No kā jātaisa māla apmetums?
Lūdzu recepti māla apmetumam iekšpusē uz sienas,kur nebūtu jājauc klāt zirgu mēsli (internetā atrodami tikai tādi maisījumi)Padomju laiku blokmājas virtuve, siena daļēji no betona bloka, tikai logu līmenī 2cm biezs cementa plācenis, kas sāk drupt un savienojuma vietās ar nesošo konstrukciju veidojas šķirbas pa kurām pūš vējš. Cementa apmetumu baidos likt, jo smags un arī ūdens caurule iet gar sienu 0,5 cm attālumā, bet ģipsis neesot izturīgs pret mitrumu. No ārpuses pieejams nav, jo 3. stāvs un viss apšūts ar apdares dēļiem.
mikelitis taisi k´a apmetumu,ar cementu,1/8,t´a lai ve´l´as
marselis
1
malam var jaukt klat salmus
mals netur mitrumu,izmanto parasti kalka javas(lidz 3cm biez.)-,kuras ir pardosana,
cementa apmetums ari deres,
var izmantor cita apmetuma sastavus virsmu lidzinasanai audzejot biezumu lidz 2-3cm,kuras ir uz polimera bazes , elastigas
izveles variantu milzumdaudz
fokapirmais 1 2 Māla apmetums Jums nav vajadzīgs. Svars gadrīz tāds pat. Ja ir plaisas , pa kurām zēģelē vējš, tā padara lielākas ( dziļumā un platumā ) virsmu attīra no putekļiem ,mitrina,lai ar putu pistoli var aizpūst, pāris dienas pagaida, nogriež putas un aizšpaktelē. Ja visa virsma ir bēdīga ,tad nokalt un veidot jaunu apmetumu, iekštelpā var lietot ģipša mašinapmetumu. Dzīvojamās tēlpās nedrīgstētu būt tādam mitrumam, arī virtuvē,lai ģipša apmetums neturētos.
Luusila papildinot foka1.,- tai virtuvē apmetums taču netiks atstāts neapstrādāts, ne tā? Gan jau tak špaktelēs, gruntēs un krāsos, jebšu vēl kaut ko virsū ķopsēs. Šos virsējos materiālus tad vajadzētu izvēlēties mitrumizturīgus (reiz tik nemierīgs prāts) , kaut gan virtuve galu galā nav dušas telpa. Manuprāt, nav ne mazākā pamata baidīties no ģipša apmetuma.