī kapitāli,tehnoloģiski risinājumi,bet tāme var iedzīt šokā...
Jā,sūkni ieliekot vienkārši bedrē,atkarībā no grunts sastāva, var iekulties piedzīvojumos-bedre var "izpumpēties" neaptverama,kaitējot pamatiem...
Manā ieskatā māja bez pagraba-tāda būda vien ir...
kacegars
Der variants ar cauruli, jo lielāks caur. diametrs, jo retāk darbosies sūknis.Dziļums atkarīgs no sūkņa izmēriem. Dibenu veido no rujas grants vai oļiem. Neizmantojiet dolomīta škembu, tā ūdenī šķīdīs. ūdens nesmirdēs, jo regulāri tiks atsūknēts.Vasarā,kad gruntsūdeņu līmenis būs zems,izveidojiet kārtīgu hidroizolāciju.
Vēlu veiksmi!
makskernieks
Ir jāizrok pagrabā bedre, aka, jābetonē tikai sienas, bedres dibenā ieliek plastikāta sietu, lai neceļ augšā grunti, tad uzber rupju granti, tai pa virsu akmeņus, atstājot vietu ūdenim un sūknim. Bedres izmēri - atkarībā pielietojamā no sūkņa izmēriem. Pats lietoju vibrosūkni maļutka ar automātiku, kas ieslēdzas pie zināma ūdens līmeņa sasniegšanas akā.
Šāda aka, vismaz man, bija reti kad jāizmanto, šad tad pavasaros un rudeņos. Izņēmums
ir 2017. gads.
Nekādus pamatus tā sūknēšana neskalo, jo ūdens, vismaz man, pagrabā tik ļoti strauji neieplūst, lai rastos tādas bažas.
Pagraba grīdas hidroizolācija vien neko nenovērš, tikai nedaudz ierobežo ieplūšanu, taču rada bažas par citu problēmu rašanās iespējamību.
riebekle 1 Kā Nenotveramais saka, ar sūkni un bedri pagrabā nekas nebeigsies un nerisināsies. Domājiet plašāk. Paskatieties, kas apkārt darās - kas notiek ar jūsu meliorācijas grāvjiem, varbūt tomēr var tos iztīrīt un atjaunot, tad nekādas bedres pagrabā likt nevajadzēs. Pati dzīvoju vietā, kur kādreiz bijis purvs, savulaik, laimīgajā padomijā, te izveidoja grāvju sistēmu un sacēla mājeles, tagad mājeles palikušas, bet grāvji galīgā atmatā aizlaisti, šur tus pat pamanījušies tos aizbērt, un brīnās, ka plūdi pagrabos. Ūdenī savulaik neviens mājas necēla, tātad, bija adekvāta ūdens novadīšana grāvjos.
av2 ideaali jau buutu tos gruntsuudennus aizvadiit pirms tie ieklluust pagrabaa izmeerceejot muurus, betonu utt. Drenaazza apkart maajai?
euromens ieteicams likt vibrosūkni, tam nav rotējošu detaļu, nekas nenotiks, ja arī dubļus sarīsies, bet aku derētu uz kādiem 200 litriem, var nogremdēt mucu ar sacaurumotu dibenu, lai tukšu neceļ ārā gruntsūdeņi un sūknis neslēgsies iekšā ik pa 10 minūtēm, nenodegs releju kontakti
vilks28 neko,gaidīt kad samazināsies gruntsūdens līmenis. šī problēma šogad ir daudzus skārusi . pumpēt nemitīgi ūdeni nav jēgas. ja to darītu pareizi , tad ap māju pūtu jāierīko drenāžas sistēma, bet tas nav leti un daudz jārok. un sūknis arī patērē el. enerģiju .
kacegars Ja nav iespējas izveidod drenāžaas sistēmu,lai novadītu gruntsūdeņus,tad no sūkņa vaļā netiksi.Kā izveidot drenāžas aku sūknim,ir daudz variantu.Biju domājis... nākamās atbildes
Atbildes 1 līdz 20 (kopā 23) | nākamās >> |