Lūdzu padalieties ar pieredzi daudzzīvokļu māju renovēšanas jomā!

Tātad - ļoti gribētu zināt konkrētu pieredzi. Kādi ir noteikumi bijuši, kādas bijušas aptuvenās summas uz dziivokli vai kvadrātmetru. Lieta tāda, ka ir piedāvājums - firma par saviem līdzekļiem renovē, bet turpmākos 20 gadus iedzīvotāji maksā par siltumu par tādu pat piegādātā siltuma apjomu kā pirms renovācijas. Ierēķinot, protams, neizbēgamo cenu kāpumu. Cilvēki iegūst labi nosiltinātu māju ar atjaunotu fasādi un cauruļvadu komunikācijām, visas ēkas siltināšanu, nedaudz mazākus, par apm. 1/3, apsaimniekošanas izdevumus. Pēc 20 gadiem beidzās garantija un sākās ieguvums - mazākas apkures izmaksas. Cena ir apm. 4000ls no dzīvokļa. Pēc manām domām - diezgan spēcīgs uzmetiens, tos 4000ls samērā mierīgi varētu nomaksāt bankai 5 gadu laikā, kaut vai uzreiz, kam nauda pa rokai! To, ka man 20 gadi ir pārāk garš termiņš - neatgādiniet, saprotu:)

Espacs    1 Labāk ir ņemt pašiem kredītu un atsist naudiņu no jevropas. Apkures cenas vēl kāps, starpība pieaugs, labuma vēl 20 gadus nekāda. Bet pašiem ņemot bankas kredītu maksājumi procentu nepieaugs, cik maksājāt sākumā, tik arī beigās. Toties ieekonomēsiet uz siltuma cenu kāpuma

norts      Par kredītu nezinu kā izdevīgāk bet saciet ar apkures renovāciju atmaksāsiet 3 gadu laikāun tad visu pārējo ja gribās ekonomēt

atljaujietman      Nesaprotu, kāds firmai labums iesaldēt apgrozāmos līdzekļus

Forever4    2 Nu ja...plus vēl firma saņems no ES līdzfinansējumu ēku energoefektivitātes paaugstināšanai...tīrākā krāpšana izmantojot iedzīvotāju nekompetenci...vai visā jūsu mājā nav neviena jēdzīga celtnieka un jurista kas organizētu šo pasākumu pats...pat nolīgstot celtniecības kompāniju????????

Postremo      labaak buutu samakssaat vinniem apr darbu ( passiem nnemot krediitu ) , un passiem peec tam maksaat mazaak par siltumu.
Vienkaarssi tie 20 gadi ir ..."life time" daudzam lietaam. Taas super trubas, skaitiitaaji, siltumizolaacija buus nolietojussi sevi jau utt.

jollyroger      20 gadus..... nekalpo daudzas lietas vairs 20 gadus, tāda ir m;usdienu kvalitāte

Skaidrite_Leeninna      Un kurš varēs izkontrolēt, ka tā firma tiešām ieguldīs tāmē paredzētos līdzekļus, izmantos atbilstošus siltināšanas materiālus (ne putoplastu) utt. Izskatās, tai firmai peļņa būs ne pa jokam.
Kas šobrīd apsaimnieko māju un cik dzīvokļu tajā? Par šādiem jautājumiem jālemj mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē.

Forever4      Normāls celtnieks sastādīs normālu tāmi...jurists pieslēgs Eiropas naudu...tavai zināšanai Rīgā ir vismazāk izmantotie eirokredīti tieši siltināšanai...tāda sajūta ka nespēja vienoties kurš krējumu smels...beigās vēl palaidīs kāpostu garām...
tas viss ir reāli un risināms...un standarta mājām man liekās ir jābūt jau gataviem projektiem....celtnieks zinās ..kā...jurists zinās ko darīt...bet ja mājas iemītnieki vilks katrs deķīti uz savu pusi...kopīgi zaudētāji būs visi...uzvārīsies tas kas organizēs...bet par tiem 20 gadiem nav pilnīgi nekāda ekonomiska pamatojuma to darīt...kam jums zaudēt tādu naudu un nokļūt parādniekos uz 20 gadiem????

hefny  1   siltināt bloka mājas,kurām jau termiņš izbeidzies?????par to naudu=kredīts -var pats pacelt mazu mājiņu,tepat pierīgā,jo tagad jau daudz aiz izmisuma pārdod,-lai paēstu,nodzer, nospēlētu,-lai pēc tam saņemtu sociālo dzōvokli ar visām ekstām -pa velti....Siltināšana ,manuprāt ,ir liela krāpšana,jo kā rāda tv=darbi nekvalitatīvi/piezvani vai arhīvā atrodi-pieredzes komentus/,zinot strādneku un arī organizatoru-haltūru-līmeni,-ka tik naudu saņemt. ligumos parastinav ietveri-nekvalitatīva darba pārtaisīšana par savu naudu-firmai-kā arī firmas naudas iesaisti,jo par svešu naudu, ar naudas grābšanas manierēm-totālo bezatbildību-sākot no Valts augšas un ēlertes,amerika brēkšanu pēc siltināšanas buma,-jādomā,ka ieinteresēti ir tikai krējuma nosmēlēji..un pats vergosi 20 gadus-ar risku,ka atsavinās i naudu,i namu/pie tam-neiens Rīgā nevar pateikt perspektīvo plānu-pānojmam/cweļiem/uc,-namu nojauks utt...galvenais ir triecientempā iegūt Tavu naudu!Un,ja firma TIK ieinteresēta..noteikti tas nav ne tīri,ne normāl,jo celtniek, firmas-pašiem jāsamklē-kur ir jau 5 gadu garantija,ka labi nosiltināts utt.....

