Malkas skaldītājs - konuss, pieredze.

Malkas skaldītājsInteresēja cik noderīgs ir tā saucamais konusa malkas skaldītājs, kurš montējas uz motora ass. Vai ir produktīvs, cik labi plēš dažādas sugas. Salīdzinājums ar roku darbu.
Vai ir pareizi, ka konuss ir pa tiešo uz ass bez reduktora, neslāpst motors?

Mark0  2   dulls esi bez reduktora :DDD jopcik cik kilowatu motoru tad vajadzētu + kā tas viss lidotu :))) man ir tāds konuss ar reduktoru - darbojas perfekti, bet nelietoju - cik nu man kamīnam vajag skaldu pats pavingrojot

trafs    1 Nav ne vainas, kādreiz pats tādu malkas skaldītāju uzmeistaroju. Ko nozīmē- neslāpst motors ? Parasti liek uz elektromotora- kādi 4- 5kw. Un labāk, ja ir vecās sērijas- tiem lielāki gabarīti, respektīvi- lielāka inerce. Citi taisīja vēl ar spara ratu, inerces palielināšanai. Ieteicama ir arī reversīva palaišana- noder pie ieķīlēšanās (ja kāds zars vai savērpusies koksne).

babyjag      man tetis malkas skaldītāju bija uztaisijis, kad nopirkam laukos maju..
savainoja pirkstu - jau 15 gadus nags nav isti ataudzis :(
man bail no tadam iericem..

trafs      Mark0, priekš kam reduktors, ja motoru izvēlas lēno (950apgr/min) ? Mēs likām pa taisno uz ass. Un kāpēc kaut kam ir jālido, ja bluķēnu liek pie atdures ?
Bet par tiem lielajiem bluķa diametriem- nu tad vajag lielāku jaudu, vai arī hidraulisko plēsēju.

Marshall_  1 1 Malkas skaldītājs - konuss, pieredze. foto Ja ir interese , tad šeit var papētīt dažādas , interesantas versijas :)

http://www.youtube.com/watch?v=N1HZztie5ac

10cc      Ir kādi vaiŗāki desmiti kubu lapu koka malkas sastrādāti.
Zaraini un pārlieku resni kluči ieķīlējās, tāpēc tādus labāk pakāpeniski plēst. Skaties, lai galds ir pietiekami izturīgs, mans salocijās pēc pirmās sezonas

aluxx      super, bet vajag labu virpotāju, kurš uztaisa pareizu konusu.
spicajā galā smalko vītni, motors vismaz 4,5 kW un lēnais 850/900 apgr, un reversslēdzis palaišanai, lai var atskrūvēt atpakaļ, ja nosprūst.
stradāt bez cimdiem, pats esmu redzējis, kā cimdu kopā ar roku uztin uz burkāna. nepieciešama atdure, lai klucis nav rokā jātur.
režība....traktora krava 2 stundas

Giga1970    1 Lielos bluķa diametrus jau nevar pacelt, lai saskaldītu.:) Man tētim bija tāds skaldītājs, uz kura uzvēla resnos bluķus ar velšanu un konuss kustējās pa horizontāli.

GEORGSJANS      cik fāzu elektromotoru vajag 2011-03-21

dobermans      3 fāzes un ne grama mazāk! 2011-06-28

miezeris    2 Neieteiktu... tad labāk to pensionāru hidraulisko... Bet vispār, ieteiktu skaldīt ar cirvi ;) 2014-05-30

Līdzīgi jautājumi
Ka kurinat centralapkures katlu ar malku privatmaja? (13 atbildes)Malka vai briketes? (14 atbildes)Briketes vs malka (16 atbildes)Kur malku pirkt? (6 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu