Ko darīt ar acāliju PODU?
Man uzdāvināja ļoti skaistu , pumpurotu acāliju podu, bet izrādās, ka tur ir seši stādi. Ko darīt, lai kaut viens stādu saglabātu un tas augtu vairākus gadus?
kokote (2015-03-31 16:28)
Man acālija aug jau kādu 3. vai 4. gadu. Neko atdalīt nevarēju. Pagājušo pavasari pie pārstādīšanas gribēju vienu ceru noņemt nost- bija nokaltēts uz 10 dienām atstājot citu kopēju rokās- nekas neizdevās.
Ja gribi ļoti nopietnu konsultāciju, tad pašlaik vēl Botāniskajā dārzā ir acāliju izstāde un tur arī konsultē. Man uz "čuju" aug un līdz šim ziedējušas pa 1,5 reizei pa gadu un tad vairāku mēnešu garumā. Tā īsti neko nedaru- vienkārši nepārliet, nepārkaltēt (tas pat mazāk kaitīgi, ja tā gadās- iemērc podu bļodā ar ūdeni uz pāra stundām) Ūdeni gan konsekventi leju tikai traukā zem poda un skatos, lai augsnes virskārta ir tiko jaušami mitra nevis slapja. Arī mēslojums parastais, kas istabas puķēm. Nekādus vēsuma periodus nevaru nodrošināt, un arī speciālus mitruma apstākļus ne. Šī gan ir vienīgā no pēdējo gadu acālijām, kas kļuvusi ilgdzīvotāja. Izskatās, ka šoruden iegādātā arī varētu turpināt dzīvot ilgāk. Man šķiet tas ir atkarīgs no tā, cik "svaigu" un nesamocītu to puķi ienes mājās.
Luusila (2015-03-31 21:07) Arī manējā zied jau kādu trešo gadu pa kārtai, un ilgi. Vasarā iznesu dārzā zem rododendra. Laistu bagātīgi, jo esmu savām acīm redzējusi, kā dārzniecībā acāliju mājā zeme žļerkst kā purvā. Kad nozied, nedaudz apšņikāju zaru galiņus. Viegli pārcieš aukstumu (+2 līdz +7), bet sāk birt lapas, ja ievelku šo siltā istabā. Tāpēc mana acālija dzīvo verandā.
Ar ko podu stiprinat pie zemes - ar javu vai skruvem (dibeliem)? (21)