Espacs      Reku ir mājaslapa. http://www.renesco.lv/ Valmierā Gaujas13 pirms renovācijas bija viens no augstākajiem maksājkumiem par siltumu pilsētā. Te var salīdzināt ar Gaujas 9, analogas mājas http://valmiera.lv/zina/pasvaldiba/apkures-izmaksas Tagad būtu viens no zemākajiem, 10 vieta salīdzinot ar 105 vietu. Maksā apmēram vienādi.

jozolsen  1   Ko te muldies.Mājai palielinās mūžs un iegūsti arī sakārtotu vidi ap sevi.Jelgavā kaimiņi maksāja par siltumu 1,2 ls/m ,šogad renovētajā 0,5 ls/m un vēl iegšt izremontētas kāpņu telpas ,komfortu.Nerenovētājiem skauž un kož pirkstos.

jozolsen  1 1 P.s.Vieglāk ir neko nedarīt un lamāt valdību par visu ,par lielajiem rēķiniem apkurei un par pārējo arī.Apkures rēķini lētāki nepaliks.Laimīgi ir tie kuri jau to izdarījuši,eiropas naudas jau drīz beiksies un tad gan vajadzēs visu pašiem apmaksāt.

Zeltiite  1 1 Hi, hi - uz tādām renovācijām, kuru rezultātā siltina ēkas, ko efektīvāk būtu nojaukt, izdodas pierunāt labticīgos lauku iedzīvotājus, kurus vēl fascinē vārdiņš Eiropa, labprātīgi uzņemties kredītus. Jo viņiem tā arī nekad nekļūs skaidrs, ka tas ir lobijs, kas grib nopelnīt naudu uz to rēķina, kas vēl nav labprātīgi ielīduši kredītu jūgā par mitekli. Rīgā atsauksme visnegatīvākā - nosiltināja māju, bet, kad veica ekspertīzi, nebija pat tie materiāli, kas tāmē (putoplasts vates vietā zem sendvič paneļa paslēpts ;D utt). Vienotības priekšvēlēšanu programma par māju siltināšanu beidzot arī Rīgā, izraisa tikai negatīvu reakciju. Ja kādam salst, var pats savu dzīvokli nosiltināt no iekšpuses, jo komunālie maksājumi ir un būs neizbēgamais ļaunums arī pēc visām renovācijām. Ja kādam joprojām nav skaidrs kāpēc - paskaidroju, ka tas ir monopols (spēli Monopols taču visi ir spēlējuši).

Marija_Anna  1   JuriK, sliecos domāt , ka labāk caur kopsapulci domāt par Eiropas līdzfinansējumu , kaut nu jau mazākos % apmēros . Tur tiešām vai nu aktīvi jāpiedalās pašiem , vai jānolīgst speciālists. Bez būvuzrauga , domāju , neiztikt . Kā arī pārstāvim no mājas nevajadzētu gaidīt tikai gatavu pīrāgu , bet pašam sekot visam līdzi. Laba lieta būtu arī pašas siltumsistēmas savešana kārtībā. Nu , kaut vai Danfoss piedāvājumu palasi , tur lielumā viss ir aprakstīts, vēl var kontaktēties un vienkārši pakonsultēties. tad jau izdomāt. Starp citu , visi mājiņas neuzcels , daudzstāvene jebkurā gadījumā ir jāapsaimnieko ar galvu un saimniecisku attieksmi :)

HRDS      kaarteejais apchakars... :) Tev grib iesmeereet to ko Tev patiesiibaa nafi nevajag...mpeec tiem 20gadiem, buus shis process jaatkaarto un kur ieguvums... Tu 20. gadus maksaasi to pashu + cenu pieaugumu...
es ar taisiijos renoveet apkuri un siltinaat maaju... tad pats njeemu un visu uz papiira sareikjinaaju + un - rezultaataa secinaaju, ka man nav izdeviigi ne siltinaat, ne paariet no malkas uz citu apkuri... un cenas uz energjiju tikai kaaps.... un ir naivi cereet, ka Tev kaads naaks pretii ar siltinaashanu, lai tu veelaak tam maksaatu mazaak... tak neesi tik naivs miiljo cilveek...

snamlet  1   Mūsu māju renovēja un pabeidza līdz apkures sākumam. Novembrī maksājām pa vecam, bet ar 1.decembri maksājam uz pusi mazāk un varam mainīt siltuma temperatūru dzīvoklī un katrā istabā atsevisķi. Jozolsens saka taisnību...paldies viņa firmai! visa māja ir ne tikai nosiltināta...jumts..pagrabs, bet nomainītas arī visas caurules dzīvokļos...tīras, gaišas un plašas ir kāpņu telpas...skaistas durvis ar kodiem...silti radiatori...stāv ziedi un abās ieejas pusēs nolikti paklāji. Mūsu māja ir skaistākā renovētā māja pilsētā. Šeit rakstītie komentāri ir bez pamatojuma...renovēt ir izdevīgi...protams, iedzīvotājiem ir jāseko līdz un mums bija daudz sapulces, kur tika apspriesti visi jautājumi. Tagad visu aprakstīt, kas, ko un cik...nav jēgas, bet ja interesē, var uzzināt. Jā...ir mājas, kuras tikai ārēji siltina, tad nu tas tā... visi mājas īrnieki ir apmierināti. Tagad pie mums brauc cilvēki un pastiprināti interesējas par renovāciju...beidzot it attapušies.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu