Cik dziļam jābūt dziļurbumam ?
Kas nosaka dziļurbuma dziļumu ? Pirmdien pie manis brauc tehnika, urbs zemē caurumu. Sarunā pa telefonu, man teica, ka šajā vietā, kur es atrodos, esot jāurbj apmēram 70 metru dziļumā, lai ūdens būtu labs. Protams, cena atkarīga no dziļuma, par katru metru - 28 Ls. Šodien parunāju ar citiem cilvēkiem, tie bļauj, ka mani gribot apčakarēt - pilnībā pietiekot ar daudz mazāku dziļumu. Kā ir patiesībā ? Ja tam ir nozīme, tad dziļurbums būs Bolderājā. Un gribu tādu ūdeni, ko varētu dzert :)
kraasas_nonjeemeejs
Dziļurbums sākas ar 29metru atzīmi, un tam ir vajadzīgi papīri. Tad nu visi haltūrē līdz 29 metriem...
Runājot par ūdens kvalitāti - tas ir atkarīgs kādu ūdens horizontu izmantos... Jo dziļāk, jo protams labāk, neaizmirstot, ka minerālūdeņi nav pieejami visur, tas nav atkarīgs no urbuma dziļuma..
Man mazliet piemirsās, kādā dziļumā atrodas kvalitatīvs dzeramais ūdens, bet varu teikt, ka tas būtu robežās no 60 līdz 100 metriem.
riks 1 kā nu kurā vietā. bet ka grib apčakarēt, ļoti var būt.
walmets 1 Jo ūdens dziļāk zemē, jo tas vairāk ir nedzīvs(mirušais ūdens)
ivarsooo Spice ir gruntsudeni, dzilurbums jau ir zem dolomita slana.Ja urbjot dolomitaa nokavee iisto momentu iistajaa laika neapstajas , tad ir jaurbj lidz nakosajam slanim, ta man veci izskaidroja. Man ir 38m, bet kaiminam 1km attalumaa 89m dzilums.Ja taisa visu oficali, tad vajag atlaujas, analizes un urbuma pasi un pec tam arii jamaksa dabas resursu lietosanas nodokli. Bet 28ls toc ir daargi.
rudaa_lapsa
Nezinu tagadējo nosaukumu, bet kantoris, kur ir pieredzējuši speciālisti, atrodas Starta ielā 7 - pie Brasas tilta, praktiski pretī Kombikorma rūpnīcai...
"Ģeodēzists" (kas pie Salu tilta) kādreiz bija Ģeoloģiskās izpētes ekspedīcija, kas veica vispārējo ģeoloģisko izpēti, bet kantoris Starta ielā - kādreiz bija Hidroģeoloģiskā ekspedīcija, kas tieši specializējās artēzisko aku uzrbšanā... Kurzemē akas urba Skrundas ekspedīcija, bet projektus un dokumentāciju tāpat visu sagatavoja kantoris Starta ielā... Arī aku remontbrigāde bija Starta ielā...
oHo Cik ir lasīts, diezgan liela laimes spēle tā ir, mēdzot būt, ka vienam kaimiņam no viena dziļuma urbuma nāk lielisks ūdens, otram - ne pārāk. Jēdzīgākais esot ieurbt līdz orientējošajam dziļumam konkrētajai teritorijai, tad nest ūdeni uz analīzēm, ja ir OK - metam mieru, ja nē - paurbj vēl (cik reāli to praksē īstenot, nez...). Vēl lasīts, ka jāvērš uzmanību uz t.s. "urbuma ārējo blīvējumu", respektīvi lai nesanāk tā, ka gar caurules ārmalu pie artēziskā ūdens nonāk gruntsūdeņi. Ā nu vēl - jo dziļāk - jo dzelžaināks ūdens...
joens Dziļurbums personiskām vajadzībām vispār ir ekonomiska nejēdzība, tādam urbumam ir jaudas veselu ciemu ar ūdeni apgādāt. Bet ierasts katrā sētā ik pa pārsimt metriem katram urbt savu.
mezhavecs Uh, pajautāji. :D Es jau sāku lasit, cik dziļam jābūt... domāju dekoltē, a nekā tur dziļurbums. Beidz šitā cilvēkam nervus bojāt :D
mezhavecs Bet ja nopietni, tad kā domā nodrošināt urbuma noslodzi? Dziļurbums nav gluži aka, kurā ūdens tā mierīgi var stāvēt un mainīties pateicoties filtrācijai cauri gruntij. Dziļurbumam ir jāstrādā, tobiš, ūdeni no tā jāsūknē intensīvi, pretējā gadījumā urbuma uzturēšana pie dzīvības var sanākt dikti dārga.
<< iepriekšējās | Atbildes 21 līdz 29 (kopā 29) |